صفحه 53 از 69 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 521 تا 530 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر آشنا Golden آواتار ها
    تشکر کرده
    127

نقل قول نوشته اصلی توسط delavari نمایش پست ها
    سلام
    راستش این انجمن خیلی کامل و جامع هست اما حدس میزنم قبل از خوندن تمام پست ها کلا از کاری که میخوام شروع کنم پشیمون بشم.
    سپاسگزار و ممنون خواهم بود اگر دوستانی که تجربه راه اندازی استودیوی خانگی را دارند تجربه هاشون را در اختیار من هم بگذارند.
    ایمیل من delavari1980@gmail.com
    خب من غیر از یک دوربین تقریبا هیچ امکاناتی ندارم و اطلاعاتم در مورد تجهیزات عکاسی در حد صفر می باشد.
    ممنون و متشکر
    دوستان در صورت امکان یک کپی هم در تاپیک قرار بدن.
    Dslr

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

2013.8.7_9.26.53_6826.jpg

این مشخصات فلاشهای Jinbei هست .. کسی با اینا کار کرده ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    36

سلام دوستان من این تاپیکو خوندم و خیلی به من کمک کرد ازتون ممنونم

دوربینم 550d و کنز 18-55 مبلغ: 2 ملیون تومن میخوام هزینه کنم

اگه کمکم کنید ممنون میشم .من میخوام یه کیت فلاش بگیرم اونم از نوع چینی که ارزونتره و برای خریدن و تصمیم اخر یه سوالا تی برام پیش اومده
    فضای اتاق من 12 متر 3*4 است و کار پرتره میخوام انجام بدم بیشترین ابعادم واسه این کار تمام قده وعکاسی تبلیغاتی و صنعتی از اشیا کوچیک (ساعت -عروسک و ...) خوب با توجه به اندازه اتاق و سبک کار و تنوع برند چینی میخوام جواب این سوالاتو بدونم تا با دل قرص و اطمینان خاطر خرید کنم

1-از کدوم برند فلاش تهیه کنم s&s -phottix - answer - deram lighte یا هر برندی که شما پیشنهاد میدید

2- آیا مهمه که به طور مثال 300 jul واسه این کار بگیرم یه 200 و 150 جواب میده ؟

3-ایا این فلاشها ی چینی دمای رنگ 5500 k دارن ؟

4-ایا در این فلاش های ارزان با کم کردن قدرت نور مادلینگ نور خود فلاش هم کم میشود؟

5-سیستم تخلیه اتوماتیک داخلی؟

5- ایا فن خنک کننده دارن؟ یا به سیستم هشدار بالا بودن دمای فلاش مجهز هستند؟

6- ایا lcd دارن ؟

7-بدنه الو مینیومی دارن واسه خنک کاری؟

8-با انواع رادیو فلشها سازگار هستند؟

9- ایا با تهیه این کیتها بعدها برای تهیه لوازم یدکیشان یا لوازم جانبی به مشکل بر نمی خورم؟

و نکته خیلی مهم از کجا باید خرید کنم برج پایتخت تو میرداماد یا یا برج بهار یا ناصر خسرو یا هر جایی که اساتید پیشنهاد میدن؟

ببخشید سوالات خیلی زیاد شد اما باید می پرسیدم تا در خرید سر در گم نشم و راحت تر انتخاب کنم

ممنون

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط milad32 نمایش پست ها
    سلام دوستان من این تاپیکو خوندم و خیلی به من کمک کرد ازتون ممنونم

دوربینم 550d و کنز 18-55 مبلغ: 2 ملیون تومن میخوام هزینه کنم

اگه کمکم کنید ممنون میشم .من میخوام یه کیت فلاش بگیرم اونم از نوع چینی که ارزونتره و برای خریدن و تصمیم اخر یه سوالا تی برام پیش اومده
    فضای اتاق من 12 متر 3*4 است و کار پرتره میخوام انجام بدم بیشترین ابعادم واسه این کار تمام قده وعکاسی تبلیغاتی و صنعتی از اشیا کوچیک (ساعت -عروسک و ...) خوب با توجه به اندازه اتاق و سبک کار و تنوع برند چینی میخوام جواب این سوالاتو بدونم تا با دل قرص و اطمینان خاطر خرید کنم

1-از کدوم برند فلاش تهیه کنم s&s -phottix - answer - deram lighte یا هر برندی که شما پیشنهاد میدید

2- آیا مهمه که به طور مثال 300 jul واسه این کار بگیرم یه 200 و 150 جواب میده ؟

3-ایا این فلاشها ی چینی دمای رنگ 5500 k دارن ؟

4-ایا در این فلاش های ارزان با کم کردن قدرت نور مادلینگ نور خود فلاش هم کم میشود؟

5-سیستم تخلیه اتوماتیک داخلی؟

5- ایا فن خنک کننده دارن؟ یا به سیستم هشدار بالا بودن دمای فلاش مجهز هستند؟

6- ایا lcd دارن ؟

7-بدنه الو مینیومی دارن واسه خنک کاری؟

8-با انواع رادیو فلشها سازگار هستند؟

9- ایا با تهیه این کیتها بعدها برای تهیه لوازم یدکیشان یا لوازم جانبی به مشکل بر نمی خورم؟

و نکته خیلی مهم از کجا باید خرید کنم برج پایتخت تو میرداماد یا یا برج بهار یا ناصر خسرو یا هر جایی که اساتید پیشنهاد میدن؟

ببخشید سوالات خیلی زیاد شد اما باید می پرسیدم تا در خرید سر در گم نشم و راحت تر انتخاب کنم

ممنون
    درود
    1بهترین برند چینی که دیدم متل و گودگس بوده.البته گینگستون هم که خودم داره خروجی خیلی خوبی داره ولی نوش به بودجه ی شما نمیخوره (چون مدل lcd دارش بالای 2.5 هست)
    2 صد در صد مهمه.اگر میخواید ژول بالا بگیرید فلاش های انتخاب کنید که سطح قدرتشون رو بتونید به راحتی کم کنید بر فرض مثال تا 1/64 که خوب اگه بیشتر هم بشه بهتره.
    3 معمولا" دمای رنگ ثابتی ندارند و اکثرا" حدود 5200 کلوین هستند.اما بعضی هاشون دمای رنگ ثابت تری دارند.بهترین کار تست عملی هست چون ممکنه بعدها به مشکل بر بخورید.
    4 توی متل و گودگس که این طور هست فکر کنم S&S هم باشه.فلاش های خودم رو شخصا" میتونم جوری تنظیم کنم که کم بشه یا نه
    5معمولا" ندارند و بعد از هر تغییر باید یه سری فلاش ها بزنه.فن هم اکثرا" دارند به جز بعضی مدل های مینی که به نظر من نخریدنشون به خاطر نداشتن همین مزیت بهتره
    6 هم بدون LCD هست و هم با LCD بدون LCD ها ارزون تر و کم کیفیت تره ولی با LCD ها بهترند تا جایی که دیدم
    7 معمولا" بدنه شون فلزی هست (برندهایی مثل متل و یا گودگس و از این دست ) ولی مطمئن نیستم که آلمینیومی باشند
    8 روی کیتشون هست ولی به جز تریگر هایی که مال فلاش های اکسترنال هست با اغلبشون مشکلی ندارند.(من چند تاشون رو تست کردم ومشکلی نداشتند)
    9 اگه مانت جلویی سه خار باشه به هیج وجه چون تو بازار زیادند لوازمشون
    در مورد خرید نظری ندارم (اگر دنبال دست دوم بودید سراغ دارم.اگه این تبلیغ حساب میشه پاکش کنید)
    Digital Lover، monomono و milad32 تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر جديد
    تشکر کرده
    36

ممنونم از توجه شما حسین جان که زحمت کشیدی

البته بازم تشکر بابت پیشنهاد فروش فلاش دست دو اما خب من یه کمی وسواس دارم تا حا لا چیز دست دوم نگرفتم حتی ماشین به هر حال ممنون از مهربونیتون

اما با توجه به برندهایی که شما اشاره کردید مثل متل وگودکس تو این سایتها فقط متل موجود بود و همونطور که خودت گفتی مشخصات خوبی داره

ا

اما متل فقط تک فلاش داره (اینجوری که من تو سایت ها دیدم) و کیت نداشت البته قیمتشم بالا بطور مثال 300 j متل از 870 هزار شروع میشه

خب با این قیمت که باید قید سه شا خه فلاش رو زد و فقط دو شا خه خرید که با خرید مخلفات (چتر -اافت باکس -پایه و...) واقعا از 2 ملیون که من دارم بیشتر میشه

یا اگه یه شاخه بخرم با یه شا خه ام دست ادم کمی بسته میشه (بیشتر تو کا رای صنعتی)

با این اوصاف نظر شما چیه کیت سه شاخه با تمام مخلفات مثلا با برند کم کیفیت تر مثل s&s --phottix یا یه شاخه برند با کیفیت تر که دست ادم رو کمی تو پوست گردو میذاره

اینم بگم که متل از برند های دیگه مثل s&s و vistar گرونتر بود که حتی با قدرت پایینتر از اون دو تا قیمتش بیشتر بود مثلا vistar 500j هم تقریبا هم قیمته 300j متل بود که به نظرم خب واسه کیفیت بیشتره

بی زحمت اسا تید کمکم کنن

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

اگه وسواس به نو دارید حتما" نو بخرید.چون به هر حال اولین تجربه تون هم هست ممکنه یه کم دلزده بشید
    متل به صورت کیت هم هست البته کمتر.باید برید و تو بازار بگردیدمعمولا" قیمت سایت ها یه ذره بالاتر از بازار هست.
    گودگس هم این جا پیدا میشه و نمیدونم چرا تو سایت ها نیست.به جز محدودیت کم شدن قدرتش فلاش های خوبی هست و شنیدم ساخت تایوانه و حداقل مزیتی که داره اینه که میتونید تو سایت خودش مدل و مشخصاتش رو ببینید (برند شناخته شده تری هست)
    اگر من بودم برای خرید بودجه رو بالاتر میبردم که محدودیتم کمتر بشه.اگر چاره ای ندارید برای مبلغ و نمیتونید هزینه ی بیشتری کنید به نظرم همون s&S و جینی و ویسکو و نظیر این ها هم خوبه
    ورتا هم برند خوبیه و من یه مدت باهاش کار کردم
    در کل بهترین راه تست شخصی و حضوری هست اگر میخواید برندهای ارزون قیمت تر بخرید.
    اگه از اجسام خیلی بزرگ نمیخواید عکس بگیرید همون 300 ژول براتون کافیه.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    من دو سه ماه پیش یه cano 60d با لنز 18-135 گرفتم الان می خام یه چند تا تجهیزات نور پردازی بگیرم تا تو خونه یه
    اتلیه کوچولو را بندازم تا بعدا انشاالله یه جای خوب اجاره کنم و کارمو وسعت بدم
    می شه راهنماییم کنید از چه برندی بگیرم و برای نور اصلیم سافت باکس بگیرم یا اکتا باکس ؟
    برا نور سایه پر کنم چی بگیرم ؟
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنید
    در ضمن می خام چیزایی رو هم که می گیرم بعدا تو یه استدیو بزرگتر هم بتونم استفاده کنم

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط eslamy نمایش پست ها
    با سلام
    من دو سه ماه پیش یه cano 60d با لنز 18-135 گرفتم الان می خام یه چند تا تجهیزات نور پردازی بگیرم تا تو خونه یه
    اتلیه کوچولو را بندازم تا بعدا انشاالله یه جای خوب اجاره کنم و کارمو وسعت بدم
    می شه راهنماییم کنید از چه برندی بگیرم و برای نور اصلیم سافت باکس بگیرم یا اکتا باکس ؟
    برا نور سایه پر کنم چی بگیرم ؟
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنید
    در ضمن می خام چیزایی رو هم که می گیرم بعدا تو یه استدیو بزرگتر هم بتونم استفاده کنم
    دوست عزیز قصد دارید تا چه قدر هزینه کنید ؟ البته فکر کنم چون تازه شروع به انجام این کار کرده اید بودجه ی محدودی در اختیار دارید . از نظر من برای شروع بهتر است با ست های نورپردازی شروع کنید که به نسبت از قیمت مناسب تری برخوردار هستند و گزینه ی قابل قبولی برای خرید هستند . البته این ست ها هم قیمت های مختلفی دارن مثلا کیت 300j s&s که برندی چینی است حدود 2 میلیون قیمت دارد .
    البته در این مورد اساتید سایت که آتلیه دارند بسیار میتونند بهتون کمک کنند و من فقط راهنمایی عمومی کردم .

موفق باشید
    ویرایش توسط armin1374 : Saturday 4 January 2014 در ساعت 14:26
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

سلام به همه اساتید
    قصد راه اندازی یک آتلیه کوچک و جمع و جور دارم در یک فضای 5*7 تقریبا
    3 تا نور دارم 2 تا 600 و یک 400،پانتو گراف هم نصب کردم،پرده سقفی و ...
    یک دوربین 60 دی کانن با لنز 15-85 دارم و دقیقا همین لنز و دوربین رو دوستم داره
    میخوایم بیشتر کار نوزاد و کودک بکنیم
    حالا با توجه به این توضیحات،به نظرتون بادی و لنز ما برای اینکار خوب هست یا نه؟اگه نیاز به تعویض هست ،کدومیکی؟لنز یا بدنه؟هر دو تا لنز یا هر دوتا بدنه؟و با چه چیزایی؟من تعریف لنزایی مثل 50 میلیمتری،85 ---- 24/ 70 ---- 70 /200----- و ... یا بادیهای مثل 5 دی مارک 2 یاا 6 دی یا 7 دی رو شنیدم
    ممنون میشم کامل راه نماییم کنین.

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط hl1360 نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید
    قصد راه اندازی یک آتلیه کوچک و جمع و جور دارم در یک فضای 5*7 تقریبا
    3 تا نور دارم 2 تا 600 و یک 400،پانتو گراف هم نصب کردم،پرده سقفی و ...
    یک دوربین 60 دی کانن با لنز 15-85 دارم و دقیقا همین لنز و دوربین رو دوستم داره
    میخوایم بیشتر کار نوزاد و کودک بکنیم
    حالا با توجه به این توضیحات،به نظرتون بادی و لنز ما برای اینکار خوب هست یا نه؟اگه نیاز به تعویض هست ،کدومیکی؟لنز یا بدنه؟هر دو تا لنز یا هر دوتا بدنه؟و با چه چیزایی؟من تعریف لنزایی مثل 50 میلیمتری،85 ---- 24/ 70 ---- 70 /200----- و ... یا بادیهای مثل 5 دی مارک 2 یاا 6 دی یا 7 دی رو شنیدم
    ممنون میشم کامل راه نماییم کنین.
    ظاهرا از لحاظ نورپردازی مشکلی ندارید , در مورد دوربین هم به هیچ وجه نگران نباشید این دوربین هنوز هم یکی از خوب هاست . ولی به نظرم بهتر است که روی خرید لنز سرمایه گذاری کنید چون لنز بسیار مهم تر از دوربین است و شما با تعویض لنز به خوبی تفاوت را روی کیفیت خروجی احساس می کنید .
    چندتا نکته هم به عنوان یه دوست از من داشته باشید : برای عکاسی از کودک و نوزاد صبر زیادی باید داشته باشید . سعی کنید بدون استفاده از دکور عکاسی کنید و همیشه منصف باشید .
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

صفحه 53 از 69 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 ... آخرینآخرین