صفحه 62 از 100 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 611 تا 620 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط mb2000 نمایش پست ها
    با تشکر از راهنمایی دوستان
    قطعا خرید فیلتر ان دی فقط برای این نیست که یک فیلتر خریده باشیم. با توجه به قیمت بالای تجهیزات عکاسی استفاده از تجربیات دوستان می تواند بسیار راه گشا باشد.
    از نظر من پست اول شما چنین چیزی را القا نمی کند. خصوصا که کلمه "صرفا" نوشته اید. اتفاقا چون تجهیزات گران است، تاکید دارم که دقیقا بدانید چه می خواهید. شما باید مورد مصرف خودتان را برای گرفتن راهنمایی بیشتر مشخص کنید. اینکه کدوم پرکاربردتره سوال درستی نیست. برای شخص من ان دی 1000 پر کاربرد تره، اما آیا برای فلان دوستمون که پرتره با لنزهای سریع می گیرند همین ان دی هزار مناسب خواهد بود؟ خیر. برای ابریشمی کردن رودخانه هم بسته به سایه یا روباز بودن محل نمره های متفاوتی پیشنهاد می شود. حالا اینکه شما فیلتر را برای چه کاری می خواهید، و من ِنوعی چه پیشنهادی به شما می دهم می تواند اینقدر دور از هم باشند که شما را از گرفتن راهنمایی پیشمان کند.
    کوروش، viva_utopia، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

اینکه گفتگوهای تجهیزاتی از برند و قیمت به سوی کاربرد و تکنیک برود بسیار خوب است. در پاسخ پرسشگر اولیه در کتاب Understanding Exposure آقای پترسن پرکاربردترین فیلتر nd را فیلتر ND8 می نامد. یکی از کاربردهای این فیلتر برای زمانی است که نور زیاد اجازه بازکردن دیافراگم را نمی دهد. من این فیلتر را تهیه کردم چون قیمت مناسبی برای آن پیدا کرده بودم (مارومی DHG -ده دلار برای دهانه 55 مم) اما تقریبا هیچ گاه از آن استفاده نکردم . در واقع مجموعه لنز کنونی و گونه عکاسی من در این روزها نیازی به این فیلتر ندارد. در مقابل از فیلترهای ND1000 و ND64 بیشتر استفاده کرده ام.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    مثلا در ثبت رودخانه با فیلتر 10 استاپ اولا نرمی آب خیلی متفاوت با نمره های پایین تر نخواهد بود، دوما تکان خوردن شاخه درختان معضل بزرگی خواهد بود.
    پرسشی یا نظری که در رابطه با پاسخ آقای عبدالپناه می خواهم مطرح کنم این است که چرا تکان خوردن برگها معضل است؟ آیا این حالت تنها در روز ناپسند است؟
    برداشت شخصی من این است که در هنگام عکاسی در شب با این مساله بیشتر کنار می آیند. همچنین در عکاسی سیاه سفید.
    مسلما پاسخ وابسته به هدف عکاس است. خود من یکی از دلایلی که رو به نورسنجی های طولانی آوردم تجربه چنین "عکسهای مردودی" بوده است.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    اینکه گفتگوهای تجهیزاتی از برند و قیمت به سوی کاربرد و تکنیک برود بسیار خوب است. در پاسخ پرسشگر اولیه در کتاب Understanding Exposure آقای پترسن پرکاربردترین فیلتر nd را فیلتر ND8 می نامد. یکی از کاربردهای این فیلتر برای زمانی است که نور زیاد اجازه بازکردن دیافراگم را نمی دهد. من این فیلتر را تهیه کردم چون قیمت مناسبی برای آن پیدا کرده بودم (مارومی DHG -ده دلار برای دهانه 55 مم) اما تقریبا هیچ گاه از آن استفاده نکردم . در واقع مجموعه لنز کنونی و گونه عکاسی من در این روزها نیازی به این فیلتر ندارد. در مقابل از فیلترهای ND1000 و ND64 بیشتر استفاده کرده ام.

پرسشی یا نظری که در رابطه با پاسخ آقای عبدالپناه می خواهم مطرح کنم این است که چرا تکان خوردن برگها معضل است؟ آیا این حالت تنها در روز ناپسند است؟
    برداشت شخصی من این است که در هنگام عکاسی در شب با این مساله بیشتر کنار می آیند. همچنین در عکاسی سیاه سفید.
    مسلما پاسخ وابسته به هدف عکاس است. خود من یکی از دلایلی که رو به نورسنجی های طولانی آوردم تجربه چنین "عکسهای مردودی" بوده است.
    من مطمئن نیستم دقیقا متوجه منظور شما هستم یا نه ...

اما در مورد برگ ها، بله! تکان خوردن برگ ها در ژانری که فرمودند، چیز بدی است، اما گاهی همه هنر عکاس در آن عکس می تواند همین حرکت باشد. در عکاسی از منظره و طبیعت (که عکاسی از رودخانه و چشمه و ... در این حیطه می گنجد) عکس شارپ، با کیفیت، بدون نویز های ناشی از گرم شدن سنسور هنگام نوردهی طولانی مدت، با رنگ های خوب، و وین یت کم مورد انتظار هست و استفاده از فیلتر ان دی هزار انتخاب خوبی نیست. حالا کسی که دوست دارد استفاده کند هم هیچ مشکلی نیست، حتما ویژن لازم برای این کار و شناخت درست از ابزار را برای یک پروژه خاص دارد. اما وقتی راهنمایی کلی می خواهیم از استثنائات باید دوری جست.

مورد دیگر اینکه چندین ماه است در همین تاپیک بارها فیلتر ان دی 1000 را دوستانی پیشنهاد و دوستانی خریداری کرده اند، چند عکس در این مدت با استفاده از این فیلتر منتشر کرده اند؟ حداقل من که تغییر محسوسی در عکس های ارسالی کاربران حس نکردم و فکر می کنم این آسیب است که هر کس یک فیلتر ان دی 1000 می خرد.
    msh2200، bf ، Nima Sadigh و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    من مطمئن نیستم دقیقا متوجه منظور شما هستم یا نه ...

مورد دیگر اینکه چندین ماه است در همین تاپیک بارها فیلتر ان دی 1000 را دوستانی پیشنهاد و دوستانی خریداری کرده اند، چند عکس در این مدت با استفاده از این فیلتر منتشر کرده اند؟ حداقل من که تغییر محسوسی در عکس های ارسالی کاربران حس نکردم و فکر می کنم این آسیب است که هر کس یک فیلتر ان دی 1000 می خرد.
    کاملا با شما موافق هستم که نباید فیلتر ND1000 یک نسخه ژنریک باشد. شاید "اگر" قرار باشد نسخه ژنریکی پیچیده شود آن را بین ND8 تا ND32 جستجو کرد. شواهد در همین گفتگوی اخیر در مطالب شما و مثالی که در پست قبلی ارایه کردم گفته شده است.

قصد از مطلبی که در ادامه بیان کردم استفاده از نکته ای که شما گفتید برای "انحراف" یا ادامه گفتگو به سوی کاربرد این فیلترها بود. من هم بیش از این که برایم جالب باشد دوستان چه تجهیزاتی تهیه می کنند برایم جالب است که دوستان چگونه از این تجهیزات استفاده می کنند و امیدوارم کاربردهای معمول یا مبتکرانه آنها را به نوعی ببینم.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

کاملا با شما موافق هستم که نباید فیلتر ND1000 یک نسخه ژنریک باشد. شاید "اگر" قرار باشد نسخه ژنریکی پیچیده شود آن را بین ND8 تا ND32 جستجو کرد. شواهد در همین گفتگوی اخیر در مطالب شما و مثالی که در پست قبلی ارایه کردم گفته شده است.

قصد از مطلبی که در ادامه بیان کردم استفاده از نکته ای که شما گفتید برای "انحراف" یا ادامه گفتگو به سوی کاربرد این فیلترها بود. من هم بیش از این که برایم جالب باشد دوستان چه تجهیزاتی تهیه می کنند برایم جالب است که دوستان چگونه از این تجهیزات استفاده می کنند و امیدوارم کاربردهای معمول یا مبتکرانه آنها را به نوعی ببینم.

دوست گرامی یک جمله در امضای بنده هست.
    بخوانید لطفاً
    خواندید ؟
    خیلی ساده. اول نیاز سنجی کن. ببین تجهیزات، یا کمی کلی تر، هر آنچه که میخواهی بخری اصلاً کاربردی دارن یا نه. خودم رو مثال می زنم. وقتی در منظقه زندگیم حیات وحش ندارم و طرز زندگیم هم جوری هست که وقت رفتن به مناطق حیات وحش دار! ندارم، برای چه لنز سوپر تله بخرم؟
    یا وقتی از اواخر آذر تا اوایل اردیبهشت، محل زندگیم سرشاره از دشت های زیبا، برای چه هزینه صرف خرید لنز واید نکنم ؟!

چرا فیلتر ND1000 بخرم که شاید یک بار تابستان برم کنار دریا تا بتونم یه عکس بگیرم ؟ ( این شاید واسه اینه که هرسال برنامه ریزی میکنم برم اما آخرین باری که رفتم سال 74 بود ! )

همش به خرید نیست. قبل از خرید باید به کاربرد فکر کرد. عکاسی هنر و سرگرمی پُر هزینه ای ست.
    bf ، ata_m3، ehsan1 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

راستش من کمی متفاوت فکرمیکنم ولی...
    وقتی کسی به فکرخریدابزاری می افتد،حتمابه خرید ان فکر کرده خوب! یاحداقل درضمیرخود یه دور بودجه وعلایقش رو مرور کرده. من همیشه یه فکرغلط داشته ام درزندگی ام واینکه این کیاوش بازندگی متوسط بعیده که باپس اندازپول یه لنزبه ادم پولداری تبدیل بشه! راستش همکارانم هم که نه پول جای خریددوربین ولنز داده اند ونه پول جای ادوات موسیقی وپخش و... یا کتابخانه وکتابهای زیادو... ، خیلی که خسیس بوده باشندیکی ازهمکارانم ،یه خونه بیشترازمن خریده انددرسابقه۲۰ کاریشان مثلا!!! اینه که ادم متوسط ،متوسط است،ادم فقیر،فقیر و.... شاید بی ربط باشد ولی من اینطور فکرمیکنم. نمیخواهمم که برای فرزندانم ارثی بگذارم! این۵۰۰ تومان پول فیلتر را هم برای علاقه ام (اگرعلاقه ام به جیبم بچربد) میپردازم حتی اگر برای سالی یک عکس خوب استفاده شود!
    اما درمجموع صحبت اقای عبدالپناه هم کاملا درسته که نسخه ای از ابزار برای همه وجود ندارد، همچنین دراینکه برای کسی که موجودی کجدود دارد وخرجهایی که دراینده دارد،نیازسنجی مسئله
    مهمی ست. ببخشید به جای عکاسی بحث ارث میراث شد!!!

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    در خصوص انتخاب ابزار و تجهیزات حق باشماست و جناب عبد الپناه!
    مطمئنا خیلی از دوستان هم اگر مدلی پیشنهاد می کنند متناسب با نوع نیازی هست که شما مطرح می کنید!
    یک پزشک اگر اشتباه تشخیص بدهد همش بخاطر عدم داشتن تجربه نیست ! بخشی از آن بخاطر عدم توان ارائه صحیح مشکل توسط بیمار هست!
    استفاده خلاقانه از ابزار و اینکه افراد ابزار اگر دارند از آن استفاده می کنند یا نه را نمی شود با آپ کردن عکس و یا تعداد تصاویر آپلودی در فروم مشخص کرد!
    بنده خیلی از دوستان را می شناسم که تصاویر زیبایی با ابزارشان خلق می کنند ولی بدلیل عدم علاقه یا هر چیز دیگر از آپلود آن در فروم خودداری می کنند که البته این هم صحیح نیست!
    از طرفی بخشی از تصاویر هم که توسط دوستانی که این نوع فیلترها را تهیه کرده اند بدلیل بالا بودن سطح تعدادی از تاپیک ها اصلا اجازه نمایش پیدا نمی کنند و این البته طبیعی هم هست و در بخش بررسی تصاویر هم کمتر مورد توجه قرار می گیرند.
    در مجموع با توجه به گفته خودتان و جناب عبدالپناه این نیاز فرد هست که تعیین می کند به چه ابزاری نیاز دارد.
    درخصوص خلاقیت در استفاده از ابزار هم اگر لطف کنید و یک گشتی در فروم داشته باشید خیلی موارد قابل استفاده وجود داره! از تکنینک ثبت عکس و تکنیک استفاده از ابزار گرفته تا روشهای پردازش تصویر
    ارادتمند
    bf ، Amir Abdolpanah، kiavash و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

مشکل کلی که در بسیاری موارد وجود دارد اندکی راحت طلبی است. این تاپیک حدود ۶۰۰ پست دارد و اگر به دقت از اولین پست مطالعه شود، بسیاری از سوالات نپرسیده جواب داده می شود. در مقابل در تکرار بعضی سوالات و مفاهیم گیر کرده ایم و مدام بعضی سوالات تکرار می شوند. دوستانی که این تاپیک را از اول پیگیری کرده اند، دیده اند که در بسیاری از جاها در مورد مفاهیم فیلتر ان دی، تفکیک استاپ ها، کاربرد هر استاپ و یا رنج استاپ در ژانر مورد نظر،... صحبت شده است.

بسیار دیده ایم که کسی میاید و با معرفی فقط دوربین و لنز خریداری شده می پرسد که چه فیلتری مناسب است و بارها سوالات شروع شده که چه ژانری مورد نظر است، شرایط نوری چگونه است، .....

به نظر می رسد که بسیاری تحت تاثیر تصاویر فرا واقعیت و سورئال و محو شدنهای حرکتها و ... جذب فیلتر ان دی می شوند و برای آنها نسخه فیلتر ND1000 داده می شود چون راحت ترین انتخاب است و ریسک خطای محاسبه کمتری دارد و در اکثر شرایط نوری برای این ژانر مناسب است و نیاز ندارید چندین فیلتر بخرید.

از سوی دیگر به نظر می رسد دوستانی که برای عکاسی پرتره و باز کردن دیاف در نور محیط غیر قابل کنترل به سوی فیلتر ان دی میایند، مطالعه و بررسی بیشتری دارند و خود این مسئله که برای این حالت فیلتر ان دی مورد نیار است پیش زمینه مطالعه قبلی و اگاهی از استاپ های مورد نیاز می باشد.

نکته دیگر محدودیت بازار ایران است.متاسفانه هر فیلتر با هر استاپ با کیفیت مطلوب در دست نیست و در بسیاری موارد این انتخاب ها محدود است.

لذا این پیش تجویز فیلتر ان دی ۱۰۰۰ در بسیاری موارد نسخه متداول تری است و دوستانی که آن را تجویز می کنند، اندکی در این مورد حق دارند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

دوستان نظر گفته شده در مورد "نسخه ژنریک" انتقادی به پیشنهادهای این بخش نبود. نتیجه سوال اولیه بود که دوستی پرسیدند اگر قرار باشد یک فیلتر ثابت ND تهیه کنند آن کدام است. به نظر من سوال هوشمندانه ای بود و جوابها هم بحث جالبی به همراه داشت که همه در کنار هم ابعاد متفاوت این موضوع را کامل می کرد.

بحث دوم این بود که چرا نتایج این انتخاب ها دیده نمی شود. در این مورد یک علت را آقای مصطفی بیان کردند. شاید این تصاویر در معیارهای دسته بندی تاپیکهای موجود برای نمایش عکس نمی گنجند. شاید زمان بیشتری پس از خرید لازم است تا نتایج به پختگی لازم برای نمایش در گالری های مدیریت شده برسد. شخصا به این فکر میکنم که در همین عنوان تجهیزات هم شاید بشود در مورد نتیجه استفاده از این تجهیزات تبادل نظر کرد.
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    دوستان قصد خرید یه فیلتر ان دی 1000 b+w دارم یجایی خوندم با فیلترهای ان دی 1000 سیستم فوکوس و نورسنجی دوربین به کل از کار میافته
    از دوستان ممنون میشم تا راه کار عکاسی با فیلتر ان دی 1000 رو برام توضیح بدن
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    جلال پارسا
    instagram

صفحه 62 از 100 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 ... آخرینآخرین