صفحه 11 از 37 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 362
Like Tree1205تشکر

موضوع: عكس هاي ويرايش شده

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: عكس هاي ويرايش شده

فکر میکنید برای ساخت یک تابلوی هنری از یک عکس معمولی به چقدر وقت نیاز دارید
    به یک روز
    یک هفته
    یک ماه

ولی من میگم فقط به 3 دقیقه ( به قولی 3 سوت )
    عکس زیر رو در نظر بگیرید

فیلتر
    Filters / Artistic / Dry Brush
    رو با تنظیمات زیر به کار ببرید

در پالت لایه ها روی تک لایه موجود کلیک راست کرده و گزینه
    Duplacate Layer
    رو انتخاب کنید و کادر باز شده رو هم ok کنید
    باید لایه های شما شبیه شکل زیر باشه

در حالیکه لایه بالایی فعاله فیلتر
    Filters / Stylize / Find Edge
    رو به کار ببرید و بعد مد آمیختگی و میزان ظرفیت لایه رو طبق شکل زیر تغییر بدید

حالا لایه پائینی رو انتخاب کنید و دستور
    Image / Adjastment / Brightness-Contrast

کار تمومه در صورت تمایل یک قاب هم برای اون در نظر بگیرید

به جای فیلتر Dry Brush میتونید از فیلتر های دیگه هم استفاده کنید
    zarei677، Kaveh Ghobadi، ajjadesa و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

از چه روش هایی برای سیاه و سفید کردن عکس هاتون استفاده می کنید
    آیا میدونید حداقل 20 روش مختلف برای سیاه و سفید کردن یک تصویر رنگی وجود داره
    آیا فکر میکنید استفاده از
    Channel Mixer
    همه نیاز های شما رو برطرف کرده

آیا شما هم فکر میکنید دستورات
    Image / Adjustment /Desaturate
    و
    Image / Mode / GrayScale
    فقط به درد مبتدی ها میخوره و نباید از اونها استفاده کرد

آیا روشی به نام روش سیاه و سفید کردن رویایی به گوشتون خورده؟
    آیا تنظیمات مخصوص در ورژن جدید فتوشاپ میتونه شما رو از ابزار ها و راه های دیگه بی نیاز کنه

هر چند دستوری مثل
    Channel Mixer
    میتونه خروجی های بی شماری داشته باشه ولی معمولا بهترین نتیجه رو تولید نمی کنه

ممکنه هر کدام از شما نظری متفاوت داشته باشید ولی من روش سیاه و سفید رویایی رو به دلایل متعدد می پسندم. اول اینکه در

روش سیاه و سفید رویایی هرگز دو نفر نمی تونند به نتیجه یکسان برسند و هر کس که از این شیوه استفاده کنه , تصویری متفاوت

بدست میاره
    دلیل دوم اینه که دستورات , همه در کنترل شما هستند و شما بر عکس اشراف دارید
    دلیل بعدی اینه که این روش یکی از ارزنده ترین روشها برای ورود به بحث کانالهای رنگی است

خب فکر میکنم بهتره شروع کنیم
    عکس زیر , عکس انتخابی من بوده

اولین کار اینه که به پالت کانال های رنگ بریم و کانال های قرمز و سبز و آبی رو تک تک با کلیک روی اونها بررسی کنیم
    هر بار که شما روی یک کانال رنگی کلیک میکنید , یک تصویر 8 بیتی خاکستری رنگ رو مشاهده می کنید که نشان دهنده میزان

اشباع رنگ کانال انتخاب شده در عکسه

به هر کانال خوب نگاه کنید و ببینید که کدام کانال حالت زیبا تر و تیره روشن مناسبتری رو در اختیار شما قرار میده. در عکس من کانال سبز بهترین نتیجه رو به من میده

به یک نکته توجه کنید : وقتی شما از Channel Mixer هم استفاده میکنید نهایتا یک کانال رنگی میزان اشباع بیشتری رو به خودش اختصاص میده و خیلی کم پیش میاد که دو کانال با میزان اشباع یکسان تنظیم بشه. به همین دلیل استفاده مستقیم از خود کانال های رنگ میتونه نتایج بهتری به ما ارائه بده. هر چند شما در این روش و بعد از انتخاب یک کانال رنگی میتونید از Channel Mixer هم استفاده کنید

خب پس روی کانال سبز کلیک می کنیم تا یک تصویر خاکستری نمایان بشه سپس کلید های
    Ctrl + A
    رو فشار میدیم تا تمام سند انتخاب بشه و بعد کلید های
    Ctrl + C
    رو فشار میدیم تا قسمت انتخاب شده در حافظه کامپیوتر کپی بشه
    بعد دوباره در پالت کانال ها روی بالاترین کانال یعنی کانال RGB کلیک می کنیم تا دوباره عکس رنگی نمایان بشه و بعد به پالت

لایه ها میریم و سپس دکمه های
    Ctrl + V
    رو فشار میدیم تا عکس خاکستری ما به عنوان یک لایه جدید روی عکس رنگی ما قرار بگیره
    حالا باید لایه های شما شکلی به صورت زیر داشته باشند

در حالیکه لیه بالایی فعاله , دستور
    Filters / Sharp / Smart Sharp
    رو اجرا کنید و تنظیمات رو طبق عکس زیر انجام بدید

سپس با کلیک روی دکمه مشخص شده در عکس زیر که در پالت لایه ها قرار داره یک لایه جدید ایجاد میکنیم

سپس ابزار گرادینت رو انتخاب می کنیم و در نوار تنظیمات به صورت زیر هر قسمت رو انتخاب میکنیم

ابزار گرادینت روی سند بیارید و درست از مرکز صورت به طرف انتهای موها اونو بکشید مثل شکل زیر

سپس برای این لایه جدید در پالت لایه ها تنظیمات زیر رو به کار ببرید

این کار برای این بود که صورت و موهای شخص مورد نظر کمی روشن تر و بقسه قسمت ها که تاکیدی روی اونها نیست کمی تیره تر باشند

اکنون یک لایه جدید دیگه ایجاد کنید و با ابزار کمند درست مثل عکس زیر دور تا دور صورت و موها رو انتخاب کنید. گر چه این انتخاب زیاد نیاز به دقت نداره ولی سعی کنید مثل شکل زیر باشه و مقداری از موها بیرون از انتخاب باشه

سپس دومرتبه ابزار گرادینت رو انتخاب کنید ولی این بار با تنظیمات زیر

سپس ابزار رو از بالا یه پائین بکشید مثل شکل زیر

به سراغ دستور
    Filters / Blur / Guassian blur
    برید و لغزنده اونو تا میزان 12 بالا ببرید

سپس در پالت لایه های تنظیم زیر رو برای این لایه به کار ببرید

سپس دستور
    Layer / Layer Style / OUter Glow

حالا کار تمام شده و شما علاوه بر آشنایی با یک از روش های متداول سیاه وسفید کردن با نحوه کنترل ابزارهای متعدد هم آشنا شدید
    فکر میکنم بهتره خودتون با Channel Mixer هم سعی کنید عکس رو سیاه و سفید کنید و نتایج اونو با این روش مقایسه کنید . گرچه ممکنه شما به نتایج خوبی با Channel Mixer برسید ولی من مطئنم هر گز چشمهایی که با ترکیب کانال ها بدست اومده به شفافیت و سرزندگی عکس زیر نیست. چشم ها در عکس سیاه و سفید شده زیر حقیقتا داره با شما حرف میزنه . این طور نیست ؟

نکته ای رو در پایان بهتون بگم . ممکنه مثلا در عکس بالا شما از سیاه شده بی اندازه لباس ایراد بگیرید . در جواب باید بگم اگر چه مسئله با یک ماسک ساده حل میشه ولی در عکس های سیاه و سفید معمولا این اصلی ترین قسمت عکسه که برای ما مهمه که در این عکس , صورت , اصلی ترین نقطه عکسه
    nmroshan، Nader Kohansal، zarei677 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

گاهی استفاده از روش های قدیمی زیاد هم بد نیست. ساخت پازل از عکس قدمتی برابر با عمر بشر داره. اما ایجاد اون با برنامه های گرافیکی دارای لذتی منحصر به فرده . ضمن اینکه چنین افکت هایی به طور ذاتی خالی بودن قسمت های مخلتف عکس رو پنهان میکنند . این افکت جالبیه وقتی که هیچ چیزی به ذهن شما نمیرسه
    خب . نمیخواید این تکه ها رو مرتب کنید ؟

برای ساخت چنین جلوه ای نیاز به تبحر زیادی ندارید فقط کافیه با ابزار انتخاب مستطیل , عکس رو به صورت چهار ضلعی چهار ضلعی در بیارید و هر کدوم رو در یک لایه قرار بدید
    سپس در حالیکه یکی از این لایه ها فعاله به مسیر
    Layer /Layer Style/Drope Shadow
    برید و در کادر باز شده مطابق با اندازه عکستون , اندازه و فاصله سایه رو مشخص کنید

در حالیکه هنوز این کادر بازه به قسمت
    Stroke
    برید و رنگ سفید رو براش در نظر بگیرید و مقدار اون رو هم در حالیکه به عکس نگاه می کنید کمی افزایش بدید تا جائیکه خوب به نظر برسه

سپس کادر رو Ok کنید

اکنون روی این لایه ای که براش این تنظیمات رو انجام دادید کلیک راست کنید و گزینه
    Copy Layer Style
    رو انتخاب کنید

روی لایه های دیگه به ترتیب کلیک راست کنید و گزینه
    Paste Layer Style
    رو انتخاب کنید تا همه لایه ها دارای Stroke و Drop hadow بشند

سپس دومرتبه یکی از لایه های چهر ضلعی رو انتخاب کرده و دکمه های
    Ctrl + T
    رو بزنید و ماوس رو به گوشه دستگیره های ببرید و چند درجه اون رو بچرخونید

این کار رو برای تمام چهار ضلعی ها انجام بدید تا به حالت مورد نظرتون برسید

. بهتر نیست دست به کار بشید و یه نمونه از کارهاتون رو اینجا ارائه بدید و اجازه بدید دیگران هم از دیدن اون لذت ببرند؟
    zarei677، reza_Bahman، Kaveh Ghobadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ajjadesa آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

دلباز جان ممنون بابت اموزش ها
    عزیز تو پست قبلی هم گفتم بازم میگم اگه یه تاپیک بزنی به اسم مثلا اموزش تکنیک های فتوشاپ یا هرچیزی و اموزش ها را توش بزاری خیلی بهتره این پستهای اموزشی هم یکی از مدیران زحمت انتقالش را میکشه اگه زحمت نیست دست به کار شو خودت
    سجاد عبدالهی
    Canon EOS 5D Mark II/Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM/Canon EF 50mm f/1.4 USM /Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro /Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

اينم يه طرح از من

Delbaz، reza_Bahman و kamyar تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

نقل قول نوشته اصلی توسط sophitia نمایش پست ها
    اينم يه طرح از من

sophitia عزیز , چه خوب کردید که طرح زیبا و خوش آب و رنگتون رو اینجا قرار دادید
    خم شدن گوشه عکس هم ابتکار فوق العاده ای بود
    فقط تنها چیزی که آزارم میده , بره بره شدن لبه های سفید رنگه که مطمئنم عمدا این کار صورت نگرفته

این که میزان سایه کم و زیاد بشه , بستگی به نظر شخص سازنده داره و از نظر من که به عنوان بیننده دارم به عکس نگاه میکنم باید بگم که عکس احساس خوبی به من میده. من محیط عکس و رنگ شاداب اون و مخصوصا محو شدن قسمت های مخصوص عکس رو خیلی زیاد دوست دارم

فقط باز تنها چیزی که تو خود عکس اصلی آزارم میده اون نوشته های سمت چپ تصویره

من از دوستان دیگه هم میخوام تا کارهاشونو ارائه بدند و بذارند دیگران هم از دیدن اونها لذت ببرند
    Mohammad.d تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

با اجازه از بزرگترها
    عزيزان برای اپلود کردن تصاویر از سایت های زير ميتونند استفاده كنند

www.*******.com
    http://master-g.net

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

دلباز جان سلام
    می بینم که تو خط عرفان هم سیر می کنی!!! ابتکارت در تعویض هر چند وقت یکبار امضایت نیز ستودنی است. حکایت بسیار جالبی را آورده ای حض بسیار بردم ممنون ... بابت آموزش هایت هم همچنان به سهم خودم متشکرم.
    Delbaz تشکر می‌کند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

پیش از این در مورد سیاه وسفید کردن عکس ها کمی صحبت کردیم. اما چه روش های دیگه ای برای سیاه و سفید کردن وجود داره
    همونطور که قبلا هم گفتم شاید بیش از 20 روش مختلف برای سیاه و سفید کردن وجود داشته باشه . اما بعضی روش ها هستند که با وجود نتایج خوبی که دارند فراموش شدند

فکر نکنید دستورات
    Image / mode / Grayscale
    Image / Adjustment / Desaturate
    انتخاب های بدی هستند . گاهی سریع ترین و گاهی بهترین نتایج از همین دستورات بوجود میاد. ضمن اینکه ما برای برخی افکت ها و برای رسیدن به بعضی حالت های دیگه مثل
    DuoTone
    مجبوریم از این دستورات استفاده کنیم

خب روش های ساده دیگه ای هم برای رفتن به حالت سیاه و سفید هست
    من یه عکس از یه بچه گربه دارم که وقتی روی دیوار خواب بود میخواستم ازش عکس بگیرم ولی وقتی نزدیکش شدم ناگهان بیدار شد و منم فوری ازش عکس گرفتم. نتیجه بد نشد اما تن رنگ بدن گربه با رنگ پس زمینه تقریبا یکی دراومد و معمولا این عکسها نتایج خوبی هنگام سیاه و سفید کردن به ما نمیدن
    عکس رو در زیر میبینید

عکس زیر از دستور
    Image / mode / Grayscale

و عکس زیر از دستور
    Image / Adjustment / Desaturate

ایجاد شدن

یکی از روشهای معمول برای سیاه و سفید کردن عکس ها که من اینو بارها از ویرایشگران حرفه ای دیدم رفتن به حالت رنگی
    Lab Color
    است مثلا عکس زیر از این حالت بدست اومده

برای اجرای این روش کافیه که پس از باز کردن عکستون در فتوشاپ یا برنامه گرافیکی دیگه دستور
    Image / Mode / LabColor
    رو اجرا کنید سپس به پالت کانال های رنگی برید و پالت های
    a و b
    رو حذف کنید . اونچه که باقی میمونه یک کانال تنهاست که میزان روشنایی عکس رو به بهترین حالت ممکن و با کنتراست نسبتا خوب درون خودش داره
    ضمن اینکه حتی اگر کانال های
    a و b
    رو هم حذف نکنید , میتونید از همین کانال ها برای کنترل بهتر سایه ها استفاده کنید

یکی دیگه از روش های متداول که باز فراموش شده استفاده از دستور
    Image / Calculation
    است که حقیقتا کنترل خیلی خوبی در ترکیب کانال ها به ما میده . حتما شما هم از لایه های مختلف و حالت های آمیختگی استفاده کردید . اما دستور
    Image / Calculation
    حالت های آمیختگی رو برای کانال های رنگی به کار میبره و این یعنی یک خصوصیت ارزشمند
    عکسی رو که در بالا قرار دادم یعنی عکس رنگی رو , دانلود کنید و در فتوشاپ باز کنید. سپس تنظیمات زیر رو براش به کار ببرید

به عکس زیر میرسید که شاید یکی از بهترین تبدیلات سیاه و سفید برای این عکس باشه

اما بیایید کمی ریز بین تر به این قسمت خوب فتوشاپ نگاه کنیم.ما میدونیم که وقتی میخوایم یک عکس رنگی رو به یک عکس سیاه وسفید تبدیل کنیم , ابتدا باید به کانال های رنگ بریم و روی تک تک اونها کلیک کنیم و ببینیم کدوم کنال دارای جزئیات , وضوح , کنتراست و حالت بهتریه. معمولا همیشه یکی از سه کانال یا حداکثر دو کانال حالت بهتری دارند. البته منظورم در مد رنگی
    RGB
    است که دارای سه کانال رنگی و یک کانال ترکیبی هستیم

خب من برای عکس خودم هم همین کار رو کردم . ابتدا به پالت کانال ها رفتم و روی تک تک کانال ها کلیک کردم تا اونها رو به صورت خاکستری ببینم. من متوجه شدم که کانال های قرمز و سبز بسیار ایده آل هستند ولی کانال آبی مخصوصا در چشم ها دارای حالت نا مناسبیه. از طرفی فکر نکنید که این کانال آبی که حالتی نامناسب داره اصلا به درد ما نمیخوره . در همین عکس بالا میتونید ببینید که من از قسمت های تیره این کانال به عنوان یک ماسک استفاده کردم و تیرگی بیش از حد حالت آمیختگی
    Color Burn
    رو خنثی کردم

یادتون نره قبل از اینکه به کادر
    Calculation
    برید در پالت لایه ها روی کانال ترکیبی کلیک کنید تا عکس رو به حالت رنگی ببینید

به کادر مکالمه
    Image / Calculation
    میریم . چون قبلا دیدیم که کانال های رنگ قرمز و سبز از سند ما دارای حالت بهتری هستند لذا در کادر مکالمه هم این کانال ها انتخاب شدند . فقط دقت کنید که سورس 1 و سورس 2 ما , هر دو همان سند باز شده ما هستند . لایه انتخاب شده در سورس 1 و لایه انتخاب شده در سورس 2 هم مان لایه
    Merged
    یعنی لایه ترکیبی ما است که در واقع همون لایه
    Background
    ما میشه چرا که ما فقط یک لایه داریم. اما در انتخاب کانال های رنگ برای سورس یک و سورس 2 باید یک تیز هوشی به خرج بدید . از کانال سبز و قرمزی که انتخاب کردیم اونی که برامون اهمیت زیادتر داره رو در سورس 2 و اونی که برامون اهمیت کمتر داره در سورس 1 قرار میدیم . چرا؟
    چون لایه بالایی معمولا توسط یک مدآمیختگی که در قسمت
    Blending
    انتخاب میکنیم روی لایه پائینی ما قرار میگیره , پس لایه پائینی ما در واقع لایه مبنا میشه و باید بهترین لایه از بین سه لایه رو در سورس 2 قرار بدیم . من طبق نظر خودم برای این عکس با توجه به چشم های گربه , کانال قرمز رو که برام اهمیت خیلی زیاد داشت رو در سورس 2 قرار دادم و لایه بعدی که برام اهمیت داشت لایه سبز بود که در سورس 1 قرار دادم
    سپس شما باید حالت آمیختگی رو در قسمت
    Blending
    امتحان کرده و انتخاب کنید. معمولا حالت های آمیختگی
    Multiplay و Overlay
    بهترین نتیجه ها رو میدن ولی باید مقدار اون رو هم کم و زیاد کنید تا به حالت مورد پسند برسید
    اما من حالت آمیختگی
    Color Burn
    رو انتخاب می کنم تا دارای کنتراست زیاد در عکس باشم
    اما برای اینکه بتونم این کنتراست بیش از اندازه رو تحت کنترل در بیارم از کانال آبی به عنوان ماسک استفاده میکنم و در واقع قسمتهای تاریک کانال آبی به عنوان ماسک عمل کرده و تیرگی بیش از حد عکس ایجاد شده رو نشون نمیده

اگر میخواید در عکسی از این روش برای سیاه وسفید کردن استفاده کنید سعی کنید ابتدا 2 تا از کانال ها رو به عنوان کانال برتر انتخاب کنید و بعد طبق اونچه گفته شد عمل کنید

از این همه توضیح بی حوصله نشید . فقط توضیحاتش زیاد بود وگرنه کار با این دستور خیلی ساده است و معمولا نتایج خوبی داره

در قسمت های بعدی بیشتر در مورد سیاه و سفید کردن عکس ها صحبت میکنیم
    Nader Kohansal، zarei677، reza_Bahman و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام...
    دوست دارم نظر دوستان را درباره*ي اين ويرايش! بدونم...ميخواستم ببينم چنين پروسس*هايي كار درستي است!
    (البته مشخصه كه پروسس زيادي روي اين عكس انجام گرفته...ولي ميخواستم منظورم را هر چه بهتر القا! كنم!)
    اگر اشكالات عكس ويرايش شده را هم بگوييد... ممنون ميشوم.
    با اجازه دوستان...

قيل ار ويرايش:

بعد از ويرايش:

پ.ن: البته اين عكس آقاي نجف آبادي است و بنده فقط پروسس كردم.اجازه هم گرفتم!!!!!!
    علی محمدی

صفحه 11 از 37 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین