صفحه 4 از 31 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 308
Like Tree479تشکر

موضوع: فيلتر هاي UV يا فرابنفش

كاربر همراه M. Ali Farajian آواتار ها
    تشکر کرده
    3145

پیش فرض پاسخ: فيلتر هاي UV يا فرابنفش

سلام

من امروز رفتم یک فیلتر UV 52mm برای دوربینم خریدم تا از خش افتادن لنز جلوگیری کنم. دنبال جنس عالی نرفتم فقط یه چیزی می خواستم محافظ لنز باشه. رفتم مجتمع تک ، 2-3 تا مغازه رفتم همه این رو داشتن

یکی قیمت داد 5 تومن یکی هم بیرون مجتمع تک دقیقا همینو 12 تومن می داد من همون که 5 تومن می داد رو گرفتم. تازه فروشنده ازمن می پرسید می خوای بری عکاسی از طبیعت و کوهستان ؟؟ می گن کاربردش برای چنین جاهایی است. من گفتم با 5 تومن می خوای UV هم جذب کنه یه سر به عینک فروشی بزن برات تست کنه !!! (خوب شد قبلا توی این فروم خونده بودم )
    چون دوستان گفته بودند عینک فروشی ها به راحتی می تونند این فیلتر ها رو با دستگاه تست کنند بردم عینک فروشی، معلوم شد شیشه معمولیه.
    با پست هایی که از دوستان در این فروم خونده بودم، با این قیمت، تقریبا مطمئن بودم که شیشه معمولیه که عینک فروشی هم منو به یقین رسوند. خوب اینم از خرید امروز:biggrin:
    فعلا که تغییری در عکس ها مشاهده نکردم ولی مطمئنم بالاخره خودشه یه جایی نشون می ده.

من همین الان متوجه شدم که روی این فیلتر نقاط ریزی وجود داره که فقط زیر نور مستقیم لامپ دیده می شه و حتی با شستن هم پاک نشد!!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط M. Ali Farajian : Wednesday 17 March 2010 در ساعت 12:57
    Rouzbeh Ehsani، M. Beyrami و toti تشکر می‌کنند.
    محمد علی فرجیان Canon SX20 IS
    از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کنی

كاربر همراه faryadprs آواتار ها
    تشکر کرده
    5792

نقل قول نوشته اصلی توسط M. Ali Farajian نمایش پست ها
    سلام

من امروز رفتم یک فیلتر UV 52mm برای دوربینم خریدم تا از خش افتادن لنز جلوگیری کنم. دنبال جنس عالی نرفتم فقط یه چیزی می خواستم محافظ لنز باشه. رفتم مجتمع تک ، 2-3 تا مغازه رفتم همه این رو داشتن

.
    یعنی منظورتون اینه که هیچ موجی - نوری - .... در عکساتون مشاهده نشده
    بعدش هم اینکه روی دوربین راحت نشسته یا .......؟
    M. Ali Farajian تشکر می‌کند.
    علی اسدی
    canon EOS 70D
    وبلاگ من ..... گالری

تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط faryadprs نمایش پست ها
    یعنی منظورتون اینه که هیچ موجی - نوری - .... در عکساتون مشاهده نشده
    بعدش هم اینکه روی دوربین راحت نشسته یا .......؟
    هنوز برای اینکه بگم مشکلی نداره زوده من فقط یک عکس رو یکی با فیلتر و یکی هم بدون فیلتر از یک گل با دیاف 5.6 و فاصله کانونی 46 م م و شاتر 1/400 گرفتم به نظرم که با هم فرقی نداره حداقل به چشم من که اینطوره . ولی اگر بخوام خیلی سخت بگیرم شاید رنگ ها رو خیلی کم گرمتر کنه که اصلا نظر رو جلب نمی کنه.

من که هنوز نتونستم به خوبی روی دوربین نصبش کنم تا محکم بشه و نیفته! ممکنه اونقدر محکم باشه که حین عکاسی نیفته ولی اگه کیف دوربین تنگ باشه حتما موقع گذاشتن داخل کیف می افته و باید حتما بازش کنی. نمی دونم شاید من می ترسم فشارش بدم. به هر حال برای خریدش عجله نکنید حتما قبلش یکی رو روی دوربین امتحان کنید. اگر بخوای خودتو راحت کنی باید منتظر تبدیل برای این دوربین باشی تا شاید به ایران هم بیاید.

من همین الان متوجه شدم که روی این فیلتر نقاط ریزی وجود داره که فقط زیر نور مستقیم لامپ دیده می شه و حتی با شستن هم پاک نشد!!
    ویرایش توسط M. Ali Farajian : Wednesday 17 March 2010 در ساعت 12:56

كاربر همراه faryadprs آواتار ها
    تشکر کرده
    5792

نقل قول نوشته اصلی توسط M. Ali Farajian نمایش پست ها
    هنوز برای اینکه بگم مشکلی نداره زوده من فقط یک عکس رو یکی با فیلتر و یکی هم بدون فیلتر از یک گل با دیاف 5.6 و فاصله کانونی 46 م م و شاتر 1/400 گرفتم به نظرم که با هم فرقی نداره حداقل به چشم من که اینطوره . ولی اگر بخوام خیلی سخت بگیرم شاید رنگ ها رو خیلی کم گرمتر کنه که اصلا نظر رو جلب نمی کنه.
    ..........
    خوب جناب فرجیان .... الان یه 12 روزی میشه که با این فیلتر دارین کار میکنین
    میشه تجربیاتتون رو بفرمایین در مورد این فیلتر
    علی اسدی
    canon EOS 70D
    وبلاگ من ..... گالری

تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط faryadprs نمایش پست ها
    خوب جناب فرجیان .... الان یه 12 روزی میشه که با این فیلتر دارین کار میکنین
    میشه تجربیاتتون رو بفرمایین در مورد این فیلتر
    سلام

چقدر زود گذشت !!!!:biggrin:

چون دیدم برای هر بار گذاشتن داخل کیف مجبورم بازش کنم و ممکنه به مرور دهانه لنز رو خراب کنه کمتر استفادش می کنم مگر در شرایط خاص یا وقتی طولانی عکاسی می کنم. بعلاوه همون روز اول با دیدن اون نقاط ریز روی فیلتر ازش دلزده شدم و اصلا حس خوبی نسبت بهش ندارم. با این وجود تا همین الان هر بار هم که استفاده کردم تغییری چندانی در کیفیت عکس ها ایجاد نکرده است به دو عکس زیر نگاه کنید وقتی فیلتر استفاده شده عکس تیره تر شده است این تغییر در گلبرگ های سفید محسوس تر است.

با فیلتر

بدون فیلتر

موفق باشید.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Saadat، faryadprs و toti تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

سلام
    من از این فیلتر (kenko UV(0 استفاده کردم . می خواستم مواردی را که دیدم بیان کنم. اگر اشتباه می کنم اساتید راهنماییم کنند .

دو عکس با شرایط یکسان گرفتم یکی بافیلتر ودیگری بدون فیلتر

عکس بالا بافیلتر وپایینی بدون فیلتر است .

عکسی که بدون فیلتر گرفته شده رنگ آن بهتر ثبت شده و رفله کمتری دارد .
    با تشکر واحدی
    mehdiafshar تشکر می‌کند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

تجربه شخصی: من از ابتدای خرید دوربین و لنز کیت از یک فیلتر یو وی Kenko 67mm استفاده میکردم. بعد از 4500 شات که از کیفیت اپتیکی بعضی عکسهایم راضی نبودم، با چند روز دقت و آزمایش های نه چندان قاعده مند ولی تا حد امکان دقیق متوجه شدم که:

1. سرعت فکوس لنز را به مقدار محسوسی پایین می آورد.
    2. بعضی مواقع از فکوس دقیق و درست جلوگیری میکند.
    3. بعضی مواقع عکسها را خصوصا در گوشه ها کمی سافت تر میکند.
    4. در شرایط خیلی خاص Flare ایجاد میکند که بدون آن ایجاد نمیشود.

نتیجه اینکه امروز رفتم و یک فیلتر Multi-coated با قیمتی حدود 3 برابر فیلتر kenko خریداری کردم. چند شات آزمایشی که تا همین لحظه زدم و عکسها را در اندازه 100% مقایسه کردم، هیچ تفاوتی بین حالت بدون فیلتر و با فیلتر وجود ندارد. سرعت فکوس هم تفاوتی ندارد. در فضای آفتابی با نور شدید، کیفیت کلی در حالت با فیلتر بهتر هم هست.

نتیجه: نخریدن فیلتر یو وی غیر مرغوب (= غیر گران قیمت) خیلی بهتر از خرید آن است.
    yaghoobi، nautilus_214، maziyarsh و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام

بعد از خرید فیلتر حتما اونو چک کنین. من برای دوربینم، اول یک فیلتر hama (با ضمانت اصل بودن!)گرفتم که مشخص شد تقلبیه!! ( جذب uv صفر ) برای همین با بحث زیاد با فروشنده ازش یه فیلتر سیگما به قیمت 38 تومان گرفتم. ( به احتمال زیاد به من گرونتر فروخته)

با تستی که با دستگاه uv عینک فروشی ها کردم، مقداری که uv رو جذب میکرد 350 بود. ( دقیقا نمیدونم چند درصد میشه ولی عینکهای دودی معمولا مقدار جذبشون 400 هست)
    کیفیتش کاملا مشخصه. (اگه کنار تقلبی قرار بگیره)
    اگه به فیلتر نگاه کنین انگار اصلا شیشه نداره. حتی ضخامت شیشه هم به نظر میاد کمتره.
    ( فیلتر : سیگما 67mm -- DG Filter ultra-low Reflection Multi-Coating )

اگه کسی از دوستان hama اصل یا مارک دیگه داشته باشه تا مقدار جذب uv شو اینجا بذاره میتونه مقایسه خوبی برای جذب uv بشه.

یه سوال هم از دوستان دارم. هرچه مقدار جذب uv بیشتر باشه چه مقدار تاثیر روی عکس میذاره؟

( اگه پستم رو جای اشتباهی زدم از مدیران فروم خواهش میکنم منتقلش کنن )
    ویرایش توسط amin7 : Wednesday 14 April 2010 در ساعت 23:51 دلیل: گیجی
    toti تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

سلام به همگی دوستان. فیلتر یو وی من شکست و قصد خرید فیلتر جدید دارم. لطفا دوستانی که اطلاع دارند بفرمایند بین مارکهای موجود (سیگما، هایدا و ...) کدوم بهتره خریداری بشه. ممنون میشم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    293

نقل قول نوشته اصلی توسط malekjmd نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان. فیلتر یو وی من شکست و قصد خرید فیلتر جدید دارم. لطفا دوستانی که اطلاع دارند بفرمایند بین مارکهای موجود (سیگما، هایدا و ...) کدوم بهتره خریداری بشه. ممنون میشم

سلام علیکم

اگر برای لنز بازتر از حدود 30 - 35 میلیمتر میخواهید هایدا رو پیشنهاد نمیکنم بهتون، من خریدم دوتاشو و باعث شدند که زحمت یک روز من به باد بره، اونم عکسایی که شاید دیگه همت نکنم برم برای دوباره گرفتنشون (خیلی دردسر داشت) برای لنز تله تجربه‌ای ندارم با این فیلترا.

بعد از این ماجرا سیگما خریدم که تاحالا باهشون مشکلی نداشتم، مطمئنا باکیفیت‌تر از هایداست.

زت مزید
    yaghoobi و Malekzadeh تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 31 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین