صفحه 5 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 143
Like Tree204تشکر

موضوع: خرید دوربین حرفه ای تا سقف 2 میلیون تومان

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.vAhiD.DI نمایش پست ها
    استاد واقعاً این حرفتون جای تحسین داره.... درود بر شما به خاطر این حرفتون...

در مورد سایت بله حق با شماست... چون به عکاسی HDR علاقه ی زیادی دارم این سایت رو برای نمونه گذاشتم... حالا میشه شما هم نظرتون رو بابت دوتا دوربین بگین جناب میری؟؟ یه ارزیابی کلی....
    شما محبت دارید بنده استاد نیستم و در این سایت در حال درس آموزی هستم

با در نظر گرفتن جمیع جهات قطعا برنده میدان Nikon D7000 است بدنه و سیلینگ بهتر - داینامیک رنج بالاتر - سیستم فوکاس بهتر - کیقیت عکس بهتر - رفتار نویزی بهتر - ویوفایندر بزرگتر - سنسور بزرگتر و سرعت عکاسی پیاپی بالاتر
    و در مقابل فیلمبرداری بهتر - صفحه نمایش بهتر و متحرک و رزولوشن بالاتر از برتری های 60d است.
    در نهایت این نیاز شما است که تعیین کننده است و در اکثر اوقات همان دوربین های ابتدایی هم پاسخگوی نیاز ما هست. و اینکه کیفیت عکس ها به مهارت عکاس وابسته است و در مرحله بعدی دوربین و تجهیزات موثر است.
    لنز هم بسیار مهم است و بیشتر روی انتخاب آنها حساس باشید.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نوید خان ممنون... در مورد نظر ایشون بنده هم شک کردم... البته ایشون خودشون هم خیلی وقت کانون داشتن ولی الان میگن میخوام تغییر برند بدم.... درمورد مدلهایی که گفتین بله.... برای شروع خوبن... ولی انتخابی که من میخواستم یه اتخابی بود که چندسالی بتونه نیازهامو برطرف کنه.... در مورد لنز هم ممنون که راهنمایی کردین....

فقط میدونین چیه؟؟ سر هر مقایسه ای میرسم برند نیکون یه گام جلوتره.... مثلاً این جا رو نگاه کنید:

http://hdrcreme.com در پایین سایت رو نگاه کنید

top cameras

* Nikon D300
    * Canon EOS 50D
    * Canon EOS 500D
    * Nikon D5000
    * Canon EOS 450D

اینا لیست دوربینایی هستن که عکاسا برترین امتیایزا ررو بهشون دادن توی این چند سال.....

من هم نمیدونم دیگه ....

60D یا D7000 ....... نظر شما راستی چیه؟؟

ممنون
    سلام

برداشت من از گفته های شما اینه که به برند نیکون تمایل بیشتری دارید. در این صورت حتما D7000 یا مدل های پایین تر از برند نیکون رو تهییه کنید.

اما

• دوست عزیز هر وب سایتی به زبانی غیر از زبان مادریمان لزوما معتبر نیست !
    • ثانیا، شما از فرض غلظ به هر حکمی بخواهید میرسید، کجای سایت آمده است که

اینا لیست دوربینایی هستن که عکاسا برترین امتیایزا ررو بهشون دادن توی این چند سال.....

اون دوربین هایی که نام بردید فقط بیانگر تعداد عکس های ثبت شده در گالری آن سایت با آن دوربین هاست. همین ! هیچ تفسیر دیگری هم ندارد. برای مشاهده بیشتر به صفحه زیر نگاهی بیاندازید.
    کد:
    http://hdrcreme.com/cameras
    از این جور مقایسه ها هم میخواهید انجام دهید (مقایسه آماری)حداقل به سایتی مثل Flicker سر بزنید نه سایتی که جمعا 3000 تا عکس هم ندارد.

D7000 و 60D هر دوربین های مناسب و خوبی هستند، من در مورد عکاسی HDR بسیار بی تجربه ام، در ضمن استاد هم نیستم،
    اگر به برند نیکون علاقه دارید در خرید D7000 شک نکنید.

شاد باشید.
    Arash، R.Asgari، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

استاد واقعاً این حرفتون جای تحسین داره.... درود بر شما به خاطر این حرفتون...

در مورد سایت بله حق با شماست... چون به عکاسی HDR علاقه ی زیادی دارم این سایت رو برای نمونه گذاشتم... حالا میشه شما هم نظرتون رو بابت دوتا دوربین بگین جناب میری؟؟ یه ارزیابی کلی....
    ۳ نکته ساده بگم d7000 دینامیک رنج بسیار بالایی داره و برای hdr از 60d مناسبتر
    قیمت d7000 از 60d قبل از سونامی ۰ ۲۵ تومان بالاتر بود که الان نزدیک به 60d هست پس از نظر اقتصادی مناسب تر
    جایزه معتبر تیپا تو این کلاس رو d7000 امسال گرفت
    R.Asgari و Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کنند.

كاربر همراه movahedian آواتار ها
    تشکر کرده
    642

درود؛
    ابتدا خیلی تشکر می‌کنم که واقعاً صادقانه و درحدی مبتدی نظیر بنده توضیح دادین... واقعاً تشکر...
    بنده فکرمو کردم، تصمیم تا حدی مبنی بر خرسید 60D متمایل شده، فقط یه سوال دیگه داشتم که برام مبهم بوده. ببینید اگه به لیست قیمت 60Dتوی ایران طبق سایت دیجی‌کالا و یا بازار دقت کنید:

Canon EOS 60D Body ◄▬▬▬ 1.250.000 تومان
    Canon EOS 60D Kit EF 18-55 IS ◄▬▬▬ 1.360.000 تومان
    Canon EOS 60D Kit EF 18-55 & 55-250 IS ◄▬▬▬ 1.470.000 تومان
    Canon EOS 60D Kit EF 18-135 IS ◄▬▬▬ 1.840.000 تومان

دوستان چون این اولین DSLR بنده هست تجربه‌ی زیادی روی لنزها و باقی مسائل ندارم، البته آقا مهدی لطف کرده بودن راهنمایی بزرگی در این بابت بنده رو کردن... که هدف بنده عکاسی پرتره و در کنارش landscape بوده... و گفتن برای پرتره لنز تله کوتاه بگیرم... لنز 18-85 لنز خوبی برای landscapeو پرتره هست.... و همچنین 18-55 و 55-250 هم نباید انتظاری داشته باشیم از این لنزها به دلیل رنج های پایین و بالاشون....
    به نظر شما بنده که هدفم همون portrait و landscape بوده کدوم لنز رو مد نظر قرار بدم؟؟؟ همون 18-55 خوبه؟؟؟ یا بدنه رو به همراه یه لنز 18-85 (24-136) بگیرم؟؟؟ .... آقا مهدی گفته بودن که 18-85، بنده توی کتاب هم خوندم محدوده 85-100 بهترین محدوده برای عکاسی پرتره هستش... ولی محدوده لندسکیپ رو نمی دونم... لطفاً اگه میشه در مورد لنز 18-135 (مدل چهارمی) هم یکم توضیح بدین... تخصص این لنز کجاست؟؟
    یه سوالی هم برام پیش اومده بود: چرا این مدل سومی که بالا نوشتم که همراه با 2 لنز هست قیمتش زیاد تفاوتی با مدل دومی نداره !!! چون تقریباً لنز 55-250 نصف قیمت در میاد...
    البته راستش دوستان یه چیزی هم بگم، این جمله ته دلم مونده، Nikon D7000 - Nikkor AF-S 18-105mm VRهم یه ذره دلم رو گرفته، راستش مقایسه‌های رو که می‌خونم LCD متحرک و قدرت فیلم‌برداری و همچنین در اون طرف قدرت قوی عکس‌برداری نیکون آدم رو واقعاً سردرگم می‌کنه، مخصوصاً در مطلب "بهترین سنسور های APS-C سال 2010" ... راستش چون اولین DSLRم هست و به قول خیلی از دوستان که میگن مهاجرت از یه برند به برند دیگه سخته، این انتخاب سخته، آخه یه استادی هم بود که واقعاً عکاسیش عالیه، بهم میگفت من کانن دارم ولی می‌خوام از کانن به نیکون مهاجرت کنم، نیکون کیفیتش فوق‌العادست، تو هم میخوای بگیری از اول نیکون کار کن.... نمی‌دونم راستش دیگه... انتخاب سختیه...

ارادمتند همه - وحید

با سلام خدمت شما

چند ماه پیش در موقعیت مشابه شما بودم با کمی تفاوت( چند لنز و فلاش نیکون داشتم) به هر حال در مقایسه این دو دوربین مطالب زیادی هست که پیشنهاد می کنم بخونید اجمالا" در همه آنها برتری در بخش عکاسی با دی7000وفیلمبرداری با 60دی است انتخاب بر میگردد به شما که کدام برایتان مهم است دوستان نکات خوبی رو یاد آور شدند منم چند مطلب از قلم افتاده به ذهنم میرسه که در انتخاب بنده در خرید دی 7000 بسیار تاثیر گذار بود1- نورسنج بسیار پیشرفته دی7000 که "با بهره گیری از 2016پیکسل و یک پردازنده 3D به صورت تئوری امکان دنبال کردن سوژه‌های متحرک را براساس رنگ و جهت حرکتشان دارند"2- نویز کمتر در دی7000 به علت بزرگتر بودن سنسور و در نتیجه چگالی رزولوشن کمتر نکته مهمی است3- بدنه فلزی دی7000درمقایسه با60دی 4-پوشش 100درصدویوفایندر دی7000در مقایسه با 96درصد60دی. در نهایت من از خرید و کار با این دوربین راضی هستم (حیطه کاری بنده عکاسی از طبیعت ) نکته ای که از نظر من ضعف این دوربین هست ابعاد کوچک آن است که موقع نصب لنز های سنگین این مورد ملموس است البته بازهم فکر نمیکنم از 60دی کوچکتر باشد.

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط movahedian نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما

نکته ای که از نظر من ضعف این دوربین هست ابعاد کوچک آن است که موقع نصب لنز های سنگین این مورد ملموس است البته بازهم فکر نمیکنم از 60دی کوچکتر باشد.
    ابعادش بله ، با اینکه کمی از d90 بزرگتر است ولی شکل و فرم بدنه برای هندلینگ میتوانست خیلی بهتر باشد

بدنه ی 60 بزرگتر از D7000 است و تقریبا میشه گفت که هندلینگ , و خوشدستی 60D کمی بهتر از D7000 است ، و اما در سایر موارد از نظر عکاسی برتری با D7000 است

البته ناگفته نماند که همانطور که دوستان عزیز هم فرمودند ،در مورد بدنه ی این دو دوربین ، سیلینک D7000 بهتر از 60D هست

و اگر به دنبال فیلم برداری هستید 60D انتخاب بهتری هست
    در مورد فیلم برداری هم باید یگم که ، به نظر بنده کسی که میخواهد دوربین عکاسی حرفه ای DSLR بگیرد ، مسلما باید هدف اصلی آن

عکاسی باشد و فیلم برداری در اولویت های بعدی باید باشد ،

وگرنه با یک دوربین هندیکم هم میشه کار فیلم برداری تاحدی که نیاز آدم رو برطرف کنه انجام داد

پس اگر کسی می خواهد DSLR بگیرد ، به نظر من در ایتدا تنها باید به عکاسی و خصوصیات دوربین در این مورد توجه نماید و بعد فیلم

برداری ، البته فیلم برداری هم میشه به عنوان یکی از فاکتورهای دوربین برای خرید نام برد ولی نه به عنوان فاکتور اصلی در دوربین DSLR

این نظر شخصی بنده است

موفق باشید

سعید
    R.Asgari، djmehdi_67، movahedian و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    برای پرتره به یک لنز تله کوتاه نیاز است. از 80 85 به بالا. اگر فرضا یک نیکون با لنز 18-105 خریداری کنید شما یک لنز با فاصله کانونی 28-160 خواهید داشت که برای پرتره مناسب است. البته لنزهای فیکس (مثلا 50 مم که روی دوبین شما میشود 75) با دیافراگم بالا هم برای عکاسی پرتره در indoor موجود هست که هم ارزان قیمت هستند هم با دیافراگم باز زمینه محو جالبی ایجاد میکنند و هم عکسهای بسیار با کیفیتی میگیرند( شارپنس و کنتراست).
    برای لند اسکیپ همین لنز با واید 28 برای شروع کافی است. در اینده اگر جوابگو نبود و نیاز شد میتوانید یک لنز زوم اولترا واید تهیه کنید. درضمن سنسورهای جدید نیکون دینامیک رنج بالاتری دارند و برای عکاسی طبیعت مناسبتر هستند.
    شما با خرید یک بدنه نیکون مثل دی5100 یا دی7000 میتوانید لنز را م با قیمت کمتر روی بدنه خریداری کنید.
    گزینه دیگری هم برای شما وجود دارد. دی600 همراه با لنز 15-85 کنون(میشود رنج 24-136). یک لنز بسار عالی با رنج بسیار جذاب. به دلیل وایدتر بودن این لنز امکان عکاسی landscape بسیار بهتری را در اختیار شما میگذارد. برای پرتره هم رنج بسیار مناسبی دارد. از نظر کیفیت هم بالاتر از 18-105 نیکون است. اما اندکی هم گرانتر(دو برابر;)).
    شما میتوانید 600دی را با لنزهای ارزانتر هم تهیه کنید مثل 18-55 ویا 55-250. البته انتظار خیلی زیادی ز این لنزها نداشته باشید. خصوصا که نیاز به تعویض لنز هم پیدا خواهید کرد.
    فکر میکنم یک نیکون 5100دی بمراه لنز کیت به بودجه شما نزدیکتر باشد.
    من هم وضعیت مشابهی در خرید دوربین دارم. و شاید کمی پیچیده تر! 3 تا گزینه از 3 برند مختلف دارم! PENTAX K-5 CANON 60D NIKON D7000 و چون اختلاف کمی بین کیفیت عکس این 3 دوربین هست می مونه بحث انتخاب لنز. با توجه به بودجه و رنج مورد نیاز و نوع استفاده ی من (پرتره و آتلیه) 3 انتخاب اولیه وجود داره : PENTAX 17-70 CANON 15-85 NIKON 18-105 ضمنآ تجربه ی کار با D90 + 18-105 رو دارم و می خواستم بدونم آیا با توجه به یکسان بودن لنز 105-18 در D7000 و D90 تفاوت خاصی در خروجی این دوربینها هست؟ با تشکر از راهنمایی دوستان و اساتید محترم.

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed b نمایش پست ها

در مورد فیلم برداری هم باید یگم که ، به نظر بنده کسی که میخواهد دوربین عکاسی حرفه ای DSLR بگیرد ، مسلما باید هدف اصلی آن

عکاسی باشد و فیلم برداری در اولویت های بعدی باید باشد ،

وگرنه با یک دوربین هندیکم هم میشه کار فیلم برداری تاحدی که نیاز آدم رو برطرف کنه انجام داد

پس اگر کسی می خواهد DSLR بگیرد ، به نظر من در ایتدا تنها باید به عکاسی و خصوصیات دوربین در این مورد توجه نماید و بعد فیلم

برداری ، البته فیلم برداری هم میشه به عنوان یکی از فاکتورهای دوربین برای خرید نام برد ولی نه به عنوان فاکتور اصلی در دوربین DSLR

این نظر شخصی بنده است

موفق باشید

سعید
    من هم شدیدا با فرمایشات سعیدخان موافقم چون به تجربه دیدم
    یکی از محدودیت های فیلمبرداری در دوربین های حرفه ای اینه که شما محدود به لنزها هستید یعنی وقتی یک لنز 18-55 روی دوربین دارید توانایی زیادی برای زوم ندارید و الی آخر
    چندی پیش یکی از بستگان قصد خرید دوربین فیلمبرداری داشت با قیمتی در حدود همین دوربینهای DSLR که خودشون به این نتیجه رسیدند که حالا که قراره این قدر خرج دوربین فیلم برداری بکنیم یه دوربین عکاسی حرفه ای میخریم که هم عکاسی کنیم و هم فیلبرداری که بیشتر هم برای فیلم برداری میخواستند و هر چی ما جز زدیم که نکنید گوش ندادند و حالا موندن توش که باید چند برابر خرج کنند تا هی لنز عوض کنند و فعلا به یک 18-200 راضیشون کردم.
    قرض اینکه خیلی تو مود فیلمبرداری نباشید یعنی منظورم اینه که اولویتتون رو به بخش فنی عکسبرداری لحاظ کنید اگر دوربین عکاسی میخواهید.
    خودم به شخصه شاید باور نکنید اما تا حالا شاتر دوربین رو بالا نگه نداشتم(یعنی فیلمبرداری نکردم)
    در یک کلام فیلبرداری رو به عنوان یک آپشن نگاه کنید تا یک اصل ...
    باز هم این نظر من بود تا نظر شما چی باشه ...
    R.Asgari، Mr.vAhiD.DI و Miri تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.ghorbani نمایش پست ها
    من هم وضعیت مشابهی در خرید دوربین دارم. و شاید کمی پیچیده تر! 3 تا گزینه از 3 برند مختلف دارم! PENTAX K-5 CANON 60D NIKON D7000 و چون اختلاف کمی بین کیفیت عکس این 3 دوربین هست می مونه بحث انتخاب لنز. با توجه به بودجه و رنج مورد نیاز و نوع استفاده ی من (پرتره و آتلیه) 3 انتخاب اولیه وجود داره : PENTAX 17-70 CANON 15-85 NIKON 18-105 ضمنآ تجربه ی کار با D90 + 18-105 رو دارم و می خواستم بدونم آیا با توجه به یکسان بودن لنز 105-18 در D7000 و D90 تفاوت خاصی در خروجی این دوربینها هست؟ با تشکر از راهنمایی دوستان و اساتید محترم.
    تفاوت خاصی که به لنز مربوط باشه نه نویز کمتر رزولوشن بالاتر ...که به تفاوت سنسور بر میگرده در اینکه خروجی بهتری از d90 داره شکی نیست
    Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    تفاوت خاصی که به لنز مربوط باشه نه نویز کمتر رزولوشن بالاتر ...که به تفاوت سنسور بر میگرده در اینکه خروجی بهتری از d90 داره شکی نیست
    متشکرم. بله تا حدودی ولی فکر می کنم با توجه به عدم تغییر لنز نتایج حاصله از مزایا و معایب یکسان مربوط به لنز برخوردار خواهند بود. و چه بسا تغییر لنز مهمتر و محسوستر از تغییر بدنه و سنسور باشد. مثلآ D3100 به همراه یک لنز با کیفیت تر از 105-18 در حدود قیمت یک میلیون به نظر شما خروجی متفاوت تری نخواهد داشت؟ هرچند که لنز خاصی با رنج مشابه و کیفیت بهتر سراغ ندارم. اگه در این زمینه راهنمایی کنید ممنون میشم.

تشکر کرده
    253

تقریبا تمام مدلهای dslr که جدید هستند فیلمبرداری دارند پس جزو امکانات اولیه دوربینها شده ولی با توجه به تفاوت های زیاد و حرفه ای و هزینهای گزاف لوازم جانبی برای فیلم برداری (فالو فوکوس از ۴۰۰ تا چند میلیون ...)
    کسانیکه قصد استفاده غیر حرفه ای تو فیلمبرداری دارند خیلی رو فیلمبرداری با dslr حساب نکنند ملاک انتخاب رو تو امکانات دیگه بزارند
    R.Asgari، djmehdi_67 و Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین