صفحه 60 از 69 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 591 تا 600 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    128

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    سلام
    ترجيح ميدم روش دوم (استفاده از نور مصنوعي) رو امتحان كنم. اگه به نتيجه مطلوب رسيدم كه هيچ، اگه نه سراغ فلش برم. منتها بعد از خريد لامپ هاي كم مصرف بايد چطور ازشون استفاده كنم؟
    باسلام
    لامپهای کم مصرف به جای فلاش قابل استفاده است باقی ماجرا مانند کاربرد فلاش به پایه, چتر و سرپیچ لامپی قابل نصب روی پایه نیاز خواهید داشت که از فروشگاههای لوازم استودیو قابل تهیه است.
    Ali M.Rezaei تشکر می‌کند.

كاربر آشنا danesh آواتار ها
    تشکر کرده
    113

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اخيرا دارم سعي ميكنم شرايط رو براي پرتره گرافي در يكي از اتاق هاي منزل فراهم كنم. يه پايه و فون دست ساز هم ساختم، ولي تجهيزات نورپردازي ندارم. مي خواستم بدونم با توجه به محدوديت بودجه، حداقل وسايلي كه براي نورپردازي بايد تهيه كنم چي هست؟ (با توجه به اينكه تفنني پرتره ميگيرم، به نظرم صرف هزينه زياد روي خريد تجهيزات توجيه اقتصادي نداره، به همين خاطر حداقل هايي رو ميخوام كه گريزي ازشون نيست). ممنون

لامپ كم مصرف 150 وات!!!!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

سلام خدمت دوستان.
    اتلیه خانگی دارم پرتره کار میکنم قصد خرید 2 عدد سافت باکس 80*120 دارم برند MDN با قیمت 170تومن
    ایا سایزش برای عکاسی پرتره نیم تنه و تمام قد مناسب هست؟ایا این جنس و این قیمت مناسب هست؟

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

سلام دوستان عزیز یه سوال و راهنمایی میخواستم ازتون

من تجهیزات زیرو رو دارم و برای شروع میخوام تو اتاق خودم رو تبدیل به آتلیه کوچیک کنم البته 4 سالی هست عکس میگیرم و آشنایی به تحیهرات نوری دارم ولی ازتون میخوام بهترین گزینه رو برام بنویسید و اینکه آیا لنزم جواب میده یا پیشنهاد بهتری دارید

متراژ اتاق 3×3 9 متر

دوربین 5d m3
    لنز 24-105
    سه پایه مانفروتو 190
    هد ونگارد h300

خب لطق کنید راهنمایی کنید که اصلا این اتاقا قابلیت کار داره با توجه به متراژ البته من لنز رو چک کردم از ورودی اتاق تا ته اتاق قشنگ یه آدم با قد بلند تو فوکالم جا میشه
    لطفا برند و کیفیت رو هم ذکر کنید ممنون بودجه رو هم شما ها بین 2 تا 4 تومن در نظر بگیرید

تشکر کرده
    136

کسی پاسخگو نیست ؟؟؟؟؟؟

كاربر همراه .:Soheil:. آواتار ها
    تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    کسی پاسخگو نیست ؟؟؟؟؟؟
    پرتره قدی زیاد تو این متراژ جالب نمیشه ، بهتره نیم تنه بگیرید ...
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر فعال alonebaby آواتار ها
    تشکر کرده
    5569

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    کسی پاسخگو نیست ؟؟؟؟؟؟
    سلام
    فضای کارتان کمی کوچک خواهد بود با این وجود می تونید بهره های خوبی ببرید
    برای شروع قطعا یک فون ( ترجیحا خاکستری ) با عرض حد اقل 2 متر
    اگر نمیخواهید زیاد هزینه کنید از این ست های مینی فلاش که فکر کنم الان حدود 1.5 میلیون قیمت داشته باشد برای استارت تهیه کنید بد نیست
    در کنار آن به فکر یک چتر طلائی و نقره ای هم باشید
    البته با توجه به فضا اجسام دکوراتیو کمی میتونید داشته باشید اما خب قطعا یک صندلی چوبی شیک ( ترجیحا مدل لهستانی البته طرح لهستانی که ارزان باشد ) و جمع و جور
    و اگر عکاسی کودک انجام دهید کمی خورده وسایل مربوطه
    ساکت که ميماني ميگذارند به حساب جواب نداشتنت !!
    عمرا بفهمند داري جان ميکني تا "حرمت ها" را نگه داري....!!.
    مهدی مرادی

تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط alonebaby نمایش پست ها
    سلام
    فضای کارتان کمی کوچک خواهد بود با این وجود می تونید بهره های خوبی ببرید
    برای شروع قطعا یک فون ( ترجیحا خاکستری ) با عرض حد اقل 2 متر
    اگر نمیخواهید زیاد هزینه کنید از این ست های مینی فلاش که فکر کنم الان حدود 1.5 میلیون قیمت داشته باشد برای استارت تهیه کنید بد نیست
    در کنار آن به فکر یک چتر طلائی و نقره ای هم باشید
    البته با توجه به فضا اجسام دکوراتیو کمی میتونید داشته باشید اما خب قطعا یک صندلی چوبی شیک ( ترجیحا مدل لهستانی البته طرح لهستانی که ارزان باشد ) و جمع و جور
    و اگر عکاسی کودک انجام دهید کمی خورده وسایل مربوطه

ممنون دوستان گرامی
    فقط یه سوال
    دوستمون گفتنن برای قدی فضا کمه ولی خب وقتی من امتحان کردم شخص رو گذاشتیم جلوی خودم خودمم هم ابتدای اتاق ایستادم توی فوکال 24 شخص کاملا تو تصویر بود شایدم من اشتباه میکنم دوست عزیز کمک کنید تا منظور شما رو متوجه بشم

در مورد مینی فلاش خب راستیش خودم در محل کارم اول با مینی فلاش شروع کردن اصلا کیفیت خوبی نداره مخصوصا بدنش چند بار از هم باز شده با خاطر فشار سافت باکس و نداشتن فن گفتن بودجم در حد 4 تومن هست و اینکه چرا به جای مینی فلاش فلاش بزرگ نگیرم ؟؟؟
    ضمنا میتونیم به جای چتر نقره ای از رفلکتور استفاده کنم ؟ یا چتر فرق داره
    دئر مورد اجسام یا صندلی میتونم از یه مبل تک نفره مدل اتریشی که دارم استفاده کنم رنگش هم خوبه
    کودک که نمیخوام انجام بدم حوضلشو ندارم راستیش ولی خب کمک کنید که با چه محدودیت هایی رو برو هستم به خاطر متراژ اتاق اصلا هزینه کنم یا نه میشه نتیجه گرفت !!

كاربر همراه Behzad43 آواتار ها
    تشکر کرده
    1203

سلام
    ضمن عذرخواهي از دوستان باتجربه تر ، مختصر دانسته هايم را شرح ميدهم:
    بله فضا كمه ، ممكنه با فاصله كانوني 24 ميليمتر تمام قد بگيريد اما با بررسي عكس روي مانيتور متوجه اعوجاج بوجود اومده در وضعيت وايد لنز ميشويد. چون براي عكس تمام قد از بزرگسال ميبايست فاصله دوربين از سوژه حداقل سه متر و فاصله كانوني بلندتر باشد.
    با توجه به ابعاد 3*3 اطاق شما ، 50 سانت براي پايه فون و فون (پرتابل) ، و حداقل 30 سانت براي فون نصب شده روي سقف و ديوار در نظر بگيريد.
    دوربين و سه پايه هم حدود 50 سانت از مركز سه پايه به علاوه فضا براي عكاس ، تا اينجا فقط حدود 2 متر فضاي مفيد باقي ميماند كه ابعاد صندلي و مبل مورد نظر شما هم بايستي در نظر گرفته شود .
    در نتيجه اين فضا براي عكاسي پرتره نيم تنه و كلوز آپ (بسته) پاسخگو ميباشد.
    در مورد فلاش استوديويي با اين بودجه ميتوانيد ست چيني هد بزرگ كه شامل سه فلاش حداقل 300 ژول (نسبتا خوب و قابل اعتماد) و مابقي لوازم همراه تهيه بفرمائيد و بخشي از موجودي هم اضافه مي آيد كه ميتوانيد صرف خريد رفلكتور و هولدر و سه پايه مربوطه و همچنين بوم و ... كنيد.
    ضمنا سافت باكس مورد نياز معمول براي نيم تنه 80*60 و براي تمام قد 120*80 ميباشد . البته اكتا باكسها هم بسيار كاربردي و مفيد هستند اما با قيمتي بيشتر.
    سئوالي بود در خدمتم
    alonebaby، obsidiyan و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad43 نمایش پست ها
    سلام
    ضمن عذرخواهي از دوستان باتجربه تر ، مختصر دانسته هايم را شرح ميدهم:
    بله فضا كمه ، ممكنه با فاصله كانوني 24 ميليمتر تمام قد بگيريد اما با بررسي عكس روي مانيتور متوجه اعوجاج بوجود اومده در وضعيت وايد لنز ميشويد. چون براي عكس تمام قد از بزرگسال ميبايست فاصله دوربين از سوژه حداقل سه متر و فاصله كانوني بلندتر باشد.
    با توجه به ابعاد 3*3 اطاق شما ، 50 سانت براي پايه فون و فون (پرتابل) ، و حداقل 30 سانت براي فون نصب شده روي سقف و ديوار در نظر بگيريد.
    دوربين و سه پايه هم حدود 50 سانت از مركز سه پايه به علاوه فضا براي عكاس ، تا اينجا فقط حدود 2 متر فضاي مفيد باقي ميماند كه ابعاد صندلي و مبل مورد نظر شما هم بايستي در نظر گرفته شود .
    در نتيجه اين فضا براي عكاسي پرتره نيم تنه و كلوز آپ (بسته) پاسخگو ميباشد.
    در مورد فلاش استوديويي با اين بودجه ميتوانيد ست چيني هد بزرگ كه شامل سه فلاش حداقل 300 ژول (نسبتا خوب و قابل اعتماد) و مابقي لوازم همراه تهيه بفرمائيد و بخشي از موجودي هم اضافه مي آيد كه ميتوانيد صرف خريد رفلكتور و هولدر و سه پايه مربوطه و همچنين بوم و ... كنيد.
    ضمنا سافت باكس مورد نياز معمول براي نيم تنه 80*60 و براي تمام قد 120*80 ميباشد . البته اكتا باكسها هم بسيار كاربردي و مفيد هستند اما با قيمتي بيشتر.
    سئوالي بود در خدمتم

ضمن تشکر از شما بابت پاسخنوت بازم سوال دارم اینکه به نظرتون سافت باکس بگیرم یا آکتا باکس چون میدونم اکتاباکس جای بیشتر اشغال میکنه
    آیا با 3 هد فلاش میتونم تو فضا جابجایی نور داشته باشم یا نمیشه ؟
    پرتره ها بیشتر نیم تنه کار میشه یا تمام قد یعنی کدومش بیشتر رایجه خب شاید کسی نخواد فقط نیم تنه بگیره البته خب در نظر دارم فلاش پرتابل باشه یا حداقل باتری همراه بگیرم اگر مشتری خواست برم تو جای بزرگتر کار کنم
    آیا بودجه من جوابگوی خرید خوب هست یا نه
    در مورد بوم وهولدر توضیح میدید هولدر رو برای چه مصرفی بگیرم و اینکه بوم کلا چی هست و کاربردش چیه
    سوالا رو میپرسم چون میخوام بیخودی هزینه نکرده باشم و سودی نداشته باشه و اینکه
    درمور مورد این دو برند چیزی میدونید
    GINBIE HYONDAI RIM LIGH اگر برند بهتری هم سراغ دارید معرفی کنید ممنون میشم الا فقط میخوام بدونم با دو تا سافت باکس یا اوکتا چه قدر از فضا برای مانور من یا سوژه هست و اینکه میخوام فون کاغدی بگیرم و به جای هولدر زنچیزی از این دیجیتال یا برقی ها بگیرم نظر شما چیه

صفحه 60 از 69 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... آخرینآخرین