صفحه 33 از 51 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 321 تا 330 , از مجموع 503
Like Tree655تشکر

موضوع: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد به هنگام راه اندازی آتلیه داشتن و دارن پیدا کردن واحد تجاری هست .

به خاطر کمبود واجدهای تجاری که قبلا همه فروخته یا اجاره داده شده بودن و هم به نسبت قیمت بسیار بالای این واحدها برای اجاره ، پیدا کردن واحد تجاری کار بسیار سختی بود .

اما با وجود بخش نامه جدید یه مقدار این مشکل هم تا حدودی رفع شد .

لینک مستقیم

این هم شرایط کمسیون فنی

M. Beyrami، Mohamad_Ali، -shahram و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

سلام
    چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید

۱- برای یک استودیو عکاسی ابعاد ایده آل چقدر هست ؟ کاربری ها : پرتره ، مدلینگ ، کودک ، عکاسی تبلیغاتی(product)

۲- آیا برای عکاسی کودک فضای مجزا با دکورهای متنوع لازمه ؟ و اگر لازمه حدود متراژش چقدر باید باشه ؟

۳- جنس و رنگ کف و دیوارها بهتره چطوری باشه ؟ (ساختمان هنوز تمام نشده)

۴- سقف شیروانی هست با سازه چوبی و ارتفاع بین ۳ تا ۶ متر هست . آیا لازمه سقف کاذب داشته باشه یا نه ؟ (بازتاب نور از سقف در حالت فعلی تقریبا صفر هست)

ممنون

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    سلام
    چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید

۱- برای یک استودیو عکاسی ابعاد ایده آل چقدر هست ؟ کاربری ها : پرتره ، مدلینگ ، کودک ، عکاسی تبلیغاتی(product)

۲- آیا برای عکاسی کودک فضای مجزا با دکورهای متنوع لازمه ؟ و اگر لازمه حدود متراژش چقدر باید باشه ؟

۳- جنس و رنگ کف و دیوارها بهتره چطوری باشه ؟ (ساختمان هنوز تمام نشده)

۴- سقف شیروانی هست با سازه چوبی و ارتفاع بین ۳ تا ۶ متر هست . آیا لازمه سقف کاذب داشته باشه یا نه ؟ (بازتاب نور از سقف در حالت فعلی تقریبا صفر هست)

ممنون
    ایده آل؟ برای بنده شاید سالن 12 هزار نفر استادیوم آزادی هم کم باشد ! و نظر به سمت استادیوم 100 هزار نفری برود.هرچقدر بزرگ تر و با سقف مرتفع تر لذت بیشتر اما هر چقدر کوچک تر نتیجه ضعیف تر به نظر بنده ( شخصا ) فضای کمتر از 50 متر مربع به درد عکاسی استودیویی نمی خورد !

در مورد دکورو ... بنده اصولا نظری ندارم و صلاحیت اش را ندارم شاید بدانم ولی چون اعتقاد به دکور از هر نوع اش ندارم پس نمی توانم نظری بدهم.

از اجناس براق استفاده نکنید.جنس مات برای کف و سقف و دیوار مطلوب است رنگ های خنثی مثل سفید خاکستری مشکی و ... رنگ های جیغ مثل زرد و قرمز و ... توصیه نمی شود.

کف سرامیک هم مزخرف است.

سقف بلند تر نتیجه بهتر چرا کم اش کنید؟
    M. Beyrami، nejatinezhad، Walkman و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    ایده آل؟ برای بنده شاید سالن 12 هزار نفر استادیوم آزادی هم کم باشد ! و نظر به سمت استادیوم 100 هزار نفری برود.هرچقدر بزرگ تر و با سقف مرتفع تر لذت بیشتر اما هر چقدر کوچک تر نتیجه ضعیف تر به نظر بنده ( شخصا ) فضای کمتر از 50 متر مربع به درد عکاسی استودیویی نمی خورد !

در مورد دکورو ... بنده اصولا نظری ندارم و صلاحیت اش را ندارم شاید بدانم ولی چون اعتقاد به دکور از هر نوع اش ندارم پس نمی توانم نظری بدهم.

از اجناس براق استفاده نکنید.جنس مات برای کف و سقف و دیوار مطلوب است رنگ های خنثی مثل سفید خاکستری مشکی و ... رنگ های جیغ مثل زرد و قرمز و ... توصیه نمی شود.

کف سرامیک هم مزخرف است.

سقف بلند تر نتیجه بهتر چرا کم اش کنید؟
    ممنونم آقای قبادی
    برای ابعاد استودیو اگر طول رو حداقل ۷ متر در نظر بگیرم که هم بتونم نور پشت بک گراند داشته باشم و هم بتونم با فوکال ۸۵ تمام قد رو پوشش بدم کافی هست ؟ و اگر بیشتر باشه چه مزیتی داره ؟
    با توجه به تجربه شما به نظرتون برای کف پارکت مات بهتره یا موکت ؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

موکت خوب است اما چرخ فلاش ها به سختی بر رویش حرکت می کند.پارکت بد نیست اما اکثرا براق هستند.نوعی لمینت مات در بازار هست که بسیار مات و عالی هستند.کف موزاییک مصنوعی ( نوع جدیدی از موازییک های قدیمی که ضد آب هم هستند ) هم بد نیست.

و بعد در مورد ابعاد به نظرم 5 در 10 متر حداقل ممکن است با ارتفاع مطلوب حدود 4 متر
    M. Beyrami، saeed2vfx، iman kh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

حداقل فضای تجاری مورد تائید از نظر اتحادیه چقدر است؟

تشکر کرده
    747

سلام
    یک سوال دارم
    فضایی هست به ابعاد ۱۰ متر در ۴.۵ متر که برای استودیو در نظر دارم
    منها مشکلی که داره این هست که ارتفاعش کمه . الان ۲.۲۳ هست و شاید بشه با تغییر کف ۱۰ سانت بهش اضافه بشه.

دوستانی که تجربه دارن اگه لطف کنین بگید چقدر این مشکل در کار تاثیر داره و آیا اونقدر بد هست که به خاطرش از تمام مزایای این محل که شامل آدرس و اجاره و ... هست ، بگذرم ؟

گزینه اولم فضایی در همسایگی همین بود با ارتفاع سقف ۶ متر ولی از نظر اجاره و بقیه فضاها که من نیاز به گالری دارم اصلا مناسب نبود

ممنون

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

سلام
    یک سوال دارم
    منها مشکلی که داره این هست که ارتفاعش کمه . الان ۲.۲۳ هست و شاید بشه با تغییر کف ۱۰ سانت بهش اضافه بشه.

دوستانی که تجربه دارن اگه لطف کنین بگید چقدر این مشکل در کار تاثیر داره و آیا اونقدر بد هست که به خاطرش از تمام مزایای این محل که شامل آدرس و اجاره و ... هست ، بگذرم ؟

گزینه اولم فضایی در همسایگی همین بود با ارتفاع سقف ۶ متر ولی از نظر اجاره و بقیه فضاها که من نیاز به گالری دارم اصلا مناسب نبود

ممنون
    با سلام
    منم همین مشکل ارتفاع را دارم ولی هنوز خیلی چیزی دستــگیرم نشده!
    Canon 550D+BG+ 18-55 & 55-250

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

سلام
    یک سوال دارم

ممنون
    يکی 2 تا نمونه واسه طراحی جاهای اينجوری ديده بودم مشکل اصلی هير لايته که طرف از سافت باکس بيرونش آورده بود و از سافت باکس های فلش هات شو استفاده کرده بود نتيجه هم خوب بود
    اينو يادم رفت بگم
    ميگفت اولش با نورم مشکل داشتم و بعداً فهميدم به خاطر نزديکی ديوار ها نور منعکس ميشه و با سياه کردن ديوار ها مشکلم حل شد
    iman kh تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    يکی 2 تا نمونه واسه طراحی جاهای اينجوری ديده بودم مشکل اصلی هير لايته که طرف از سافت باکس بيرونش آورده بود و از سافت باکس های فلش هات شو استفاده کرده بود نتيجه هم خوب بود
    اينو يادم رفت بگم
    ميگفت اولش با نورم مشکل داشتم و بعداً فهميدم به خاطر نزديکی ديوار ها نور منعکس ميشه و با سياه کردن ديوار ها مشکلم حل شد
    ممنون
    لینک نمونه ها رو دارین ؟

صفحه 33 از 51 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... آخرینآخرین