صفحه 70 از 149 نخستنخست ... 20 60 66 67 68 69 70 71 72 73 74 80 120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 691 تا 700 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidSHS نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یک لنز 10-22 کانن خریدم ، با توجه به ژانر عکاسی بنده که عکاسی از مناظر و طبیعت هست برای خرید فیلتر پلاریزه مناسب 2 دل شدم .

با توجه به بررسی هایی که تا الان داشتم به این نتیجه رسیدم که 2 برند Tiffen و B+W جزو بهترین ها هستند و در نهایت B+W رو بخاطر پیشنهاداتی که از دوستان و اطرافیان دریافت کردم انتخاب کردم ( بررسی و تحقیق علمی انجام ندادم در مورد اینکه چرا B+W رو باید خریداری بکنم نسبت به Tiffen ) . اما دیروز در یک مقاله ای که در حال مطالعه بودم به فبلتر های Heliopan ( که ظاهرا نسبت به B+W برتری داره ) برخورد کردم ...

متاسفانه بدلیل اطلاعات نسبتا کمی که در مورد فیلتر ها دارم ، تصمیم گرفتم قبل از اینکه نظرم رو روی برند فعلی عوض کنم ، چند تا سوال بپرسم و بعد نظر شما رو در مورد چند تا انتخابی که پیش رو دارم بدونم »

1- نقش کوتینگ در فیلتر های پلاریزه چی هست ؟

2- تفاوت فیلتر های گران قیمت و ارزان قیمت در چه چیزی هست ؟

3- یک فیلتر پلاریزه خوب ( یا عالی ) چه مشخصاتی باید داشته باشه ؟

----------------------------------------------------------------------------------------------

این هم از انتخاب های من که نیاز به راهنمایی شما دوستان دارم »

1- فیلتر Heliopan77mm Slim Circular Polarizer SH-PMC

2- فیلتر B+W77mm Circular Polarizer Slim MRC

3- فیلتر
    B+W77mm Kaesemann XS-Pro Circular Polarizer MRC Nano

4- فیلتر
    B+W77mm Kaesemann Circular Polarizer MRC
    اول از همه اینکه وقتی تحقیق کردید و بعد خرید انجام دادی پس نباید به خریدتون شک کنید! الان فرض کنید شرایط طوری بشه که بخواهید فیلتر رو تعویض کنید. در این صورت باید ضرر کنید در حالی که کیفیت فیلتری که خرید کردید هم خوبه حالا شاید یک فیلتر از یک شرکت کیفیت بهتری هم داشته باشه ولی چند نکته مهم هست که باید بهشون توجه بشه
    1- فیلتر تقلبی در بازار خیلی زیاده حتی مواردی دیده شده رینگ و بسته بندی اصلی ولی طلقیا شیشه که اصل قضیه هست تعویض شده! پس اگر فیلتری را از یک شرکت معتبر و حتی ترجیحا نمایندگی رسمی بگیرید مطمئن تره!
    2- معمولا تفاوت اکثر فیلتر های مرغوب در نوع کوتینگ و قابلیت های آنها می باشد که در این صورت شما باید متناسب با نوع استفاده شخصی اقدام به خرید کنید (مثلا برای من که به ندرت سمت آب و یا دریا می روم پس الزامی به استفاده از فیلتر با لایه نشانی Hydrofobic یا آب گریزی ندارم!) و بیشتر هزینه نکنید بهتره! مگر اینکه تفاوت در تصویر خروجی واقعا به قدری فاحش بشه که ویرایش پاسخگو نباشه!

اما مواردی که نوشتید:
    1- کوتینگ در واقع عمل لایه نشانی در حد میکرون بر روی شیشه جهت کاهش اعوجاج تصویر، کاهش اثر اشعه UV، جلوگیری از ایجاد خش، ایجاد خاصیت آبگریزی و ... می باشد. اصولا این فناوری چون در حوزه نانو هست خیلی خاص و پیشرفته است و به همین دلیل هم هست که معمولا فیلتر هایی حتی با برخی از قابلیت های فوق دارای قیمت های زیادی خواهند بود.

2- فیلتر های گران قیمت از مواد و یا نوع بسیار مرغوبی از طلق (شیشه) برای فیلتر استفاده می کنند و همچنین تکنولوژی لایه نشانی(کوتینگ) آنها بخاطر دانش و فناوری گرانتر می باشد.
    در فیلترهای مرغوب اثری از کاهش کیفیت تصویر در اثر استفاده از فیلتر وجود ندارد. و حتی در مواردی ممکنه با کاهش عوامل مزاحم باعث ایجاد تصویر بهتری هم بشود

3- وقتی اسم پلایرزه مطرح می شود در مرحله اول باید خاصیت قطبی کردن (در پست های قبل نحوه تست توضیج داده شده) داشته باشه. و هرچقدر این قابلیت بهتر باشه نشانه این هست که کیفیت فیلتر مرغوب تر می باشد.
    اما در مرحله دوم این مسئله مهم مطرح می شه که فیلتر های پلاریزه مرغوب نباید ته رنگ خاصی را بر تصویر تحمیل کنند. برای این کار هم باید فیلتر را در تاریکترین حالت ممکن بررسی بفرمایید تا ببینید تاثیری از رنگ اشباع شده در تصویر ایجاد می شود یا نه!
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidSHS نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یک لنز 10-22 کانن خریدم ، با توجه به ژانر عکاسی بنده که عکاسی از مناظر و طبیعت هست برای خرید فیلتر پلاریزه مناسب 2 دل شدم .

با توجه به بررسی هایی که تا الان داشتم به این نتیجه رسیدم که 2 برند Tiffen و B+W جزو بهترین ها هستند و در نهایت B+W رو بخاطر پیشنهاداتی که از دوستان و اطرافیان دریافت کردم انتخاب کردم ( بررسی و تحقیق علمی انجام ندادم در مورد اینکه چرا B+W رو باید خریداری بکنم نسبت به Tiffen ) . اما دیروز در یک مقاله ای که در حال مطالعه بودم به فبلتر های Heliopan ( که ظاهرا نسبت به B+W برتری داره ) برخورد کردم ...

متاسفانه بدلیل اطلاعات نسبتا کمی که در مورد فیلتر ها دارم ، تصمیم گرفتم قبل از اینکه نظرم رو روی برند فعلی عوض کنم ، چند تا سوال بپرسم و بعد نظر شما رو در مورد چند تا انتخابی که پیش رو دارم بدونم »

1- نقش کوتینگ در فیلتر های پلاریزه چی هست ؟

2- تفاوت فیلتر های گران قیمت و ارزان قیمت در چه چیزی هست ؟

3- یک فیلتر پلاریزه خوب ( یا عالی ) چه مشخصاتی باید داشته باشه ؟

----------------------------------------------------------------------------------------------

این هم از انتخاب های من که نیاز به راهنمایی شما دوستان دارم »

1- فیلتر Heliopan77mm Slim Circular Polarizer SH-PMC

2- فیلتر B+W77mm Circular Polarizer Slim MRC

3- فیلتر
    B+W77mm Kaesemann XS-Pro Circular Polarizer MRC Nano

4- فیلتر
    B+W77mm Kaesemann Circular Polarizer MRC
    برای یاد آوری: استفاده از فیلتر پلاریزه بر روی لنزهای اولترا واید در هنگام عکاسی از آسمان می تواند موجب ایجاد عدم یک نواختی در آسمان شود. من چون در عکسهایم آسمان قسمت زیادی از کادر را اشغال می کند از این فیلتر استفاده نمی کنم. اما استفاده از این فیلتر(بر روی اولتراواید ها) در هنگام عکاسی از آب و برگ درختان می تواتند مزیت خود را نشان می دهد.

Moeen Salehi تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

سلام به اساتید. برای محافظت از لنزهام میخوام براشون فیلتر uv بخرم. قبلا رو یه لنز 50mm f1.8d فیلتر uv haze marumi داشتم که منابع نوری رو دوتا میکرد!! بعدا رو یه 18-105 ازین فیلترهای تقلبی کنون بستم که 15 تومن بود ولی خب بد نبود ازین مشکلات نداشتم باهاش. ولی خب الان 3 تا لنز تقریبا ارزشمند دارم که میخوام براشون یکم بیشتر مایه بزارم. تو سایت پیکسل مارکهای hama - Hoya - Phottix زیاد بودن و قیمتهاشون با بودجه من میخوند. میخوام هر 3 تارو هم از یه مارک بخرم. لنزهام هم

Nikon 50mm f1.8G دهانه 58 میلیمتری
    Nikon 80-200mm f/2.8 AF-S دهانه 77 میلیمتری
    Tamron 17-50 f2.8 Di II نسخه بدون لرزشگیر دهانه 67 میلیمتری

دوستان خوشحال میشم کمک بفرمایین که فیلتر از مارک مناسب بگیرم. با توجه به اینکه هر 3 این لنزها دیاف باز هستن برام خیلی مهمه فیلتری بخرم که با اون دوتایی شدن منابع نوری تو شب و روز مواجه نشم و شارپنس لنز رو هم تحت تاثیر قرار نده.

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    سلام به اساتید. برای محافظت از لنزهام میخوام براشون فیلتر uv بخرم. قبلا رو یه لنز 50mm f1.8d فیلتر uv haze marumi داشتم که منابع نوری رو دوتا میکرد!! بعدا رو یه 18-105 ازین فیلترهای تقلبی کنون بستم که 15 تومن بود ولی خب بد نبود ازین مشکلات نداشتم باهاش. ولی خب الان 3 تا لنز تقریبا ارزشمند دارم که میخوام براشون یکم بیشتر مایه بزارم. تو سایت پیکسل مارکهای hama - Hoya - Phottix زیاد بودن و قیمتهاشون با بودجه من میخوند. میخوام هر 3 تارو هم از یه مارک بخرم. لنزهام هم

Nikon 50mm f1.8G دهانه 58 میلیمتری
    Nikon 80-200mm f/2.8 AF-S دهانه 77 میلیمتری
    Tamron 17-50 f2.8 Di II نسخه بدون لرزشگیر دهانه 67 میلیمتری

دوستان خوشحال میشم کمک بفرمایین که فیلتر از مارک مناسب بگیرم. با توجه به اینکه هر 3 این لنزها دیاف باز هستن برام خیلی مهمه فیلتری بخرم که با اون دوتایی شدن منابع نوری تو شب و روز مواجه نشم و شارپنس لنز رو هم تحت تاثیر قرار نده.
    چیزی که در مورد 50 با توجه به تجربه ای که خودم داشتم به نظرم! فیلتر نیازی نیست، اگر بخواهید خوب بخرید نسبت به قیمت لنز، زیاد نمیرزه و اگرم بخواید بدردنخور بگیرید که بدتر از کیفیت لنز زده میشه.
    در مورد 80-200 و 17-50 به نظرم Hoya Pro 1 فیلترای خوبین، کلاً Hoya بر اساس قیمت به کارایی به نظرم! به صرفس و شاید بیشتر از اون گرفتن فایده ای نداشته باشه مثل B+W یا .Rodenstock
    شاید نظر اساتید چیز دیگری باشه، این نظر شخصیه.
    msh2200 و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    چیزی که در مورد 50 با توجه به تجربه ای که خودم داشتم به نظرم! فیلتر نیازی نیست، اگر بخواهید خوب بخرید نسبت به قیمت لنز، زیاد نمیرزه و اگرم بخواید بدردنخور بگیرید که بدتر از کیفیت لنز زده میشه.
    در مورد 80-200 و 17-50 به نظرم Hoya Pro 1 فیلترای خوبین، کلاً Hoya بر اساس قیمت به کارایی به نظرم! به صرفس و شاید بیشتر از اون گرفتن فایده ای نداشته باشه مثل B+W یا .Rodenstock
    شاید نظر اساتید چیز دیگری باشه، این نظر شخصیه.
    از همون سایت دوباره چک کردم برای سایر 67 و 77 فقط این مدل رو داره Hoya Filter UV HMC و اون pro رو فقط سایز 58 میلیمتر داره. همین مدل خوبه بگیرم؟ یا حتما pro بگیرم
    Iman.sh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1592

از همون سایت دوباره چک کردم برای سایر 67 و 77 فقط این مدل رو داره Hoya Filter UV HMC و اون pro رو فقط سایز 58 میلیمتر داره. همین مدل خوبه بگیرم؟ یا حتما pro بگیرم
    سری pro 1 بهتره اما اینکه حتماً بخواهید اونو بگیرید به نظرم حتماً ی وجود نداره و شاید اختلاف قیمت ها این قدر تفاوت ایجاد نکنه. به نظرم خیلی وسواس نداشته باشید بین مدلهای خوب و به نسبت قیمت لنزتون سعی کنید مناسب تر خرج کنید(واس 70-200 وی آر 2 و 7 میلیون لنز شاید لنز 400 تومنی درست باشه چرا که بالاترین لنز بالاترین کیفیت اگر براش خرج بشه راه دوری نمیره اما به همون نسبت وقتی میاییم پایین تر به نظرم بهتره مناسب تر خرج کنیم. اینکه این فیلترا فقط بد نباشه خودش خوبه چرا که حداقل چیزی که من دیدم از ریویوها نتیجه ی خیلی عظیمی قرار نیست توی این ها اتفاق بیفته مگر اینکه فیلتر نامناسب باشه و بدتر بشه.
    به نظرم در حدی که مطمئن باشیم به نسبت پولی که خرج میشه نتیجه ی حداقل مثبتی و نه منفی حاصل میشه در مورد فیلترها، کفایت می کنه.
    تا چی باشه نظر اساتید فن و باتجربه تر ها.
    Moeen Salehi و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    سری pro 1 بهتره اما اینکه حتماً بخواهید اونو بگیرید به نظرم حتماً ی وجود نداره و شاید اختلاف قیمت ها این قدر تفاوت ایجاد نکنه. به نظرم خیلی وسواس نداشته باشید بین مدلهای خوب و به نسبت قیمت لنزتون سعی کنید مناسب تر خرج کنید(واس 70-200 وی آر 2 و 7 میلیون لنز شاید لنز 400 تومنی درست باشه چرا که بالاترین لنز بالاترین کیفیت اگر براش خرج بشه راه دوری نمیره اما به همون نسبت وقتی میاییم پایین تر به نظرم بهتره مناسب تر خرج کنیم. اینکه این فیلترا فقط بد نباشه خودش خوبه چرا که حداقل چیزی که من دیدم از ریویوها نتیجه ی خیلی عظیمی قرار نیست توی این ها اتفاق بیفته مگر اینکه فیلتر نامناسب باشه و بدتر بشه.
    به نظرم در حدی که مطمئن باشیم به نسبت پولی که خرج میشه نتیجه ی حداقل مثبتی و نه منفی حاصل میشه در مورد فیلترها، کفایت می کنه.
    تا چی باشه نظر اساتید فن و باتجربه تر ها.
    والا این 17-50 تامرون که لنز بینهایت شارپیه! هنوز 80-200 به دستم نرسیده و نمیدونم در چه حده. اما یه سری فیلتر hoya hd هم هست که به نسبت گرونن! خلاصه نمیدونم چه کنم :D برم از همین hoya که بالا مدلشو گفتم بگیرم؟ یه فروشگاهی هست تو رشت که من باهاشون در ارتباطم و فیلترهای بنرو جدید آورده 100 تومن. خودش که خیلی تعریف میکنه! اونا چطورن؟
    Iman.sh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1592

والا این 17-50 تامرون که لنز بینهایت شارپیه! هنوز 80-200 به دستم نرسیده و نمیدونم در چه حده. اما یه سری فیلتر hoya hd هم هست که به نسبت گرونن! خلاصه نمیدونم چه کنم :D برم از همین hoya که بالا مدلشو گفتم بگیرم؟ یه فروشگاهی هست تو رشت که من باهاشون در ارتباطم و فیلترهای بنرو جدید آورده 100 تومن. خودش که خیلی تعریف میکنه! اونا چطورن؟
    تکرار همون کامنت پیشین رو باید کنم، 80-200 هم خیلی شارپه اما منظورم به طور کلی برقراری تعادل بین قیمت پرداختی برای لنز و فیلتر مربوطش بود، بنرو حداقل در زمینه ی فیلتر آوازه ای نداره و توصیه نمیشه، اگر قرار باشه 100 تومن بذارید و نتیجه ی خوبی ازش بدست نیاد، خوب چه فایده ای داره؟
    کاش لنزاتون انقدر تفاوت اندازه ی فیلتر نداشتند تا اون وقت یه فیلتر می گرفتید و برای همه استفاده می کردید.
    البته راهی به ذهنم می رسه که شاید دوستان خیلی موافقش نباشند برای کاهش هزینه ها، اینکه یک فیلتر خوب بگیرید و برای دو تا لنز دیگه تبدیل بگیرید تا روی اونا استفاده شه. یه فیلتر 77 و 2 تا تبدیل 77 به 67 و 77 به 58. هم کیفیت برای همگی مناسب خواهد بود و هم هزینه.

تا چی باشه نظر دوستان باتجربه تر.
    ویرایش توسط Iman.sh : Thursday 26 June 2014 در ساعت 13:11
    msh2200، شهاب سیّافی و S_Mahdi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1592

به نظرم به Hama فکر نکنید چون با نه چندان اختلاف قیمت با hoya کیفیت hoya رو نداره.
    hoya uv(0) که 12 لایه پوشش داره از لحاظ کیفیتی بر روی کاغذ بالاتر از UV(c) اگر این مدل رو پیدا کردید این رو بگیرید.
    HD و Pro 1 قیمت بالاتری دارند.
    شهاب سیّافی تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    286

این پست های من پاک شده انگار! بهرحال با این حساب یا hoya یا هیچ! :دی پس فوتیکس هم توصیه نمیشه
    Iman.sh تشکر می‌کند.

صفحه 70 از 149 نخستنخست ... 20 60 66 67 68 69 70 71 72 73 74 80 120 ... آخرینآخرین