صفحه 84 از 100 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 94 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 831 تا 840 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    افت شارپنس هویا در طبیعت به قدری کم هست که تقریبا به چشم نمیاد مگر همانطور که گفتید در کراپ 100% اما واقعا عدم تغییر رنگ این فیلتر بسیار جالبه.
    تقریبا در هیچ نمونه تستی تاکنون ندیدم رنگ خروجی به هم ریخته باشه!
    بخصوص که خروجی نهایی را شخصا هم تست کردم.
    در مورد شارپنس و نکته جالبی که هست اینه که در برخی تصاویری که تست گرفتم نشانی از این افت ندیدم و گاهی در شرایط نور محیطی خاص این حالت ایجاد می شه
    (هنوز برای خودم جای سواله و در حال بررسی هستم)
    ارادتمند
    نکته اول اینکه:اگر خروجی نهایی در حالت بدون کراپ از نظر رنگ صحیحه درکش برای بنده مشکله که چطور میشه در کراپ صد در صد رنگها بهم بریزه؟ و نکته دوم اینکه شما بین سه برند هویا،هاما و بی پلاس دبلیو جهت ان دی 1000 کدوم رو پیشنهاد مکنید؟و نکته سوم:آیا ممکنه کیفیت فیلتر های یک برند با تغییر قطر دهانه تغییر کنه؟

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    نکته اول اینکه:اگر خروجی نهایی در حالت بدون کراپ از نظر رنگ صحیحه درکش برای بنده مشکله که چطور میشه در کراپ صد در صد رنگها بهم بریزه؟ و نکته دوم اینکه شما بین سه برند هویا،هاما و بی پلاس دبلیو جهت ان دی 1000 کدوم رو پیشنهاد مکنید؟و نکته سوم:آیا ممکنه کیفیت فیلتر های یک برند با تغییر قطر دهانه تغییر کنه؟
    درود
    در مورد سوالاتت خب منتظر میمونیم تا مصطفی عزیز خودشون پاسخ بدن. اما برند "هویا" آنقدر با کیفیت و خوش قیمت هست که اگر سه فیلتری رو هم که دیروز سفارش دادم بحساب بیارم، تا الان نزدیک 12 عدد از این فیلتر تهیه کرده ام. همگی هم ان دی 1000 77 و 82مم که حداقل 4تاش به مصرف خودم رسیده.
    msh2200، nicebluesky و S Noora تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    نکته اول اینکه:اگر خروجی نهایی در حالت بدون کراپ از نظر رنگ صحیحه درکش برای بنده مشکله که چطور میشه در کراپ صد در صد رنگها بهم بریزه؟
    درود
    منظور بنده از افت کیفیت در شارپنس بود که در کراپ 100% خودنمایی می کنه و نه در تغییر رنگ!!
    افت شارپنس هویا در طبیعت به قدری کم هست که تقریبا به چشم نمیاد مگر همانطور که گفتید در کراپ 100% اما واقعا عدم تغییر رنگ این فیلتر بسیار جالبه.
    و نکته دوم اینکه شما بین سه برند هویا،هاما و بی پلاس دبلیو جهت ان دی 1000 کدوم رو پیشنهاد مکنید؟
    بنده به میزان هزینه و جیب خودم اگر بخواهم نگاه کنم هویا!
    هاما تا به حال ندیدم Nd1000 داشته باشه.
    البته الان فیلترهای مربعی کوکین هم در بازار هستند ولی فعلا تستی ازشون ندیدم. اگر تست ها خوب باشه بعنوان گزینه اولم در نظر می گیرم.
    در مورد B+w این برند یکی از بهترین هاست! قیمتش هم بالاست و برای بنده و شاید خیلی از عکاسهای آماتور مقرون به صرفه نباشه. اگر بنا باشه چنین هزینه ای بکنم ترجیح می دهم یک فیلتر VND در کنار ND1000 داشته باشم تا نیازهام کاملا برطرف بشه.
    B+W تغییر در شارپنس کمی داره ولی ته رنگ به تصویر نهایی تزریق می کنه! ولی هویا بدون تغییر رنگ هست و کمی در شارپنس تاثیر می گذاره (بنا بر تست انجام شده توسط The-digital-Picture)
    حالا اینکه کدام را بیشتر می پسندید شخصی هست ولی بنده از نظر قیمت و پذیرش، باتوجه به نوع کاربرد ND1000 هویا را بیشتر می پسندم.
    و نکته سوم:آیا ممکنه کیفیت فیلتر های یک برند با تغییر قطر دهانه تغییر کنه؟
    قانونا نه! مگر اینکه المان استفاده شده در دهانه های متفاوت متغیر باشه!
    مثلا دهانه تست شده ND1000 هویا معمولا 72 یا 77 هست! بنده دهانه فیلترم 82 هست و خروجی یکسانی با تست ها داشتم.
    nicebluesky، I.Givili و S Noora تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام دوستان عزیز .
    ممنون شما میشوم که در مورد فیلتر nd1000 nisi اگر اطلاعاتی دارید در اختیارم بگذارید .
    این فیلترهای تقلبی در بازار دارن و اینکه مشکل شارپنس یا تغییر رنگ در این فیلترها چطوریاست؟!
    و اینکه بین خرید nd1000 nisi و nd1000 hoya کدامیک رو پیشنهاد میکنید ؟!
    تشکر میکنم .

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_fmaa نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز .
    ممنون شما میشوم که در مورد فیلتر nd1000 nisi اگر اطلاعاتی دارید در اختیارم بگذارید .
    این فیلترهای تقلبی در بازار دارن و اینکه مشکل شارپنس یا تغییر رنگ در این فیلترها چطوریاست؟!
    و اینکه بین خرید nd1000 nisi و nd1000 hoya کدامیک رو پیشنهاد میکنید ؟!
    تشکر میکنم .
    هر دو برند معتبر هستند و بسیار با کیفیت. اما در زمینه قیمت برد با هویا ست.
    Nima Sadigh و S Noora تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    روی ND 500 به بالای این سری VND خیلی نمی شه حساب کرد!
    معمولا دچار ایجاد اثر X در خروجی می شوند.
    اما بعنوان یک ND از 2 تا 500 بنظرم گزینه خوبیه!
    ارادتمند
    درود
    اگردر مورد اثر x در فيلترهاي متغيير اطلاعات بيشتري داريد ممنون ميشم مطرح كنيد. من يك فيلتر 82 ND 2-1000 تهيه كردم كه در دامنه نهايي مقداري دچار اين اثر x ميشه سوالم اينه كه اگر اين حالت طبيعي باشه كه عملا در دامنه 1000 بي استفاده است و مگه ميشه با علم به چنين ايرادي باز هم دست به توليد اين دست فيلترها بزنن ...
    تصورم اين بود كه يا استفاده از اين فيلترها ترفند خاصي داره كه من ازش بي اطلاع هستم يا اينكه فيلتر من تقلبيه ... سپاس

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

نقل قول نوشته اصلی توسط lotfimehr نمایش پست ها
    درود
    اگردر مورد اثر x در فيلترهاي متغيير اطلاعات بيشتري داريد ممنون ميشم مطرح كنيد. من يك فيلتر 82 ND 2-1000 تهيه كردم كه در دامنه نهايي مقداري دچار اين اثر x ميشه سوالم اينه كه اگر اين حالت طبيعي باشه كه عملا در دامنه 1000 بي استفاده است و مگه ميشه با علم به چنين ايرادي باز هم دست به توليد اين دست فيلترها بزنن ...
    تصورم اين بود كه يا استفاده از اين فيلترها ترفند خاصي داره كه من ازش بي اطلاع هستم يا اينكه فيلتر من تقلبيه ... سپاس
    من اطلاعات چندانی ندارم و جسارت میکنم در حضور اساتید اظهارنظر کنم..
    اما گمان میکنم فیلترها هم مثل تمام لوازم دیگر در انتهای حد عملکردشون دچار خطا و افت کیفیت میشن. مثل اکثر لنزهای زوم که در بلندترین فوکال افت شارپنس دارن
    msh2200 و lotfimehr تشکر می‌کنند.
    بهنام ورشوساز
    Canon EOS 600D , EF-S 18-55 IS II , EF 50 f/1.8 II , EF-S 55-250 IS STM , Hahnel Triad 40 Tripod

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط lotfimehr نمایش پست ها
    درود
    درود
    در این خصوص قبلا به تفصیل صحبت شده!
    دو عدد فیلتر پلاریزه رو روی هم قرار بدید
    اگر هر دو CPL هستند یکی را برعکس روی دیگری بگذارید
    اگر یکی PL و دیگری CPL هست بصورت عادی روی هم قرار بدید
    حالا این دو فیلتر را در خلاف جهت همدیگر و حول نقطه مرکزی خودشان بچرخانید. مشاهده می کنید نور عبوری کم می شود. این اصول ساخت فیلترهای پلاریزه هست و استثنا نداره!
    زمانی که شما دو فیلتر را روی هم قرار بدید در زمان تاریکی مطلق با کمی تغییر زاویه دید خودتون باز متوجه عبور نور می شوید. این بخش هم دقیقا همان مشکل وجود اثر X هست.

فیلترهای تغیر زمانی که مورد استفاده قرار می گیرند و مثلا اعداد 2 تا X را دارند، به معنی این هست که از نظر تاریکی و ضریب عبور نور معادل فیلتر ذکر شده خواهند بود و هیچ الزامی به نداشتن حالت X ندارند.
    اما چرا تولید می شوند، خوب بخاطر کاربرد بسیار خوبشون.
    شما با خرید یک فیلتر NDx 2-1000 قرار نیست تا عدد 1000 از ND اون استفاده کنید.
    در این فیلتر شما تا حدود عدد 600 الی 800 می توانید پیشروی کنید که این خیلی خوبه. در حالیکه اگر قرار باشه فیلتر ND تخصصی و اختصاصی بگیرید بجای هر کدام از اعداد، اون وقت بحز افزایش حجم فیلترهای لازم برای حمل با مشکل هزینه روبرو خواهید شد و نگهداری.
    به همین دلیل از این سری فیلترها بصورت گسترده استفاده می شود ولی معمولا تا اعدادی مثل ND256 و نه بیشتر و از همه مهمتر نه آخرین عدد مورد پشتیبانی! در این حالت مشکلی برای استفاده نخواهید داشت.
    در مورد ND1000 و بی استفاده بودنش در فیلتر های VND کاملا درسته!
    به همین دلیل هم هست که همچنان کاربرد ND1000 به اندازه ای هست که تقریبا تمام شرکت های مطرح در حال تولید آن هستند.
    بهترین حالت ممکن برای داشتن فیلتر ND برای افرادی که زیاد از این نوع فیلتر استفاده می کنند تهیه فیلترهای VND از 2 تا 400 و تهیه یک فیلتر ND1000 اختصاصی خواهد بود.
    در این حالت نه پول اضافی بابت ND1000 فیلتر VND پرداخت شده و هم یک فیلتر ND1000 بسیار خوب می توانید تهیه کنید.
    مگه ميشه با علم به چنين ايرادي باز هم دست به توليد اين دست فيلترها بزنن ...
    این بخش رو مجددا جدا پاسخ می دم! وقتی هدف درامد باشه همه چیز شدنیه!
    فروش عمر جاویدان هم شدنیه! مهم اینه که هدف شرکت ها چی باشه. ضمن اینکه 2-1000 چنین فیلتری همانطور که گفتم قرار نیست استفاده بشه و از 2 تا حدود 7000 هم استفاده شود خیلی مناسبه. هرچند بنظرم بیشتر تبلیغه و تهیه همان VND 2-400 هم از نظر منطقی و هم عقلی مقرون به صرفه تر خواهد بود.
    ارادتمند
    Fereidoon، Nima Sadigh، nicebluesky و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

درود و سپاس
    توضيحات بسيار جامع و كاملي بود و چكيده بسيار خوبي از سه صفحه مطلب ساخت فيلتر ... متشكرم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط I.Givili نمایش پست ها
    ممونم کوروش خان ، من 290 تومان خریداری کردم ، اما فیمت های عجیب غریب و بالایی در سایت های معتبر از این مدل دیدم...
    امکانش هست بگین از کجا تهیه کردین؟

صفحه 84 از 100 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 94 ... آخرینآخرین