صفحه 38 از 70 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 692
Like Tree1225تشکر

موضوع: نورپردازي استوديويي

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    سلام.

1 سوال دارم که امیدوارم جای درستی مطرح کرده باشم.
    میخوام بدونم اگر فون توی استدیو یه کم چروک شده باشه چه راهی پیشنهاد میکنید که چروک ها توی عکس خودشون رو نشون ندن ؟ من سوژه رو از فون هم دور کردم ولی باز هم چروک ها آزار دهنده هست... حالا اگر موقع عکاسی به هر دلیل این چروک ها توی عکس نمایان شد توی فتوشاپ چه کاری رو پیشهاد میکنید که بشه برطرفشون کرد ؟

شاید انتخاب قسمت های چروک و استفاده از گزینه Content-Aware بتواند راه گشا باشد.
    M. Beyrami و Pouria Arshadi تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    شاید انتخاب قسمت های چروک و استفاده از گزینه Content-Aware بتواند راه گشا باشد.
    این رو هم امتحان کردم . . ولی مثل اینکه خوب در نمیاد :(
    پـوریـا ارشدی

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

سلام

پوریا جان
    تا نمونه عکستون رو قرار ندید نمیشه نظر داد

ولی خب من پیشنهاد میکنم که اول سعی کنید چروک فون رو برطرف کنید یا حتی فون رو عوض کنید
    من حتی فون های کاغذی رو به خاطر یک دست بودن و صاف بودن به فون های پارچه ای ترجیح میدم

اینطوری خیلی راحت ترید و لازم نیست زحمت خیلی زیادی هنگام ویرایش بکشید

ولی به هر حال نمونه عکستون رو قرار بدید
    M. Beyrami، FoadKhanlar، Pouria Arshadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

بله جناب دلباز. شما درست میفرمایید فون های کاغذی راحت تر هست اما برای کسی که آتلیه داشته باشه و .. من این کارو توی خونه و فقط به خاطر علاقه شخصیم دارم انجام میدم(تازه 20 روزه که دارم پرتره رو تجربه میکنم بوسیله فلاش استدیویی:) )
    چند ماه پیش توی آتلیه یک نفر بودم. دیدم بوسیله یه فون چروک عکس هایی گرفت و وقتی ادیت شده اون کارو دیدم تعجب کردم.هیچ اثری از چین و چروک نبود..انقدر بک گراند یک دست و تمیز بود که فکر کردم سوژه رو از بک جدا کرده و بک دیجیتالی گذاشته! شاید از کم تجربگی من هست که هر کاری میکنم نتیجه خوب نمیشه.. راهنمایی کنید ممنون میشم
    به سمت چپ پایین این عکس توجه کنید. تشکر
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg dob.jpg‏ (72.7 کیلو بایت, 288 بازدید)
    ویرایش توسط Pouria Arshadi : Friday 19 August 2011 در ساعت 06:47
    پـوریـا ارشدی

كاربر همراه MMehdikhani آواتار ها
    تشکر کرده
    570

سلام با اجازه آقای دلباز
    البته راههای زیادی برای از بین بردن این چروک هست ولی فکر میکنم ساده ترین راه استفاده از ابزار clone stamp هست.
    A_Maddah، M. Beyrami و Pouria Arshadi تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

sسلام
    دوست عزیزبقول دوستمون ازراه های زیادی می توانید این مشکل را برطرف کنید اما با کلون استمپ و patch toolبه راحتی می توانید این چروک هارو برطرف کنیم .من با ابزار patch tool این چروک هارو ازبین بردم.

انشالله همیشه شادیتون رو ببینیم
    یا حق
    M. Beyrami، SinaVT، Pouria Arshadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

سلام

دوستان که راهنمایی لازم رو انجام دادند
    منم یه نکته بگم
    در این طور مواقع ( پس زمینه ای که بافت نداره ) من معمولا از فیلتر Surface Blur استفاده میکنم و به راحتی و بدون زحمت زیاد ( مثل نمونه برداری و ... ) این چروک ها رو بر طرف میکنم

یک لایه بالای لایه اصلی بسازیداین فیلتر رو روش اجرا کنید و با لغزنده ها به قدری بازی کنید تا چروک های مورد نظرتون حذف بشه
    از این لایه جدید فقط قسمت هایی رو که لازم دارید نگه دارید و بقیه قسمت ها رو پاک کنید
    فایل زیر رو دانلود کنید .

کد:
    http://delbaz.persiangig.com/other/AA.rar

البته من در فایل زیر از Smart filter استفاده کردم
    روش راحت و بی درد سریه و در اکثر مواقع نه تنها برای چین و چروک بلکه برای از بین بردن بافت هم استفاده میشه

A_Maddah، reza_Bahman، MMehdikhani و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

یک لایه بالای لایه اصلی بسازیداین فیلتر رو روش اجرا کنید و با لغزنده ها به قدری بازی کنید تا چروک های مورد نظرتون حذف بشه
    از این لایه جدید فقط قسمت هایی رو که لازم دارید نگه دارید و بقیه قسمت ها رو پاک کنید
    سلام جناب دلباز
    با تشکر از روشهای پیشنهادی شما.جناب دلباز چندتا سئوال برایم پیش امده بود که مطرح می کنم.
    عکس قسمتی از یک کامل بوده که من کراپ کردم بگراند عکس هم جنسش از نوع کاغذ است و بافت کاغذ اصلا مورد نظر نیست.همانطور که می بینید این کاغذ دارای برجستگی شده.
    من از روشی که شما پیشنهاد دادیداستفاده کردم (فیلتر Surface Blur).در این روش مشکلات ایجاد شده رو با شما گذاری مشخص کردم.
    مشکل شماره یک .من در این قسمت همانطور که در بالا گفتید قسمت مورد نیاز را با پاکن (براش لبه نرم) پاک کردم همانطور که می بینیدقسمتی از بگراند لایه زیرین بیرون خواهد امد.
    مشکل شماره دو. با براش لبه تیز عمل پاک کردن انجام شده .همانطور که می بینید با ز قسمتهایی از لایه زیرین بیرون زده است.
    این سوال برای من پیش امده که چگونه با پاکن قسمتهای که نیاز نداریم را پاک کنیم که این دو مشکل بوجود نیاید ؟چون به نظر من برای پاک کردن قسمت هایی که نیاز نداریم با استفاده از شیوه های دیگر وقت گیر و بدون زحمت نخواهد بود.
    مشکل سوم .من اسلایدرهای لازم در فیلتر انقدر جابجا کردم تا چروک ها ازبین رفت حتی زمانی که اسلایدرها رو کمی جابجا کردم و چروک ها از بین نرفته بود هاله ای که با شماره 3 مشخص نمودم وجود داشت و فکر کنم استفاده از فیلتر های مجموعه بلر این مشکل را ایجاد می کند(در عکس با شماره 3 مشخص شده است)سوال اینجاست ایا شما راهکاری دارید که ما این فیلتر را که اعمال کردیم این هاله ایجا د نشود؟تا دردسر پاک کردن ان را نداشته باشیم.
    مشکل شماره 4.
    اغلب استفاده از فیلتر بلر سبب بهم ریختگی رنگ می شود بخصوص که رنگهای موجود در یک منطقه از عکس از رنگهایی مثلا تک رنگ و یکنواخت و هم خانواده با تیرگی هایی کمی تا خیلی متفاوت باشد. در عکس زیر با شماره 4 مشخص شده است.مسلما این مشکل کوچکی نخواهد بود چرا که شما این مشکل را در چاپ عکس بوضوح خواهید دید.
    ایا شما برای این مشکل ایجاد شده راهکار مناسبی دارید؟ب
    ا تشکر از راهنمایی های شما دوست عزیز
    همیشه شادیتون رو ببینیم
    یا حق

M. Beyrami، SinaVT، Pouria Arshadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

اگه بخواهیم بصورت واقعی چین و چروک را روی فون پارچه ای برطرف کنیم چکار باید بکنیم؟
    فکر کنم اگه خیس بشن رنگشون بره یا خراب بشه؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

سلام

جناب مداح عزیز
    مشتاق دیدار

خدمت شما عرض کنم که به هر حال هر روش در جایی کارایی خواهد داشت
    یعنی نمیشه یک روش رو برای تمام موارد به کار برد و انتظار اجرای صحیح داشت

روشی که عرض شد با توجه به عکس دوستمان آقای پوریا بود ( که پس زمینه روشن و چروک ها کوچک بودند )
    در عکس شما اشکال کار عدم وجود تن های روشنایی به مقدار کافی در قسمت های تیره ( همان پس زمینه ) است
    وقتی تن های روشنایی در یک منطقه کم باشه , استفاده از ابزارهای Blur ( همه روش های Blur ) موجب ایجاد Banding خواهد شد
    یعنی همان مشکل شماره چهارم که اتفاقا مشکل بزرگی است

در این گونه موارد همان روش نمونه گیری و استفاده از ابزار Clone که خودتان فرمودید , میتونه روش بهتری باشه . هر چند که اگه با این روش بخواهید کار کنید هم زمان زیادی خواهد گرفت و هم اینکه شاید نتیجه دلچسب نباشه

=======

روش هایی که ما برای اصلاح عیوب عکس به کار میبریم نه تنها بستگی به شکل و رنگ و حالت عکس داره
    بلکه راحتی و توانایی و انتظاری هم که ما از عکس داریم میتونه در روش ویرایش ما تاثیر گذار باشه

مثلا اگر خود من با چنین عکسی برای ویرایش روبرو بشم , قطعا ابزار clone رو مناسب نمیدونم . در واقع این ابزار راضی ام نمیکنه
    حتما سوژه رو از پس زمینه جدا میکنم و سپس به صورت کلی تر روی پس زمینه ویرایش اجام میدم و در مواقعی حتی شاید پس زمینه رو از نو بسازم

اگر قسمتی از پس زمینه رو در اختیار دارید که رنگ و نور یکنواخت داره , به راحتی میتونید از اون یک Pattern بسازید و کل پس زمینه رو با اون الگو پر کنید
    من هم ابتدا این کار رو کردم
    سپس فیلتر معمولی Gaussian Blur رو به کار بردم ( که این دیگه بستگی به خود شما داره که بخواید بافت رو از بین ببرید یا نه )

با این وجود من فکر میکنم اگر از فون های تا نشده و چروک نشده استفاده نکنید خیلی مناسب تر خواهد بود تا اینقدر به زحمت نیافتید
    اگر چروک ها خیلی کم باشه یا هدف شما از بین بردن بافت کاغذ یا پارچه باشه معمولا همون روش Surface blur مناسب خواهد بود
    A_Maddah، reza_Bahman، MMehdikhani و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 38 از 70 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین