صفحه 4 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 116
Like Tree696تشکر

موضوع: راهکارهای موفقیت یک استدیوی عکاسی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    الان اون اتلیه هایی که من میگم همه تو سجاد و تو خیابان اصلی هستند .یعنی وقتی از داخل سجاد میگذری همه را میتونی ببینی .قیمت اجاره یک مغازه کوچولو که تو اون منطقه تجاری داشته باشه بالای یک میلیونه .حالا بالاترین اجاره ای که یکی از این اتلیه ها برا ساختمون چند طبقه میده کمتر از 8 میلیونه.یعنی صددر صد مطمئنم که تجاری نیست چون اگر همچین ساختمونی تجاری بود اجاره اش بالای صد میلیون در ماه بود.میشد کردش پاساژ
    مطمئن هم هستم که تجاری موقت هم نیست.
    جالبه به شهرداری که میگم میگه حتما قانون تو اون ناحیه فرق میکنه یعنی قانون دو کیلومتر اون ور تر با این ور فرق میکنه ؟از شهرداری اون ناحیه هم میپرسم هی من را به این ور و اون ور پاس دادن.اخرش هم یکیشون گفت اگه میخوای بدونی چجوری ساختمان مسکونی را اتلیه کرد برو از خودشون بپرس(انگار اونا جواب میدن)
    فقط برام این سواله که یعنی بازرش شهرداری نمیفهمه یا نمیدونه ؟اگه میدونه چجوری مجوز دادن؟اگه نمیدونه چجوری ساختمون های به اون بزرگی را ندیده؟
    کسی میدونه چجوری میشه مکان هایی که مسکونی هست(یک خونه ویلایی دربست مثلا )مجوز گرفت؟
    راستش نمی دونم بعضی ها چه کار میکنن....امروز منم یه سالن آرایش دیدم که مجوز کار هم داشت ولی محل سالن خانه بود و توی خیابان اصلی.....پرسیدم اینجا که تجاری نیست چه جور مجوز گرفتی ولی درست جواب نداد
    masoudrejae تشکر می‌کند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط elin نمایش پست ها
    راستش نمی دونم بعضی ها چه کار میکنن....امروز منم یه سالن آرایش دیدم که مجوز کار هم داشت ولی محل سالن خانه بود و توی خیابان اصلی.....پرسیدم اینجا که تجاری نیست چه جور مجوز گرفتی ولی درست جواب نداد
    آرایشگاه چه ربطی به استودیو عکاسی دارد؟
    دوستان به عنوان تاپیک هم توجه داشته باشند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام ، ببخشید من نمیدونستم این سوال رو کجای انجمن مطرح کنم واسه همین اینجا میپرسم .
    میخوام بدونم در حال حاضر بازار کار عکاسی مثلا تو شهری مثل کرج چجوریه ؟ با فرض اینکه یه آتلیه ی نسبتا خوب داشته باشی و کارت در حد متوسط رو به خوب باشه .
    چون من از بعضیا میشنوم که میگن پرنده پر نمیزنه ، بضیا میگن خوبه ماهی 2-3 تا کار عروسی میشه گرفت حد اقل و...
    میخوام حد متوسط و نرمال بازار رو بدونم که اگه رفتم کاملا سراغ این شغل ضرر نکنم . چون خودمم سرمایه ی زیادی ندارم میخوام یه سرمایه گذار پیدا کنم ، باید یکم حساب کتاب شده جلو برم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    آرایشگاه چه ربطی به استودیو عکاسی دارد؟
    دوستان به عنوان تاپیک هم توجه داشته باشند.
    دوست عزیز شما هم به پست های قبلی توجه داشته باشین.....این در جواب دوستمون بوده که بعضی ها چه جور می تونن قانون ومقررات رو دور بزنن.........توی این زمینه خیلی هم فرقی بین سالن آرایش و آتلیه عکس نیست....اصل منظور چیز دیگه بوده که شما متوجه نشدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan.h نمایش پست ها
    سلام ، ببخشید من نمیدونستم این سوال رو کجای انجمن مطرح کنم واسه همین اینجا میپرسم .
    میخوام بدونم در حال حاضر بازار کار عکاسی مثلا تو شهری مثل کرج چجوریه ؟ با فرض اینکه یه آتلیه ی نسبتا خوب داشته باشی و کارت در حد متوسط رو به خوب باشه .
    چون من از بعضیا میشنوم که میگن پرنده پر نمیزنه ، بضیا میگن خوبه ماهی 2-3 تا کار عروسی میشه گرفت حد اقل و...
    میخوام حد متوسط و نرمال بازار رو بدونم که اگه رفتم کاملا سراغ این شغل ضرر نکنم . چون خودمم سرمایه ی زیادی ندارم میخوام یه سرمایه گذار پیدا کنم ، باید یکم حساب کتاب شده جلو برم
    چه انجمن بی حالی ، 20 ساعته این سوال رو پرسیدم هیچکس یه جوابم نداده

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan.h نمایش پست ها
    چه انجمن بی حالی ، 20 ساعته این سوال رو پرسیدم هیچکس یه جوابم نداده
    آخه دوست عزیز سوال از این مبهم تر می توان پرسید؟

کسی نمی تواند تضمینی بابت موفقیت یا عدم موفقیت یک بیزنس بدهد.حالا این بیزنس عکاسی باشد بد تر.

بنده با حداقل 10 تا 12 آتلیه نسبتا موفق در کرج همکاری آموزشی دارم.

در 6 ماه اخیر هیچ کدام از بیزنس شان راضی نیستند و از اوضاع و احوال جاری رضایت ندارند.در ثانی چند آتلیه معتبر و معروف در شهرستان کرج هم به دلیل عدم وجود استقبال و مشتری کافی تقریبا تعطیل هستند.در شهرستان کرج 430 واحد دارای مجوز اتحادیه هستند که از این تعداد 100 واحد عملا تعطیل هستند و حدود 210 واحد هم بدون مجوز هستند و یا در حال صدور جواز کسب هستند.

به نظرم در کرج موفقیت چندانی نخواهید داشت.

با توجه به چندین سال همکاری با این صنف به این نتیجه رسیده ام که سابقه و قدمت برای مردم مهم تر از اسم و رسم جدید و کار نو و حرفه ای است.هنوز هم آتلیه های قدیمی و بسیار از مد افتاده و غیر علمی با توجه به راهکارهایی که بلد هستند مشتری دارند در صورتی که چند آتلیه کاملا مدرن و نو و با ایده های جدید و غیر بازاری و چیپ نتوانسته اند موفقیتی کسب کنند.
    masoudrejae، suzanfire، Rouzbeh Ehsani و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

به نظر منم به طور کلی موفقیت یا عدم موفقیت یک حرفه چیز تضمین شده ای نیست و به خیلی پارامترها ربط داره......
    Kaveh Ghobadi، ehsan.h و farshidbaharloo تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ehssanehs آواتار ها
    تشکر کرده
    433

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    الان اون اتلیه هایی که من میگم همه تو سجاد و تو خیابان اصلی هستند .یعنی وقتی از داخل سجاد میگذری همه را میتونی ببینی .قیمت اجاره یک مغازه کوچولو که تو اون منطقه تجاری داشته باشه بالای یک میلیونه .حالا بالاترین اجاره ای که یکی از این اتلیه ها برا ساختمون چند طبقه میده کمتر از 8 میلیونه.یعنی صددر صد مطمئنم که تجاری نیست چون اگر همچین ساختمونی تجاری بود اجاره اش بالای صد میلیون در ماه بود.میشد کردش پاساژ
    مطمئن هم هستم که تجاری موقت هم نیست.
    جالبه به شهرداری که میگم میگه حتما قانون تو اون ناحیه فرق میکنه یعنی قانون دو کیلومتر اون ور تر با این ور فرق میکنه ؟از شهرداری اون ناحیه هم میپرسم هی من را به این ور و اون ور پاس دادن.اخرش هم یکیشون گفت اگه میخوای بدونی چجوری ساختمان مسکونی را اتلیه کرد برو از خودشون بپرس(انگار اونا جواب میدن)
    فقط برام این سواله که یعنی بازرش شهرداری نمیفهمه یا نمیدونه ؟اگه میدونه چجوری مجوز دادن؟اگه نمیدونه چجوری ساختمون های به اون بزرگی را ندیده؟
    کسی میدونه چجوری میشه مکان هایی که مسکونی هست(یک خونه ویلایی دربست مثلا )مجوز گرفت؟
    دوست عزیز . برای گرفتن جواز از اتحادیه جواب شهرداری نیاز هست که این جواب همان فیش عوارض شغلی شهرداری می باشد. و برای گرفتن آن باید ملک شما یا تجاری موقت داشته باشد با دایم . البته اگر پارتی یا $ در شهرداری منطقه داشته باشید هم می توانید این فیش را بگیرید ولی با زدن تابلو با واحد تجاری موقت منطقه مشکل پیدا می کنی و در صورت نزدن تابلو با اداره محترم اماکن.(قبلا قانونی بود که اگر جواب منفی هم از شهرداری می بردی مشکل حل می شد و مهم فقط بردن یک جواب یا نامه از شهرداری بود . که الان دیگه منتفی شده)کسانی رو هم که فرمودید مطمئنا اکثرشون تجاری موقت دارند و اون حداقل هم !!!!!!! (اگر می خواهید بدونید pm بدید)
    من هم خودم در یکی از خیابانهای اصلی و مهم مشهد آتلیه دارم و ساختمان هم مسکونی می باشد و برایش تجاری موقت گرفته ام.البته بنا به دستور اماکن ساختمان باید دارای درب مستفل باشد و به هیچ واحد مسکونی دیگری هم راه نداشته باشد.

كاربر آشنا FaLah آواتار ها
    تشکر کرده
    336

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    آخه دوست عزیز سوال از این مبهم تر می توان پرسید؟

کسی نمی تواند تضمینی بابت موفقیت یا عدم موفقیت یک بیزنس بدهد.حالا این بیزنس عکاسی باشد بد تر.

بنده با حداقل 10 تا 12 آتلیه نسبتا موفق در کرج همکاری آموزشی دارم.

در 6 ماه اخیر هیچ کدام از بیزنس شان راضی نیستند و از اوضاع و احوال جاری رضایت ندارند.در ثانی چند آتلیه معتبر و معروف در شهرستان کرج هم به دلیل عدم وجود استقبال و مشتری کافی تقریبا تعطیل هستند.در شهرستان کرج 430 واحد دارای مجوز اتحادیه هستند که از این تعداد 100 واحد عملا تعطیل هستند و حدود 210 واحد هم بدون مجوز هستند و یا در حال صدور جواز کسب هستند.

به نظرم در کرج موفقیت چندانی نخواهید داشت.

با توجه به چندین سال همکاری با این صنف به این نتیجه رسیده ام که سابقه و قدمت برای مردم مهم تر از اسم و رسم جدید و کار نو و حرفه ای است.هنوز هم آتلیه های قدیمی و بسیار از مد افتاده و غیر علمی با توجه به راهکارهایی که بلد هستند مشتری دارند در صورتی که چند آتلیه کاملا مدرن و نو و با ایده های جدید و غیر بازاری و چیپ نتوانسته اند موفقیتی کسب کنند.

با عرض خسته نباشید خدمت استاد قبادی
    با توجه به نکاتی که شما ارائه فرمودید و با این اوضاع و احوال وخیم
    آیا شروع این فعالیت در شهری مثل کرج یا تهران صحیح است؟
    یا باید راه و روش خاصی را برای کسب موفقیت پیش گرفت
    با سپاس از شما
    danesh و سیامک قدرتی تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط FaLah نمایش پست ها
    با عرض خسته نباشید خدمت استاد قبادی
    با توجه به نکاتی که شما ارائه فرمودید و با این اوضاع و احوال وخیم
    آیا شروع این فعالیت در شهری مثل کرج یا تهران صحیح است؟
    یا باید راه و روش خاصی را برای کسب موفقیت پیش گرفت
    با سپاس از شما
    والله در کرج که دقیقا و شدیدا اطلاع دارم که شروع یک فعالیت جدید به هیچ وجه نمی تواند موثر و موفق باشد مگر اینکه ملک خودتان را داشته باشید ( 300 میلیون ) و یک سرمایه گذاری بلند مدت ( دو ساله ) داشته باشید ( حدود 50 میلیوت توان تجهیزات و دکوراسیون ) و هزینه ای حدود 100 میلیون تومان بابت تبلیغات در این دو سال و انتظار برای کسب نظر و جلب مشتری و حدود دو سال از جیب خوردن .

در تهران اطلاعی دقیقی ندارم متاسفانه...
    mreza1001، masoudrejae، Bijan.DSLR و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 4 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین