صفحه 59 از 116 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 581 تا 590 , از مجموع 1157
Like Tree1398تشکر

موضوع: Adobe Lightroom

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: Adobe Lightroom

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    - فقط روی یک فایل RAW یا چندین فایل؟
    - قبلا همین فایل RAW مشکلی نداشته است و حالا دچار مشکل شده است؟
    - فعلا ً که فقط یک فایل است (آن تصویری که اسکرین شاتش را گذاشته ام, همان موقع با بستن لایت روم و ریستارت سیستم, مشکل حل شد و فقط برای مدتی آن افکت را داشت, اما این عکس اخیر افکتش دایمی شده).

*البته همانطور که قبلا ً در تاپیک دیگری هم گفته بودم, تعداد دیگری از عکسهایم بعد از یک cut+paste دچار مشکل مشابهی شدند که در آن قضیه به لایت روم شک نکردم (احتمالاً الآن هم به لایت روم ربطی نداشته باشد...)
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...1&postcount=14

- بله, خوشبختانه هنوز فایل RAW سالم آن روی مموری دوربینم هست و میتوانم آن را کپی کنم, اما نگرانیم از این است که این مشکل بار دیگر روی عکسهایی مهمتر و در حجم وسیعتر بروز کند :(
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

وحید خان این مشکل میتونه جدای از کارت گرافیک (که احتمالش از بقیه کمتره) از هارد سیستم و کابلهای رابط بین هارد و مادربورد و کابل usb رم ریدر بروز کنه, داخل کیس رو باد بگیر تمیز بشه، کابلها را جدا کن ,اسلاتها را با اسپری روغنی تمیز کن, تجربه ای که من دارم این نوع مشکلات زمان انتقال ،باز نویسی یا بازخوانی اطلاعات در سیستمهای معیوب پیش میاد.
    nmroshan، Mashhadi Vahid، Saeed.gh.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    مدتی است که موضوعی فکرم رو مشغول کرده. وقتی با دی300 , 5فرم درثانیه عکس گرفته می شودعکسها 12بیت ثبت می شوندحال این سئوال برایم پیش امده که ایا من که قبلا دوربین را روی 14 بیت تنظیم کرده ام ایا بعد از برگشت به حالت تک شات آیا دوباره عکس ها 14 بیت ثبت می شود یا همان 12 بیت باقی می ماند.
    اما سئوال اصلی من که مربوط به تاپیک است آیا در لایت روم جایی هست که نشان دهد عکس 12 یا 14 بیت ثبت شده است؟
    یک سئوال دیگه اینکه ویندوز رو تازه عوض کردم ولایت روم را تازه نصب کردم ظاهرا وقتی از لایت روم خروجی با فرمت PSDمی گیرم فایل خروجی با مد رنگی RGB در فتوشاپ باز می شه.راستش کلی گشتم ولی نتونستم محلی را برای تغییر این مد رنگی پیدا کنم.اگه امکان داره راهنمایی کنید کجا باید این مد رنگی را تغییر دهم.چون در برنامه ACDSee فایل بسیار بی رنگ و رو نشان داده می شه.
    پایدار باشید
    یا حق
    ویرایش توسط A_Maddah : Wednesday 21 October 2009 در ساعت 14:41 دلیل: اضافه کردن سئوال
    اسدالله مداح

كاربر همراه
    تشکر کرده
    39

با کدام ابزار، Rating را در ویندوز بررسی کردید؟
    من Rating را در بخش Details از منوی File\Properties نگاه می کنم.
    بعد از پرسیدن سوالم متوجه شدم که بعد از زدن Save Metadata to File در مورد فایلهای Jpeg بلافاصله Rating تصحیح می شود و مشکل بالا فقط در مورد فایلهای Raw مصداق دارد که ظاهرا Rating آنها در فایل Xmp ثبت می شود.
    داریوش نقشینه
    تجهیزات: یک عدد دوربین Canon 6D، یک عدد لنز Canon 24-105 یک لنز Canon 70-300 IS و یك 1.4 50

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

خواستم بگم مشکل من (روی این فایل آخری) با ری-استارت سیستم حل شد (انگار نه انگار که به آن شکل در آمده بود) و از اینکه این تاپیک را بیخود شلوغ کردم عذر میخواهم. :)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اما سئوال اصلی من که مربوط به تاپیک است آیا در لایت روم جایی هست که نشان دهد عکس 12 یا 14 بیت ثبت شده است؟
    خیر. می‌توانید از Capture NX استفاده کنید.

ظاهرا وقتی از لایت روم خروجی با فرمت PSDمی گیرم فایل خروجی با مد رنگی RGB در فتوشاپ باز می شه.راستش کلی گشتم ولی نتونستم محلی را برای تغییر این مد رنگی پیدا کنم.اگه امکان داره راهنمایی کنید کجا باید این مد رنگی را تغییر دهم
    Edit > Preferences >External Editing > Color Space
    A_Maddah، Saeed.gh.sh و Navid7h تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    بعد از اعمال یک مرحله خاص این اتفاق می افته یا نه؟

با توجه به اینکه Lightroom از OpenGL استفاده میکنه و این اثری هم که میبینید خیلی شبیه به خطاهای کارت گرافیک هست، حدس من این هست که این مشکل به خاطر گرم شدن GPU اتفاق می افته. برای اینکه مطمئن بشید میتونید با ابزاری مثل RivaTuner دمای دقیق GPU رو نگاه کنید.
    سلام.

با توجه به صحبت آرش خان
    من یک سئوالی داشتم
    آیا مدل کارت گرافیک در سرعت نشان دادن Thumbnail ها در Light Room تاثیر دارد؟
    و آیا کارت گرافیک بهتر در این برنامه باعث بهبود کارکرد از نظر زمان می شود؟
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام.

با توجه به صحبت آرش خان
    من یک سئوالی داشتم
    آیا مدل کارت گرافیک در سرعت نشان دادن Thumbnail ها در Light Room تاثیر دارد؟
    و آیا کارت گرافیک بهتر در این برنامه باعث بهبود کارکرد از نظر زمان می شود؟
    Render کردن گرافیک دو بعدی که عکسها جرو آن محسوب می شوند، راههای مختلفی داره که بسته به کاربرد نرم افزار و وقت و انرژی که برای توسعه اون گذاشته شده از یکی از اونها استفاده میشه.

جواب دادن به سوال شما کمی سخت هست، چون مشخص نیست که هر نرم افزاری دقیقا در هر بخش از چه تکنیکی استفاده میکنه. اما سعی میکنم تا جایی که در حوصله صحبت هست توضیح بدم.

یک روش قدیمی استفاده از کارت گرافیک صرفا برای نمایش تصویر دو بعدی هست. در حقیقت، تمام پروسس از طریق CPU انجام میشه و کارت گرافیک صرفا وظیفه نشان دادن تصویر رو داره. این کاری هست که فتوشاپ در نسخه های قدیمی تر انجام میداده. در این روش، کارت گرافیک تقریبا هیچ تاثیری در سرعت کار و کیفیت تصاویر نخواهد داشت.

یک روش، استفاده از Engine مورد استفاده در DirectX ویندوز هست. یک روش مشابه هم، استفاده از OpenGL برای نمایش و انجام پروسس های سطحی (مثل تغییر اندازه پیش نمایش، چرخش، جلوه های محو شدن عکس، و ...) هست. فتوشاپ در نسخه های جدیدش همونطور که حتما مطلع هستید از روش آخر استفاده میکنه، Lightroom هم همینطور.

برای روشن شدن موضوع، بهتر بودن کارت گرافیک رو دو بخش میکنیم:

1. بالاتر بودن سرعت پردازشی و تکنولوژی برتر GPU: اثری که این مورد داره، سریع تر شدن پردازش های سطحی مثل تغییر اندازه پیش نمایش ها، زوم و panning تصویر، نشان دادن منطقه اثر براشها، چرخش و مواردی از این دست هست. کیفیت خروجی هم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت، اما اثر کارت گرافیک بر کیفیت خروجی در مانیتور اونقدر کم هست که در مقابل عوامل دیگر (مثل خود مانیتور) میشه ازش صرف نظر کرد.

2. بیشتر بودن حافظه کارت گرافیک: حافظه کارت گرافیک در حقیقت تعیین کننده این هست که شما در چه حجمی میتونید از کارت گرافیک برای انجام این پروسس ها کمک بگیرید. اگر حافظه کارت گرافیک شما کم باشه، بعد از یک مدت کار پر میشه و بنابراین Lightroom مجبور میشه یا زمانی رو صرف خالی کردن حافظه کارت گرافیک کنه (به این معنا که بعضی از پیش نمایش ها رو بندازه دور و مجددا در صورت نیاز وارد حافظه گرافیکی کنه) یا اینکه پروسس رو به CPU واگذار کنه. در هر دو صورت، سرعت کار پایین خواهد اومد.

نکته مهم این هست که سرعت انجام پروسس های اصلی ربطی به سرعت کارت گرافیک نداره، اما سرعت و Responsiveness محیط نرم افزاری مثل Lightroom به میزان زیادی تحت تاثیر کارت گرافیک هست.

امیدوارم خسته نشده باشید!
    ویرایش توسط arash1988 : Wednesday 21 October 2009 در ساعت 22:22
    nmroshan، pouya1، Sama01 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با تشکر از توضیحات

تا جاییکه می‌دانم لایت‌روم بر خلاف CS4 قابلیت استفاده از GPU را برای افزایش سرعت ندارد.
    arash1988 تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

با تشکر از توضیحات

تا جاییکه می‌دانم لایت‌روم بر خلاف CS4 قابلیت استفاده از GPU را برای افزایش سرعت ندارد.
    بله، حق با شماست. با عرض معذرت اشتباه از من بود. متاسفانه documentation معتبر و کاملی برای این منظور وجود ندارد اما آنطور که از صحبت ها و System Requirements سایت ادوبی بر می آید Lightroom برای انجام پروسس های ساده گرافیکی هم از CPU استفاده میکند.

بنابراین، میماند Draw کردن تصاویر و گرافیکهای ثابت (یعنی خود محیط نرم افزار) که معمولا کند نیست و اهمیت خاصی هم ندارد. به این معنا که تمامی کارت های گرافیک امروزی (حتی بسیاری از دیروزی ها نیز!) به سادگی از پس این کار بر می آیند.

با تشکر از دکتر روشن عزیز و با عرض معذرت به خاطر بخش نادرست صحبتهایم در پست قبلی
    nmroshan و Navid7h تشکر می‌کنند.

صفحه 59 از 116 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 109 ... آخرینآخرین