صفحه 5 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 116
Like Tree696تشکر

موضوع: راهکارهای موفقیت یک استدیوی عکاسی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

کاوه جان تهران هم به همین منوال است با دو تفاوت:

1 به جای 300 میلیون حدود 500 باید داشته باشید تا بتونید یک مناسب بخرید. (یا چیزی حدود 100 میلیون بدهید رهن)

2 احتمال اینکه هزینه هنگفت تبلیغات را بپردازید و نتیجه نگیرید بیش از 50% است.
    Kaveh Ghobadi، masoudrejae، ahmad.abaee و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

درود
    این اولین پست بنده اینجا هست . اگر جای مناسبی این تاپیک رو نزدم از همینجا عذرخواهی میکنم

از نام تاپیک معلومه که بنده قصد بازکردن یک آتلیه عکاسی رو دارم و اینکه از لحاظ هزینه و جای آتلیه هم مشکلی ندارم
    یک واحد آپارتمان 120 متری + حدود 12 تا 15 ملیون پشتوانه مالی دارم

فکر آتلیه زدن از اینجا به سر بنده زد که یکی از دوستان بنده برای تبلیغ آتلیه اش در وبسایت من به بنده تماس گرفت و تبلیغ آتلیه اش رو در وبسایت من گذاشت و الان بعد از گذشت 5-6 ماه ماشاالله داره پول پارو میکنه ...

بنده از لحاظ تبلیغات در اینترنت و در بیرون مشکلی ندارم ... چون نزدیک به 6 سایت بزرگ ایرانی ( موزیک و نرم افزار ) برای بنده هست و همچنین تزدیک به 10 پیج بزرگ فیسبوکی با 300 تا 500 هزار لایک ...

و اینکه بگم فتوشاپ در حد حرفه ای بلدم و 9 ساله کارم برنامه نویسی php و طراحی حرفه ای وبسایت و دیزاین هست ...

و اینم بگم تا حالا دوربین دستم نگرفتم ولی مطمئنم که خیلی سریع یاد خواهم گرفت ...

به نظر شما که اساتید هستید در این زمینه چه کنم ؟؟؟

یعنی نه پول اجاره میدم نه تبلیغات و اینکه فتوشاپ در سطح حرفه ای بلدم ...

به نظرتون عاقلانه میدونید افتتاح آتلیه رو توسط بنده ؟؟

با سپاس

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

به نظرتون عاقلانه میدونید افتتاح آتلیه رو توسط بنده ؟؟
    اون دوستتون که پول پارو میکنه هم دوربین به دست نگرفته بود قبلش؟

خلاصه بگم اگر فکر میکنید نوعی مشتری که انتظارشون از عکاسی و عکس فقط حضور در آتلیه است و پرینت چند قطعه عکس و ... رو میتونید جذب کنید ..شروع کنید کار رو اما تنها تکنیک دونستن کافی نیست تجربه در درازمدت کسب میشه
    + اینکه بودجه فکر میکنم کم است
    Benygh و farshidbaharloo تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

elend جان مرسی که پساخم رو دادی ...
    اون بنده خدا هم الان 1 سالی هست که کارش این شده
    ولی من تو ذهنم اینه که همزمان که استودیو 2-3 ماهی خاک میخوره و خودمون هم خاک خوری میکنیم همزمان باهاش کلاس های عکاسی خصوصی و نورپردازی خصوصی میرم و هم تجربه کسب میکنم و این 2-3 ماه هم به صورت رایگان از دوستان و نزدیکان عکس میگیرم تا دستم راه بیفته ... نظر شما چیه ؟

كاربر آشنا abbasnasri آواتار ها
    تشکر کرده
    134

دوست عزیز، واقعا تصورتون از عکاسی شرم آوره، این که یه "هنر" رو در عرض دو سه ماه "یاد بگیرید" تا باهاش "پول پارو" کنید، نتیجه اش همین آتلیه های قارچی با کارهای درپیت و رتوش های گل منگلی میشود که در حال حاضر هم همه جای کشور در حال تکثیرن و با کار های بی کیفیت اما ارزونشون به عکاس های "واقعی" هم لطمه میزنن. اونهم مثل شمایی که بقول خودت تاحالا دوربین دست نگرفتی.

من بهتون توصیه می کنم حتی اگه از عکاسی صرفا هدف تجاری دارین (که اصلا هم چیز بدی نیست) برید و "چند سالی" پیش یک یا چند عکاس حرفه ای و کاربلد کارآموزی کنید.

یادتون باشه:
    هیچکس از پیش خود چیزی نشد
    هیچ آهن خنجر تیزی نشد
    هیچ قنادی نشد استاد کار
    تا که شاگرد شکر ریزی نشد.

ضمنا بودجه نقدی تون هم خیلی کمه!! با پونزده تومن وسایل لازم برای یه استودیوی چهل متری رو هم نمیشه تهیه کرد!! چه برسه به صد و بیست متر.

کار دیگه ای هم که میتونین بکنین، اینه که با یه نفر دیگه که عکاسی بلده، مقداری هم ابزار و سرمایه داره، مجوز هم میتونه بگیره، شریک شین و دوتایی (یا حتی چن تایی) کار کنین تا شما هم "کم کم" یاد بگیرین.
    masoudrejae، suzanfire، Benygh و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D90 + nikkor AF 50mm f/1.8D + Sigma 24-135mm f/2.8-4.5]
    http://perfume.roozemehmooni.ir

كاربر همراه :hamid: آواتار ها
    تشکر کرده
    426

چرا دوستان همه آیه یاس میخونن اینجا !
    من هم کسانی را میشناسم که بدون کمترین تخصص درآمد بسیار خوبی از این شغل دارند
    کسانی رو هم میشناسم که 10 سال هست که در این کار هستند ( و بسیار حرفه ای ) و 10% کسایی که میگم درآمد ندارند
    این که چه کسی میتواند و چی کسی نمیتواند را من و شما نمیتوانیم مشخص کنیم
    پشت کار ، علاقه ، سرمایه ، مدیریت ، ایده و... به نظر بیشتر از تخصص در یک شغل تعیین کننده است
    در هر صورت هر کس به اندازه افکارش رشد خواهد کرد .
    موفق باشید
    usef، Walkman، Ahmad.Najari و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Dimansh نمایش پست ها
    ..................همچنین تزدیک به 10 پیج بزرگ فیسبوکی با 300 تا 500 هزار لایک ...
    سلام

ببخشيد هر چقدر جلوي خودمو گرفتم كه آفتاپيك ندم نشد. آخه اين يكي از علامت سوالاي بزرگ زندگي منه و يكيو پيدا كردم كه شايد بتونه جوابمو بده. سوال اينه كه اين پيج فيسبوك با n هزار تا لايك به چه دردي مي خوره؟ يعني اصولا اين گدايي لايك در فيسبوق براي چيه و چرا عده اي اينقدر براشون مهمه كه لايك بگيرن؟ اونم با هزار دوز و كلك و شايعات زرد و دروغ و بازي با احساسات عده اي بي فكر و ...
    مي خوام ببينم مثلا چنين پيجي با بگو 10 ميليون لايك به درد دنيا مي خوره يا آخرت و عايديش چيه كه عده اي اينقدر دنبالشن؟ بعد از اينكه جوابمو گرفتم اين پست و جوابشو مي فرستم به بخش پست هاي بي ربط.

ممنون
    masoudrejae، suzanfire، M.Mobin و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

حداقل برای شروع یک عکاس حرفه ای استخدام کنید.
    15 ملیون هم برای تچهیز استودیو خیلی کم است.(تاپیکهای مربوط به خرید تجهیزات استودیویی را مطالعه کنید)
    فکر اینکه بعد از 2 3 ماه هم به سود دهی میرسید را نکنید(البته شاید هم برسید ولی احتمالش خیلی کم است)
    K_NMT، shila، کوروش و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasnasri نمایش پست ها
    دوست عزیز، واقعا تصورتون از عکاسی شرم آوره، این که یه "هنر" رو در عرض دو سه ماه "یاد بگیرید" تا باهاش "پول پارو" کنید، نتیجه اش همین آتلیه های قارچی با کارهای درپیت و رتوش های گل منگلی میشود که در حال حاضر هم همه جای کشور در حال تکثیرن و با کار های بی کیفیت اما ارزونشون به عکاس های "واقعی" هم لطمه میزنن. اونهم مثل شمایی که بقول خودت تاحالا دوربین دست نگرفتی.

من بهتون توصیه می کنم حتی اگه از عکاسی صرفا هدف تجاری دارین (که اصلا هم چیز بدی نیست) برید و "چند سالی" پیش یک یا چند عکاس حرفه ای و کاربلد کارآموزی کنید.

یادتون باشه:
    هیچکس از پیش خود چیزی نشد
    هیچ آهن خنجر تیزی نشد
    هیچ قنادی نشد استاد کار
    تا که شاگرد شکر ریزی نشد.

ضمنا بودجه نقدی تون هم خیلی کمه!! با پونزده تومن وسایل لازم برای یه استودیوی چهل متری رو هم نمیشه تهیه کرد!! چه برسه به صد و بیست متر.

کار دیگه ای هم که میتونین بکنین، اینه که با یه نفر دیگه که عکاسی بلده، مقداری هم ابزار و سرمایه داره، مجوز هم میتونه بگیره، شریک شین و دوتایی (یا حتی چن تایی) کار کنین تا شما هم "کم کم" یاد بگیرین.

ممنون که پاسخ بنده رو دادین ولی به نظرتون اینجوری خوب نیست ؟؟؟

همزمان که استودیو 2-3 ماهی خاک میخوره و خودمون هم خاک خوری میکنیم همزمان باهاش کلاس های عکاسی خصوصی و نورپردازی خصوصی میرم و هم تجربه کسب میکنم و این 2-3 ماه هم به صورت رایگان از دوستان و نزدیکان عکس میگیرم تا دستم راه بیفته ... نظر شما چیه ؟

ضمنا من نمیخوام هیچ توهینی به هنر عکاسی کنم و میدونم این هنر هم مانند بقیه هنرها دنیایی برای خودش داره و فقط میخوام عکاسی در 2 بخش مدلینگ و پرتره رو یاد بگیرم و همین و بس ... چون با یادگیری اونها میتونم بسیار درآمد زایی کنم
    suzanfire تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

ببخشيد هر چقدر جلوي خودمو گرفتم كه آفتاپيك ندم نشد. آخه اين يكي از علامت سوالاي بزرگ زندگي منه و يكيو پيدا كردم كه شايد بتونه جوابمو بده. سوال اينه كه اين پيج فيسبوك با n هزار تا لايك به چه دردي مي خوره؟ يعني اصولا اين گدايي لايك در فيسبوق براي چيه و چرا عده اي اينقدر براشون مهمه كه لايك بگيرن؟ اونم با هزار دوز و كلك و شايعات زرد و دروغ و بازي با احساسات عده اي بي فكر و ...
    مي خوام ببينم مثلا چنين پيجي با بگو 10 ميليون لايك به درد دنيا مي خوره يا آخرت و عايديش چيه كه عده اي اينقدر دنبالشن؟ بعد از اينكه جوابمو گرفتم اين پست و جوابشو مي فرستم به بخش پست هاي بي ربط.

ممنون

دوست من نمیتونم اینجا کامل جوابتونو بدم ولی در کل بگم در مورد آتلیه و عکاسی مدلینگ و پرتره الان بهترین روش تبلیغات فیسبوک هست و درآمد زایی و نتیجه و بازدهی بسیار بالایی داره . به چشم دیدم که دارم میگم . ضمنا میگم این بحث خیلی طولانی و ازتون میخوام که این بحث رو ادامه ندید که تاپیک منحرف نشه . مرسی دوست عزیز . اگه اطلاعات کاملی خواستی پخ بزن . با سپاس
    ویرایش توسط Dimansh : Monday 19 November 2012 در ساعت 11:12
    suzanfire و سیامک قدرتی تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین