صفحه 58 از 149 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 571 تا 580 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر جديد
    تشکر کرده
    40

سلام به همگی.

سروران عزیز 3 تا سوال داشتم... اگه امکانش هست پاسخ بنده رو بدید، ممنون میشم.

1- به تازگی یه canon 600d گرفتم، میخواستم بدونم برای لنز 18-55 چه سایز فیلتری ( UV ) باید بگیرم؟ و بهترین مارک چیه ؟ ( اگه حدود قیمت هم دارید ممنون میشم بگید. )

2- یه سری مطالب خوندم که استفاده طولانی مدت از فیلتر، باعث جمع شدن گرد و غبار و به مرور زمان سفت شدنش بر روی لنز میشه! آیا حقیقت داره ؟ و اگه داره برای جلوگیری باید چیکار کرد؟

3- کلا اگه بخوام از آسیب دیدن اتفاقی لنز جلوگیری کنم، چه چیزهایی نیازه که بخرم؟ ( خرید فیلتر ، هود و درپوش رو پیشنهاد میکنید ؟ )

سپاسگذار.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_avril نمایش پست ها

سلام به همگی.

سروران عزیز 3 تا سوال داشتم... اگه امکانش هست پاسخ بنده رو بدید، ممنون میشم.

1- به تازگی یه canon 600d گرفتم، میخواستم بدونم برای لنز 18-55 چه سایز فیلتری ( UV ) باید بگیرم؟ و بهترین مارک چیه ؟ ( اگه حدود قیمت هم دارید ممنون میشم بگید. )

2- یه سری مطالب خوندم که استفاده طولانی مدت از فیلتر، باعث جمع شدن گرد و غبار و به مرور زمان سفت شدنش بر روی لنز میشه! آیا حقیقت داره ؟ و اگه داره برای جلوگیری باید چیکار کرد؟

3- کلا اگه بخوام از آسیب دیدن اتفاقی لنز جلوگیری کنم، چه چیزهایی نیازه که بخرم؟ ( خرید فیلتر ، هود و درپوش رو پیشنهاد میکنید ؟ )

سپاسگذار.

فیلتر های یو وی ارزان قیمت باعث افت کیفیت، اختلال در فوکوس، ایجاد Flare در تصویر و ... می شوند، از سوی دیگر خرید فیلتر یو وی مرغوب برای چنین لنزی با چنین سایز دهنه ای (لنزی ارزان و دهنه ای کوچک) تقریبا می شود گفت، پول دور ریختن است. (تقریبا نزدیک نصف قیمت لنز پول فیلتری میدهید که احتمالا بعد ها به هیچ کدام از لنزهایتان نخواهد خورد!) مورد دومی هم که اشاره کردید، دور از واقعیت نیست.

به نظر بنده اینکه مواظب باشید! راه حل خیلی بهتری است تا خرید فیلتر یووی.
    به نظر من خرید هود مناسب (هودی که وین یت روی کناره های تصویر نیندازد) هم گزینه بسیار بهتری است.
    msh2200، davoud maani، toti و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    فیلتر های یو وی ارزان قیمت باعث افت کیفیت، اختلال در فوکوس، ایجاد Flare در تصویر و ... می شوند، از سوی دیگر خرید فیلتر یو وی مرغوب برای چنین لنزی با چنین سایز دهنه ای (لنزی ارزان و دهنه ای کوچک) تقریبا می شود گفت، پول دور ریختن است. (تقریبا نزدیک نصف قیمت لنز پول فیلتری میدهید که احتمالا بعد ها به هیچ کدام از لنزهایتان نخواهد خورد!) مورد دومی هم که اشاره کردید، دور از واقعیت نیست.

به نظر بنده اینکه مواظب باشید! راه حل خیلی بهتری است تا خرید فیلتر یووی.
    به نظر من خرید هود مناسب (هودی که وین یت روی کناره های تصویر نیندازد) هم گزینه بسیار بهتری است.

خیلی ممنون آقا امیر بابت توضیحات.

پس با این اوصاف باید به فکر یه لنز دیگه باشم.
    تو همین تاپیک که مطالب رو میخوندم تقریبا دوستان مرغوبیت فیلتر سیگما رو تایید میکردن... همین مارک خوبه؟
    و برای هود... از کجا باید بفهمم که هودی که میخوام بگیرم گوشه های تصویر رو سیاهه میکنه یا نه ؟ مثلا برای همین لنز 18- 55 میخواستم همین هود رو بگیرم. کلیک

کلا برای اشخاصی مثل من که به تازگی میخوایم وارد دنیای دوربین های حرفه ای و نیمه حرفه ای بشن، چه لنزی رو مناسب میدونید؟

من استفاده های خیلی حرفه ای ندارم، فقط میخوام عکسهای تمیز و با کیفیتی برام ثبت کنه.
    اما دوست دارم به مرور زمان عکس های حرفه ای تر بگیرم.

شاید بیشتر عکسهایی که بخوام بگیرم، تو مسافرت ها از مناظر و عکس های خانوادگیه.
    حالا اگه بازم در حق بنده لطف کنید و یه سری لنز خوب که مناسب من باشه پیشنهاد بدید ممنون میشم.

مرسی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_avril نمایش پست ها
    خیلی ممنون آقا امیر بابت توضیحات.

پس با این اوصاف باید به فکر یه لنز دیگه باشم.
    تو همین تاپیک که مطالب رو میخوندم تقریبا دوستان مرغوبیت فیلتر سیگما رو تایید میکردن... همین مارک خوبه؟
    و برای هود... از کجا باید بفهمم که هودی که میخوام بگیرم گوشه های تصویر رو سیاهه میکنه یا نه ؟ مثلا برای همین لنز 18- 55 میخواستم همین هود رو بگیرم. کلیک

کلا برای اشخاصی مثل من که به تازگی میخوایم وارد دنیای دوربین های حرفه ای و نیمه حرفه ای بشن، چه لنزی رو مناسب میدونید؟

من استفاده های خیلی حرفه ای ندارم، فقط میخوام عکسهای تمیز و با کیفیتی برام ثبت کنه.
    اما دوست دارم به مرور زمان عکس های حرفه ای تر بگیرم.

شاید بیشتر عکسهایی که بخوام بگیرم، تو مسافرت ها از مناظر و عکس های خانوادگیه.
    حالا اگه بازم در حق بنده لطف کنید و یه سری لنز خوب که مناسب من باشه پیشنهاد بدید ممنون میشم.

مرسی
    سلام
    مطلبی که گذاشتید فقط یک مورد مربوط به فیلتر هست!
    بله فیلتر سیگما اگر اصلی باشه خوبه، ولی دقت کنید چه سیگما و چه مارکهای معتبر دیگه مثل hoya . marumi. cokin و ... قیمت های بالایی دارند!
    لنز شما اگر خیلی ارزش داشته باشه 200 یا 300 هزار تومان باشه در حالی که قیمت یک فیلتر مرغوب از 150 هزار به بالاست!
    پس به همین دلیل به قول جناب عبدل پناه مواظبت از لنز نتیجه بهتری داشته باشه
    چون قیمت فیلتر برای لنز شما اختلافش با یک لنز دیگر خیلی کم خواهد بود.
    در مورد هود و لنز هم جای مطرح کردنش داخل این فروم نیست! لطفا به فروم های اصلی مراجعه کنید!
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    اون فيلتر نيست
    يه صفحه شفافه که روی لنز وصل ميکنيد و به سمت منبع نور ميگيريد و باهاش يک عکس ميگيريد
    اون عکس رو به عنوان نمونه برای تنظيم وايت بالانس به دوربين ميديد
    همون کار کاغذ خاکستری رو ميکنه
    در تکمیل صحبت دوست عزیزمون عرض کنم که اسم اون وسیله expodisk هست.
    این هم آدرس سایتش : ExpoImaging, Inc.
    toti و Majix تشکر می‌کنند.
    Nikon D750

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

قصد تهیه فیلتر یووی دهانه ۷۲ را دارم
    چند برند اصلی وجود دارد که همه خوب هستن اما حساسیت من در انتخاب این فیلتر خیلی بالاست چراکه برای لنز ماکرو قرار است استفاده شود و کوچکترین افت کنتراست یا شارپنس نباید وجود داشته باشد
    برند هویا را استفاده میکنم که انصافا فیلترهای عالی دارد و جالبتر اینکه به راحتی تمیز میشوند
    تعریف B/W را هم زیاد زیاد شنیدم به نظر شما B/W را انتخاب کنم یا Hoya HD ؟
    iman mehr تشکر می‌کند.

كاربر جديد limia313 آواتار ها
    تشکر کرده
    79

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    قصد تهیه فیلتر یووی دهانه ۷۲ را دارم
    چند برند اصلی وجود دارد که همه خوب هستن اما حساسیت من در انتخاب این فیلتر خیلی بالاست چراکه برای لنز ماکرو قرار است استفاده شود و کوچکترین افت کنتراست یا شارپنس نباید وجود داشته باشد
    برند هویا را استفاده میکنم که انصافا فیلترهای عالی دارد و جالبتر اینکه به راحتی تمیز میشوند
    تعریف B/W را هم زیاد زیاد شنیدم به نظر شما B/W را انتخاب کنم یا Hoya HD ؟
    درود جناب شهبازی

‌B+W که بدون شک بهترینه اما اگر تمایل دارید که به راحتی تمیز بشه باید ورژن MRC یا همون Multi Coated رو در برند B+W بگیرید که در حالت معمول یه چیزی حدود ۶۰-۷۰ درصد گرون تر از Single Coated ها هستند که با توجه به اینکه در وضعیت حاضر Single ها هم در این برند بسیار گرون هستند زیاد مقرون به صرفه نیست مگر اینکه براتون مهم نباشه... ( البته ورژن نانو هم هست که اون هم خیلی گرون هست)

اما من خودم تمام فیلتر هام Single هستند و مشکل خاصی هم تو تمیز کردنشون ندارم!
    shahbazi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط limia313 نمایش پست ها
    درود جناب شهبازی

‌B+W که بدون شک بهترینه اما اگر تمایل دارید که به راحتی تمیز بشه باید ورژن MRC یا همون Multi Coated رو در برند B+W بگیرید که در حالت معمول یه چیزی حدود ۶۰-۷۰ درصد گرون تر از Single Coated ها هستند که با توجه به اینکه در وضعیت حاضر Single ها هم در این برند بسیار گرون هستند زیاد مقرون به صرفه نیست مگر اینکه براتون مهم نباشه... ( البته ورژن نانو هم هست که اون هم خیلی گرون هست)

اما من خودم تمام فیلتر هام Single هستند و مشکل خاصی هم تو تمیز کردنشون ندارم!
    معمولا از تجهیزاتم خوب نگهداری میکنم تا حدی که گاهی تا ۶ ماه نیازی به تمیز کردن فیلترها ندارم!
    مهمتر از همه کاهش کنتراست و کاهش شارپنش است که اصلا وجود نداشته باشد
    قیمت مورد نظرم نهایتا ۳۰۰ تومان است
    limia313 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

معمولا از تجهیزاتم خوب نگهداری میکنم تا حدی که گاهی تا ۶ ماه نیازی به تمیز کردن فیلترها ندارم!
    کوکین هم فیلتر با مشخصات B+W داره
    Cokin- CH235B
    فکر نمی کنم قیمتش هم بیشتر از رقم مورد نظر شما باشه
    shahbazi و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد limia313 آواتار ها
    تشکر کرده
    79

خوب ببیند اگر محیطی که درش عکاسی می کنید پر از ذرات معلق یا شن مثل کنار دریا و ... نباشه که همونطور که فرمودید نیست می تونید بودن هیج مشکلی از فیلترهای Single Coated برند B+W استفاده کنید.
    راستی چه نوع فیلتری مد نظرتون هست؟
    shahbazi و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

صفحه 58 از 149 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 108 ... آخرینآخرین