صفحه 59 از 149 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 581 تا 590 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط limia313 نمایش پست ها
    خوب ببیند اگر محیطی که درش عکاسی می کنید پر از ذرات معلق یا شن مثل کنار دریا و ... نباشه که همونطور که فرمودید نیست می تونید بودن هیج مشکلی از فیلترهای Single Coated برند B+W استفاده کنید.
    راستی چه نوع فیلتری مد نظرتون هست؟
    فیلتر یووی
    خودم تو فکر هویا اچ دی هستم اما هنوز تصمیم نگرفتم
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

سلام
    چند روزی هست که تو فکر خرید فیلتر UV برای لنز 180 ماکرو هستم .
    از دوستانی که تجربه کار با فیلترهای hoya 14 لایه و hama hd داشتن ممنون میشم که تو انتخاب کمک کنند ...
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

سلام دوستان
    من یک فیلم آموزش عکاسی از کارل تایلور تماشا کردم
    کارل تایلور از یک نگهدارنده فیلتر روی تمامی لنزها استفاده میکرد و تمامی فیلترها هم مستطیل شکل بودند .
    می خواستم توضیحاتی در رابطه با اینگونه فیلترها به من بدید و از کجا و با چه قیمتی می توان این نگهدارنده و فیلترها رو خریداری کرد چون 5 عدد لنز دارم و خریداری انواع فیلتر واقعا گران و سخت هست.
    مرسی
    darkness_land تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کارل تایلور از یک نگهدارنده فیلتر روی تمامی لنزها استفاده میکرد و تمامی فیلترها هم مستطیل شکل بودند .
    می خواستم توضیحاتی در رابطه با اینگونه فیلترها به من بدید و از کجا و با چه قیمتی می توان این نگهدارنده و فیلترها رو خریداری کرد چون 5 عدد لنز دارم و خریداری انواع فیلتر واقعا گران و سخت هست.
    مرسی
    اين فيلترها، فيلترهاي كاشه اي هستند و برند كوكين در ايران نمايندگي دارد و مي توانيد از اين برند فيلترهاي UV، ND ، GND و پلاريزه را خريداري كنيد. من هم در مركز پايتخت و هم در برج بهار اين فيلترها را ديده ام.
    msh2200 و jamal.s تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام دوستان
    مرسی
    سلام
    این سری فیلتر ها به عنوان فیلتر مربعی و یا کاشه ای معروفند!
    من از این سری فیلتر استفاده می کنم و 6 نوع متفاوتش رو هم دارم
    اما توضیحات کاملتر!

این سری فیلتر ها در 4 اندازه متفاوت (برای لنز های تا دهنه 62، 82، 96 و 118) وجود دارند که قیمتها نیز با توجه به ابعاد افزایش می یابد.
    در این سری از فیلتر ها برای ثابت کردن فیلتر بر روی دوربین نیازمند یک رنگ مناسب دهنه لنز و یا رینگ universal و یک نگهدارنده (holder) هستید. نگهدارنده می تواند در دو سری برای لنزهای خلیلی واید مثل fish eye و یا لنزهای واید معمولی تهیه شود. در حال حاضر هم سری فیلتر های کوکین (cokin) این نوع از فیلتر ها در بازار موجوده!
    نحوه استفاده هم به این صورت هست که رینگ اتصال فیلتر به لنز مثل فیلتر های رینگی روی لنز بسته می شود و بعد holder که دارای مکان خاصی بصورت ریلی برای قرار گیری رینگ می باشد روی رینگ سوار می شود و با یک حالتی شبیه ضامن در محل خود قرار می گیرد.
    سپس هر فیلتری که نیاز داشته باشید را متناسب با استفاده در جلوی لنز قرار می دهید. این holder ها بطور متوسط ظرفیت قرار گیری 3 فیلتر را نیز بصورت همزمان دارا می باشند.
    شما برای انتخاب باید یه سه مورد توجه کنید
    1- قطر بیشترین دهنه لنز های شما چند هست تا متناسب با آن نوع و اندازه فیلتر ها را انتخاب کنید؟
    2- قطر دهنه هر لنز رو داشته باشید تا بتوانید برای هرکدام رینگ مربوطه رو تهیه کنید
    3- در صورتی که هزینه خرید رینگ ها از خرید رینگ عمومی (Universal) بیشتر می شود، حتما یک رینگ عمومی تهیه بفرمایید.
    5- نوع فیلترهای مورد استفاده را حتما مشخص کنید تا در انتخاب دچار مشکل نشوید
    اطلاعات خرید رو هم براتون پیام خصوصی می کنم!

این هم تصاویری از تجهیزات این فیلترها
    این اطلاعات در مورد نیاز سنجی متناسب با لنز
    sizes.jpg

تصویر holder
    cokin-filter-systems-holder.jpg

تصویر رینگ های ارتباطی holder با لنز
    Cokin_P-Series_Adapter_Ring.jpg
    تصویر رینگ universal برای تمام لنز ها
    12983486154b92262f99756.jpg

تصویری از خود فیلتر ها
    pseries.jpg

تصویر نحوه قرارگیری فیلتر و تجهیزات
    digi1.jpg

در مورد قیمت هم بطور متوسط به شرح ذیل است
    1- holder حدود 75000 الی 80000 تومان
    2- رینگ ها هر کدام 70000 الی 80000
    3- فیلتر ها متناسب با نوع 70000 الی 300000 (برای سری P) و از 130000 به بالا برای سری های Z
    4- رینگ عمومی (universal) برای دهنه p حدود 160000 الی 170000 تومان
    البته قیمت تجهیزات کشور دوست و ... چین هم نصف این قیمت هاست البته بغیر از فیلتر ها!!
    اگر سوالی هم دارید که بشود در این فروم مطرح کرد من در خدمتم!
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 14 September 2013 در ساعت 09:45
    MahBaz، mSafdel، M. Beyrami و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    اين فيلترها، فيلترهاي كاشه اي هستند و برند كوكين در ايران نمايندگي دارد و مي توانيد از اين برند فيلترهاي UV، ND ، GND و پلاريزه را خريداري كنيد. من هم در مركز پايتخت و هم در برج بهار اين فيلترها را ديده ام.
    نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    سلام
    این سری فیلتر ها به عنوان فیلتر مربعی و یا کاشه ای معروفند!
    من از این سری فیلتر استفاده می کنم و 6 نوع متفاوتش رو هم دارم
    اما توضیحات کاملتر!

این سری فیلتر ها در 4 اندازه متفاوت (برای لنز های تا دهنه 62، 82، 96 و 118) وجود دارند که قیمتها نیز با توجه به ابعاد افزایش می یابد.
    در این سری از فیلتر ها برای ثابت کردن فیلتر بر روی دوربین نیازمند یک رنگ مناسب دهنه لنز و یا رینگ universal و یک نگهدارنده (holder) هستید. نگهدارنده می تواند در دو سری برای لنزهای خلیلی واید مثل fish eye و یا لنزهای واید معمولی تهیه شود. در حال حاضر هم سری فیلتر های کوکین (cokin) این نوع از فیلتر ها در بازار موجوده!
    نحوه استفاده هم به این صورت هست که رینگ اتصال فیلتر به لنز مثل فیلتر های رینگی روی لنز بسته می شود و بعد holder که دارای مکان خاصی بصورت ریلی برای قرار گیری رینگ می باشد روی رینگ سوار می شود و با یک حالتی شبیه ضامن در محل خود قرار می گیرد.
    سپس هر فیلتری که نیاز داشته باشید را متناسب با استفاده در جلوی لنز قرار می دهید. این holder ها بطور متوسط ظرفیت قرار گیری 3 فیلتر را نیز بصورت همزمان دارا می باشند.
    شما برای انتخاب باید یه سه مورد توجه کنید
    1- قطر بیشترین دهنه لنز های شما چند هست تا متناسب با آن نوع و اندازه فیلتر ها را انتخاب کنید؟
    2- قطر دهنه هر لنز رو داشته باشید تا بتوانید برای هرکدام رینگ مربوطه رو تهیه کنید
    3- در صورتی که هزینه خرید رینگ ها از خرید رینگ عمومی (Universal) بیشتر می شود، حتما یک رینگ عمومی تهیه بفرمایید.
    5- نوع فیلترهای مورد استفاده را حتما مشخص کنید تا در انتخاب دچار مشکل نشوید
    اطلاعات خرید رو هم براتون پیام خصوصی می کنم!

این هم تصاویری از تجهیزات این فیلترها
    این اطلاعات در مورد نیاز سنجی متناسب با لنز
    sizes.jpg

تصویر holder
    cokin-filter-systems-holder.jpg

تصویر رینگ های ارتباطی holder با لنز
    Cokin_P-Series_Adapter_Ring.jpg
    تصویر رینگ universal برای تمام لنز ها
    12983486154b92262f99756.jpg

تصویری از خود فیلتر ها
    pseries.jpg

تصویر نحوه قرارگیری فیلتر و تجهیزات
    digi1.jpg

در مورد قیمت هم بطور متوسط به شرح ذیل است
    1- holder حدود 75000 الی 80000 تومان
    2- رینگ ها هر کدام 70000 الی 80000
    3- فیلتر ها متناسب با نوع 70000 الی 300000 (برای سری P) و از 130000 به بالا برای سری های Z
    4- رینگ عمومی (universal) برای دهنه p حدود 160000 الی 170000 تومان
    البته قیمت تجهیزات کشور دوست و ... چین هم نصف این قیمت هاست البته بغیر از فیلتر ها!!
    اگر سوالی هم دارید که بشود در این فروم مطرح کرد من در خدمتم!
    با تشکر از راهنمایی بسیار ارزنده شما
    دوست عزیز من یک رینگ فیلتر قابل تنظیم میخوام که بتوان برای تمامی لنزهایم از ان استفاده کرد
    چیزی که من نیاز دارم از دهانه لنز با قطر 52 هست تا 77 .
    ایا میشه با خرید یک رینگر فیلتر از ان بروی تمامی لنزهایم استفاده کنم و یا خیر ؟؟
    متشکرم
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

با تشکر از راهنمایی بسیار ارزنده شما
    دوست عزیز من یک رینگ فیلتر قابل تنظیم میخوام که بتوان برای تمامی لنزهایم از ان استفاده کرد
    چیزی که من نیاز دارم از دهانه لنز با قطر 52 هست تا 77 .
    ایا میشه با خرید یک رینگر فیلتر از ان بروی تمامی لنزهایم استفاده کنم و یا خیر ؟؟
    متشکرم
    سلام
    بله امکان داره
    شما برای اینکه بتوانید تا دهنه 77 رو پوشش بدید باید حداقل از فیلتر های سری p کوکین خریداری کنید. این سری تا دهنه 82 را پوشش می دهند و قیمت مناسب تری هم دارند.
    در مرحله بعد (اگر در لنزهای شما لنز fish eye وجود نداره) نیاز به یک holder دارید که قیمت اصلیش حدود 80 و چینی نزدیک 50 هزار تومان می باشد.
    اما در مورد نحوه اتصال:
    دو راه برای شما وجود داره
    1- خرید رینگهای اندازه دهنه هر کدام از لنزهایی که دارید (که فکر کنم قیمتش با حدود 5 لنز شما نزدیک 400 هزار تومان بشه و همچنین جاگیر خواهد بود)
    2- خرید یک رینگ دهنه universal با قیمتی زیر 200 هزار تومان. البته اگر چینی این وسیله باشه قیمتش می شه حدود 100 هزار تومان و به صرفه تره و دقیقا نیاز شما رو تامین می کند (تصویر لنز در پست قبلی )
    و این هم تصویر بستن فیلتر با استفاده از این رینگ universal بر روی لنز fish eye
    cokin-x-pro.jpg

خوب همانطور که در تصویر مشخص است این رینگ در اصل روی دهنه لنز بسته نمی شود بلکه در روی خود لنز با پیچ فیکس شده و در نهایت holder یه آن متصل می شود

آموزش نصب این رینگ بر روی لنز

مدل های چینی این ابزار را داخل ناصر خسرو شاید پیدا کنید (خودم holder رو دو سال پیش ابتدا چینی خریدم 25000 تومان)!
    اصلیش رو هم که براتون نمایندگیش رو پیغام خصوصی کردم

یک پیشنهاد
    اگر نوع فیلترهای مورد نیازتون رو هم مشخص کنید می توانید کمی به صرفه تر خرید کنید!!
    کوکین یک سری پک داره که داخلش 3 تا فیلتر و 1 holder وجود داره و قیمتشون هم معمولا زیر قیمت خرید تک تک اون فیلتر ها و holder خواهد شد!
    (من خودم این کار رو کردم)
    بطور مثال:
    250_Cokin-CH250-Image1_382x352_2.jpg
    این ست CH250 کوکین هست که دارای 3 عدد فیلتر گرادیانت ND 2,4,8 می باشد و یک holder هم روی آن قرار داره.
    بطور مثال اگر بخواهید این ست رو تهیه کنید کل نیازهاتون با رینگ universal محدود به 450 هزار تومان خواهد شد.
    این ست ها در چند پک متفاوت وجود دارند که با مراجعه به این لینک (شرکت کوکین) می توانید آنها را انتخاب کنید
    این هم ست فیلتر ها و اسامی مجموعه برای سری p:
    Cokin P Series Kits

BLACK & WHITE KIT Orange, Green and Sepia filters. Code: H220A
    ND GRAD KIT Grad Grey G2 Soft (NDX8), Grad Grey G2 Medium (NDX4) and Grad Grey G2 Light (NDX2) Code: H250A
    PORTRAIT 2 Net Filter 1 White, Centre Spot Blue/Yellow and Warm 81D filters. Code: H201A
    LANDSCAPE 1 Gradual Blue B2 Soft, Warm 81EF and Sunset 1 filters. Code: H210A
    LANDSCAPE 2 Gold, Gradual Tobacco T2 Soft and Star 8 filters. Code: H211A
    SUPER ZOOM KIT Grad Grey G1 (NDX1.7), Star 4, Diffuser 2 filters. Code: H118
    فیلتر های ست کوکین همانطور که در جدول فوق مشاهده می فرمایید دارای اسامی می باشد که در اصل بیان کننده کاربرد مجموعه فیلتر های داخل آن است.
    جلوی هر کدام از این خطوط کد (رنگ قرمز) مجموعه وجود داره که می توانید بر اساس آن پیگیری خرید خودتون را انجام دهید!
    من خودم ست H210A رو خریدم که مربوط به عکاسی در طبیعته و البته یک فیلتر رنگ تنباکویی داره که تاثیر بسیار عالی روی نور فلاش داره!
    حالا باید بفرمایید چه فیلتر هایی بیشتر مورد استفاده شماست تا بتوانم بیشتر راهنمایتون کنم
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 14 September 2013 در ساعت 11:59
    M. Beyrami، Hadi.M، jamal.s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    سلام
    بله امکان داره
    شما برای اینکه بتوانید تا دهنه 77 رو پوشش بدید باید حداقل از فیلتر های سری p کوکین خریداری کنید. این سری تا دهنه 82 را پوشش می دهند و قیمت مناسب تری هم دارند.
    در مرحله بعد (اگر در لنزهای شما لنز fish eye وجود نداره) نیاز به یک holder دارید که قیمت اصلیش حدود 80 و چینی نزدیک 50 هزار تومان می باشد.
    اما در مورد نحوه اتصال:
    دو راه برای شما وجود داره
    1- خرید رینگهای اندازه دهنه هر کدام از لنزهایی که دارید (که فکر کنم قیمتش با حدود 5 لنز شما نزدیک 400 هزار تومان بشه و همچنین جاگیر خواهد بود)
    2- خرید یک رینگ دهنه universal با قیمتی زیر 200 هزار تومان. البته اگر چینی این وسیله باشه قیمتش می شه حدود 100 هزار تومان و به صرفه تره و دقیقا نیاز شما رو تامین می کند (تصویر لنز در پست قبلی )
    و این هم تصویر بستن فیلتر با استفاده از این رینگ universal بر روی لنز fish eye
    cokin-x-pro.jpg

خوب همانطور که در تصویر مشخص است این رینگ در اصل روی دهنه لنز بسته نمی شود بلکه در روی خود لنز با پیچ فیکس شده و در نهایت holder یه آن متصل می شود

آموزش نصب این رینگ بر روی لنز

مدل های چینی این ابزار را داخل ناصر خسرو شاید پیدا کنید (خودم holder رو دو سال پیش ابتدا چینی خریدم 25000 تومان)!
    اصلیش رو هم که براتون نمایندگیش رو پیغام خصوصی کردم

یک پیشنهاد
    اگر نوع فیلترهای مورد نیازتون رو هم مشخص کنید می توانید کمی به صرفه تر خرید کنید!!
    کوکین یک سری پک داره که داخلش 3 تا فیلتر و 1 holder وجود داره و قیمتشون هم معمولا زیر قیمت خرید تک تک اون فیلتر ها و holder خواهد شد!
    (من خودم این کار رو کردم)
    بطور مثال:
    250_Cokin-CH250-Image1_382x352_2.jpg
    این ست CH250 کوکین هست که دارای 3 عدد فیلتر گرادیانت ND 2,4,8 می باشد و یک holder هم روی آن قرار داره.
    بطور مثال اگر بخواهید این ست رو تهیه کنید کل نیازهاتون با رینگ universal محدود به 450 هزار تومان خواهد شد.
    این ست ها در چند پک متفاوت وجود دارند که با مراجعه به این لینک (شرکت کوکین) می توانید آنها را انتخاب کنید
    این هم ست فیلتر ها و اسامی مجموعه برای سری p:
    Cokin P Series Kits

BLACK & WHITE KIT Orange, Green and Sepia filters. Code: H220A
    ND GRAD KIT Grad Grey G2 Soft (NDX8), Grad Grey G2 Medium (NDX4) and Grad Grey G2 Light (NDX2) Code: H250A
    PORTRAIT 2 Net Filter 1 White, Centre Spot Blue/Yellow and Warm 81D filters. Code: H201A
    LANDSCAPE 1 Gradual Blue B2 Soft, Warm 81EF and Sunset 1 filters. Code: H210A
    LANDSCAPE 2 Gold, Gradual Tobacco T2 Soft and Star 8 filters. Code: H211A
    SUPER ZOOM KIT Grad Grey G1 (NDX1.7), Star 4, Diffuser 2 filters. Code: H118
    فیلتر های ست کوکین همانطور که در جدول فوق مشاهده می فرمایید دارای اسامی می باشد که در اصل بیان کننده کاربرد مجموعه فیلتر های داخل آن است.
    جلوی هر کدام از این خطوط کد (رنگ قرمز) مجموعه وجود داره که می توانید بر اساس آن پیگیری خرید خودتون را انجام دهید!
    من خودم ست H210A رو خریدم که مربوط به عکاسی در طبیعته و البته یک فیلتر رنگ تنباکویی داره که تاثیر بسیار عالی روی نور فلاش داره!
    حالا باید بفرمایید چه فیلتر هایی بیشتر مورد استفاده شماست تا بتوانم بیشتر راهنمایتون کنم
    دوست عزیز واقعا بابت پاسخهای کامل و آموزندتون تشکر میکنم
    من ابتدا ژانرهای کاری و سپس دوربین و لنزهامو خدمت شما معرفی میکنم تا شما نیز بنده رو بهتر راهنمایی کنید
    ژانرهای کاری من
    پرتره - مدلینگ - طبیعت- معماری و ماکرو هست که بیشترین استفاده پرتره و مدلینگ و طبیعت میباشد .
    دوربین اینجانب nikon d600 میباشد که دوربین فول فریم بسیار خوبی هست که تمامی نیازهامو برآورده میکنه
    لنزهام هم شامل
    14 میلیمتر سامیانگ
    50 و 200-80 و 85-24 نیکون میباشد که در شرف خرید یک لنز 105 و یا 85 نیکون نیز هستم .
    من بیشتر فیلترها رو برای عکاسی طبیعت و بنا میخواهم .
    یک سوال دیگر ؛
    من تو فیلم آموزش عکاسی فیلتری مربعی شکلی رو دیدم که دو قسمتی بود یعنی نصفش nd بود و نصف دیگش uv بود مثلا .
    ایا شرکت کوکین این نوع فیلتر رو هم دارد یا خیر ؟؟ و این فیلتر چه نامی دارد ؟
    یک پک خوب برای دوربین فول فریم به من معرفی کنید تا در کنار یک رینگ یونیورسال بتونم استفاده کنم
    قیمتش مهم نیست فقط پک فوق العاده ای باشد با محوریت طبیعت
    مرسی از شما
    ویرایش توسط jamal.s : Saturday 14 September 2013 در ساعت 13:31

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

د
    یک سوال دیگر ؛
    من تو فیلم آموزش عکاسی فیلتری مربعی شکلی رو دیدم که دو قسمتی بود یعنی نصفش nd بود و نصف دیگش uv بود مثلا .

مرسی از شما
    اين فيلترها GND نام دارند و معمولاً براي عكاسي از مناظري به كار مي رود كه در آن شدت روشنائي آسمان زياد است. براي كاهش شدت روشنائي آسمان و جلوگيري از Overexpose شدن آن از فيلترهاي ND‌تدريجي يا همان GND‌استفاده مي شود و كوكين از اين دست فيلترها دارد.
    msh2200، mSafdel، M. Beyrami و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

دوست عزیز واقعا بابت پاسخهای کامل و آموزندتون تشکر میکنم
    من ابتدا ژانرهای کاری و سپس دوربین و لنزهامو خدمت شما معرفی میکنم تا شما نیز بنده رو بهتر راهنمایی کنید
    ژانرهای کاری من
    پرتره - مدلینگ - طبیعت- معماری و ماکرو هست که بیشترین استفاده پرتره و مدلینگ و طبیعت میباشد .
    دوربین اینجانب nikon d600 میباشد که دوربین فول فریم بسیار خوبی هست که تمامی نیازهامو برآورده میکنه
    لنزهام هم شامل
    14 میلیمتر سامیانگ
    50 و 200-80 و 85-24 نیکون میباشد که در شرف خرید یک لنز 105 و یا 85 نیکون نیز هستم .
    من بیشتر فیلترها رو برای عکاسی طبیعت و بنا میخواهم .
    یک سوال دیگر ؛
    یک پک خوب برای دوربین فول فریم به من معرفی کنید تا در کنار یک رینگ یونیورسال بتونم استفاده کنم
    قیمتش مهم نیست فقط پک فوق العاده ای باشد با محوریت طبیعت
    مرسی از شما
    اول از همه اجازه بدید از جناب چگینی تشکر کنم
    و در مرحله بعد از شما هم متشکرم! من سعی می کنم چیزی رو که خودم به سختی بدست آوردم در اختیار دیگران قرار بدهم با این امید که بتوانم هم خدمتی به دیگران کنم و هم اینکه در آینده دیگران هم علاقه ای به کمک کردن به من داشته باشند! همانطور که از سال 1384 خودم مدام مزاحم دوستان این فروم از جمله جناب شهبازی، عاشوری نیا و قبادی شده ام این دوستان هم بدون کم و کاست بنده را راهنمایی کردند.
    اما مبحث فیلتر:
    همانطور که جناب چگینی فرمودند اون سری فیلتر مورد نظر شما که در فیلم مشاهده کردید از سری GND یا Grad Grey می باشد!
    این سری از فیلتر ها هم از نوع ND هستند و هم رنگی (مثل رنگ آبی به سفید و ...)
    مثل این عکس
    blue-cokin_365x275_watermark_41.jpg
    در مطالب فرمودید قسمت پایینش uv! من از این مسئله اطلاعی ندارم و چیزی هم در مورد uv بودن قسمت سفید فیلتر ها نخوانده ام!
    اما در مورد پیشنهاد!

من ست H210A رو خریدم. این ست شامل فیلتر های رنگ آبی گرادیانت، فیلتر غروب خورشید و فیلتر رنگ گرم می باشد. (عکس زیر)
    Cokin_H210A_Landscape_1_Kit.jpg

و سری H250A هم شامل سه فیلتر گرادیانت ND (کاهش تدریجی سیاهی از بالا به پایین ) به شکل ذیل است
    co_h250a_2.jpg

هر کدام از این دو سری رو بخرید برای طبیعت مناسبه ولی من فکر کنم برای شما دومی H250A بهتر باشه به اضافه یک رینگ universal! بخصوص که عمومی تر هم هست. و کاربردهای گوناگونی می توانید از آنها داشته باشید! در ضمن با ترکیب ضربدری آنها می توانید یک فیلتر GND ND با امکان 8 به 6 را نیز با آن تولید کنید که برای طبیعت پر کاربرد می باشد!
    این ست شامل فیلترهای GND ND که دارای ND 2,4,8 می باشد. البته دوستان فروشنده از این ست بعنوان ست دیجیتال یاد می کنند!
    در آخر هم یک نکته مهم در مورد holder
    حتما چک بفرمایید زاویه دید لنز 14 شما چند درچه است! اگر زاویه دیدش بیشتر از 120 درجه باشه باید به فکر تهیه یک holder واید باشید گه در دید لنز مشکلی ایجاد نشود.
    پیشنهاد می کنم در صورت امکان قبل از خرید در مراکز فروش تست مربوطه را با واید ترین لنزتون انجام بدید تا مشکلی پیش نیاد!
    باز هم اگر امری بود در خدمتم!
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 14 September 2013 در ساعت 16:14
    mSafdel، M. Beyrami، yaghini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 59 از 149 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 109 ... آخرینآخرین