صفحه 64 از 100 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 631 تا 640 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

سلام دوستان

من برای کار فیلمبرداری میخوام فیلتر Phottix VND Variable ND Filter 67mm رو بخرم. لنزم ۱۸-۱۴۰ نیکون هست. من همیشه از فاصله کانونی ۵۰ الی ۱۴۰ استفاده می کنم و احتیاج به نهایتا ۵ استاپ کاهش نور دارم. آیا این فیلتر مناسب کار من هست؟ آیا تغییرات شارپنس این فیلتر اونقدر بارز هست که از خریدنش صرف نظر کنم؟ یا اینکه در محدوده ای که من میخوام کار کنم ایت تغییرات قابل ملاحظه نیست؟ می دونم که این فیلتر در لنزهای واید و استاپ های بالاش مشکل ایجاد می کنه. حالا دقیقا نمی دونم در این محدوده ای نوری که من میخوام چه کیفیتی داره.
    متشکرم

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzin7s نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای کار فیلمبرداری میخوام فیلتر Phottix VND Variable ND Filter 67mm رو بخرم. لنزم ۱۸-۱۴۰ نیکون هست. من همیشه از فاصله کانونی ۵۰ الی ۱۴۰ استفاده می کنم و احتیاج به نهایتا ۵ استاپ کاهش نور دارم. آیا این فیلتر مناسب کار من هست؟ آیا تغییرات شارپنس این فیلتر اونقدر بارز هست که از خریدنش صرف نظر کنم؟ یا اینکه در محدوده ای که من میخوام کار کنم ایت تغییرات قابل ملاحظه نیست؟ می دونم که این فیلتر در لنزهای واید و استاپ های بالاش مشکل ایجاد می کنه. حالا دقیقا نمی دونم در این محدوده ای نوری که من میخوام چه کیفیتی داره.
    متشکرم
    دوست عزیز فیلترهای برند فوتیکس پیشنهاد نمیشه. جای شما بودم روی برند دیگری مثل هویا سرمایه گذاری میکردم.

میتونم بپرسم برای چه منظوری میخواید از فیلتر ان دی برای فیلمبرداری استفاده کنید ؟
    ata_m3 و Farzin7s تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دوست عزیز فیلترهای برند فوتیکس پیشنهاد نمیشه. جای شما بودم روی برند دیگری مثل هویا سرمایه گذاری میکردم.

میتونم بپرسم برای چه منظوری میخواید از فیلتر ان دی برای فیلمبرداری استفاده کنید ؟
    متشکرم دوست عزیز

من چون میخوام سرعت شاترم رو روی همون ۱/۵۰ که مناسب ۲۴ فریم هست نگه دارم (حفظ موشن بلر طبیعی در حرکت‌ها) و در عین حال در نور روز بتونم بازترین دیافراگم ممکن رو داشته باشم و عمق میدان کمی داشته باشم، نیاز به ND دارم.

حالا در این صورت اگر من دو فیلتر ND هویا یکی دو استاپ و یکی سه استاپ بگیرم و گاهی هم دو تا رو روی هم استفاده کنم، پس کیفیت بهتری به دست میارم؟ چون اینطوری هم ۲ و هم سه و هم پنج استاپ کاهش نور را دارم. این شکل استفاده از دو فیلتر nd همزمان خوبه؟

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

متشکرم دوست عزیز

من چون میخوام سرعت شاترم رو روی همون ۱/۵۰ که مناسب ۲۴ فریم هست نگه دارم و در عین حال در نور روز بتونم بازترین دیافراگم ممکن رو داشته باشم و عمق میدان کمی داشته باشم، نیاز به ND دارم.

حالا در این صورت اگر من دو فیلتر ND هویا یکی دو استاپ و یکی سه استاپ بگیرم و گاهی هم دو تا رو روی هم استفاده کنم، پس کیفیت بهتری به دست میارم؟ چون اینطوری هم ۲ و هم سه و هم پنج استاپ کاهش نور را دارم. این شکل استفاده از دو فیلتر nd همزمان خوبه؟
    دوست عزیزم اتفاقاً این هم پیشنهاد نمیشه. افزایش المان اپتیکی در جلوی لنز، باعث کاهش کیفیت میشه. پیشنهاد بنده برای شما فیلتر متغیر هست. یکم هزینه بیشتری متقبل خواهید شد اما در عوض برای کنترل نور ورودی دستتون بازتر خواهد بود.
    ehsan1 و Farzin7s تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه ramata آواتار ها
    تشکر کرده
    1216

یک سوال از دوستان؛
    من برای لنز 15_85 فیلتر ان دی متغیر با دهانه 77 گرفتم ولی موقع استفاده در فواصل واید 15 تا 22 وینیت شدیدی ایجاد میکنه که عملا باید قید واید رو بزنم. برای رفع این مشکل چه باید کرد؟ استفاده از فیلتر بزرگتر یا مربعی یا ...؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ramata نمایش پست ها
    یک سوال از دوستان؛
    من برای لنز 15_85 فیلتر ان دی متغیر با دهانه 77 گرفتم ولی موقع استفاده در فواصل واید 15 تا 22 وینیت شدیدی ایجاد میکنه که عملا باید قید واید رو بزنم. برای رفع این مشکل چه باید کرد؟ استفاده از فیلتر بزرگتر یا مربعی یا ...؟
    درود
    سه راه دارید
    1- تهیه فیلتر های Slim که ضخامت رینگ کمتره
    2- استفاده از فیلتر های مربعی با هولدر واید البته باید تست کنید ببینید با سری p هودلر در کادر قرار نگیره
    3- استفاده از فیلتر بزرگتر با استفاده از مبدل دهنه

در خصوص فیلتر فعلی، مربوط به چه شرکتیه؟ میشه یک نمونه عکس از ویگنت ایجاد شده قرار بدید؟
    ata_m3 و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    252

دوستان سلام
    در مورد فیلتر haida کسی اطلاعاتی داره؟ ممنون

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

متشکرم دوست عزیز

من چون میخوام سرعت شاترم رو روی همون ۱/۵۰ که مناسب ۲۴ فریم هست نگه دارم (حفظ موشن بلر طبیعی در حرکت‌ها) و در عین حال در نور روز بتونم بازترین دیافراگم ممکن رو داشته باشم و عمق میدان کمی داشته باشم، نیاز به ND دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دوست عزیزم اتفاقاً این هم پیشنهاد نمیشه. افزایش المان اپتیکی در جلوی لنز، باعث کاهش کیفیت میشه. پیشنهاد بنده برای شما فیلتر متغیر هست. یکم هزینه بیشتری متقبل خواهید شد اما در عوض برای کنترل نور ورودی دستتون بازتر خواهد بود.
    فیلتر Variable ND از دو پلارایزر تشکیل شده و شاید حتی افت کیفیت بیشتری از دو فیلتر مورد اشاره بر روی هم داشته باشد. اما یک فیلتر 5 استاپی کیفیت بهتری از هر دو راه حل دارد.
    فیلتر ND متغیر به شما قابلیت انعطاف می دهد و استفاده از یک مجموعه فیلتر ND به شکلی که گفتید هم بسیار مرسوم است. سوالی که برای من پیش می آید این است که تفاوت 2 و 3 استاپ کاهش نور آیا برای کار شما بارز است؟ خود من ترکیب 3 استاپ +5 استاپ را بیشتر می پسندم.
    sina_el، Amin.Zallaghi و Farzin7s تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    فیلتر Variable ND از دو پلارایزر تشکیل شده و شاید حتی افت کیفیت بیشتری از دو فیلتر مورد اشاره بر روی هم داشته باشد. اما یک فیلتر 5 استاپی کیفیت بهتری از هر دو راه حل دارد.
    فیلتر ND متغیر به شما قابلیت انعطاف می دهد و استفاده از یک مجموعه فیلتر ND به شکلی که گفتید هم بسیار مرسوم است. سوالی که برای من پیش می آید این است که تفاوت 2 و 3 استاپ کاهش نور آیا برای کار شما بارز است؟ خود من ترکیب 3 استاپ +5 استاپ را بیشتر می پسندم.
    درود
    افت کیفیت در همگام استفاده از دو فیلتر ND بدلیل بیشتر بودن غلظت نسبت به فیلتر پلاریزه و فیلترهای VND بیشتر خواهد بود!
    بخصوص که شرکتهای معتبر معمولا VND های باکیفیتی عرضه می کنند و کمتر مشاهده می شود که افت کیفیتی معادل استفاده از دو فیلتر پلاریزه در آنها ایجاد شود.
    ارادتمند
    bf ، Dariush Chegini، Amin.Zallaghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    افت کیفیت در همگام استفاده از دو فیلتر ND بدلیل بیشتر بودن غلظت نسبت به فیلتر پلاریزه و فیلترهای VND بیشتر خواهد بود!
    بخصوص که شرکتهای معتبر معمولا VND های باکیفیتی عرضه می کنند و کمتر مشاهده می شود که افت کیفیتی معادل استفاده از دو فیلتر پلاریزه در آنها ایجاد شود.
    ارادتمند
    سپاس از توضیح تکمیلی شما. من هم برای همین از قید شاید استفاده کردم. مورد دیگر ضخامت مجموعه در هر یک از دو حالت است که باز به جزییات اجزای استفاده شده بر می گردد. در نهایت ایشان باید با توجه به نوع کاربرد و قیمت تمام شده یکی از این دو راه حل را استفاده کنند. خصوصا اینکه شاید یک VND با کیفیت از دو فیلتر 5 و 3 استاپی با کیفیت گرانتر تمام شود (همین جمله هم با توجه به بازار و قطر فیلتر ممکن است درست باشد یا نه).
    msh2200 تشکر می‌کند.

صفحه 64 از 100 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 ... آخرینآخرین