صفحه 86 از 127 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 851 تا 860 , از مجموع 1263
Like Tree1339تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح مبتدی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    با یه ابزار انتخاب (مثلا lasso (کلید l)) یه ناحیه با فاصله حدود ۲۰-۳۰ پیکسل بزرگتر از لکه نورانی رو انتخاب کنید (طوری که هاله تیره دور اون رو هم کاملا در بر بگیره) بعد روی ناحیه انتخاب شده کلیک راست کنید و feather رو بزنید. مقدار ش رو روی ۱۰ بذارید و ok رو بزنید. حالا ترکیب shift+delete (فکر کنم تو ویندوز باید shift+bacspace باشه) رو بزنید.
    تو پنجره ای که باز میشه از منوی جلوی use تو قسمت contents، گزینه content-aware رو انتخاب کنید و ok رو بزنید. (ممکنه همین بار اول به نتیجه دلخواه برسید. شاید هم لازم بشه چند بار این کار رو تکرار کنید یا مثلا مجبور بشید یکی دو بار ناحیه انتخاب رو عوض کنید. این کمی به تجربه و بیشتر به شانس بستگی داره!)
    پ.ن: خوشبختانه من خیلی سریع نتیجه قابل قبول رو گرفتم:
    فایل پیوست 44331
    ممنون به خاطر روشي كه ياد داديد.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Monday 13 May 2013 در ساعت 10:51
    AmirS تشکر می‌کند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidep نمایش پست ها
    امیر جان یه روش دیگه اینه که به جای استفاده ی مستقیم از content-aware بیایم از ترکیب Patch و content-aware استفاده کنیم یعنی اینکه با استفاده از ابزار Patch دور تا دور سوژه رو انتخاب کرده بعد از منوی کشوییِ Patch به جای گزینه ی Normal از گزینه ی content-aware استفاده کنیم. با این کار هم از کاراییِ Patch استفاده شده و هم از خصوصیت جایگزینیِ content-aware.
    بله با این ترکیب شانس رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار بیشتر میشه… اعتراف می کنم که یادم نبود patch هم content-aware دار شده :) ولی اولش رفتم سراغ patch و چون کادر تصویر خیلی کوچیک و کادر انتخاب شده خیلی بزرگ بود، امکان استفاده نبود و اومدم سراغ content-aware fill. قطعا وقتی کادر کامل این عکس در اختیار باشه، روش شما راحت‌تر به جواب میرسه.
    Omidep تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

سلام دوستان.

چطور میتونم در عکس منظره ٬ ابرها را شارپرتر و سفید تر کنم بدون اینکه در رنگهای دیگر بخوام تاثیر بذارم به خصوص وقتی ها ابرها پخش باشند و یا پشت درختها باشند که خیلی سخت میشه فکر کنم . بهترین روش چیه میتونه باشه ؟
    ویرایش توسط marypm : Wednesday 19 June 2013 در ساعت 20:08
    میم مطهر
    وقتی میشود دنیایی را در نگاهی گنجاند . . .

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

04ic2dnt.jpg

ميتونيد اول با
    patch tool
    ناهيه مورد نظر رو انتخاب کنيد (کمی بزرگ تر) و از اطرافش که همرنگه واسه پتچ کردن استفاده کنيد
    بعد با
    smudge tool
    رنگ ها رو يکدست کنيد
    marypm تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

دوستان یه سوال دیگه هم دارم .وقتی عکسی را باز میکنم اتوماتیک با ACR باز میشه وقتی ادیت را انجام میدم و میزنم ‌open میره توی خود ماژول اصلی فتوشاپ . خوب حالا اگر در هیمن حین بخوام دوباره سویچ کنم و برگردم به ACR چی کار باید بکنم. تا حالا هر وقت خواستم مجبور شدم عکس را ذخیره کنم ببندم دوباره باز کنم تا در ACR باز بشه .

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط marypm نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دیگه هم دارم .وقتی عکسی را باز میکنم اتوماتیک با ACR باز میشه وقتی ادیت را انجام میدم و میزنم ‌open میره توی خود ماژول اصلی فتوشاپ . خوب حالا اگر در هیمن حین بخوام دوباره سویچ کنم و برگردم به ACR چی کار باید بکنم. تا حالا هر وقت خواستم مجبور شدم عکس را ذخیره کنم ببندم دوباره باز کنم تا در ACR باز بشه .
    سلام

کلید Shift را پایین نگه داشته تا دگمه Open Image در ACR تبدیل به Open Object شود و اگر روی آن کلیک کنید به محیط اصلی فتوشاپ می روید، و اگر دوباره در محیط اصلی فتوشاپ در پالت لایه ها برروی لایه ای که هست دابل کلیک کنید باز به ACR برخواهید گشت.

از این روش برای ویرایش های غیرتخریبی نیز استفاده میشود، ضمن آنکه بعضی امکانات فتوشاپ برای این روش غیرفعال میشوند(مثل بعضی فیلترها)

شاد باشید......
    ALI.Barutkub و marypm تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

سلام به همه دوستان. امروز این لینک دادم در مورد Shortcuts ها نرم افزار فتوشاپ. امیدوارم به دردتون بخوره:
    Shortcuts In Photoshop
    نمونه عکس:
    319906.image0.jpg

یا حق
    پ.ن: امیدوارم تو تاپیک اشتباهی نباشه!
    ویرایش توسط amir.komeily : Thursday 20 June 2013 در ساعت 10:22
    Amir Abdolpanah، saeed2vfx، sh.khani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Omidep آواتار ها
    تشکر کرده
    1534

سلام دوستان.

چطور میتونم در عکس منظره ٬ ابرها را شارپرتر و سفید تر کنم بدون اینکه در رنگهای دیگر بخوام تاثیر بذارم به خصوص وقتی ها ابرها پخش باشند و یا پشت درختها باشند که خیلی سخت میشه فکر کنم . بهترین روش چیه میتونه باشه ؟
    سلام
    برای شارپ کردن می تونید از فیلترهای موجود در فتوشاپ مثل Unsharp Mask و یا پلاگین های مربوطه استفاده کنید.

ولی برای سفیدتر کردن ابرها (و کلا تصویر) روش های زیادی هست که چون در اینجا می خواهید فقط ابر را سفید کنید باید با ماسکینگ هم آشنایی داشته باشد.
    شما می تونید ابتدا ابرها را ماسک کنید و بعد اقدام به پراسس کنید و و یا برعکس ابتدا پراسس انجام بدید و بعد ماسک کنید.
    روشی که به نظرم میاد بهتر از بقیه جواب بده (مخصوصا در سفید تر کردن چشم) استفاده از ابزار Dodge هست. به این صورت که ابتدا بالای لایه ی اصلی، با فشردن همزمان کلیدهای Alt و Ctrl و کلیک بر روی دکمه ی New Layer یک لایه ی خاکستری ایجاد کنید، در اینجا پنجره ای مانند زیر باز می شود:

تنظیمات را مانند آنچه که من اعمال کردم انجام بدید (مد لایه رو فعلا روی Soft Light قرار بدید بعدا می توان تغییرش داد).
    بعد از آنکه لایه ی خاکستری را ایجاد کردید از جعبه ابزار، Dodge را انتخاب کنید Exposure را تقریبا پایین بگیرید مثل 15 تا 20 ، Range را Midtones یا Highlights قرار دهید (و یا هر دو در دو لایه ی جدا).

با استفاده از ابزار Dodge به آرامی ابرها را سفید تر کنید تا جایی که ابرها غیر طبیعی جلوه نکنند و سایه ها را به کلی از دست ندهید. مد لایه را در حالت Overlay هم می تونید امتحان کنید.
    موفق باشید.
    ALI.Barutkub، saeed2vfx و marypm تشکر می‌کنند.
    امید بنی اسدی
    "Silence, and Deeper silence, When crickets hesitate"

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

سلام دوستان.

سلام

احتمالا این مطلب بدردتون بخوره:
    شاد باشید.....
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

سلام
    نمیدونم چرا سیستم من با cs6مشکل داره سرعت پردازش پایین میاد بعده یه مدت اخطار پر شدن درایو رو میده و..
    احساس کردم علتش ویروس باشه اما با به روزترین آنتی ویروس هم این مشکلو دارم
    ناچار cs5رو نصب کردم که اونم جدیدا برا فایلهای acrارور میده
    دوستان اگه لطف کنذ و علت این مشکلو بفرمایید بسیار ممنون میشم

صفحه 86 از 127 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 ... آخرینآخرین