صفحه 60 از 116 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 591 تا 600 , از مجموع 1157
Like Tree1398تشکر

موضوع: Adobe Lightroom

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: Adobe Lightroom

نسخه 3 بتا لایت روم

کد PHP:
    http://labs.adobe.com/technologies/lightroom3/ 

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نگارش 3 لایت روم با امکانات خیلی جالب و به درد بخور در راه هست. آنقدر از خواندن امکانات جدیدش خوشحال شدم که تصمیم گرفتم نصف شبی اونها رو به طور خلاصه برای دوستان ترجمه کنم:

1. امکانات جدید برای import
    آنطور که پیداست، preset های مختلفی برای ورود تصاویر قابل تعریف هست که خیلی سریع و با یکی دو کلیک میتوان از آنها استفاده کرد. سرعت پیدا کردن فولدرهای عکس و ... هم افزایش پیدا کرده.

2. publish کردن تصاویر
    لایت روم 3 قادر هست با سایتهای اشتراک تصاویر مثل Flickr به طور کامل ارتباط برقرار کنه. شما میتونید عکسهاتون رو مستقیما از محیط لایت روم در فلیکر قرار بدید و حتی comment های دوستانتون رو که روی عکس گذاشتن در محیط لایت روم بخوانید
    فعلا این سیستم برای Flickr نوشته شده، اما از آنجایی که اینها همه Plug-in هستند به احتمال قریب به یقین برای بقیه سرویس ها هم نوشته خواهد شد.

3. افزایش کیفیت تصاویر
    الگوریتم های Capture Sharpening بهبود زیادی پیدا کرده اند و آن طور که از تعریف و تمجیدهای ادوبی و نظرات کاربران در مورد نگارش بتا پیداست، artifact های شارپ سازی به کمک الگوریتم جدید کاهش زیادی پیدا کرده است.
    الگوریتم کاهش نویز هم متحول شده و به نظر می رسه که دیگر لازم نیست نگران باشیم که شاید مثلا با Neat Image یا Noise ninja میتوانستیم کاهش نویز بهتری داشته باشیم.
    بخشی برای ایجاد جلوه film-grain هم به لایت روم اضافه شده. همچنین، vignette هایی که عمدا ایجاد میشدند هم طبیعی تر شده اند و صرفا اضافه کردن رنگ سیاه به گوشه های تصویر نیست.
    به دلیل این تغییرات، آن طور که پیداست نگارش پراسس هم بالا رفته، به این معنی که برای بهره گیری از حداکثر امکانات فایل های قدیمی باید کمی تغییر پیدا کنند. لایت روم این تغییرات را با اجازه کاربر و به صورت خودکار انجام میده.

4. قابلیت ذخیره Slideshow !!!
    لایت روم 3 علاوه بر نمایش Slideshow، قادر هست اون رو در کنار موسیقی که خودتون انتخاب میکنید به صورت یک فیلم با فرمت H.264 ذخیره کنه. همچنین، لایت روم 3 میتواند طول موسیقی رو با توجه به طول Slideshow تنظیم کنه.

5. ابزار Watermarking
    این ابزار هم خیلی بهبود پیدا کرده و کاربر میتونه به صورت خودکار، مثلا نام خودش رو به عنوان عکاس به یک مجموعه عکس اضافه کنه. مسلما قابلیت های تنظیم اندازه مطلق و نسبی و مکان و ... وجود دارد.

6. قابلیت وارد کردن فایلهای CMYK

موارد دیگر کوچکتری هم هست که در Release Notes در آدرس زیر به صورت کامل نوشته شده:
    http://labs.adobe.com/technologies/l...leasenotes.pdf

برای دریافت نگارش بتا هم به آدرس زیر بروید:
    https://www.adobe.com/cfusion/entitl...abs_lightroom3
    nmroshan، A_Maddah، pouya1 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با تشکر از شما

شاید مهمترین تغییر این نسخه نوظهور، موتور بهبود یافته آن در پروسس فایل‌های RAW باشد. چیزی که همیشه به عنوان نقطه ضعف آن در برابر رقبا نام برده می شد. این تغییر آنقدر زیاد است که امکان انتخاب بین پروسس با موتور قدیمی و یا جدید، جزو اختیارات کاربر خواهد بود.
    Mashhadi Vahid، MZITech، Saeed.gh.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    با تشکر از شما

شاید مهمترین تغییر این نسخه نوظهور، موتور بهبود یافته آن در پروسس فایل‌های RAW باشد. چیزی که همیشه به عنوان نقطه ضعف آن در برابر رقبا نام برده می شد. این تغییر آنقدر زیاد است که امکان انتخاب بین پروسس با موتور قدیمی و یا جدید، جزو اختیارات کاربر خواهد بود.
    به نظر من یکی از کارهای عمده ای که میتونه انجام بشه، اضافه کردن Profile های مختلف برای دوربین ها هست. به این صورت که این Profile ها از سایت ادوبی و یا سازندگان دوربینها قابل دریافت باشه و با استفاده از اونها، هم بشه از تنظیمات داخل دوربین استفاده کرد (که معمولا در فایلهای RAW ذخیره می شوند اما در عمل استفاده نمیشوند)، هم مثلا پیش فرض شارپ سازی یا render رنگها برای فلان دوربین کمی تغییر کنه.

تشکر کرده
    11580

پروفایل‌ها همین الان هم در دسترس هستند.
    arash1988 تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    پروفایل‌ها همین الان هم در دسترس هستند.
    آیا تمام اطلاعات اضافی ذخیره شدن توسط دوربین در فایل RAW مربوط به رنگهاست؟ آیا سایر تنظیمات مثل شارپنس و یا D-Lighting در دوربینهای نیکون نیز در این فایلها ذخیره میشوند؟

تا جایی که من میدانم پروفایلهای لایت روم فقط رنگها را تحت تأثیر قرار میدهند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    آیا تمام اطلاعات اضافی ذخیره شدن توسط دوربین در فایل RAW مربوط به رنگهاست؟ آیا سایر تنظیمات مثل شارپنس و یا D-Lighting در دوربینهای نیکون نیز در این فایلها ذخیره میشوند؟

تا جایی که من میدانم پروفایلهای لایت روم فقط رنگها را تحت تأثیر قرار میدهند.
    فکر کنم فقط رنگها نیستند که تحت تاثیر قرار میگرند.
    چون وقتی پروفایل مربوط به دوربین خود را با تنظیم پرتره انتخاب میکنم آنچه Render می شود شارپنس کمتری دارد نسبت به وقتی که همان عکس را با پروفایل Landscape پروسس میکنم.

مثلا برای Canon ، پروفایل ها مانند Picture Style داخل دوربین عمل میکنند.

آیا من اشتباه می کنم ؟
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    فکر کنم فقط رنگها نیستند که تحت تاثیر قرار میگرند.
    چون وقتی پروفایل مربوط به دوربین خود را با تنظیم پرتره انتخاب میکنم آنچه Render می شود شارپنس کمتری دارد نسبت به وقتی که همان عکس را با پروفایل Landscape پروسس میکنم.

مثلا برای Canon ، پروفایل ها مانند Picture Style داخل دوربین عمل میکنند.

آیا من اشتباه می کنم ؟
    متاسفانه من تغییری در شارپنس و ... نمیبینم. تنها رنگ. دوربینم هم Nikon D90 است. :confused:

تشکر کرده
    11580

پروفایل‌ها بر روی رنگ و Tone تاثیر می‌گذارند. در نتیجه به طور مستفیم بر روی رنگ و روشنایی و کنتراست و به‌طور غیر مستقیم بر روی Detail موثر خواهند بود.
    نعما م. روشن

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

سلام

من دو روز است كه وقتي لايت روم را باز مي كنم هيچ عكسي با هر فرمتي نمايش داده نمي شود . برنامه جديدي هم روي سيستم نصب نكرده ام يم دفعه اين طوري شد . حتي بطور كامل برنامه را پاك و دوباره نصب كردم ولي باز هم درست نشد . حتي كاتالوك ايجاد شده را پاك كردم و از نو كاتالوگ ساختم و خلاصه هر كاري كه بنظرم رسيد انجام دادم آيا راه كاري به ذهن دوستان براي كمك به من مي رسد؟

صفحه 60 از 116 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 110 ... آخرینآخرین