صفحه 49 از 70 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 481 تا 490 , از مجموع 692
Like Tree1225تشکر

موضوع: نورپردازي استوديويي

كاربر همراه mojtaba79 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

آیا می شه که یه سافت باکس 60 در 70 رو به 30 در 70 تغییر داد؟
    منظورم بستن دهانهء اونه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba79 نمایش پست ها
    آیا می شه که یه سافت باکس 60 در 70 رو به 30 در 70 تغییر داد؟
    منظورم بستن دهانهء اونه
    بله، با پوشانیدن نصف آن، با مقوای مشکی، یا هر سطح دیگری که نور را عبور ندهد.
    حتی برای خیال راحت تر، یک چهارم از چپ و یک چهارم از راست را نیز میتوان پوشاند که رفتار نوری آن، بعلت تقارن، یکی باشد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    117

من میخوام کیت فلاش answer بخرم - پروژکتور چه مدلی بخرم ؟ قیمتش معمولا چقدره ؟

كاربر همراه mojtaba79 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

پرو فوتو یه وسیله نورپردازی داره به اسم مگنوم رفلکتور.
    از کجا می شه یه وسیله مثل اون حالا یه جنس ارزون قیمت تر تهیه کرد؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba79 نمایش پست ها
    پرو فوتو یه وسیله نورپردازی داره به اسم مگنوم رفلکتور.
    از کجا می شه یه وسیله مثل اون حالا یه جنس ارزون قیمت تر تهیه کرد؟
    این وسیله، در اصل یک کاسه رفلکتور حدود 14 اینچ است که برای فلاش استودیوئی شما نیز، پیدا شدنش از برندهای متفرقه امکان ناپذیر نیست.
    بعنوان نمونه، کاسه رفلکتور 12 اینچ از برند Hensel در حال حاضر حدود 110 تومن قیمت دارد (بدون زنبوری؛ زنبوری اش باید حدود 90 تومن باشد)

اینکه پیدا کنید، یک مسئله است و اینکه Ring تبدیل و اتصال به فلاشتان نیز موجود باشد، مسئله ی دیگریست.

این کاسه ها، نور را نسبت به کاسه نرمال (کاسه استاندارد یا همان کاسه ی 7 اینچی) جمع تر میکند ... محصولی که شما نام بردید، نور را تا 50 درجه جمع میکند ... بنابراین پرتاب نور آن، نسبت به کاسه استاندارد بیشتر است. مثلاً اگر در ISO100 و فاصله ی دو متری با هد 500 ژول، کاسه استاندارد f/22 بدهد، کاسه ی 12 یا 14 اینچ، حدود f/45 میدهد.

محصولی که شما نامبردید، بخاطر یدک کشیدن نام برند پروفوتو، حدود 310$ قیمت دارد ! یعنی اگر اینجا با همین وضعیت بازار، موجود باشد، حدود 1 میلیون تومان قیمت میدهندش جنسش از آلومینیوم سخت شده است و وزنش به زور به نیم کیلو هم نمیرسد !

كاربر آشنا imanse7en آواتار ها
    تشکر کرده
    71

سلام دوستان یه مشکلی واسم پیش اومده و نمیدونم جای درستی مطرح میکنم یا نه.
    وقتی با فلاش هاتشو بصورت ttl یا فلاش popup دوربین قفل نورسنجی رو میزنم قدرت فلاش بیشتر از وقتی هست که بدون قفل یا fel عکس میگیرم. این اتفاق با شرایط یکسان یعنی رویه سه پایه با کادر یکسان انجام میدم و تو شرایط پرنور و کم نور هم فرقی نداره.نورسنج دوربین هم رویه تمامی حالتها امتحان کردم یعنی نقطه ای و میانگین و اولویت وسط و..
    چرا با قفل نورسنجی فلاش ,قدرت پرتاب فلاش بیشتر میشه؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mb9343 نمایش پست ها
    دوست عزیز جناب آقای mreza1001 سلام
    در پاسخ جواب شما باید بگویم بنده حقیر در حالت وایت بلانس اتوماتیک عکس می گیرم و از نحوه کالیبره کردن پرینتر و مانیتورم اطلاعی ندارم که چجوری باید انجام گیرد ضمنا من عکس را هر طور که اماده می کنم ( منظورم شرایط نوری است ) با شدت رنگ کمتر یا بعضی وقتها بیشتر چاپ می شود و نمی دانم دلیلش چیست .
    سلام تو فتوشاپ کلید کنترل +شیفت +کا را بزن جلوی گزینهrgb گزینه adobe rgb 1998 را انتحاب کن مود عکست را از rgb به cmykتغییر بده بعد دوباره مد rgb را انتخاب کن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    117

دوستان میله سافت باکس از سمت راست پایین میاد بیرون - خود سافت باکس هم اون قسمت که میاد بیرون رو مثل درزهای دیگه بسته نذاشته - یعنی باز گذاشته و باعث میشه میله بیاد بیرون اگه هم به زور میکنم داخل باز باعث میشه روزنه ایی از پشت باز بشه در کل کامل بسته نمیشه
    چرا اینجوریه ؟ باید چیکار کنم ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

خوب بعضي سافت باكس هاي متفرقه اين جورين. پيشنهاد مي كنم خودت با يه چرخ خياطي قسمت هايي كه ميله ها داخل سافت هستن رو بدوزي تا تهش بسته شه. اصولا روزنه اي هم نبايد بمونه و كاملا با پازچه ديفيوزر دهانه سافت باكس پر مي شه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام
    من يه سوال داشتم راجع به نحوه ي حذف پرش نور ناشي از تغيير فركانس برق شهر در نورپردازي استوديويي .
    با توجه به اينكه اكثر پرو‍‍ژكتورها امكان حذف اين نوع نويز رو ندارن و هزينه ي خريد ups هم بالاست ، آيا دوستان راه حلي براي رفع مشكل پرش نور در نماهاي پشت سر هم دارند ؟ ممنون.

صفحه 49 از 70 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 ... آخرینآخرین