صفحه 50 از 149 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 491 تا 500 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر جديد
    تشکر کرده
    27

سلام دوستان.

برای عکاسی از اشخاص داخل فضاهای بسته و با لنز پرایم (50mm f1.8g) فیلتر پولاریزه کاربرد داره یا نه؟

البته هنوز نمیدونم کاربردم بیشتر چیه ولی حدس میزنم همون حالتی باشه که بالا توضیح دادم ، ولی با توجه به قیمت بالای فیلترهای B+W برام مقدور نیست هم فیلتر پولاریزه بخرم هم uv .

لطفا راهنماییم کنید و بگید برای حالتی که گفتم کدوم فیلتر بیشتر به کارم میاد .
    ممنون

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط amin.f نمایش پست ها
    سلام دوستان.

برای عکاسی از اشخاص داخل فضاهای بسته و با لنز پرایم (50mm f1.8g) فیلتر پولاریزه کاربرد داره یا نه؟

البته هنوز نمیدونم کاربردم بیشتر چیه ولی حدس میزنم همون حالتی باشه که بالا توضیح دادم ، ولی با توجه به قیمت بالای فیلترهای B+W برام مقدور نیست هم فیلتر پولاریزه بخرم هم uv .

لطفا راهنماییم کنید و بگید برای حالتی که گفتم کدوم فیلتر بیشتر به کارم میاد .
    ممنون
    درود
    فيلتر PL بيشتر در منظره و فضاي بيرون كاربرد داره ... تازه اونم براي حذف بازتاب ها و افزايش سچوريشن رنگ ها . در فضاي بسته شخصا توجيهي نمي بينم كه از اين فيلتر استفاده بشه (اونم با توجه به اينكه سوژه انسانه) ... ضمن اينكه با فيلتر PL حدود 1تا2 استاپ از نور كاهش پيدا مي كنه كه در فضاي داخلي مي تونه فاكتور مهمي باشه . در كل اگر قصد خريد فيلتر رو داريد به نظرم PL بيش از UV براتون كاربرد خواهد داشت ؛ ولي هنگامي كه بخوايد در فضاي باز عكاسي كنيد .

با آرزوي بهترين ها
    پسر پارسي
    amin.f و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر جديد .mojtaba. آواتار ها
    تشکر کرده
    174

با سلام
    راستش سوال قبلیم که پاسخ داده نشد ولی اگر میشه این رو جواب بدید. من قصد خرید یک فیلتر ND برای دهانه 58 میلیمتری دارم . با توجه به پولم حداکثر تا 90 تومان پول برای فیلتر کنار گذاشتم. به عنوان عکاسی که بیشتر از مناظر عکس میگیره نظرتون چیه که ND 4X بگیرم یا ND 8X؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من مدل HOYA رو دیدم و قصد خرید اون رو دارم. به نظر این مارک رو بگیرم یا تو این سطح قیمت مدل بهتری هم هست. لنز من هم یک لنز کیت 18-55 هست. با تشکر.
    viva_utopia تشکر می‌کند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    هویا برند خوبیه اگه اصل باشه. از جاهای معتبر خرید کنید. ND8 بگیرید. 4 دیگه خیلی کمه. برای دهانه 58 هم می گیرید به این فکر کنید که بعدا بعیده به درد لنز دیگری بخوره. دهانه بزرگتر بگیرید با step up ring بهتره
    M. Beyrami، persian.boy، D.Daneshmand و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

درود
    جناب حمزه ای ممکنه در مورد Set up رینگی که گفتید مقداری توضیح بدین؟

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

رینگی هست که فیلتر بزرگتر رو به وسیله اون میتونید رو دهنه کوچک تر استفاده کنید
    با اجازه پیام جان
    persian.boy، D.Daneshmand و .mojtaba. تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

98862.jpg

یک رینگ تبدیل است که به شما اجازه می دهد فیلتر با سایز بزرگتر را به لنزهایی با دهانه کوچکتر نصب کنید. مثلا فیلتر 77 را با این رینگ روی لنز با دهانه 67 یا 58 استفاده کنید. شما اگر یک فیلتر با سایز بزرگ داشته باشید خیالتون راحته که بعدا می توانید با خرید رینگ روی هر لنزی استفاده کنید. اما اگر این دوستمون فیلتر 58 بخره بعد که انشاءا... لنز با دهنه 72 خرید دیگه این فیلتر به دردش نمی خوره.
    jebrahim، M. Beyrami، D.Daneshmand و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط .mojtaba. نمایش پست ها
    با سلام
    راستش سوال قبلیم که پاسخ داده نشد ولی اگر میشه این رو جواب بدید. من قصد خرید یک فیلتر ND برای دهانه 58 میلیمتری دارم . با توجه به پولم حداکثر تا 90 تومان پول برای فیلتر کنار گذاشتم. به عنوان عکاسی که بیشتر از مناظر عکس میگیره نظرتون چیه که ND 4X بگیرم یا ND 8X؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من مدل HOYA رو دیدم و قصد خرید اون رو دارم. به نظر این مارک رو بگیرم یا تو این سطح قیمت مدل بهتری هم هست. لنز من هم یک لنز کیت 18-55 هست. با تشکر.
    ND که اصلا به درد نمی خوره. حتی ND 8 هم خیلی کمه چرا که یه فیلتر پولاریزه هم حدود ۲-۳ استاپ نور رو کم می کنه و کار فیلتر ND ۴-۸ رو می کنه. به نظرم ND16 یا ND64 خیلی بهتره. با بودجه شما شاید ND16 بهترین گزینه باشه!
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر جديد AXIOM آواتار ها
    تشکر کرده
    0

قیمت nd 8 یا nd16 برای دهنه 77 میلی متر را دارید؟

كاربر جديد .mojtaba. آواتار ها
    تشکر کرده
    174

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    ND که اصلا به درد نمی خوره. حتی ND 8 هم خیلی کمه چرا که یه فیلتر پولاریزه هم حدود ۲-۳ استاپ نور رو کم می کنه و کار فیلتر ND ۴-۸ رو می کنه. به نظرم ND16 یا ND64 خیلی بهتره. با بودجه شما شاید ND16 بهترین گزینه باشه!
    الان من گیج شدم چون خیلی از عکاس های سایت از همین فیلتر های ND 8 تو تجهیزاتشون دارن یعنی الان من بجاش فیلتر پولاریزه بخرم؟؟
    بعد فیلتر ND16 خیلی تاریک نمی کنه، نسبت به ND 8؟؟

صفحه 50 از 149 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 ... آخرینآخرین