صفحه 60 از 77 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 591 تا 600 , از مجموع 761
Like Tree1422تشکر

موضوع: فلاش هاي Nissin

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    من همیشه طبق همین راهنمائی شما از همین روش استفاده میکنم ولی گاهی دیدم که فلاش شلیک نمیکند! و مجبور میشم چندبار دوربین رو خاموش و روشن کنم و فلاش را هم همینطور تا بالاخره شلیک کند!
    میخواستم ببینم آیا برای شما هم پیش آمده چنین چیزی؟؟!

و یک سوال دیگر :
    چطور میشه صفحه نمایش فلاش را off کرد؟ (برای اینکه مصرف باطری کاهش پیدا کند)
    برای من هم پیش آمده.مجبور می شوم فلاش را و دوربین را خاموش و روشن کنم تا درست شود!
    برای خاموش کردن صفحه نمایش در منئ Setting گزینه Display را off کنید.
    saeed2vfx و aryobarzan تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط aryobarzan نمایش پست ها
    ممنونم از بابت راهنماییتون.در این حالت فلاش پاپ اپ هم فعاله حالا امکانش هست فقط فلاش اکسترنالمون شلیک کنه و فلاش سر خود دوربین عمل نکنه؟در این روشی که فرمودیدفلاش اکسترنلمون مستر نبوده واسلاو بوده آیا اینطور نیست؟
    وقتی فلاش اکسترنال را به صورت off camera استفاده می کنیم (Slave) فرمان شلیک باید توسط فلاش پاپ آپ دوربین انجام شود پس نمی توان کاری کرد که شلیک نشود ولی در تنظیمات دوربین می توان کاری کرد که فلاش پاپ آپ به صورت پری فلاش عمل کند یعنی قبل از باز شدن شاتر شلیک کند و فرمان شلیک و تنظیمات دوربین را به فلاش اکسترنال ارسال کند ولی تاثیری روی نورپردازی نداشته باشد.
    aryobarzan تشکر می‌کند.

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

درود
    دوستان یک موضوع رو کامل میگم و بعد اگر جای سوالی بود بفرمایید
    به صورت off camera سه حالت داریم
    ۱- حالت وایرلس : استفاده از فلاش مستر که TTL رو به صورت وایرلس منتقل میکنه به فلاش های اسلیو حالا میتونه مستر خود دوربین باشه (انواع نیکون و یا دوربین هایی مثل کنون ۷D )
    یا استفاده از یک فلاش مستر روی دوربین (nissin 866 یا canon 580 یا ...) روی دوربین و فلاشهای دیگه ( nissin 622MII یا canon 430 )به صورت off camera که TTL رو به صورت وایرلس منتقل میکنه
    ۲- حالت slave نوری : که از یک فتوسل داخل فلاش off camera استفاده میشه (در حال حاظر اکثر فلاش های جدید این مد رو دارن حتی 622 معمولی )که با هر نوری مثل فلاش روی دوربین یا فلاش روی کفشک فعال میشه فقط باید قدرت فلاش off camera رو خودتون تنظیم کنید
    ۳- حالت slave با رادیو فلاش که دقیقا مثل حالت قبلیه ولی به جای استفاده از نور (فتوسل ) از رادیو تریگر استفاده میکنه
    موفق باشید
    ALI.Barutkub، saeed2vfx، iman kh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر جديد aryobarzan آواتار ها
    تشکر کرده
    234

حالا یه سئوال دیگه ای که برام پیش اومده اینه که آیافلاش 430کنون هم به همین صورت یعنی جدای از دوربین(اسلاو باشه)از خود دوربین(فلاش دوربین)میتونه فرمان شیلیک بگیره؟آیافلاش 430میتونه اسلاو هر فلاش مستری غیر هم نام خودش باشه و فلاشهای غیر هم نام دوربین مثل همین نیسین میتونه مستربشه برای مثلا430یا580؟میشه نهوه تنظیمات رو بگیدکه چطوری فلاش پاپ اپ بصورت پری فلاش عمل کنه و تاثیری رو نورپردازیمون نداشته باشه؟(امان از این بیسوادی)باسپاس

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

حالا یه سئوال دیگه ای که برام پیش اومده اینه که آیافلاش 430کنون هم به همین صورت یعنی جدای از دوربین(اسلاو باشه)از خود دوربین(فلاش دوربین)میتونه فرمان شیلیک بگیره؟آیافلاش 430میتونه اسلاو هر فلاش مستری غیر هم نام خودش باشه و فلاشهای غیر هم نام دوربین مثل همین نیسین میتونه مستربشه برای مثلا430یا580؟میشه نهوه تنظیمات رو بگیدکه چطوری فلاش پاپ اپ بصورت پری فلاش عمل کنه و تاثیری رو نورپردازیمون نداشته باشه؟(امان از این بیسوادی)باسپاس
    من که کاملا توضیح دادم بله فلاش های مستر توی کنون میتونه 580 یا 866 باشه و توی مدلهایی مثل 7d خود دوربین میتونه مستر باشه و فلاش 430 هم اسلیو هستش پس هم میتونه اسلیو 866 بشه هم 580
    ببین عزیز شما از کدوم حالت میخوای استفاده کنی من پایین توضیح دادم که در ضمن دوربینتون چیه؟
    Dariush Chegini و aryobarzan تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر جديد aryobarzan آواتار ها
    تشکر کرده
    234

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    من که کاملا توضیح دادم بله فلاش های مستر توی کنون میتونه 580 یا 866 باشه و توی مدلهایی مثل 7d خود دوربین میتونه مستر باشه و فلاش 430 هم اسلیو هستش پس هم میتونه اسلیو 866 بشه هم 580
    ببین عزیز شما از کدوم حالت میخوای استفاده کنی من پایین توضیح دادم که در ضمن دوربینتون چیه؟
    سلامی دوباره.سیاوش جان و جناب چگینی عزیز توضیحاتتون کاملا راضی کننده بود و من با امتحان همه چی دستگیرم شد.دوربینم همونطور که قبلا قید کرده بودم600دیه ولی اگه براتون ممکنه درمورد منوهای 866 مختصرتوضیحی بدید یعنی کاربردهای av-multi-manual وغیره(البته اگه از حوصلتون خارجه منبع آموزشی سراغ دارید بفرماییدممنونتون میشم ).
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    20782

سلامی دوباره.سیاوش جان و جناب چگینی عزیز توضیحاتتون کاملا راضی کننده بود و من با امتحان همه چی دستگیرم شد.دوربینم همونطور که قبلا قید کرده بودم600دیه ولی اگه براتون ممکنه درمورد منوهای 866 مختصرتوضیحی بدید یعنی کاربردهای av-multi-manual وغیره(البته اگه از حوصلتون خارجه منبع آموزشی سراغ دارید بفرماییدممنونتون میشم ).
    در مد Av تمام تنظیمات توسط دوربین و فلاش انجام می شود و شما دخل و تصرفی در آن ندارید (تجربه من نشان داده که صحت نوردهی در این حالت بهتر از TTL است) در مد مالتی فلاش، با یک بار شلیک، فلاش چند شلیک متوالی با فواصل ثابت انجام می دهد. فرض کنید شما یک توپ پینگ پنگ را به زمین می اندازید و می خواهید از آن در چند نقطه از مسیر حرکتش در یک فریم عکس بگیرید به نحوی که در آن یک فریم، توپ چند بار ثبت شده باشد. دوربین را روی سه پایه گذاشته و سرعت شاتر مثلاً 5 ثانیه تنظیم می کنید و فلاش را روی مالتی فلاش و 10 بار شلیک به فواصل 0.5 ثانیه تنظیم می کنید. توپ را به زمین می اندازید و دکمه شاتر را فشار می دهید. شاتر باز شده و به مدت 5 ثانیه باز می ماند. در این مدت فلاش شما 10 بار به فواصل نیم ثانیه شلیک می شود و در هر بار شلیک، توپ را در وضعیتی که هست به صورت فریز شده ثبت می کند. نتیجه یک عکس است که در آن توپ پینگ در 10 وضعیت مختلف ثبت شده است.
    دفترچه فارسی فلاش را می توانید ازاینجا داونلود کنید.
    siavash_f، saeed2vfx، MohammadH و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

سلام به دوستان.
    کسی با فلشهای جدید Nissin مدل Nissin MG8000 Extreme Speedlight for Canon ETTL/ETTL II کار کرده؟
    قیمتش خیلی مناسبه حدود ۱۲۵۰
    به نظرتون این ارزش خرید داره یا پول بذارم روش ۵۸۰ بگیرم.اون حدود ۱۶۰۰ هست.
    ممنون
    (Nikon D750 + Nikkor (14-24 f2.8 + 50 1.8G) + Tamron G2 (24-70 + 70-200 + 150-600

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

کسی با این مدل کار نکرده؟مزیتهای مهمش نسبت یه 866ii چی هست؟ ارزش ۵۰۰ تومن بیشترو داره؟
    (Nikon D750 + Nikkor (14-24 f2.8 + 50 1.8G) + Tamron G2 (24-70 + 70-200 + 150-600

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
    سلام به دوستان.
    کسی با فلشهای جدید Nissin مدل Nissin MG8000 Extreme Speedlight for Canon ETTL/ETTL II کار کرده؟
    قیمتش خیلی مناسبه حدود ۱۲۵۰
    به نظرتون این ارزش خرید داره یا پول بذارم روش ۵۸۰ بگیرم.اون حدود ۱۶۰۰ هست.
    ممنون
    دوست عزیز من همین MG8000 رو دارم و خیلی هم راضی هستم !!!

صفحه 60 از 77 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 ... آخرینآخرین