صفحه 12 از 37 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 362
Like Tree1205تشکر

موضوع: عكس هاي ويرايش شده

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

پیش فرض پاسخ: عكس هاي ويرايش شده

نقل قول نوشته اصلی توسط AliMohammadi نمایش پست ها
    سلام...
    دوست دارم نظر دوستان را درباره*ي اين ويرايش! بدونم...ميخواستم ببينم چنين پروسس*هايي كار درستي است!
    (البته مشخصه كه پروسس زيادي روي اين عكس انجام گرفته...ولي ميخواستم منظورم را هر چه بهتر القا! كنم!)
    با اجازه دوستان...

پ.ن: البته اين عكس آقاي نجف آبادي است و بنده فقط پروسس كردم.اجازه هم گرفتم!!!!!!
    به گمان من اين قبيل ويرايش ها (منظورم مشخصا همين كاري كه شما انجام داده ايد است) جزء ضروري كار عكاسي است. ويرايش شما به زيبايي تصوير كمك زيادي كرده است و چه خوب كه مراحل كار را هم بفرماييد.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام...
    به گمان من اين قبيل ويرايش ها (منظورم مشخصا همين كاري كه شما انجام داده ايد است) جزء ضروري كار عكاسي است. ويرايش شما به زيبايي تصوير كمك زيادي كرده است و چه خوب كه مراحل كار را هم بفرماييد.
    جناب بهمن آبادي، خيلي ممنون.
    حقيقت چند وقتي ميشه دارم به اين مساله فكر ميكنم...نميدونم فكرم درست است يا خير...ولي اگر به عكس دقت كنيد واقعا چنين نوري در عكس وجود ندارد...البته بنده هم قبول دارم كه پروسس يك جزء جدا نشدني كار عكاسي است...ولي دقيقا" سوالم همين جا بود، آيا تا اين حد جايز است!؟
    ویرایش توسط AliMohammadi : Sunday 17 June 2007 در ساعت 12:10
    علی محمدی

تشکر کرده
    1567

سلام...
    و چه خوب كه مراحل كار را هم بفرماييد
    اين هم آموزش تصويري::)

عكس قبل از ويرايش:

عكس بعد از ويرايش:

مراحل كار:

مرحله اول:ابتدا از مسير زير يك لايه*ي Curves به اسم Curves 1 اضافه مي*كنيم.
    Layer\New Adjustment Layer\Curves
    و نمودار را مثل شكل زير تنظيم مي*كنيم:

لايه*ي ماسك Curves 1 را مانند شكل زير درست مي*كنيم:

مرحله دوم:از مسير زير يك لايه*ي Selective Color به اسم Selective Color 1 اضافه مي*كنيم.
    Layer\New Adjustment Layer\Selective Color
    و مقدار Black رنگ*هاي Cyans و Blue را تا آخر افزايش مي*دهيم.
    بعد لايه*ي ماسك را مثل شكل زير درست مي*كنيم:(دوستان، اين عكس جا مانده بود و چند ساعت بعد از ارسال پست اضافه كردم.)

مرحله سوم:از مسير زير يك لايه*ي Channel Mixer به اسم Channel Mixer 1 اضافه مي*كنيم.
    Layer\New Adjustment Layer\Channel Mixer
    و مقادير رنگ*هاي قرمز و سبز و آبي را مطابق شكل زير تنظيم مي*كنيم:

مرحله*ي چهارم:يك لايه*ي Curves ديگر به اسم Curves 2 به لايه*ها اضافه مي*كنيم.
    و نمودار را مانند شكل زير تنظيم مي*كنيم:

و لايه*ي ماسك Curves 2 را مانند شكل زير درست مي*كنيم:

مرحله*ي پنجم:دوباره يك لايه*ي Channel Mixer به اسم Channel Mixer 2 اضافه مي*كنيم.
    و فقط مقدار رنگ قرمز را مطابق شكل زير تنظيم مي*كنيم:

مرحله ششم:يك كپي از لايه*ي اصلي (براي من لايه*ي صفر است) تهيه مي*كنيم و اسم آن را به لايه*ي يك تغيير ميدهيم.
    و يك لايه*ي ماسك به آن اضافه مي*كنيم، و آن را مثل شكل زير درست مي*كنيم:

حالا جاي لايه*ها را در پالت لايه*ها مطابق شكل زير عوض مي*كنيم!!!!!!...:

نكته:صد در صد تغيير جاي لايه*هاي تنظيمي، باعث تغييرات شديدي خواهد شد.من در اينجا فقط روند كاري خودم را توضيح دادم...اگر يك بار ديگر بخواهم اين عكس را همين گونه پروسس كنم به شما اطمينان ميدهم كه مراحل و جاي لايه*هايم تغيير خواهد كرد...پس اين يك روش كلي نيست...حتي براي من...

مرحله*ي هفتم (آخر):پس از پايان كار نويز شديدي را به علت اضافه نمودن Curves 1 در آسمان مشاهده مي*كنيم.من در اينجا با استفاده از پلاگين زير نويز را حذف كرده*ام:
    Noiseware Professional
    به نتيجه*ي كار دقت كنيد:

نكته:به جاي اينكه از لايه*ي اصلي يك كپي بگيريم و به آن يك لايه*ي ماسك اضافه كنيم...مي*توانستيم از ماسك لايه*ي Channel Mixer 2 كمك بگيريم.(البته در اين صورت بايد عكس لايه*ي ماسك را درست كنيم.)...پس ديديد كه مراحل كار را مي*شود كوتاه*تر و بهتر كرد...

آپديت: اين پست يك بار به علت قرار دادن عكس، ماسك لايه*ي selective color 1 ويرايش شده است.
    ویرایش توسط AliMohammadi : Sunday 17 June 2007 در ساعت 15:16
    Ali Shaterian، ajjadesa، GITANE و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علی محمدی

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

نقل قول نوشته اصلی توسط AliMohammadi نمایش پست ها
    ...ولي اگر به عكس دقت كنيد واقعا چنين نوري در عكس وجود ندارد...البته بنده هم قبول دارم كه پروسس يك جزء جدا نشدني كار عكاسي است...ولي دقيقا" سوالم همين جا بود، آيا تا اين حد جايز است!؟
    خوب اين سئوال مهمي است كه حد ويرايش تا كجاست... بحث هاي خوبي هم - اگر چه نه چندان كافي در يكي دوجاي همين فورم صورت گرفته ... اما به گمان من اگر نخواهيم عكس را به سمت و سوي يك كار گرافيكي نزديك كنيم ملاك نزديك كردن هرچه بيشتر عكس به آن چيزي است كه در طبيعت مي بينيم... مثلا در عكس اوليه اي كه گذاشته ايد سفيدي موج دريا يا رنگ طبيعي شن ها خيلي خوب منعكس نشده ولي در ويرايش اين كار به خوبي از كار درآمده است يا زردي افق كه در عكس ويرايش شده به گمان من به ديد طبيعي نزديك تر است ....
    اين كليتي است كه به نظرم بايد در ويرايش عكس رعايت شود...
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

آقاي محمدي، در مورد حد و مرز ويرايش، به دنبال مرزي مشخص مانند يك ديوار بتني نباشيد كه هر چه آنطرفش باشد، ممنوع و هر آنچه اين طرف، جايز. اين مساله به فاكتورهايي بستگي دارد كه مرز فوق الذكر را شبيه مرز بين آب و زمين در كنار دريا مينمايد. ديد عكاس، سليقه عكاس، سليقه مشتري Clinet و ...

اما در مورد مراحل ويرايشتان؛ اول بايد تشكر كنم كه با حوصله تمام مراحل را ذكر كرديد.

- پسنديده تر آن است كه هر قدمي در ويرايش هدفمند باشد. يعني بدانيد كه اين مرحله كار را چرا و براي چه هدفي انجام ميدهيد. اين دستورالعمل مهم باعث خواهد شد كه اولا مراحل كار فقط به مراحل لازم تقليل يابد و ثانيا از ايجاد عوارض مصنوعي رهايي يابيد. بسياري از ويرايشها، از طريق چند مسير قابل انجام است كه بسته به نوع عكس و نوع هدفتان، بايد از روش صحيح استفاده نماييد. استفاده غير معمول از برخي روشها، باعث ايجاد آثار مصنوعي در عكس ميشود كه نويز يكي از آنها است.
    حتي ترتيب اجراي ويرايشها بسيار مهم است. چند لايه و ماسك بسازيم و بدون آنكه بدانيم هر كدام چه بلايي سر لايه هاي زيرين مياورد و يا اينكه ندانيم چطور تاثيرآنها را كنترل كنيم، ويا بعدا ترتيب آنها را عوض كنيم، هيچ كدام در امر پردازش تصوير صحيح نيست.

همچنين نوع منحني هايي كه استفاده كرديد، عكس را در معرض banding و نويز قرار ميدهد.

شايد به جرات بتوان گفت كه نتيجه نهايي كارتان را بتوان با نصف اين مراحل و بدون ايجاد نويز نيز بدست آورد.
    AliMohammadi تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا Mohammad.d آواتار ها
    تشکر کرده
    67

سلام به همه دوستان
    اول تشکر کنم از زحمات همه دوستان
    به نظر من ویرایش عکس کاملا لازم و ضروری هست مثلا در همین عکسی که جناب محمدی گذاشته بودن مطمئنا عکاس اگه داشت این رنگ هایی که دوربین ثبت کرده رو میدید اصلا از این صحنه عکس نمیگرفت چون اصلا زیبایی اون صحنه رو نشون نمیده !!!
    پس ما باید به وسیله این ویرایش ها سعی کنیم به اون تصویری که میدیدیم برسیم !

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    شايد به جرات بتوان گفت كه نتيجه نهايي كارتان را بتوان با نصف اين مراحل و بدون ايجاد نويز نيز بدست آورد.
    من خواهشم از شما یا بقیه دوستان اینه که حتما این مراحل و ویرایش رو انجام بدید و با توضیحاتش اینجا بزارید
    فکر میکنم خود آقای محمدی هم خوشهال بشه اگه بتونه سریعتر ، راحت تر ، و بدون استفاده از پلاگین های کاهنده نویز ( که هم از شارپنس کم میکنن و هم ... ) به عکس نهایی یا حتی یه عکس بهتر برسه

راستی یه سوال :
    چه جوری میشه به این رنگ ها رسید ؟!!
    خیلی زنده هستن ، عکس های زیادی با این طیف رنگ ندیدم ولی این رنگ ها رو خیلی دوست دارم
    http://wvs.topleftpixel.com/photos/2...e-tiles_01.jpg

باز هم ممنون
    چه میهمانان بی درد سری هستند مردگان ، نه به دستی ظرفی را چرک میکنند ، نه به حرفی دلی را آلوده ، تنها به شمعی قانعند و اندکی سکوت ...

حسین پناهی

تشکر کرده
    1567

جناب آقاي روشن خيلي ممنون...فكر كنم به جواب سوالم رسيدم...
    اين عكس را آماده كردم تا بتوانم سوالم را بپرسم، ولي الان خيلي خوب شد چون اشكالات كار را هم فهميدم.

چند روز پيش هم يك عكس بدون پروسس از جناب بهتاش گرفتم...عكس اصلي با عكس پروسس شده خيلي فرق داشت...باز هم از ايشون تشكر ميكنم.

حقيقت من جاي لايه*ها را عوض نكردم چون اول رو آسمان كار كردم...بعد براي ايجاد نور روي دريا مجبور شدم چند لايه در بالاي لايه*ي اصلي درست كنم...لايه*ها كمي به هم ريخت...
    تا جايي كه توانستم از طريق ماسك لايه*ها، كنترل را انجام دادم...در به كار گيري ابتدايي ابزار Curves و تغيير وحشتناك! منحني هم كاملا" حق با شماست...نويز هم اشاره كردم به همين دليل است...حتي قسمت*هايي از آسمان به طور كامل اوراكسپوز شد كه سعي كردم به كمك ماسك جلوگيري كنم...
    كاملا" حق با شماست...
    سعي ميكنم اين عكس را با توجه به نكات ارزشمند شما يك بار ديگر پروسس كنم (البته اين بار بهتر و در مراحل كمتر)...هنگام نوشتن مراحل كار هم متوجه بعضي از اشتباهات خود شدم و توانستم مراحل كار را كوتاه*تر كنم...ولي چون مي*خواستم دوستان اشتباهاتم را بگويند سعي كردم همان پروسس اوليه را قرار دهم...(البته نويز همچنان باقي ماند.)
    فقط يك سوال: دليل ايجاد شدن نويز در تصوير فقط استفاده نادرست از Curves به خصوص در لايه*ي اول است؟
    بار هم ممنون از راهنمايي دوستان...
    علی محمدی

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

بعد از یه روز دیرکرد , واقعا شوکه شدم وقتی اینجا رو دیدم
    هم به همت بلندتون تبریک میگم که بالاخره دل به دریا زدید و توانایی های خودتون رو نشون دادید هم به استعدادتون که که تونستید کاری زیبا خلق کنید

اما ...

اینکه نویز در کارتون زیاد بوده به علت دستکاری بیش از اندازه تن رنگ ها و شیب سایه ها بوده. در واقع باید گفت دوستان راست میگن و وجود این همه لایه های مختلف لازم نبود
    ضمن اینکه اقدام عجیب تغییر ترتیب لایه ها بعد از اون همه توضیح و ایجاد لایه یک حرکت انتحاری بود

اما من واقعا میگم نتیجه کار خوب شده . غیر از قسمت سمت چپ عکس یعنی جایی که دریا به افق پیوسته میشه و کمی انگار دریا سوخته , بقیه قسمت ها واقعا خوب انجام شده. به هر حال چیزایی هست که فقط مربوط به ویرایش کننده میشه و در این مورد باید خودش تصمیم بگیره

اینکه تصمیم بگیرید دریای شما چه رنگی باشه یا آسمون چه حااتی پیدا کنه فقط و فقط یک نظر شخصیه
    من دوست دارم رنگ دریا کاملا آبی باشه و شما ممکنه کف های سفید دریا رو بپسندید

اما ایرادی که من میتونم به عکس ویرایش شده بگیرم اینه که قسمتهایی از عکس ناگهان تیره و قسمتهایی ناگهان روشن شده . مثلا جایی که منبع نور زرد رنگ وجود داره یعنی خط افق و سمت چپ باید روشن ترین قسمت عکس باشه ولی در عکس ویرایش شده , تیره و کدر شده

یک نکته رو بگم و اونم اینکه سعی کنید نویز عکس رو قبل از ویرایش بگیرید نه بعد از اون

اینکه حد و مرز ویرایش کجاست فکر میکنم حدود 2 یا 3 صفحه قبل نظر خودم رو گفتم . با این حال دلم نمیخواد به این فکر کنم که دارای محدودیت هستم.
    zarei677 و AliMohammadi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1567

سلام...
    جناب دلباز عزيز خيلي خيلي ممنون از ويرايش و راهنمايي شما...

ضمن اینکه اقدام عجیب تغییر ترتیب لایه ها بعد از اون همه توضیح و ایجاد لایه یک حرکت انتحاری بود
    باور بفرماييد بنده جاي لايه*ها را عوض نكردم...فقط براي ويرايش دريا اومدم روي پايين*ترين لايه كليك كردم تا لايه جديد، بالاي لايه*ي صفر درست شود....يعني اول ويرايش آسمان را انجام دادم بعد دريا...اگر اين ترتيب را در نوشتن مراحل كاري عوض ميكردم ديگر لازم نبود كه بگويم: (نميدونم دوستان متوجه منظور من شده*اند؟)
    "جاي لايه*ها را در پالت لايه*ها مطابق شكل زير عوض مي*كنيم!!!!!!..."
    قسمت سمت چپ عکس یعنی جایی که دریا به افق پیوسته میشه و کمی انگار دریا سوخته
    اما ایرادی که من میتونم به عکس ویرایش شده بگیرم اینه که قسمتهایی از عکس ناگهان تیره و قسمتهایی ناگهان روشن شده . مثلا جایی که منبع نور زرد رنگ وجود داره یعنی خط افق و سمت چپ باید روشن ترین قسمت عکس باشه ولی در عکس ویرایش شده , تیره و کدر شده
    بله...دقيقا بعد از نگاه كردن به عكس شما به اين نكته رسيدم...كاملا" حق با شماست...

یک نکته رو بگم و اونم اینکه سعی کنید نویز عکس رو قبل از ویرایش بگیرید نه بعد از اون
    الان كه عكس اصلي را نگاه كردم مقداري نويزي بود...ولي نويزي كه توسط ويرايش من ايجاد شده بسيار بيشتر از نويز اوليه است...

نميدونم تا حالا متوجه ضعف بنده در ويرايش شده*ايد يا خير؟...من موقع ويرايش، عكس را به چند قسمت مختلف تقسيم مي*كنم...و بعد جداگانه به ويرايش هر قسمت مي*پردازم و از ماسك براي اين منظور استفاده مي*كنم...شايد دليل طولاني*تر شدن مراحل كارم همين نكته باشد!...
    علی محمدی

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

این ضعف ویرایش نیست . بلکه این زیربنای ویرایشه. نه من و نه شما بلکه هر کسی که میخواد ویرایشی رو انجام بده باید توانایی جدا کردن قسمتی از عکس و کار روی بخش های مختلف تصویر رو داشته باشه
    ممکنه شما با ایجاد ماسک ها این کار رو انجام بدید و شخص دیگه با تکه تکه کردن تصویر در لایه های جداگانه , اما به هر حال باید عکس برای ویرایش تقسیم بندی بشه

خنده دار میشه اگر برای عکسی که قسمتی از اون کاملا روشن و قسمتی از اون کاملا تیره است بخوایم یکسان عمل کنیم

اما اینکه گفتم نویز رو در مرحله اولیه بردارید به خاطر اینه که تغییر اشباع رنگ و تغییر کنتراست رنگها همواره موجب زیاد شدن دانه دانه های تصویر میشه و اگر عکس اولیه ما برای نمونه دارای 5 واحد نویز باشه ممکنه بعد از تغییر اشباع رنگ و نور تا 5 برابر افزایش پیدا کنه یعنی 25 واحد
    ولی اگر نویز اولیه عکس رو برای مثال از 5 واحد به 1 واحد کاهش بدیم اونوقت بعد از تغییر میزان اشباع رنگ و نور حتی اگر مقدار نویز 5 برابر هم بشه باز مقدار نویز نهایی ما 5 واحد خواهد بود که به هر حال مدیریتش ساده تر از 25 واحد نویزه

خیلی دوست دارم قسمتی مثلا با عنوان مسابقه ویرایش و پیرایش در سایت داشتیم . مثل همه سایت های دیگه. و تو اون تاپیک یک نفر عکسی رو برای ویرایش بذاره و بقیه سعی کنن اون رو ویرایش کنن و در آخر هر دوره به بهترین عکس ها رای بدیم و نهایتا یک نفر به عنوان برنده اون دوره معرفی بشه و هر کس که برنده میشه میتونه عکس بعدی رو برای ویرایش انتخاب کنه
    دوره ها هم میتونن ده روزه یا 2 هفته ای باشند
    و هر کس هم میتونه در مورد چگونگی ویرایشش یا برنامه ای که استفاده کرده ,کمی توضیح بده و به این ترتیب همه ما میتونیم چیزای بیشتری یاد بگیرم

صفحه 12 از 37 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین