صفحه 12 از 33 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 324
Like Tree250تشکر

موضوع: سوالات فتوشاپی

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

Exclamation پاسخ: سوالات فتوشاپی

نقل قول نوشته اصلی توسط microsoft نمایش پست ها
    آقاي عزيز استاد ما دكتراي الكترونيك و فوق ليسانس رايانه دارند و مطمئنا وقتشان عزيزتر از آت است كه اينجا بيايد و به تهديد هاي شما گوش كند
    من اولين باراست كه اينجا عضو ميشم ولي چرا شما همش ميخواهي حرف غير علمي خودتان را ثابت كنيد
    تا آنجايي كه من بحث را دنبال كردم متوجه شدم كه آقاي دلباز چند بار گفتند كه آن عكس را براي اينكه بهتر مشخص شود با دي پي اي خيلي بالا اسكن كردند اما باز هم شما حرف خودتان را مي خواهيد پيش ببريد
    چه تهدیدی ؟ :)
    فرمودند بد نیست استاد شما بیایند در این فروم شرکت کنند. به دانش استاد شما هم که گله ای نیست. میشه بیشتر توضیح دهید.
    محمد علی توفیق

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: سوالات فتوشاپی

ميكروسافت عزيز، علت برآشفتگي شما را نفهميدم، كدام تهديد؟ از در نيامده شمشير را از رو بسته ايد؟

آن عكس را براي اينكه بهتر مشخص شود با دي پي اي خيلي بالا اسكن كردندد
    بنده از اين كه اين نكته را برايم توضيح داديد بسيار خرسند شدم.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

آقاي عزيز استاد ما دكتراي الكترونيك و فوق ليسانس رايانه دارند و مطمئنا وقتشان عزيزتر از آت است كه اينجا بيايد و به تهديد هاي شما گوش كند
    من اولين باراست كه اينجا عضو ميشم ولي چرا شما همش ميخواهي حرف غير علمي خودتان را ثابت كنيد
    تا آنجايي كه من بحث را دنبال كردم متوجه شدم كه آقاي دلباز چند بار گفتند كه آن عكس را براي اينكه بهتر مشخص شود با دي پي اي خيلي بالا اسكن كردند اما باز هم شما حرف خودتان را مي خواهيد پيش ببريد

دوست عزیز و جدید:
    شما اول از را برسید و بعد شروع کنید به ....
    اگر پست های متوالی آقای دلباز و محبی رو به دقت مطالعه کنید، متوجه می شوید که بحث رو خوب درک نکردید.
    من حوصله ندارم Quote بدم. دوباره زحمت بکش مطالعه کن.
    استاد شما هم احتمالا تخصص Image Processing دارند و مطلبی هم که مطرح کردند تناقضی با این بحث نداره.
    برداشت من آن است که آفای دلباز بیشتر از جنبه یک گرافیست و جناب محبی هم از دید یک عکاس بحث می کنند.

راستی جناب Microsoft من اصلا عبارتی را که در امضای خود قرار دادبد قبول ندارم. اصلا اصلا اصلا!!! دوست داری بحث کنیم Topic جدا باز کن.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اتفاقن من بحث را خيلي خوب دنبال كردم
    من هي ميبينم كه آقاي دلباز ميگويند ان عكس را براي اينكه بهتر ديده شود با دي پي اي بالا اسكن كردند
    و بعد هي شما اقاي امير مي گوييد چرا اينكار را كرديد
    بعد هي آقاي دلباز مي گويند اين كاز فقط براي بهتر ديدن بوده و لازم نيست شما اين كار ها را بكنيد
    بعد باز شما ميگويي چرا اين كار را كرديد
    ايا اين بحث علمي است د

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

اتفاقن من بحث را خيلي خوب دنبال كردم
    من هي ميبينم كه آقاي دلباز ميگويند ان عكس را براي اينكه بهتر ديده شود با دي پي اي بالا اسكن كردند
    و بعد هي شما اقاي امير مي گوييد چرا اينكار را كرديد
    بعد هي آقاي دلباز مي گويند اين كاز فقط براي بهتر ديدن بوده و لازم نيست شما اين كار ها را بكنيد
    بعد باز شما ميگويي چرا اين كار را كرديد
    ايا اين بحث علمي است د
    من توصیه می کنم باز هم مطالب را از اول بخوانی. البنه گر ناراحت نمی شوید.;)
    محمد علی توفیق

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

MICROSOFT شما بسیار تند میروید ، ایجوری طبقه ی 10 نرسیده از نفس افتاده و تا طبقه 1000 نمیرسی ها عزیز.

اول یه چیزی درباره ی استاد عزیز شما، اگر ایشان این همه وجنات دارند از قول بنده که تقریبا بی سوادم (فقط یک کارشناسی ) بفرمایید.زه گهواره تا گور دانش بجویند.گیرم PhD ، وقتی نیایند و بحث نکنند و از مباحث مختلف استفاده نکنند و به همان که یه زمانی یاد گرفتندبسنده کنند ، به درد یک پول سیاه هم نمی خورد.ما خوشبختانه یا متاسفانه چند دکتر و حداقل 50 مهندس داریم و شکر خدا همه هم سر کار و زندگی خودشان و موفق.بی کار ترینشان بنده هستم که الان که ساعت 4 بامداد است در خدمت شما هستم.پس حتما استاد جنابعالی به اینترنت دسترسی دارند و بلد هستندکه در این فروم عضو شده و به عنوان یک تازه وارد ابتدا قوانین فروم رامطالعه کرده و شروع کنند به بحث.

بنده منتظر استاد هستم تا بلاخره این فروم یک استاد داشته باشد ما جرات کنیم از واژه ی استاد استفاده کنیم.چون اینجا همه از اینکه استاد خطابشان کنید گریزانند.مثل استاد محبی به حق استاد هستندیا دکتر روشن یااستاد آرش عاشوری نیا با آن همه جوایز و استاد نافذ و ..............

آخیش بلاخره یک بار ما جرات کردیم این اساتید را با همان لفظ استاد خطاب کنیم.

درباره ی امضا من هم اول خندم گرفت ، ولی بعد فکر کردم دیدم اصلا اصلا اصلا اصلا اصلا قبولش ندارم.

یک بار هم به دوست عزیز دلباز جان گفتم که زیاد با حرف ایشان موافق نیستم و دلایل خودم و آقای محبی برایم کافیه و نیازی نمیبینم مگنوم بگذارم رو شقیقه ایشان که یالا حرفتو پس بگیر.چون ایشان هم نظر خود را دارند و آن را مرجع میدانند.

ولی یک توصیه برای تازه وارد عزیز گل ، سعی کنید زیاد عصبانی نشوید به چند دلیل یک اینکه آمار سکته قلبی بشدت بالا رفته و شما با این اوضاغ خدای نکرده مستعد سکته.بعد اینکه بحث رو از الف تا آخر مرور کنید، سعی کنید به دیگران احترام بگذارید تا دیگران هم به شما احترام بگذارند.این فروم با تمامی فروم هایی که تا بحال عضو بوده یا نبوده اید فرق دارد و ایجا چت روم نیست که هرچه دلتان خواست بگویید و ...........................................

این ..................... نقطه ها یعنی چه بروید از دوستانی که قدیمی هستند بپریسد..............................
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Monday 4 December 2006 در ساعت 04:17
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط Delbaz.tk نمایش پست ها
    در مورد آسكن با دي پي آي بالا هم بايد بگم چون اسكنر من قطع
    A3
    است و معمولا نگاتيو هام از نوع نگاتيو هاي قطع بزرگه و معمولا براي طراحي پوستر از اونها استفاده ميكنم به همين دليل از دي پي آي خيلي بالا استفاده ميكنم اما همونجور كه گفتم چون قطع اسكنر بزرگه به همين دليل اگه چيزي هم براي اسكن شدن داشته باشم كنار همون نگاتيو هام قرار ميدم كه يدفعه همه با هم اسكن بشند و عكس مربوطه هم به همين دليل با دي پي آي بالا اسكن شده بود و چون ديدم كه براي توضيح خيلي مناسبه به همين دليل از اون تو پست هام استفاده كردم
    برای این بنده بیسواد چند تا سوال پیش اومده...

__ یک گرافیست حرفه ای با مدارک و مدارج عالیه چرا نگاتیوها و کاغذهاش رو با هم اسکن میکنه ؟! ( حالا شاید اسکنر نگاتیو گرونه و بناچار از اسکنر تخت استفاده میکنید ، اما چرا یکجا ؟ 4800 برای نگاتیو هم شاید کم باشه ولی برای کاغذ زیاد نیست ؟ این اسکنر مد مخصوص اسکن نگاتیوش با اسکن کاغذ فرق نمیکنه ؟ یعنی چراغ بک لایت روشن نمیشه و لامپ اسکن کاغذ خاموش ؟ یه چیزهایی یادم میاد که سیستم کالیبراسیون رنگ و حرکت Carriage اسکن در مد کاغذ با نگاتیو فرق میکنه ، نظر شما در این باره چیست؟ )

__ مارک و مدل اسکنر شما چیه ؟

پانوشت:
    شما مختارید هر کاری مایل هستید انجام بدید و قطعا به بنده ربطی نداره ، فقط برام سوال پیش اومد.
    هادی هژیرآذر

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

آقا یا خانم مایکروسافت

خوشا به حال شما که چنین استاد باسواد و فرهیخته ای دارید. و خوشا به حال شما که وکالت تام الاختیار در تعیین و توزیع اوقات کاری خود ، به شما داده اند تا از جانب ایشان سخن بگویید. متاسفانه مدارک تحصیلی این استاد بزرگوار ربطی به گرافیک و دستکاری تصویر در فتوشاپ ندارد و متاسفانه بحث Image Processing که در رشته نرم افزار مطرح است ، ربطی به پردازش تصویر در فتوشاپ نداشته و به بینایی کامپیوتر و الگوریتم های OCR و Motion Detection و Image Recognition مربوط میشود.
    وقت اعضای محترم این فروم ( حداقل بنده ) عزیزتر از آن است که به تفاخر های شما به نیابت از استاد محترم شما ، گوش کنند.
    تصور میکنم شما اگر اساتید بنده رو داشتید (دکتر صالحی پدر علم شبیه سازی در ایران - دکتر روحانی رانکوهی ذخیره و بازیابی اطلاعات - دکتر اهرابیان ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم - دکتر علاقه بند مبانی و ... ) ، خدا رو بنده نبودید. ولی افسوس از فضل استاد ، دانشجو را چه حاصل ؟ مگر تعلم و فراگیری .
    هادی هژیرآذر

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اتفاقا بحث آقای محبی و جناب دلباز،نه تنها غیر علمی نبود که بسیار مفید و اصولی نیز محسوب میشد. من که به نوبه خودم مطالب فراوانی را درک کردم و از هر دو این عزیزان تشکر میکنم.
    بنابراین اصلا فکر نکنم ایشان نیازی به چنین حمایتها یا رد و تاییداتی داشته باشند.

میکروسافت عزیز، بسیاری از اعضا این فروم ساعتهای زیادی از وقتشان را صرف آموزش نمودند. آنهم آموزش آنلاین که در این کشور هنوز نوپا است. هر کسی هر چه یاد داشت در این فضای صمیمی که حدود 3 سال از عمرش میگذرد به دیگران آموخت.
    من بسیار آموختم و همواره مدیون همه آنها هستم.
    کسی که بدون هیچ چشمداشتی و فقط از روی علاقه شخصی خود چنین کاری انجام میدهد، نه نیازی به لقب دارد و نه نیازی به شهرت. همین احساس دین ما وی را بس.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3

باور كنيد وقتي امروز اومدم اينجا فكر كردم لينك رو اشتباهي كليك كردم
    روش ها متفاوته سلائق هم متفاوته و به دنبال اونها راه هاي رسيدن به تجارب و حتي هدف ها هم متفاوت خواهد بود
    هركس از دريچه نگاه خودش به دنيا نگاه ميكنه و در خيلي از موارد جهان رو اونجور كه دوست داره ببينه تفسير ميكنه به همين علت علوم مختلف پايه ريزي ميشن و به نظر منهم زندگي اينطور زيباتر ميشه
    يادمه يه بار يه جا خوندم كه البته راست يا دروغش به عهده نويسنده
    دكتر حسابي كه با انيشتين در چند مورد ملاقات و مكاتبه داشته يه بار نامه اي يا نقل قولي از اينيشتين دريافت مي كنه به اين مضمون كه كاش همه مردم دنيا به سمت واحدي حركت كنن جوري كه مرزها شكسته بشه و همه مردم دنيا يه ملت بشن با يه آرمان
    دكتر حسابي بلافاصله اين طور جواب ميده كه اتفاقا من از خدا ميخوام كه هرگز اين اتفاق نيافته چرا كه اگه ملت ها يكي بشن ديگه آرماني براي هر ملت باقي نميمونه كه بواسطه اون با هم رقابت كنند و وقتي رقابتي در آرمانهاي بزرگ وجود نداشته باشه همون روز روز مرگ ملتهاست

پس اختلاف سليقه گاهي ميتونه موجب پيشرفت و ترقي و يا حداقل منجر به نگاه موشكافانه تر بشه
    اما وقتي بعد از يه روز و فقط يه روز اينجا اومدم و ديدم كه بحث به جاي پر بار تر شدن به سمت تفاخر علمي استادان كشيده شده ويكي ادعا كرده كه استاد من فلانه و ديگري گفته نه خير استاداي من بالاترن و ديگري گفته اگه راست ميگي بگو بياد اينجا و يكي گفته اين استاد تو به پول سياه هم نمي ارزه و ديگري از روي اين حرف ها حتي تخصص استاد رو هم حدث زده اول خندم گرفت ولي بعدش فكر كردم مگه اينجا پيام خصوصي نداره كه حداقل اگه كسي از حرف ديگري ناراحت شد كه البته بعضي از حرف ها واقعا ناراحت كننده بود با پيام هاي خصوصي حداقل بحث خصوصي تر دنبال بشه
    هادي عزيز خوشحالم كه حداقل شما متوجه اين نكته ريز در حرفهاي من شديد دوست داشتم ديگران زودتر از من بپرسند كه چگونه امكان داره عكس و نگاتيو با هم و همزمان اسكن بشند
    اميدوارم پاسخ به اين سوال براي ديگران هم مشخص كنه كه چقدر نياز ها با هم متفاوته
    نه اشتباه نكردي البته من خودم يه اسكنر كونيكا براي اسكن نگاتيو هام دارم اما علت اينكه از اسكنر تخت استفاده مي كنم درست همون دليليه كه براي اسكن كردن همزمان نگاتيو و عكس اون هم تو حالت عكس دارم
    نميدونم چقدر با تكنيك
    Night Backdrop
    يا اگه درست ترجمه كنم پرده شب آشنايي داريد و آيا اصلا به گوشتون خورده يا نه
    به طور مختصر اشاره ميكنم البته بيشتر قصدم توضيحه اينه كه چقدر كارها و نياز ها ميتونه متفاوت باشه . اميدوارم توضيح بيشتر نخواي چون اين شگردها اكثرا حالت فوت كوزه گري دارن ومعمولا مثل شعبده بازيه و كسي اونو به ديگري ياد نميده
    نگاتيو ها همونطور كه ميدوني داراي تفكيك رنگ عالي هستند به طوري كه عكس هاي ديجيتال داراي چنين پويايي رنگي نيستند و ازطرفي نقش نور روي اونها پيوسته است و مثل عكس هاي ديجيتال نقطه نقطه نيست
    گرافيست هاي رده بالا
    البته اميدوارم فكر نكنيد كه من خودم رو رده بالا تصور مي كنم
    شگردي دارند به نام پرده شب يا بهتر بگم شب پشت پرده كه در اون از آينه هاي تخت رنگي كه حداقل بتونه نور رو 75 در صد بازتاب بده استفاده ميكنند و آينه رو پشت نگاتيو قرار ميدن ولي اسكنر بايد تو حالت فوتو باشه نه تو حالت نگاتيو. حتما خودت تا به حال ديدي كه اسكن يه عكس بازتابي چجوري ميشه همون حالت هم براي نگاتيوي كه آينه بازتابي پشتش قرار گرفته بوجود مياد
    گرافيست ها از تصوير بدست اومده براي تداعي حالت هاي مختلف نور در عكس استفاده ميكنن مثلا ميتونن عكسي رو كه در روز برداشته شده تبديل به عكس در شب كنند و يا مثلا با آينه اي كه رنگ مناسب داره غروب خورشيد رو تو عكس برداشته شده بازسازي كنند كه البته توضيح چگونگي استفاده از اين كار خودش نياز به چندين كتاب داره البته به تصوير نگاتيوي اسكن شده هم نيازه
    بنابراين چون اسكنر تو حالت اسكن عكس قرار ميگيره شما ميتونين در كنارش از اسكن تصاوير ديگرتون هم كمك بگيريد
    البته اين قسمتي از تكنيك پرده شب بود و براي اينكه ديدتون رو وسعت بدم تصور كن كه حالا يه اسلايد يا عكس ديگه پشت اينه اي كه در پشت نگاتيو قرار گرفته گذاشته بشه تا همون مقدار نوري كه از آينه بازتابي عبور ميكنه به اسلايد پشت آينه برسه و نقش اون هم در تصوير نهايي نقش ببنده كه البته جاي توضيح نداره كه حسنش نسبت به لايه هاي
    paintshop pro
    يا
    Photoshop
    پيوسته بودن نقشهاي نگاتيوه در عين اينكه ما داراي سايه هاي واقعي هستيم برخلاف برنامه هاي برداري مثل
    Corel or Illustrator or ...
    كه سايه ها طبيعي نيستند كه صد البته در جاي خودش به كار ميان

البته من به شما حق ميدم كه اسكنرتون رو فقط براي اسكن كردن يه نگاتيو ساده يا عكس هاي معمولي استفاده كنيد كه دراين صورت حتي دقت 2400 هم براي نگاتيوتون كافيه اما اگه شما اونو به اين منظور استفاده ميكنيد نبايد انتظار داشته باشيد كه ديگران هم فقط براي همين از اسكنر استفاده كنند حداقل اميدوارم نشون داده باشم كه اگر در يه اسكنر رزولوشن 9600 قرار داده شده براي كاراي معمولي نبوده و كارخونه سازنده به فكر من هم بوده كه چنين دقتي رو قرار داده
    در مورد اينكه اين دقت فقط مربوط به نگاتو و اسلايد ميشه و نه چيزاي ديگه بايد بگم
    گرچه بارها عرض كردم كه باز به نياز آدم بستگي داره ولي چرا شما فقط به چاپ و عكس هاي چاپ شده فكر مي كنيد قرار نيست هر چيزي كه اسكن ميشه فقط كاراي چاپي باشه
    عكس هاي دست ساز كاردستي ها و نقاشي هاي كشيده شده بادست مخصوصا نقاشي هاي استادان براي اينكه در بيلبوردهاي بزرگ تبليغاتي كه گاه طول اونها از بيست متر هم تجاوز ميكنه نياز به دقت اسكن خيلي بالا دارند چون معمولا براي با كيفيت به نظر رسيدن بايد قسمت هايي از تصوير رو خودتون بسازيد

لازم به يادآوري نيست كه عكس قرار داده شده تنها براي اينكه ديد شما رو در بافت ناشي از اسكن شدن افزايش بده با اين دقت اسكن شده و اگر اسكنر من دقتي بالاتر از اين رو پشتيباني مي كرد مطمئن باشيد اين كار براي نمايش دقيق تر بافت كاغذ و يا ترام انجام ميدادم هر چند كه در ابتداي بحث سعي كردم از بحث ترام ها خارج بشم كه خوشبختانه وارد مقوله هاي چاپ و غيره نشديم
    دوست داشتم بيشتر وارد مقوله هاي رزولوشن اپتيكي و تفاوت اون با رزولوشن نرم افزاري بشم ولي خداييش ديگه حال نوشتن ندارم
    اين بحث داره روز به روز گسترده تر ميشه و همينجور كه داره پيش ميره هيچ بعيد نيست كه به تكنولوژي ساخت اسكنرها و اصولا تبديل نور به عدد برسه و اينكه نحوه پردازش برنامه هاي موجود در اسكنر چجوريه
    شخصا با اين نوع بحث ها موافقم چون مطمئنم آرزوي ما و صد البته آرزوي استاداي ما اينه كه بتونيم ضمن احترام به استادامون به مدارجي بالاتر از آنچه كه اونها به اون رسيدند برسيم

صفحه 12 از 33 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین