صفحه 6 از 12 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 116
Like Tree696تشکر

موضوع: راهکارهای موفقیت یک استدیوی عکاسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    حداقل برای شروع یک عکاس حرفه ای استخدام کنید.
    15 ملیون هم برای تچهیز استودیو خیلی کم است.(تاپیکهای مربوط به خرید تجهیزات استودیویی را مطالعه کنید)
    فکر اینکه بعد از 2 3 ماه هم به سود دهی میرسید را نکنید(البته شاید هم برسید ولی احتمالش خیلی کم است)
    دوست عزیز ممنون که جوابم رو دادی ... ولی من اکثر وسایل رو دارم از دوست قدیمیم که تو این کار هست به صورت دست دوم میخرم به طور مثال یک دوربین 5D Mark 2 با یک لنز 24-105 برام داره با قیمت 6 تومن تموم میشه ... به نظرتون 15 تومن هم کمه ؟
    suzanfire تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

سلام

باید گفت بله کمه

جای آتلیه ،فلاش، چتر و سافت ، مبلمان و میز صندلی اداری، پایه چتر و فلاش و فون هارد بک آپ پرینتر، احتمالا دوربین مداربسته و دزدگیر برای امنیت مغازه، پرینتر، و .......

و ........ و ........ و ....... و.......

یه حساب سرانگشتی انجام بدین خودتون

شاد باشید....
    suzanfire، Nima Sadigh، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر آشنا abbasnasri آواتار ها
    تشکر کرده
    134

نقل قول نوشته اصلی توسط Dimansh نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون که جوابم رو دادی ... ولی من اکثر وسایل رو دارم از دوست قدیمیم که تو این کار هست به صورت دست دوم میخرم به طور مثال یک دوربین 5D Mark 2 با یک لنز 24-105 برام داره با قیمت 6 تومن تموم میشه ... به نظرتون 15 تومن هم کمه ؟
    بله دوست عزيز كمه، يه نگاه به قيمت وسايل نور پردازي بندازيد. در ضمن شما مطمئنين ميخواين با 24-105 عكاسي پرتره كنين؟؟ آتليه كلي وسايل جانبي و خورده ريز لازم داره. غير از دوربين و لنز.اونهم وقتي بخواين پول پارو كنين!!

بنده ناراحت نيستم ازين كه شما درآمد خوبي داشته باشي ازين دلخورم كه ميخواي راه صد ساله رو يه شبه بري اونم راه رفتن ياد نگرفته!!

حقير هم مثل جناب روشن توصيه مي كنم براي اول كار يه عكاس حرفه اي استخدام كنين به عنوان همكار-استاد. اگر هم نگرانين كه تو پولهاي پارو شده براتون شريك درست شه نگران نباشين، حرفه اي ها معمولا "دندون گرد" نيستن.
    Walkman تشکر می‌کند.
    Nikon D90 + nikkor AF 50mm f/1.8D + Sigma 24-135mm f/2.8-4.5]
    http://perfume.roozemehmooni.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام

باید گفت بله کمه

جای آتلیه ،فلاش، چتر و سافت ، مبلمان و میز صندلی اداری، پایه چتر و فلاش و فون هارد بک آپ پرینتر، احتمالا دوربین مداربسته و دزدگیر برای امنیت مغازه، پرینتر، و .......

و . و . و . و.

یه حساب سرانگشتی انجام بدین خودتون

شاد باشید....

دوست عزیز از لحاظ جا که قبلا گفتم جا رو دارم و برای پدرم هست و از لحاظ مبلمان و میز و صندلی کامل این وسایل رو دارم ولی با چندین نفر صحبت کردم گفتند که 15 ملیون کافیه ...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasnasri نمایش پست ها
    بله دوست عزيز كمه، يه نگاه به قيمت وسايل نور پردازي بندازيد. در ضمن شما مطمئنين ميخواين با 24-105 عكاسي پرتره كنين؟؟ آتليه كلي وسايل جانبي و خورده ريز لازم داره. غير از دوربين و لنز.اونهم وقتي بخواين پول پارو كنين!!

بنده ناراحت نيستم ازين كه شما درآمد خوبي داشته باشي ازين دلخورم كه ميخواي راه صد ساله رو يه شبه بري اونم راه رفتن ياد نگرفته!!

حقير هم مثل جناب روشن توصيه مي كنم براي اول كار يه عكاس حرفه اي استخدام كنين به عنوان همكار-استاد. اگر هم نگرانين كه تو پولهاي پارو شده براتون شريك درست شه نگران نباشين، حرفه اي ها معمولا "دندون گرد" نيستن.
    شما مثل اینکه با این کلمه پول های پارو شده مشکل دارید :دی
    ولی ممنون از راهنماییتون . میدونم یکم رویایی هم فکر میکنم ولی دلیلش اینه که از لحاظ تبلیغات شدیدا پشتم قرص هست طوری که 6 - 7 سایت با بازدید روزانه 100 هزار نفر و ارتباط با بزرگترین پاپ خون ها و رپ خون ها و بزرگترین صفحه های فیسبوک در دستم هست و شما هم این رویایی فکر کردن بنده رو بذارید روی آماتور بودن و بی اطلاعی بنده

ولی در مورد پیشنهادتون در مورد داشتن یک همکار عکاس خیلی ممنون و دارم روش فکر میکنم .
    suzanfire تشکر می‌کند.

كاربر آشنا abbasnasri آواتار ها
    تشکر کرده
    134

نقل قول نوشته اصلی توسط Dimansh نمایش پست ها
    شما مثل اینکه با این کلمه پول های پارو شده مشکل دارید :دی
    ولی ممنون از راهنماییتون . میدونم یکم رویایی هم فکر میکنم ولی دلیلش اینه که از لحاظ تبلیغات شدیدا پشتم قرص هست طوری که 6 - 7 سایت با بازدید روزانه 100 هزار نفر و ارتباط با بزرگترین پاپ خون ها و رپ خون ها و بزرگترین صفحه های فیسبوک در دستم هست و شما هم این رویایی فکر کردن بنده رو بذارید روی آماتور بودن و بی اطلاعی بنده

ولی در مورد پیشنهادتون در مورد داشتن یک همکار عکاس خیلی ممنون و دارم روش فکر میکنم .
    به هر حال اميدوارم موفق باشي، اين حرص خوردن من و ديگر دوستان رو هم بزار به حساب اين كه ما هم شما رو از خودمون حساب مي كنيم و دوست داريم بهترين دانسته هامون رو بهتون منتقل كنيم. در مورد هزينه ها هم شما برو توي آتليه همون دوستتون و يكي دوتا آتليه ديگه يه ليست كامل از تجهيزاتي كه دارن از دوربين و فلاش تا آينه و نمك دون!! تهيه كن برو قيمت بگير، ببين چقدر سرمايه لازمه. ضمنا تو شروع هركاري شما تمام سرمايه تو كه خرج نمي كني، يه مبلغي رو نگه ميداري براي خرج هايي كه توي كار متوجهش ميشي و هيچ كس هم نميتونه از قبل بهت بگه. يعني وقتي15 تومن داري، روي خريد بيشتر از 12تومن تجهيزات نبايد برنامه ريزي كني. تو همه كاسبي ها همينه.
    Dimansh تشکر می‌کند.
    Nikon D90 + nikkor AF 50mm f/1.8D + Sigma 24-135mm f/2.8-4.5]
    http://perfume.roozemehmooni.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasnasri نمایش پست ها
    به هر حال اميدوارم موفق باشي، اين حرص خوردن من و ديگر دوستان رو هم بزار به حساب اين كه ما هم شما رو از خودمون حساب مي كنيم و دوست داريم بهترين دانسته هامون رو بهتون منتقل كنيم. در مورد هزينه ها هم شما برو توي آتليه همون دوستتون و يكي دوتا آتليه ديگه يه ليست كامل از تجهيزاتي كه دارن از دوربين و فلاش تا آينه و نمك دون!! تهيه كن برو قيمت بگير، ببين چقدر سرمايه لازمه. ضمنا تو شروع هركاري شما تمام سرمايه تو كه خرج نمي كني، يه مبلغي رو نگه ميداري براي خرج هايي كه توي كار متوجهش ميشي و هيچ كس هم نميتونه از قبل بهت بگه. يعني وقتي15 تومن داري، روي خريد بيشتر از 12تومن تجهيزات نبايد برنامه ريزي كني. تو همه كاسبي ها همينه.

دوست عزیز واقعا ممنون که وقتتو گذاشتی و جوابمو دادی ... به قول یه بنده خدایی . چِشِ مایی ...
    حتما قبل از استارت آتلیه حسابی و همه جا تحقیق میکنم و با استادان این رشته مشاوره میکنم

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

اگر بخواهید به حداقلها کفایت کنید و کیفیت خروجی کار برایتان خیلی مهم نباشد بله کافیست.زیاد هم هست.(پیش خودتان حساب میکنید که مشتری که فرق خروجی 18-200 و 70-200 را نمیداند)
    ولی اگر بخواهید تجهیزاتی را خریداری کنید که با آنها کار حرفه ای انجام دهید بله بسیار کم است.
    مثلا میشود با یک 18-200 کل کار عکاسی را انجام داد که قیمت آن 1.600 است ولی لنزهای مناسب از نظر من 24-70 و 70-200 ii و 17-40 است که قیمت آنها میشود حدود 18 میلیون تومان.
    اگر بخواهید برای کمی متفاوت شدن کار یکی دو لنز پرایم متوسط مثل 50 1.4 و 85 1.8 هم خریداری کنید حدود 3 ملیون تومان باید هزینه کنید.
    برای عکاسی در مجلس یا تولد و .. حداقل به یک یا دو 580 نیاز دارید که حدود 1.400 قیمت هر کدام از آنها است.بدنه بک آپ چی؟ حداقل یک 550 دی را باید 1.500 خریداری کنید.
    کیف و کوله چی؟سه پایه و هد؟قیمت دارید؟ (الان کیف و کوله و هد و سه پایه های ما فکر کنم حدود 4 5 ملیون قیمت داشته باشد)
    تازه شما وقتی انقدر هزینه میکنید میرسید به پای بعضی کسانی که هم این حداقل تجهیزات را دارند و هم تجربه کافی در این کار.
    اگر قیمت تجهیزات مشترک من و شریکم را حساب کنید فکر میکنم 60 70 ملیون تومان باشد ولی هنوز هم تا تجهیزات ایده آل برای یک کار حرافه ای فاصله زیادی داریم.

یک درخواست به عکاسی ابتدا به چشم یک هنر نگاه کنید تا یک کاسبی تا شما هم باری بر کمر شکسته وضعیت تاسف بار عکاسی در ایران نباشید.

توصیه آخر
    بهترین و مهمترین تبلیغ در عکاسی نمونه کار شما در دست مشتری و تعریفیست که مشتری از کار شما برای اطرافیانش خواهد داشت.زیاد فیس بوق و تبلیغات در نت را جدی نگیرید.
    ویرایش توسط M.Mobin : Monday 19 November 2012 در ساعت 12:20
    masoudrejae، Nima Sadigh، shila و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

دوستانی که کمی بهشون شاید این سیستم تجارت فشار آورده، سخت نگیرید.
    عکاسی ابتدا یک فن است، بعد هنر.
    هیچ اهمیتی هم ندارد کسی آتلیه بزند و عکس بد تولید کند. بالاخره باید تفاوتی وجود داشته باشد دیگر.
    هیچ اهمیتی هم ندارد که کسی از عکس بد پول در بیارد.
    هیچ اهمیتی هم ندارد کسی با عکاسی پول پارو کند و ما نکنیم. هرکس امکاناتی و روش کاری دارد که بر اساس آن منتفع می‌شود. هر کدام از ما باید ببینیم دوست داریم چگونه و از چه راهی پول در بیاوریم. در برابر چه چیزی و در نهایت رضایت‌مندی ما چگونه حاصل می‌شود. همان راه را می‌رویم.
    مگر کم هستند کسانی که هیچ نمی‌دانند و حتا سواد فارسی خواندن درست ندارند، چه برسد به استفاده از اینترنت و و و... و این روزها همکار ما هستند! حالا یکی آمده اینجا راهنمایی می‌خواهد، خیلی ارتباطی به ما ندارد از چه راهی کسب درآمد می‌کند، چه چیزی می‌داند و یا نمی‌داند. سوالی دارد، دوست داشته باشیم پاسخ می‌دهیم و دوست نداشته باشیم نمی‌دهیم.
    ما مسئول خروجی کار کسی نیستیم. مسئول ورشکستگی کسی نیستیم. در نهایت هم از درآمد کسی منتفع نمی‌شویم!
    موفق باشید.
    adineh، Fereidoon، پوریا و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

جناب مبین بهترین راهنمایی ممکن رو کردند . به نظرم باید با دقت متن ایشان را مطالعه کنید و در مورد وسایلی که نام بردند ، کاملن تحقیق کنید .
    آن پیش فرضی که شما مطرح کردید ، هم شدنی است و هم ناشدنی . یعنی رسیدن به پول زیاد .
    هم بسیارند کسانی که هم تجهیزات کافی را دارند و هم نسبتا دانش و فن را و مجبور به تغییر شغل شده اند و وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند و چه بر عکس .
    اما به طبع کسانی که موفق هستند به دلایلی تعداد بسیار کمتری دارند از میزان واحدهای مشغول به کار .
    به دو دلیل :
    عکاسی مانند هنرهای دیگر ، به چندین پارامتر بستگی دارد .
    عکاسی هم فن است و هم هنر . و ترکیبی بسیار پیچیده از هر دو . این ترکیب و تعادل و تقارن این ترکیب در موفقیت یا عدم موفقیت نقش حیاتی دارد .
    البته بحث بازاریابی ، تبلیغات و ... در جای خود نیز می تواند موثر باشد ، اما حیاتی نیست .
    مورد بسیار مهم و حیاتی ، میزان ترکیب فن و هنر در کار است. یعنی خلاقیت ، هنرمندی ، شناخت هنری ، شناخت بیان هنری ، احساس هنری . و در ترکیب با فن و فنآوری . یعنی دانش تکنیکی و فنی و تجهیزات مورد نیاز .
    حتمن می شود مثلن با 105-18 نیکون نیز عکس پرتره گرفت . و عکس خوبی هم گرفت . ولی وقتی این عکس را در کنار عکسهای دیگر که با لنزهای پرایم و یا لنزهای رده ها بالاتر مقایسه میکنید ، تفاوت ها را خواهید فهمید . این تفاوت ها شاید گاه برای چشم مخاطب که برای این کار آموزش ندیده و پرورده نشده است ، خیلی آشکار نباشد ولی او به طور حسی و ضمنی این تفاوت ها را خواهد فهمید . هر چند دلایل فنی و هنری آن را نتواند توضیح دهد .
    اگر شما به صورت آماتور قصد ورود به عکاسی رو داشتید که احتمالا همه دوستان ، به سادگی به شما پیشنهاد وسایل و تجهیزات و دوربین و ... می دادند . مانند بقیه کسانی که در این تاپیک پرس و جو می کنند و راهنمایی می گیرند . اما چون شما قصد ورود حرفه ای به این وادی را دارید ، و این می تواند بر زندگی شغلی شما تاثیری ژرف بگذارد ، و باعث سود و یا زیان شما شود ، این حساسیت بیشتر خواهد شد . چرا که در صورت زیان ، به شما لطمه خواهد خورد .
    بنابراین پیشنهاد من قبل از شروع به این کار به صورت حرفه ای ، چون با سود و زیان شما همراه خواهد بود ، این است که از طریق همان کلاسهایی که گفتید ، و مطالب این فروم ، به آموزش و تجربه اندوزی اقدام کنید . سپس به خرید تجهیزات مورد نیاز پله پله اقدام کنید ، تا جایی که با چم و خم کار آشنا شوید . آنگاه بعد از شش ماه تا یکسال خود به خوبی مطلع خواهید شد که آیا برای این کار مناسب هستید و یا خیر ؟ آیا به این کار علاقمند هستید و یا خیر ؟ و مشکلات پیش روی شما چیست و چه خواهند بود ؟
    چه بسا با این شور و علاقه و اشتیاقی که در شما ایجاد شده ، در کار خود بسیار موفق نیز باشید و این مسیر را هر چه زودتر طی کنید و به سرانجام برسانید .
    suzanfire، M.Mobin، Walkman و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 12 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین