صفحه 56 از 116 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1157
Like Tree1398تشکر

موضوع: Adobe Lightroom

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

پیش فرض پاسخ: Adobe Lightroom

نقل قول نوشته اصلی توسط aphrodite نمایش پست ها
    سلام

بعد از ویرایش فایل raw در لایت روم ، وقتی از عکس خروجی( jpeg ) میگیرم و بعد دوباره در فوتوشاپ برای ویرایش دیگری عکس رو باز میکنم رزولوشن از 300 به 240 تغییر میکنه. برای اینکه رزولوشن پایین نیاد باید خروجی دیگری بگم؟؟؟( چون خیلی مواقع یک عکس رو در دو یا چند برنامه ممکنه باز کنیم)
    با توجه به اینکه لایت روم خروجی raw نداره چه خروجی بگیرم که وقتی در فوتوشاپ اون رو باز میکنم رزولوشن پایین نیاد و رزولوشن 300 باقی بماند؟؟؟
    در هنگامي كه مي خواهيد عكس را Export در بخش File Settings نوع فرمت آن را Orginal اگر انتخاب كنيد آن وقت خروجي شما Raw خواهد بود.

همچنين تنظيمات را با زدن كليد ctrl + , از Tab سوم تنظيمات اديت خود را در برنامه فوتوشاپ و يا برنامه دوم مشخص كنيد باز مي توانيد در آنجا رزولشن را معين كنيد .

اگر هم بصورت Smart objet به فوتوشاب انتقال دهيد مي توانيد باز هم در انجا چون فايل Raw مي باشد تنظيمات دلخواه خود را مجدد انجام داده انگار كه يك فايل Raw را باز كرده ايد.

اين روش ها را امتحان كنيد

موفق باشيد
    aphrodite تشکر می‌کند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بعد از ویرایش فایل raw در لایت روم ، وقتی از عکس خروجی( jpeg ) میگیرم و بعد دوباره در فوتوشاپ برای ویرایش دیگری عکس رو باز میکنم رزولوشن از 300 به 240 تغییر میکنه. برای اینکه رزولوشن پایین نیاد باید خروجی دیگری بگم؟؟؟( چون خیلی مواقع یک عکس رو در دو یا چند برنامه ممکنه باز کنیم)
    با توجه به اینکه لایت روم خروجی raw نداره چه خروجی بگیرم که وقتی در فوتوشاپ اون رو باز میکنم رزولوشن پایین نیاد و رزولوشن 300 باقی بماند؟؟؟
    آن رزولوشن اهمیتی ندارد. بعدا می توانید عکس را با هر دقتی که بخواهید (‌بر حسب اندازه چاپ)‌ چاپ کنید.

راهی برای جایگزینی تاریخ شمسی با میلادی در Lightroom پیدا نشده ؟
    تا جائیکه من می دانم؛ خیر
    A_Maddah و aphrodite تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    من دیشب لایت روم ورژن 2.4 لایت روم رو دانلود کردم تا دیروز از ورژن1.3 (متاسفانه ) استفاده می کردم حالا می خواهم نصبش کنم چند سئوال برام پیش اومده.
    یکی اینکه اگر ورژن جدید را تو درایو C نصب کنم که ورژن قبلی نصب است آیا ورژن قبلی به روز می شه یا نه این ورژن هم جداگانه نصب میشود؟
    دوم.من می خواهم این ورژن را در درایو دیگری نصب کنم اما این مشکل را دارم که می خواهم همه عکسهاو تنظیماتی که روی عکس های بازشده در لایت روم ورژن قدیم انجام داده ام در لایت روم ورژن جدید هم داشته باشم اما راهکار را نمی دانم .لطفا راهنمایی کنید ایا این کار امکان پذیر است ؟چگونه؟
    خب من نخواستم مجددا پست بزنم .من لایت رو م را در درایو دیگه نصب کردم و اجازه دادم کاتولوگ هم آپیگرید کنه و مسایل همه حل شد.
    پایدار باشید
    یا حق
    ویرایش توسط A_Maddah : Tuesday 28 July 2009 در ساعت 10:54
    اسدالله مداح

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    من دیشب لایت روم ورژن 2.4 لایت روم رو دانلود کردم تا دیروز از ورژن1.3 (متاسفانه ) استفاده می کردم حالا می خواهم نصبش کنم چند سئوال برام پیش اومده.
    یکی اینکه اگر ورژن جدید را تو درایو C نصب کنم که ورژن قبلی نصب است آیا ورژن قبلی به روز می شه یا نه این ورژن هم جداگانه نصب میشود؟
    دوم.من می خواهم این ورژن را در درایو دیگری نصب کنم اما این مشکل را دارم که می خواهم همه عکسهاو تنظیماتی که روی عکس های بازشده در لایت روم ورژن قدیم انجام داده ام در لایت روم ورژن جدید هم داشته باشم اما راهکار را نمی دانم .لطفا راهنمایی کنید ایا این کار امکان پذیر است ؟چگونه؟

پایدار باشید
    یا حق
    من ورژن 2.1 را داشتم بعد كه 2.4 كردم خودش برنامه را بر روي قبلي ريخت و به روز شد . حتي از من ديگر كد رجيستري را هم نخواست با همان كد قبلي رجيستر شد وقت من هم چون در پارتيش C نصب كرده بودم مجمد همان را به روز كرد و من نتوانستم جاي آن را تغيير دهم همه كاتالوگ ها را هم با همان تنظيمات قبلي نمايش داد و مشكلي نداشتم . اليته من براي اطمينان بيشتر از تمامي كاتالوگ هام يك پشتيباني جداگانه هميشه دارم .
    A_Maddah تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Question پاسخ: Adobe Lightroom

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    در مورد پیدا کردن عکسهای گمشده که جناب محمد، توضیحاتی دادند اما مشکل شما فراتر از این حرفها است. :cool:یعنی چنین کاری اصلا منطق درست و حسابی ندارد و رفع مشکل فعلی، جلوی مشکلات آینده را نمیگیرد. شما در واقع از لایت‌روم به عنوان یک ابزار ویرایش و مبدل RAW استفاده کرده‌اید که اصلا به طور منفرد برای چنین کاری ساخته نشده است و بهتر بود مثلا از Adobe Camera RAW استفاده می‌کردید.

اما راه حل چیست؟ که هم مشکلات قبلی حل شود و هم مسیر آینده مشخص باشد.
    با توجه به اینکه کاتالوگ قبلی شما اصولا به درد دنیا و اخرت نمی‌خورد، از خیر آن باید گذشت. نه اینکه حذف شود بلکه باقی می‌ماند برای ارجاعات احتمالی آینده اما بهتر است یک کاتالوگ جدید را پایه‌ریزی کنید.

حال می‌توان از خود لایت‌روم نیز کمک گرفت تا سر و سامانی هم به اصل فولدرهای عکس بدهد. برای این‌کار، کل عکسهای آن فولدر را به داخل یک کاتالوگ جدید import کنید. موقع import اما در قسمت file handling گزینه Copy photo to new location and add to catalog را انتخاب کنید. در قسمت Copy to محل جدیدی در هارد برای عکسها مشخص کنید و در قسمت organize گزینه By date را انتخاب کنید. با این روش کل عکس ها در قسمت جدید از هارد دیسک، اما در فولدرهایی که با تاریخ روز عکاسی مشخص شده‌اند، کپی خواهند شد. و در ضمن وارد کاتالوگ لایت روم هم خواهند شد. در آینده نیز در پایان هر عکاسی، عکس‌هایتان را به همین ترتیب بر حسب تاریخ، وارد فولدرهای مربوطه کنید.
    پس از این کار می‌توانید آن فولدر اولیه را پاک کنید ( البته از روی هارد دیسک چک کنید که کل عکسها کپی شده باشند) و سپس از این فولدرهای جدید یک بک‌اپ در هارد اکسترنال تهیه کنید. با ادامه import در آینده و ورود عکسها به کاتالوگ، فولدرهای جدید را به بک‌اپ خود اضافه کنید.

این‌راه حل به نظرم بهترین و منطقی‌ترین راه برای مشکل شماست. چون کاتالوگ قبلی شما، چندان دارای اطلاعات مفیدی نیست که سرمایه گذاری روی آن را توجیه کند.
    سلام و خیلی ممنون

خب الآن من دو تا کاتالوگ دارم, حالا سوالم اینه که راهی هست که اطلاعات کاتالوگ اول را روی کاتالوگ دوم منتقل کنم و با آن خداحافظی کنم؟

اگر بصورت کلی نشود, آیا راهی هست که دو کاتالوگ را همزمان باز کرد و تنظیمات هر عکس را از کاتالوگ اول,روی همان عکس در کاتالوگ دوم کپی کرد؟
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بله. از طریق منوی فایل Import from cataloge می‌توانید آن کاتالوگ قدیمی را نیز به این کاتالوگ جدید الحاق کنید. موقع import یک سوال بسیار خوب می‌پرسد که آیا متادیتا و ... را از آن کاتالوگ جایگزین بکند یا خیر. گزینه Replace metadata and develop setting را انتخاب کنید که تمام ویرایش ها و متادیتا ها از آن کاتالوگ به این یکی منتقل شود.
    Mashhadi Vahid، LightBox، Saeed.gh.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

مشکلی که من دارم و هنوز پا برجاست اين هست که وقتی فايل های raw رو وارد لايت روم ميکنم پس از اينکه فايل ها وارد ميشه شروع ميکنه به صورت اتماتيک رنگ فايل هارو عوض ميکنه.چجوری ميشه از اين کار جلوگيری کرد؟يعنی من ميخوام در فايل های من هيچ چيزی عوض نشه چون به شدت بد رنگ ميشه بعد از تقيير رنگ اتومتيک.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    مشکلی که من دارم و هنوز پا برجاست اين هست که وقتی فايل های raw رو وارد لايت روم ميکنم پس از اينکه فايل ها وارد ميشه شروع ميکنه به صورت اتماتيک رنگ فايل هارو عوض ميکنه.چجوری ميشه از اين کار جلوگيری کرد؟يعنی من ميخوام در فايل های من هيچ چيزی عوض نشه چون به شدت بد رنگ ميشه بعد از تقيير رنگ اتومتيک.
    اینجا را تا صفحه آخر مطالعه کنید راجع به همین موضوع بحث و نتیجه گیری شده.
    Aryan تشکر می‌کند.

BEN
    BEN آنلاین نیست
    كاربر آشنا BEN آواتار ها
    تشکر کرده
    314

سلام

اول ممنون بابت اطلاعات مفید این تاپیک مخصوصا از جناب دکتر روشن عزیز

والا من تا دیشب لایت روم 2 روی سیستمم نصب داشتم و براحتی با اون کار می کردم تا اینکه ویندوزم مشکل پیدا کرد و مجبور به تعویض ویندوز شدم اما بعد از نصب دوباره لایت روم متوجه شدم ورژن آن 1.3 است !! و جالبتر هم اینجاست که فایلهای NEF دوربین دی90 را هم نمی تواند بخواند و ارور می دهد در صورتی که کلیه فایلها سالم هستند !!! جل الخالق !!

دوستان راه حل مسالمت آمیزی سراغ دارند که مشکل حل شه یا دست به عملیات خرابکارانه بزنم

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    حداقل ورژن 2.4 را نصب کنید مشکل حل می شود.
    BEN تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

صفحه 56 از 116 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 ... آخرینآخرین