صفحه 31 از 102 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 81 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر همراه ehssanehs آواتار ها
    تشکر کرده
    433

با سلام
    من یک فیلتر پولاریزه دایره ای مارک hama گرفتم که به گفته فروشنده آلمانی است. می خواهم بدونم کسی راجع به این مارک اطلاعاتی داره که چجوری هست .
    در ضمن من چون تا حالا فیلتر پولاریزه نداشتم نمی دونم چه جوری میشه باهاش کار کرد. این فیلتر شامل دو قسمت هست که یک قسمتش دوار هست و میشه گردوندش . میخوام بدونم کار این قسمت چیه و چه تاثیری در عکس داره.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

اون رینگ رو اونقدر میگردونید تا انعکاس موجود در سطح آب یا شیشه به حد اقل برسد. شاید هم بسته به موقعیت اصلا انعکاس گرفته نشود/

کاربردهای دیگری هم دارد . در مقالات سایت به کاربردهای آن اشاره شده.

http://www.akkasee.com/articles/category/86/

مقالات سایت:
    بخاطر این که فیلترهای پولاریزه کمی تاریک هستند، از آنها می توان برای کاهش نور و در نتیجه کاهش سرعت شاتر نیز استفاده نمود. ضمنا این فیلترهای اثر دیگری نیز دارند: اندکی اشباع رنگی (سچوریشن) تصویر را بالا می برند. این اثر در تصاویر فوق بخصوص در ناحیه برگهای سوزنی کاج که با استفاده از این فیلتر سبزی برگها کاملا نمایان شده است مشاهده می گردد.
    ehssanehs، M. Beyrami و Miri تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

ببخشید
    رینگ روی این فیلتر ها دقیقا چکار میکنه؟ عملکردش مکانیکیه؟ قابل دیدن هست؟

اینکه چند اسناپ کم میکنه و ما با سرعت شاتر جبران میکنیم فرقی توی خروجی ایجاد میکنه یا باید اجازه بدیم چند استاپ کم کنه؟

ممنون
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر همراه movahedian آواتار ها
    تشکر کرده
    642

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_Ali نمایش پست ها
    ببخشید

اینکه چند اسناپ کم میکنه و ما با سرعت شاتر جبران میکنیم فرقی توی خروجی ایجاد میکنه یا باید اجازه بدیم چند استاپ کم کنه؟

ممنون
    با سلام
    هنگام تابش نور به هر جسمی اون جسم انعکاس هایی داره که بسته به زاویه تابش و شکل جسم زاویه بازتاب متفاوته این بازتاب روی عکس تاثیر نا مطلوب داره شما میتونید با گردوندن حلقه روی فیلتر قطبیت خنثی کننده اون بازتابها رو پیدا کنید و اونا رو حذف کنید. در نظر بگیرید نور به سطح یک برکه تابیده و انعکاسی بصورت صفحات موازی با هم و افقی به سمت لنز شما میاد (مثل چند کتاب که روی هم قرار دارد) فیلتر پولاریزه با داشتن دریچه هایی در ساخت شیشه اش که به صورت موازی قرار دارند (چیزی شبیه پرده کرکره) این امکان رو به شما میده که بتونید با عمود کردن اون دریچه ها بر نور بازتابی از سطح آب برکه اون رو خنثی کنید.
    Mohamad_Ali، saeed2vfx و ehsan+ تشکر می‌کنند.

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_Ali نمایش پست ها
    ببخشید

ممنون
    توضیحات اصلی که داده شد فقط من این نکته رو هم اضافه کنم همانطور که در پست های قبلی هم اشاره کردم فیلترهای پولارایز بسته به نوع و مارک از یک تا حداکثر سه استاپ نور رو کم میکنند حالا ممکنه شما این چند استاپ رو دستی بخواهید جبران کنید یا اجازه بدید تنظیمات خودکار دوربین این عمل رو انجام بدهند ...
    فرقی در خروجی نداره در شرایط برابر (ایزو و دیاف و شاتر مساوی)به جز همون مورد حذف انعکاس و کمی اغراق در رنگ ها به خصوص آبی آسمان که بسیار جلوه ی زیبایی هست
    عکس هایی که در سایت ها مشاهده میکنید که نوشته با و بدون فیلتر پولارایز البته اگه اگزیف داشته باشند میبینید که در شرایط برابر گرفته شده و خروجی مشابه هست با تفاوت تاثیر فیلتر ...
    یعنی در مود M ... البته عرض میکنم نه در تمام منابع ...
    فقط خاطرتون باشه در شب و محیط ایندور حتما فیلتر رو بازکنید چون میتونه فیتیله ایزو دوربینتون رو بالا بکشه ...
    Mohamad_Ali، ehsan+، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

سلام
    اگه بخوام از فیلتر CPL یک استاپ روی دوربین بجای UV استفاده کنم(محافطت از لنز)که در شب هم نورهای چراغ رو ستاره ای کنه و بجاش یک استاپ جبران نوردهی استفاده کنم به جز اینکه محدودیت در جبران نوردهی برام پیش میاد و فقط یک استاپ دیگه میتونم نور رو بیشتر کنم چه مشکلاتی در عکس پیش میاد(ایزو رو آقا مهدی گفت که با سه پایه و مدت زمان بیشتر شاتر حلش میکنم )البته اگه خیلی تاریک بود یا فیل فلاش استفاده میکنم یا فیلتر رو در میارم.
    چون برای SLR-LIKE میخوام فیلتر بخرم اگه بشه یه فیلتر بگیرم که جنسش بهتر باشه و زیاد هم هزینه نکنم بهتره.

با تشکر
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دوستان کسی تا به حال از این فیلتر استفاده کرده؟ احتمالا میدونید از کجا میشه تهیه کرد و با چه قیمتی؟

این هم نمونه عکسهای گرفته شده با این فیلتر
    http://www.flickriver.com/groups/566...l/interesting/
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    4538
    saadi126، djmehdi_67، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    4538

فیلتر مارومی از ناصر خسرو خریدم، کیفیتش خوبه، حدود 3 استاپ نورو کاهش میده
    فکر میکنم اشتباهی شده. 3 استاپ میشود معادل یک ND8 که واقعا بعید است. احتمالا منظور تاثیری مانند تفاوت 10/1 و 30/1 ثانیه بوده
    معادل ND3 ( بین یک و دو استاپ ). فیلتر مارومی بنده هم کاهشی معادل ND3 دارد.
    Miri تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

هفته گذشته به سيگل ناصرخسرو رفتم. در خصوص فيلتر پولاريزه سوال كردم براي دهنه 77 ميليمتر.
    گفتند بهترين چيزي كه داريم Kenko Zeta هست كه حدود 130 قيمتشه ولي دهنه 77 تموم شده.
    بعد از اون Hoya HD كه اون رو هم نداريم ولي يك مدل هست كه مال كارخانه هويا هست با همون كيفيت به نام Kenko Pro1 به قيمت 85

سوال:‌
    1- آيا Zeta واقعا به اين قيمت مي ارزد اگر پيدا بشود؟
    2- آيا Kenko Pro1 همون هويا است واقعا؟ چون يكي باز كرد و با چشم كه تست كردم ظاهرا خوب بود هولوگرام سي گل هم داشت.
    3- امروز در مجله عكس تبليغ B+W رو ديدم كه در يك صفحه فروشگاهي به نام پاسخ تبليغ كرده بود و در يك صفحه هم نوين تجارت پارسيان آيا سابقه اينها قابل اطمينان هست ؟ و واقعا فيلتر اصل دارند؟ كسي از اينها خريد كرده؟
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.
    امير
    Instagram

صفحه 31 از 102 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 81 ... آخرینآخرین