صفحه 43 از 62 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 421 تا 430 , از مجموع 612
Like Tree1050تشکر

موضوع: فیلمبرداری با دوربین های Dslr

كاربر جديد AEROCAMERA_8 آواتار ها
    تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط G.reza نمایش پست ها
    دوستان حسگر دوربين black magic camera 4k سوپر 35 م م تقريبا 1م م در طول و عرض از 7d كوچكتره و قيمتش هم تقريبا 4000 دلاره . درضمن شيار هاردهاي ssd داره و ديگه نياز به ركوردر نداره . Blackmagic Design Blackmagic Production Camera 4K

شركت black magic دو مدل دوربين ديگه هم داره كه يكيش 2000 دلاره و يكي ديگش 1000 دلاره
    Blackmagic Design Cinema Camera with EF Mount CINECAM26KEF B&H

Blackmagic Design Blackmagic Pocket Cinema Camera
    برای زوم شسی خاص داره یا باید مثل dslr دستی زوم کرد؟ یعنی کامل با لنزاش مچ میشه؟

كاربر جديد G.reza آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط AEROCAMERA_8 نمایش پست ها
    برای زوم شسی خاص داره یا باید مثل dslr دستی زوم کرد؟ یعنی کامل با لنزاش مچ میشه؟
    نه مثل dslr هاست و بايد دستي زوم كرد.
    AEROCAMERA_8 تشکر می‌کند.

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

سلام
    دیتا بیت ریت دوربین های 7دی 60 دی 70 دی 550 دی آیا یکی هس؟
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

سلام دوستان عزیز

1 - میخواستم بدونم با دوربین 700D میشه در حد حرفه ای فیلمبرداری کرد و کلیپ ( موزیک ویدیو ) مناسب تولید کرد که در شبکه های معتبر هم قابل پخش باشه ؟
    2- کیفیت فیلم برداری 600D و 700D خیلی فرق دارند یا خیر ؟ ( فکر میکنم 700D فوکوس متوالی در حال فیلمبرداری داره که 600 نداره . درسته ؟
    3- در رنج قیمتی 1.5 تا 2.5 چه دوربین DSLR ای از نظر فیلمبرداری مناسب تر هست ؟

كاربر جديد farzad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    2

با سلام خدمت آقا احسان عزیز ؛

درباره دوربین 700D که فرموده بوده اند که آیا امکان ضبط موزیک ویدئو داره یا نه باید بگم که اگه نورپردازی کار درست باشه ، بله ! می توانید موزیک ویدئو خوب بگیرید. درباره شبکه ها هم بیشتر به مبانی زیباشناسی و کیفیت تصویر اهمیت می دن تا صدای خواننده و ... ( اینو که می گم حاصل هزاران مورد تجربه دیداره ). یعنی اگه نورپردازی درست باشه ، زیباشناسی هم رعایت کنید ؛ خیالتان از کیفیت تصویر راحت باشه و مطمئن باشید صد در صد در بهترین کانال های موزیک قابل استفاده است.

درباره فرق تصویربرداری 600D و 700D باید بگم که از نظر کیفیت زیاد فرق قابل توجه ای ندارند ؛ به جز اینکه ISO را نمیشه در 600D دستی هنگام فیلمبرداری تنظیم کرد و همان قضیه فوکوس اتوماتیک متوالی که خودتان فرمودید. در جریان باشید که کلا در هنگام فیلمبرداری نمیشه به صورت اتوماتیک با دوربین 600D فوکوس کرد. البته ناگفته نماند که این مشکل در دوربین 650D حل شده است.

درباره بهترین دوربین تصویربرداری DSLR بین قیمت 1 میلیون و 500 تومان و 2 میلیون و 500 تومان ؛ می توانید از دوربین 650D استفاده کنید با یک لنز خوب ( در صورت وجود سوال به بخش تاپیک تخصصی لنز تشریف ببرید ) که خیلی کیفیت خوبی داره و برای موزیک ویدئو هم جواب می ده. البته برای هر سه دوربین باید از کمترین ISO ممکن ( زیر 800 ) و با نورپردازی درست استفاده کنید که از نهایت کیفیت بهره مند شوید.

انشالله موزیک ویدئو های ساخت شما را به زودی زود در بهترین شبکه ها ببینیم ...
    Ehsan_ez تشکر می‌کند.

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad.s نمایش پست ها
    با سلام خدمت آقا احسان عزیز ؛

درباره دوربین 700D که فرموده بوده اند که آیا امکان ضبط موزیک ویدئو داره یا نه باید بگم که اگه نورپردازی کار درست باشه ، بله ! می توانید موزیک ویدئو خوب بگیرید. درباره شبکه ها هم بیشتر به مبانی زیباشناسی و کیفیت تصویر اهمیت می دن تا صدای خواننده و ... ( اینو که می گم حاصل هزاران مورد تجربه دیداره ). یعنی اگه نورپردازی درست باشه ، زیباشناسی هم رعایت کنید ؛ خیالتان از کیفیت تصویر راحت باشه و مطمئن باشید صد در صد در بهترین کانال های موزیک قابل استفاده است.

درباره فرق تصویربرداری 600D و 700D باید بگم که از نظر کیفیت زیاد فرق قابل توجه ای ندارند ؛ به جز اینکه ISO را نمیشه در 600D دستی هنگام فیلمبرداری تنظیم کرد و همان قضیه فوکوس اتوماتیک متوالی که خودتان فرمودید. در جریان باشید که کلا در هنگام فیلمبرداری نمیشه به صورت اتوماتیک با دوربین 600D فوکوس کرد. البته ناگفته نماند که این مشکل در دوربین 650D حل شده است.

درباره بهترین دوربین تصویربرداری DSLR بین قیمت 1 میلیون و 500 تومان و 2 میلیون و 500 تومان ؛ می توانید از دوربین 650D استفاده کنید با یک لنز خوب ( در صورت وجود سوال به بخش تاپیک تخصصی لنز تشریف ببرید ) که خیلی کیفیت خوبی داره و برای موزیک ویدئو هم جواب می ده. البته برای هر سه دوربین باید از کمترین ISO ممکن ( زیر 800 ) و با نورپردازی درست استفاده کنید که از نهایت کیفیت بهره مند شوید.

انشالله موزیک ویدئو های ساخت شما را به زودی زود در بهترین شبکه ها ببینیم ...
    لطفا اشتباه راهنمایی نکنید...
    دوربین 600D در حالت manual به راحتی Iso رو میشه تغییر داد و جایی که صحبت از نورپردازی میکنید ینی باید به صورتی عمل کنیم که iso رو حداکثر روی100-200 تغییر بدیم.چون باید بدونیم که سنسور سایزش کوچیکه،خورش نورش کمه و در نتیجه گین شدیدی ایجاد میکنه.از 200 به بالاشو که من اصلا استفاده نکردم چه برسه برای موزیک ویدئو ...فاجعه میشه...
    برای حالت فکوس اتوماتیک هم میشه از حالت Live استفاده کرد.اما به نظر من از حالت Auto روی دوربین به هیچ وجه استفاده نکنید.نظر شخصی
    در نظر داشته باشید فوکوس اتوماتیک شارژ باتری رو به شدت کم میکنه.
    Ehsan_ez و ghj71 تشکر می‌کنند.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

ممنون از شما دوستان عزیز
    پس اگه فوکوس اتوماتیک در حین فیلمبرداری خیلی قابل استفاده نیست و در کل کیفیت متفاوتی ندارن پیشنهاد میکنید 600D رو بگیرم یا 650 یا 700 و به چه دلیل ؟

یه سوال دیگه اینکه برای ادیت فیلم های گرفته شده با دوربینهای dslr به ابزار سخت افزاری و external نیاز هست یا با نرم افزارهای ادیت میشه کیفیت خروجی خوبی گرفت ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1219

بادرود
    امیدوارم لینک زیر مفید واقع شود.
    مجموعه درس های فیلمبرداری با دوربین DSLR
    ali k، AEROCAMERA_8 و Ehsan_ez تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan_ez نمایش پست ها
    ممنون از شما دوستان عزیز
    پس اگه فوکوس اتوماتیک در حین فیلمبرداری خیلی قابل استفاده نیست و در کل کیفیت متفاوتی ندارن پیشنهاد میکنید 600D رو بگیرم یا 650 یا 700 و به چه دلیل ؟

یه سوال دیگه اینکه برای ادیت فیلم های گرفته شده با دوربینهای dslr به ابزار سخت افزاری و external نیاز هست یا با نرم افزارهای ادیت میشه کیفیت خروجی خوبی گرفت ؟
    به نظر من شما اگه میخوای کار تصویربرداری انجام بدی من به شخصه بهت 600D رو پیشنهاد میکنم.اگه براش گریپ و یه لنز 24-105 سری L هم بگیری و شیدر و... میتونی بهتر عمل کنی.
    650d و700D تفاوت چندانی ندارن به نظر من بجای هزینه بیشتر همون 600D رو بگیر و تجهیزات.

قسمت دوم سوالتو متوجه نشدم.نیازی به ابزار سخت افزاری نیستش.منظورتو واضح تر بگو
    Ehsan_ez تشکر می‌کند.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر جديد farzad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    2

با سلام ؛

دوست عزیز ؛ دوربین 650D تا ISO 800 نویز زیاد خاصی نداره. برای همین من گفتم حداکثر 800. وگرنه نوشتم که هر چه قدر هم که کمتر شد ؛ بهتر. در ضمن کنترل ایزو در زیر 200 کمی کار سختی است ( در موزیک ویدئو های کم بودجه و کم تجهیزات ).

دوربین 600D هم من برای تصویربرداری یک مستند کوتاه تجربی سه روز پیش دعوت بودم که دوربین مورد استفاده کارگردان 600D بود و هنگام فیلمبرداری زمانی که کلید ISO رو فشردم نوشت که امکان این عمل وجود ندارد. تنظیم دستی ایزو امکان پذیر است ، اما با دقت بخوانید که نوشتم هنگام تصویربرداری این امکان را ندارد. با این حال نظر شما محترم و تشکر از شما

درباره سوالی هم که درباره تدوین پرسیده شد ؛ خیر ، با استفاده از نرم افزار های درست و مهارت تدوینگر می توانید بهترین خروجی را بگیرید.
    Ehsan_ez تشکر می‌کند.

صفحه 43 از 62 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 ... آخرینآخرین