صفحه 61 از 69 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 601 تا 610 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر همراه Behzad43 آواتار ها
    تشکر کرده
    1203

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    ضمن تشکر از شما بابت پاسخنوت بازم سوال دارم اینکه به نظرتون سافت باکس بگیرم یا آکتا باکس چون میدونم اکتاباکس جای بیشتر اشغال میکنه
    آیا با 3 هد فلاش میتونم تو فضا جابجایی نور داشته باشم یا نمیشه ؟
    پرتره ها بیشتر نیم تنه کار میشه یا تمام قد یعنی کدومش بیشتر رایجه خب شاید کسی نخواد فقط نیم تنه بگیره البته خب در نظر دارم فلاش پرتابل باشه یا حداقل باتری همراه بگیرم اگر مشتری خواست برم تو جای بزرگتر کار کنم
    آیا بودجه من جوابگوی خرید خوب هست یا نه
    در مورد بوم وهولدر توضیح میدید هولدر رو برای چه مصرفی بگیرم و اینکه بوم کلا چی هست و کاربردش چیه
    سوالا رو میپرسم چون میخوام بیخودی هزینه نکرده باشم و سودی نداشته باشه و اینکه
    درمور مورد این دو برند چیزی میدونید
    GINBIE HYONDAI RIM LIGH اگر برند بهتری هم سراغ دارید معرفی کنید ممنون میشم الا فقط میخوام بدونم با دو تا سافت باکس یا اوکتا چه قدر از فضا برای مانور من یا سوژه هست و اینکه میخوام فون کاغدی بگیرم و به جای هولدر زنچیزی از این دیجیتال یا برقی ها بگیرم نظر شما چیه
    1- اكتاباكس كم حجم هم وجود دارد.(عكاسيهاي برج ميلاد همه يك عدد اكتا كوچك دارند)
    2-تقسيم نور سه شاخه : نور بكراند ، نور اصلي ، نور مو و يك رفلكتور جهت نور fill )پركننده) يا نور اصلي ، نور پركننده ، نور مو - اين رايج ترين تقسيم يا چيدمان نور هست . در غير اينصورت تنوع چيدمان نورها با يك تا سه شاخه بسيار زياد و بنا به سليقه عكاس و نوع بهره برداري متفاوت است.
    3-هر دو نوع نيم تنه و تمام قد بنا به سفارش ميتواند كاربرد داشته باشد ، اما فضاي ذكر شده شما محدود است، مگر در فضاي باز عكاسي كنيد. كه بودجه شما براي فلاشهاي باطري پك تا حداكثر دوشاخه كافي است. كه استفاده از آنها مبحث جداگانه اي را ميطلبد.
    4-هولدر يا نگهدارنده براي فيكس كردن رفلكتور روي سه پايه ميباشد و بوم لوله بلند چند تكه اي است كه قابل تنظيم بوده و روي سه پايه نصب ميشود و انتهاي آن وزنه يا كيسه شن براي تعادل قرار ميگيرد و كاربردش قرار دادن فلاش در ارتفاع مورد نياز و خارج از كادر عكاسي است (با سرچ در گوگل تصاوير آنرا ببينيد) و هزينه بيهوده اي نيست.
    5-برندهاي نام برده شده را كار نكرده ام ولي "Mettle" را ميشناسم و از كار با آن راضي هستم.
    6- براي نصب سافت باكس 80*60 و اكتا باكس كوچك فضا كافيست و جاي مانور داريد.
    7- در مورد فون با عرض سه متر ،فضا كم است و بايستي عرض دو متر يا پارچه اي با عرض 2/5 متر كه دستي از 3 متر برش داده ميشود استفاده كنيد. فون كاغذي 11*3 متر است كه به كار شما نمي آيد. براي پايه فون هرنوعي از پرتابل تا برقي و زنجيري قابل نصب است ، اما براي شرو پرتابل را پيشنهاد ميكنم ولي محدوديت نصب فون چندگانه را داريد.
    موفق باشيد
    obsidiyan، ata_m3، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

كاربر همراه .:Soheil:. آواتار ها
    تشکر کرده
    96

برای عکس قدی امکانش هست در اتاق باز بزارید کمی بیرون و عقب تر برید ؟
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط .:Soheil:. نمایش پست ها
    برای عکس قدی امکانش هست در اتاق باز بزارید کمی بیرون و عقب تر برید ؟
    بله امکانش هست حتی چون اتاقم دیواری دارد که مربوط به پذیرایی میشود یک شیشه دارد که میشه اونو برداشت که از پست دیوار هم عکس گرفت برای فاصله دورتر
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه vaid آواتار ها
    تشکر کرده
    223

سلام.
    خواستم نظر اساتید رو بدونم راجع به کاری که تصمیم دارم بکنم. میخوام تو خونه یه استدیوی شخصی واسه پرتره و کلا نیم تنه درست کنم. بنظورتون یه بیوتی دیش بگیرم و دوتا v-flat بسازم و با رفلکتور نور پردازی کنم یه کلا یه سیستم دیگه پیشنهاد میدید. برای بیوتی دیش فلاش چند ژول پیشنهاد میدید؟
    راستی اگه بخوام نور بکگراند رو با نورهای ثابت تامین کنم امکانش هست؟ مثلا led یا نور کاسه ای..
    ben163s تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1203

درود
    دوست من ، اول به دو سئوال زير پاسخ دهيد:

1- ابعاد فضاي در اختيار شما چقدر است؟
    2- چه مبلغي مي خواهيد هزينه كنيد؟
    vaid و ben163s تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

تشکر کرده
    223

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad43 نمایش پست ها
    درود
    دوست من ، اول به دو سئوال زير پاسخ دهيد:

1- ابعاد فضاي در اختيار شما چقدر است؟
    2- چه مبلغي مي خواهيد هزينه كنيد؟
    مخلصم. ابعاد فعلی رو مثلا سه چهار متر عرض و هفت هشت متر طول فرض کنید.
    هزینه هم به طبع هرچه کمتر بهتر ولی اگه نخوام فرایندِ این پروژه رو طولانی کنم یه چیزی بین یک ، یک و نیم تومن بودجه دارم الان در حال حاضر
    ben163s تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1203

فضاي موجود خيلي خوبه.

معمولا بيوتي ديش براي فضاي بيرون و عكاسي مدلينگ و فشن استفاده ميشه. هرچند برخي در آتليه هم بكار ميبرند.
    اما پيشنهاد بنده بنا به مبلغ اعلام شده شما يك عدد فلاش 300 ژول و يك سافت باكس 80*60 (براي پرتره نيم تنه) ، پايه فون پرتابل و فون هم نياز هست. يك عدد فلاش 160 ژول و كاسه نرمال براي بك گراند و يك عدد رفلكتور 5 كاره .
    اينها حدود (كمي بيشتر) سقف توان مالي شما ميباشد.
    V- flat را در آينده با آشنائي بيشتر و كسب تجربه ميتوانيد بسازيد.
    نور ثابت براي بك گراند توصيه نمي شود ،چون با اختلاف دماي كلوين در كنار فلاش استوديوئي هماهنگي نخواهد داشت.
    چيدمان نوپردازي هم در صورت نياز توضيح ميدهم.
    yaghoobi، Iman.sh، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

تشکر کرده
    223

فضاي موجود خيلي خوبه.

معمولا بيوتي ديش براي فضاي بيرون و عكاسي مدلينگ و فشن استفاده ميشه. هرچند برخي در آتليه هم بكار ميبرند.
    اما پيشنهاد بنده بنا به مبلغ اعلام شده شما يك عدد فلاش 300 ژول و يك سافت باكس 80*60 (براي پرتره نيم تنه) ، پايه فون پرتابل و فون هم نياز هست. يك عدد فلاش 160 ژول و كاسه نرمال براي بك گراند و يك عدد رفلكتور 5 كاره .
    اينها حدود (كمي بيشتر) سقف توان مالي شما ميباشد.
    V- flat را در آينده با آشنائي بيشتر و كسب تجربه ميتوانيد بسازيد.
    نور ثابت براي بك گراند توصيه نمي شود ،چون با اختلاف دماي كلوين در كنار فلاش استوديوئي هماهنگي نخواهد داشت.
    چيدمان نوپردازي هم در صورت نياز توضيح ميدهم.
    ممنون جناب از پاسختون.
    آشنایی دارم حقیقتش. رفلکتور و پایه فون و فون هم دارم. ولی چون برای خونه ی خودم میخواستم یه تک نور یا ماکسیمم دو نور کار کنم ذهنم رو بیوتی دیش یا اکتاباکس بودش. که نور رو مستقیم و از بالا روی سوژه بتابونم. چون نور نسبتا نرم و متمرکزی که بیوتی دیش میده تقریبا تو هیچ شکل دهنده ای ندیدم.
    اتفاقا یه سافت باکس 80در60 دارم ولی بی فلاش مونده یعنی باکس خالیه با سه پایه اش. قیمت این فلش ها الان چجوریه؟ سمت توپخونه انگار دست دوم هم زیاد دارند. دست دوم چطوره؟
    ben163s تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1203

خواهش ميكنم

حالا كار ساده تر شد.
    شما فقط به دو فلاش نياز داريد. به دست دوم فكر نكنيد چون از نظر من قابل اطمينان نيست.
    درسته بيوتي ديش و اكتا باكس نور فراگير تري نسبت به ساير موديفايرها(شكل دهنده هاي نور) توليد ميكنند اما تنها ايراد كار كه براي استوديو خانگي توجيه ندارد ، قيمت بالاي آنهاست.
    بيوتي ديش در صورت افتادن احتمالي روي زمين ، زنبوري آن كه قيمت عمده كل بيوتي را شامل ميشود ، ميريزد و عملا غير قابل استفاده ميشود.
    اگر توانائي هزينه را داريد ، اكتا باكس 70 تا 90 سانت تهيه كنيد.
    obsidiyan، amir.komeily و ben163s تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

تشکر کرده
    223

خواهش ميكنم

حالا كار ساده تر شد.
    شما فقط به دو فلاش نياز داريد. به دست دوم فكر نكنيد چون از نظر من قابل اطمينان نيست.
    درسته بيوتي ديش و اكتا باكس نور فراگير تري نسبت به ساير موديفايرها(شكل دهنده هاي نور) توليد ميكنند اما تنها ايراد كار كه براي استوديو خانگي توجيه ندارد ، قيمت بالاي آنهاست.
    بيوتي ديش در صورت افتادن احتمالي روي زمين ، زنبوري آن كه قيمت عمده كل بيوتي را شامل ميشود ، ميريزد و عملا غير قابل استفاده ميشود.
    اگر توانائي هزينه را داريد ، اكتا باكس 70 تا 90 سانت تهيه كنيد.
    آقا من مردد شدم شدید امکان افتادنش چقدر هست مگه؟ نکته اینه بنظرم گرید بیوتی دیش خیلی جالب نمیکنه نورپردازی رو ، یعنی با یه دیفیوزر سفید بنظرم خیلی بهتر هستش. بدون گرید هم گیر میاد؟
    بعد نور دیپ اکتا با اکتای معمولی چقدر تفاوت داره؟
    راستی برند vistar خوبه برای فلاشها؟
    ben163s تشکر می‌کند.

صفحه 61 از 69 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... آخرینآخرین