صفحه 13 از 37 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 362
Like Tree1205تشکر

موضوع: عكس هاي ويرايش شده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

پیش فرض پاسخ: عكس هاي ويرايش شده

دلباز جان

ضمن تشكر از زحمات شما در اين تاپيك بايد بگم كه بطور مستمر پي گير ان هستم

دو سوال دارم در مورد اين عكس

اول اينكه اين افكت انعكاس نور خورشيد روي دريا رو چطور ايجاد كرديد و يا چگونه به اون شدت داديد ؟

دوم اينكه در عكسهاييكه شما اديت ميكنيد يك "شفافيت" و " درخشندگي" خاصي بوجود مياد كه من در كارهاي

ساير دوستان تا به حال نديدم انگار داريم از پشت يك شيشه تميز و براق به عكس نگاه ميكنيم كه واقعا لذت بخشه

در مورد عكس اون قطره هم كه گذاشته بوديد اين مطلب صدق ميكنه در عكسهاي فتو دات نت اين اختلاف رو بين

عكسها ميديدم و فكر ميكردم كه شايد نوع لنز موثر باشه ولي بعد ديدم كه بين عكسهايي كه با لنز هاي مشابه

گرفته شده هم اين اختلاف وجود داره بنابر اين فكر ميكنم به نحوه پروسس مربوطه

ممنون ميشم توضيح بديد

كاربر آشنا Mohammad.d آواتار ها
    تشکر کرده
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    خیلی دوست دارم قسمتی مثلا با عنوان مسابقه ویرایش و پیرایش در سایت داشتیم . مثل همه سایت های دیگه. و تو اون تاپیک یک نفر عکسی رو برای ویرایش بذاره و بقیه سعی کنن اون رو ویرایش کنن و در آخر هر دوره به بهترین عکس ها رای بدیم و نهایتا یک نفر به عنوان برنده اون دوره معرفی بشه و هر کس که برنده میشه میتونه عکس بعدی رو برای ویرایش انتخاب کنه
    دوره ها هم میتونن ده روزه یا 2 هفته ای باشند
    و هر کس هم میتونه در مورد چگونگی ویرایشش یا برنامه ای که استفاده کرده ,کمی توضیح بده و به این ترتیب همه ما میتونیم چیزای بیشتری یاد بگیرم
    با دلباز جان کاملا موافقم ، فکر میکنم تاثیر خیلی خوبی روی کارها بزاره و در یاد گیری خیلی موثره !!!

البته به شرطی که قبلش جواب منو بدید که هی تو مسابقه آخر نشم !!!;)

من خواهشم از شما یا بقیه دوستان اینه که حتما این مراحل و ویرایش رو انجام بدید و با توضیحاتش اینجا بزارید
    فکر میکنم خود آقای محمدی هم خوشهال بشه اگه بتونه سریعتر ، راحت تر ، و بدون استفاده از پلاگین های کاهنده نویز ( که هم از شارپنس کم میکنن و هم ... ) به عکس نهایی یا حتی یه عکس بهتر برسه

راستی یه سوال :
    چه جوری میشه به این رنگ ها رسید ؟!!
    خیلی زنده هستن ، عکس های زیادی با این طیف رنگ ندیدم ولی این رنگ ها رو خیلی دوست دارم
    http://wvs.topleftpixel.com/photos/2...e-tiles_01.jpg
    چه میهمانان بی درد سری هستند مردگان ، نه به دستی ظرفی را چرک میکنند ، نه به حرفی دلی را آلوده ، تنها به شمعی قانعند و اندکی سکوت ...

حسین پناهی

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

این حالت شفافیت که شما میگید به خاطر وجود چند چیز باهمه :
    1 . تصویر تا جاییکه امکان داره واضح و بدون نویز باشه . یعنی اول سعی میکنیم نویز رو از بین ببریم و بعد تا جائییکه به لبه های تصویر و حالت اون آسیب نرسه سعی میکنیم لبه ها کاملا تیز و محکم باشند
    2 . اشباع رنگ تا رسیدن به حد کمال . فقط باید مقدار رنگ رو تا جایی ادامه ندیم که رنگ هاش خسته کننده بشند
    3 . کنتراست تا حد کمال . ولی این حالت رو هم نباید اونقدر زیاد کرد تا جزئیات در مناطق بسیار روشن و بسیار تاریک از بین بره
    4 . استفاده از حالت های آمیختگی . بسیاری از حالت های آمیختگی کار مراحل 2 و 3 رو به خوبی برای ما انجام میدن به خصوص حالت های
    Multiplay - Color Burn - Overlay - ...

گاهی مجبوریم در یک مناطقی از ماسک استفاده کنیم و گاهی مجبور میشیم خود تصویر رو تکه تکه کنیم

حتما سعی میکنم روش های کار با عکس های تار رو توضیح بدم اما قبل از اون باید کمی بیشتر با حالت های آمیختگی و ترفندهای اون و همچنین ابزارها آشنا بشیم. حقیقتش اینه که یه دستور کلی نداریم که با جرای اون همه عکس ها شفاف و تمیز و رویایی بشن
    Mohammad.d و M.vatandoost تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    67

سلام
    دوستان اگه با طرح موافقید بگید
    تا دلباز جان زحمت بکشه و اولین عکس رو بزاره و پیشرفت رو شروع کنیم !!!
    چه میهمانان بی درد سری هستند مردگان ، نه به دستی ظرفی را چرک میکنند ، نه به حرفی دلی را آلوده ، تنها به شمعی قانعند و اندکی سکوت ...

حسین پناهی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

راستش مشکلی از جهت باز کردن یک تاپیک جدید و شروع کردن یک مسابقه مهیج نیست
    فقط نمیدونم آیا تمام مسابقات ده روزه یا 2 هفته ای رو باید در یک تاپیک انجام بدیم یا اینکه برای هر ده روز یا 2 هفته که یک مسابقه جدید رو شروع می کنیم باید یک تاپیک جدید باز کنیم .
    اگر بخوایم هر 10 یا 15 روز یکبار یک تاپیک باز کنیم فکر میکنم قسمت " نرم افزارهای ویرایش دیجیتالی " بسیار شلوغ بشه و پر از تاپیک های جدید مربوط به مسابقه. ولی اگه یک قسمت جدا در قسمت " نرم افزارهای ویرایش دیجیتالی " داشته باشیم به طوری که تمام تاپیک های 10 یا 15 روزه رو در اون قسمت باز کنیم فکر کنم خیلی بهتر باشه و این باید توسط یکی از مدیرها انجام بشه

از طرفی بهتره قبلش یه قوانینی تعیین کنیم . هم در مورد طول دوره های مسابقه . هم در مورد نحوه گزینش فرد برنده و هم در مورد رای دادنها و اینکه چه ویرایش هایی روی عکس مجازه و چه ویرایش هایی مجاز نیست
    از طرفی چون اینجا یک سایت تخصصی عکاسیه من فکر میکنم محور مسابقات بیشتر بر پایه برداشتن نویز ها . ایجاد شفافیت در عکس . رنگ ها و روتوش باشه
    رای ما واقعا بی طرفانه و بر اساس تشخیص خودمون باشه. نگاه نکنیم به رای دیگران و هم در مورد نحوه ویرایشی که انجام میدیم و هم علت رای خودمون رو کوتاه ولی مفید بنویسیم
    تو اکثر سایت هایی که اینگونه مسابقات رو برگزار میکنن تقریبا کار با هر برنامه و پلاگینی مجازه .
    نظرتون رو در مورد قوانین بدید تا به یه جمع بندی کلی برسیم
    Mohammad.d تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    67

سلام
    دلباز جان با شما موافقم اگه مدیران هم همکاری کنن عالی میشه
    با وضع کردن قوانین هم موافقم چون میتونه به کارها انسجام بده و اونا رو قابل رقابت کنه
    در مورد امتیاز هم خوب قرار نیست به نفر اول ماشین بدن که فقط این رقابت برای اینه هر کسی مقدار پیشرفتش رو متوجه بشه و مشکلاتش کارش رو برطرف کنه و کم کم بتونه جایگاه خودش رو بالا بیاره !!!
    با استفاده از پلاگین ها و برنامه های مختلف هم مشکلی ندارم !
    Delbaz تشکر می‌کند.

حسین پناهی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

خب من یه قوانین اولیه نوشتم . هر کس پیشنهادی داره ارائه بده

قوانین مربوط به مسابقه ویرایش , پیرایش , آرایش و پردازش عکس های دیجیتالی و عکس های اسکن شده

مسابقات هر 15 روز یکبار خواهد بود یعنی از روز 1 تا 15 هر ماه و نیز از روز 16 تا 31 هر ماه.
    روزهای 14 و 15 و نیز روزهای 29 و 30 و 31 روزهای اعلام نظرات در مورد انتخاب بهترین ویرایش خواهد بود

در هر دوره برنده دوره قبل یک عکس و فقط یک عکس برای مسابقه ارائه میکنه مگر اینکه دیگر اعضا بر حسب نیاز تقاضای یک عکس دیگه کنند یا هدف ارائه دهنده مربوط به قوانین ترکیب عکس ها باشه که در این صورت وجود 2 یا حتی 3 عکس هم مانعی نداره

عکسی که ارائه میشه نباید دارای نوشته و مارک و ... باشه . مگر اینکه هدفمون چگونگی حذف نوشته ها از عکس یا مسائلی اینچنینی باشه

خود شرکت کنندگان هم میتونن به خودشون رای بدند. رای ها دوستانه هستند . هیچ کس در پی اثبات چیزی نیست

اگر عکس مربوط به خودتونه که هیچ , ولی اگه عکس توسط شخص دیگری گرفته شده و یا از جایی دیگه برداشته شده باید از صاحب عکس جازه گرفته بشه . چون نفرات بعدی باید روی اون عکس کار کنند

عکسی که اینجا ارائه میشه نباید قبلا توسط خودتون ویرایش شده باشه مگر اینکه واقعا جای کار داشته باشه

دوستان در هر پست فقط یک عکس رو ارائه بدند تا هم بهتر بتونیم در موردش قضاوت کنیم و هم وقتی میگیم مثلا عکس موجود در فلان پست مقصودمون کاملا مشخص باشه

اندازه پهنا و ارتفاع عکس های ارائه شده یا ویرایش شده از 800 پیکسل بیشتر نباشه تا موجب بهم خوردن نظم صفحات نشه. تا جایی که امکان داره و به کیفیت عکس صدمه جدی نمیزنه سعی کنید از حجم های کمتر برای عکس ارائه شده استفاده کنید. سعی کنید حجم عکس ها بیشتر از 150 کیلوبایت نشه

شخصی که برنده دوره قبل شده و میخواد عکسی رو برای ویرایش بذاره, اگر عکسش بسیار بزرگه میتونه یک نمونه با اندازه معمول از عکس رو در پستش ارائه بده و لینک عکس با اندازه بزرگ رو هم در پستش قرار بده

کسی که در دوره قبل برنده شده باید ظرف 3 روز عکس خودش رو برای مسابقه بعدی ارائه کنه. اگر به هر ترتیب نتونه بعد از سه روز عکسش رو ارائه کنه کسی که در دور قبل بعد از برنده رای بیشتری آورده میتونه یک عکس ارائه کنه

هر کس که عکس رو ویرایش میکنه , باید در مورد نحوه ویرایشش و نیز برنامه ها و پلاگین هایی که استفاده کرده توضیح بده . البته نه خیلی مفصل در حد اشاره هم باشه کفایت میکنه .

اگر به کسی رای میدید دلیل رای خودتون رو هم بنویسید و بگید که از لحاظ تکنیکی یا زیبایی چه چیزی شما رو تحت تاثیر قرار داد

هر ویرایش یا پیرایشی یا آرایشی قابل قبوله به شرطی که خود عکس در نتیجه نهایی به عنوان موضوع قالب وجود داشته باشه . منظورم اینه که نباید بعد از ویرایش دیگه هیچ نشانی از تصویر اولیه وجود نداشته باشه

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام
    البته متاسفانه من اصلا" آشنایی با فوتوشاپ و ویرایش ندارم, اگر نه حتما" شرکت میکردم, ولی در مورد مسابقه:
    بهتر نیست برای هر مسابقه یک تاپیک باز بشه که اولش یک نظر سنجی برای انتخاب عکس بهتر باشه تا افرادی که تمایل یا توان بازگویی دلیل رای دادنشان را ندارند, فقط نظرشان را بگویند و خلاص؟؟!!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

وحید جان , نظر سنجی فکر نمیکنم مقدورباشه چون تعداد کسانی که در مسابقه شرکت میکنن از قبل معلوم نیست

ولی در مورد کسانی که اصلا با فتوشاپ کار نکردند یا به هر حال اهلش نیستند هم باز محدودیتی نیست
    شما میتونید به کارها رای بدید . هدف ما از ویرایش یک عکس اینه که عکسمون پسندیده تر بشه و مشخصه که نظر افرادی مثل شما و همه دوستان میتونه کمک کننده باشه

لازم نیست نظری که میدیم در مورد مسائل تکنیکی باشه فقط اینکه بگیم زیباست یا نه و یا اینکه فلان ویرایش به نظرم قشنگ تر شده کفایت میکنه .

حتی اینکه گفتم در مورد کارهاتون توضیح مختصری بنویسید هم وحی منزل نیست و یه نفر میتونه کارشو ارائه بده بدون اینکه توضیحی بده
    یا اینکه رای بده بدون اینکه علتش رو مشخص کنه

خوشبختانه اینجا خود ما بر کار همدیگه نظارت میکنیم و امتیاز هامون هم کاملا نظریه

من از شما و همه دوستان حتی اونایی که نظر خوبی به ویرایش های دیجیتالی ندارند خواهش میکنم در مورد کار بقیه افراد و از جمله خودم نظارت داشته باشند و نظرشون و رای شون رو اعلام کنند

تو تاپیک " لطفا نظر دهید " نکته ای که آقای فرهاد خان فرمودند تاثیر مستقیم روی عکسم گذاشت و نتیجه اش بهتر شدن کار خودم بود . پس من و همه دوستان که کار ویرایش رو انجام میدیم نیازمند نظرات شما و همدیگه هستیم

فقط تنها چیزی که باقی میمونه , اگر دوستان واقعا حق خودشون میبینن که به عنوان برنده انتخاب بشن ولی رای دیگران چیز دیگه ای رو میگه فورا دلخور نشند. بعضی وقت ها اینطوری میشه. برای خود من هم گاهی پیش اومده که در یک فروم , عکسم رو ارائه دادم و حق خودم میدنستم که برنده بشم ولی شاید بدلیل اینکه دور قبل برنده شده بودم یا شاید دلایل دیگه , فرد دیگه ای برنده اعلام میشه و البته من سعی کردم همیشه اولین نفری باشم که به برنده تبریک میگم

کمترین سودی که همه ما از راه افتادن این تاپیک میبریم اینه که میتونیم اثر چند ویرایش متفاوت رو روی یک عکس اولیه ببینیم و اگر ویرایش کننده در مورد کارش توضیح داد اونوقت میتونیم روش های مختلف ویرایش برای یک عکس رو یاد بگیریم
    این کار سلیقه زیبا شناسی ما رو تقویت میکنه و باعث میشه گاهی با یک نگاه اشکالات کار رو ببینیم و این چیزیه که هم نصیب ویرایش کننده و هم نصیب نظر دهنده میشه
    zarei677، Mohammad.d و M.vatandoost تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    67

دلباز جان ممنون خیلی زحمت کشیدی
    به نظر من که خیلی جامع و خوبه ایشالا به زودی شروع بشه این طرح

حسین پناهی

صفحه 13 از 37 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین