صفحه 48 از 70 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 58 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 471 تا 480 , از مجموع 692
Like Tree1225تشکر

موضوع: نورپردازي استوديويي

كاربر همراه vahid_cinema آواتار ها
    تشکر کرده
    426

نقل قول نوشته اصلی توسط mooli63 نمایش پست ها
    سلام
    من آخر هفته فیلمبرداری موزیک ویدیو دارم. پرده سبزش خیلی بزرگه و با یکی 2 تا سافت باکس روشن نمی شه . می خوام نور از بالا آویزون کنم و نیاز به یک پارچه دیفیوز بزرگ دارم که جمع نورها رو با هم دیفیوز کنه.
    از کجا می تونم بخرم؟ خیلی ضروریه
    سلام، به دفاتر اجاره تجهیزات سینمایی سری بزنید حتما دارند.
    Nikon

وحید شاهوند

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

شما خودت دفتر خاصی سراع داری؟ من از یکی دو جا پرسیدم نداشتند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

نور آویزان شده از بالا به درد شما نخواهد خورد. خیلی بزرگ یعنی چه قدر؟ بعد شما می خواهید با سافت باکس نور پردازی کنید؟ با چه لامپی؟ 1000 وات؟ با چه دوربینی و چه لنزی؟
    darkness_land تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

از کجا مطمئنی به دردم نمی خوره؟ شاید بخوام کف رو روشن کنم. اگه با سافت باکس می خواستم روشن کنم دیگه پارچه دیفیوز برا چی می پرسیدم؟
    دوربین 5d .
    لنز: zeiss cp2 series
    با فلات های معمولی 2000 احتمالا
    اگه پیشنهاد بهتری برای روشن کردن 30 متر کف استودیو داری. بسم الله
    چاکریم

تشکر کرده
    16459

عرض فون را که نفرمودید اما با توجه به 30 متر مربعی که گفتید احتمالاً باید 5 - 5.5 متر باشه. مگر اینکه منظور از کف کف پشت سر سوژه باشد وگرنه که بالاسر سوژه مطمئناً به دردتان نمی خورد. من باشم از تعدادی کول لایت استفاده میکنم. برای همین کاری هم که گفتید مناسب است. پارچه دیفیوزر هم در موردش سخت نگیرید. می تونید از حریر سفید همراه با کول لایت استفاده کنید. کمی هم در وایت بالانس دقت کنید مشکلی نخواهد بود.

در مورد لنز هم منظورم دیافراگم بود که ببینم مینیمم نوری که می خواهید چقدر است. تا جایی که میدونم دیافراگم این سری لنز 1.5 است.و البته خیلی هم خوب است.
    darkness_land تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

یک راه بهت میگم از همه اینا بهتره اگر سقف او نجا سفید باشه تمام نور ها رو به سمت سقف ببرالبته ار بالا رو به سقف نه از پایین من نمیدونم از چه نورهایی استفاده میکنی ولی اگر میخوای نورت سافت بشه باید بجای اینکه از بالا به سمت زمین نو رو نصب کنی و یک لایه پارچه سافت بزاری از بالا به سقف نور بده و یک لایه سافت بگیر اگر هم ار چنتا پروژکتورهای نوری 1000 وات نگهبانی استفاده کنی خیلی بهتر هست

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

راستشو بخوای نور اصلی سوژه سافت باکس و همینطور نورهای fresnel arri 1200 و یا ولتاژهای دیگر خواهد بود. می ترسم با کول لایت تو وایت بالانس به مشکل بخورم. کول لایت ها کلوینشون بالاست 5500. اما سافت باکسایی که تو ایرانه اکثرا تنگستنی و کلوین 3200 هستن. باز ببین چه ایده ایی به ذهنت می رسه که هارمونی نورها از بین نره و وایت بالانس به اشتباه نیفته.
    منظور از کف. کف زیر پای بازیگراست. برای زیر پا گمون نکنم راه بهتری جز نورپردازی از بالا باشه.

تشکر کرده
    16459

در هر حال لومینانس بک با زیر پا متفاوت میشه چون اگر بخواهید زیر پا با بک یکی باشه سر سوژه میره تو اور شدن. در مورد وایت بالانس بستگی به فضای کار و کلیپ شما داره. ترکیب نور ها تنظیم وایت بالانس رو سخت و تقریبا نا ممکن میکنه اما از طرفی بسیار جذابه. کول لایت با تنگستن ترکیب جالبی میده که هم میشه گرم و هم تنظیمش کرد. در مورد قدرت نور ها با توجه به دوربینی که میخوای استفاده کنی بستگی به تکان خوردن سوژه داره .نیاز به چه عمق میدانی دارید؟ شاید نیاز باشه دیافراگم رو بیشتر ببندید که در اون صورت باید نورها اضافه باشه.

حقه قدیمی بانس سقفی با فویل رو هم برای زیر پا فراموش نکنید.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

چون شارپنس برام مهمه عمق میدان خیلی کم رو استفاده نمی کنم. البته عمق میدان زیاد هم به کارم نمیاد. یه چیز بین 2.8 تا 4 رو فرض کن. شاید هم از لنزای پرایم کنون استفاده کردم

تشکر کرده
    16459

گفتنش سخته باید نور سنجی کنید یا تست کنید ولی من اگر بخوام تجهیزات ببرم فکر میکنم حدود 4000 یا 6000 وات برای بک نور لازم باشه برای کف هم که فرمودید اگر مستقیم از بالا به پایین باشه 2000 تا کافیه . نور اصلی هم یک چیزی تو همین مایه ها. به نظر من نور برای شما مهمتر از لنز است. لنز های کنون هم کاملا جوابگو خواهد بود .
    محمد رضا میلانی

صفحه 48 از 70 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 58 ... آخرینآخرین