صفحه 10 از 24 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 236
Like Tree298تشکر

موضوع: انتخاب Dslr برای عکاسی معماری

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

برای کار شما باید تاکید بیشتری بر لنز داشته باشید تا بدنه . در عکاسی معماری احتیاج به دینامیک رنج بالایی نخواهد بود همچنین سرعت بالای دوربین هم زیاد کارایی نخواهد داشت . در عوض وجود LCD گردان ممکن است مفید باشد همچنین با توجه به اینکه بعضا لازم است در فضای indoor عکاسی کنید نویز کم سنسور در ایزوهای بالا مفید خواهد بود. لذا تمام بدنه های فعلی بازار چه از برند نیکون یا کانن کار شما را راه خواهد انداخت به شخصه پیشنهاد خرید یک بادی ارزان مثلا 550d کانن را میکنم . بقیه پولتان را هم میتوانید صرف خرید لنزهای با اعوجاج کم و تاکید بیشتر بر رنج واید کنید .
    Walkman، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

پیش فرض سلام

دوست عزیزم اگه بودجه تونو بتونید ببرید رو2800 میتونید لنز 24-70 نیکور با بدنه دی90 تهیه کنید که من فکر کنم این لنز شاهکاره و تو تک تک فاصله های کانونیش قابل رقابت با لنز فیکس تو اون فاصله کانونیه ...

شاد باشید.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه hamid_rabbi آواتار ها
    تشکر کرده
    359

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    برای کار شما باید تاکید بیشتری بر لنز داشته باشید تا بدنه . در عکاسی معماری احتیاج به دینامیک رنج بالایی نخواهد بود همچنین سرعت بالای دوربین هم زیاد کارایی نخواهد داشت . در عوض وجود LCD گردان ممکن است مفید باشد همچنین با توجه به اینکه بعضا لازم است در فضای indoor عکاسی کنید نویز کم سنسور در ایزوهای بالا مفید خواهد بود. لذا تمام بدنه های فعلی بازار چه از برند نیکون یا کانن کار شما را راه خواهد انداخت به شخصه پیشنهاد خرید یک بادی ارزان مثلا 550d کانن را میکنم . بقیه پولتان را هم میتوانید صرف خرید لنزهای با اعوجاج کم و تاکید بیشتر بر رنج واید کنید .
    پیشنهاد خوبیه ولی الان دیگه ارزون نیست! از زیر 900 رسیده به 1150 ! در کل باید بررسی کنن ببینن میتونن تقریبا 300 تومن بیشتر پول بدن یا خیر!؟

البته LCD چرخان هم نداره!

مدلهای زیر دارای LCD چران هستند:

Nikon: d5000 & d5100

Canon: 60d & 600d

پ ن: دوست عزیز به هیچ عنوان نگران کمبود لنزها تو برند نیکون نباشید! مطمئن باشید با بودجه شما و هر بودجه ای لنز مناسب تو هر برندی یافت خواهد شد! شما بهتره اون برندی رو انتخاب کنید که بهتون حس بهتری میده بعد اعام کنید تا دوستان از اون به شما مدلی در خور کار شما پیشنهاد بدن

البته ضمن احترام به نظر دوستمون باید عرض کنم به نظر بنده داینامیک رنج در معماری نیز سبب زیبایی بیشتر کار خواهد شد و با جمله ایشون موافق نیستم
    Walkman و NetNegar تشکر می‌کنند.

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط amehrshad نمایش پست ها
    دوست عزیزم اگه بودجه تونو بتونید ببرید رو2800 میتونید لنز 24-70 نیکور با بدنه دی90 تهیه کنید که من فکر کنم این لنز شاهکاره و تو تک تک فاصله های کانونیش قابل رقابت با لنز فیکس تو اون فاصله کانونیه ...
    شاد باشید.
    یک سوال دارم ... مگه واسه کار های معماری ، لنز واید توصیه نمیشه ؟ 24-70 چقدر وایده ؟
    shabab، AliAk، Walkman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

نقل قول نوشته اصلی توسط mahanlive نمایش پست ها
    پیشنهاد خوبیه ولی الان دیگه ارزون نیست! از زیر 900 رسیده به 1150 ! در کل باید بررسی کنن ببینن میتونن تقریبا 300 تومن بیشتر پول بدن یا خیر!؟

البته LCD چرخان هم نداره!

مدلهای زیر دارای LCD چران هستند:

Nikon: d5000 & d5100

Canon: 60d & 600d

پ ن: دوست عزیز به هیچ عنوان نگران کمبود لنزها تو برند نیکون نباشید! مطمئن باشید با بودجه شما و هر بودجه ای لنز مناسب تو هر برندی یافت خواهد شد! شما بهتره اون برندی رو انتخاب کنید که بهتون حس بهتری میده بعد اعام کنید تا دوستان از اون به شما مدلی در خور کار شما پیشنهاد بدن

البته ضمن احترام به نظر دوستمون باید عرض کنم به نظر بنده داینامیک رنج در معماری نیز سبب زیبایی بیشتر کار خواهد شد و با جمله ایشون موافق نیستم
    بنده نگفتم که 550D ال سی دی متحرک دارد بیشتر منظورم همان 60D پیشنهادی خودشون بود .
    با اطمینان عرض میکنم که تمام بدنه های dslr فعلی موجود در برندهای کانن و نیکون و حتی سایر برندها از پس دینامیک رنج مورد نظر ایشان برخواهند آمد ( ودوربینهای کامپکت هم)
    اما بازهم توصیه میکنم که تاکید رو بر تهیه لنز مناسب بگذارید .انتخاب بدنه آسانتر خواهد بود.
    persian.boy، NetNegar و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سلام به تمامی دوستان
    من حقیقتش قرار بود تا چند روز دیگه یه 60 دی با لنز 18:55 بگیرم ولی این تاپیک رو دیدم یکم دلسرد شدم ممنون میشم اگر لطف کنید منو راهنمایی کنید
    انتظارات من از دوربین
    1.اول از همه بار اولمه که میخوام دوربین بگیرم و به هیچ عنوان قصد عوض کردن انرا ندارم ولی لنز براش بعدا میخرم و اماتور هستم ولی ایشالا حرفه ای هم میشم
    2.من مهندس معمار هستم دوربین را برای معماری-خانوادگی-طبیعت-و عکاسی برای همه چی(یعنی دوربین رو ببرم بیرون عکاسی کنم از هر موضوعی) میخوام
    3.ایا الان که دوربین های کانن گرون شده بخرم یا صبر کنم؟تا کی؟
    4.یه سوال بی مورد بزارین به حساب اماتور بودن من.کانن بهتره یا نیکون؟یه سری میگن کانن یه سری میگن نیکون البته کانن رو بیشتر پیشنهاد میدن هم از لحاظ لنز هم کشور ساخت و هم دسترسی به منوها و ....
    5.برای فیلمبرداری هم میخوام
    فوق العاده لطف میکنین و من رو راهنمایی میکنین(بدون تعصب به مدل یا برندی)
    سپاسگذار از همه
    ahmadsht تشکر می‌کند.

كاربر همراه M. Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    213

نقل قول نوشته اصلی توسط amehrshad نمایش پست ها

شاد باشید.
    با توجه به اینکه D90 سنسور کراپدار داره 24 عملا 36 خواهد بود که برای کارهای معماری مناسب نخواهد بود . به عنوان پیشنهاد لنز 10-20 سیگما میتونه همراه با بدنه D7000 یا D90 مناسب باشه.
    مرتضی باقری
    D7100+Nikkor 18-105mm f3.5-5.6+Nikkor 50mm f1.8 D+Sigma 105mm f2.8 macro+Tokina 11-16 II f2.8 + SB800+Vangard Alta 233AP
    درباره من

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

نقل قول نوشته اصلی توسط dading نمایش پست ها
    سلام به تمامی دوستان
    من حقیقتش قرار بود تا چند روز دیگه یه 60 دی با لنز 18:55 بگیرم ولی این تاپیک رو دیدم یکم دلسرد شدم ممنون میشم اگر لطف کنید منو راهنمایی کنید
    انتظارات من از دوربین
    1.اول از همه بار اولمه که میخوام دوربین بگیرم و به هیچ عنوان قصد عوض کردن انرا ندارم ولی لنز براش بعدا میخرم و اماتور هستم ولی ایشالا حرفه ای هم میشم
    2.من مهندس معمار هستم دوربین را برای معماری-خانوادگی-طبیعت-و عکاسی برای همه چی(یعنی دوربین رو ببرم بیرون عکاسی کنم از هر موضوعی) میخوام
    4.یه سوال بی مورد بزارین به حساب اماتور بودن من.کانن بهتره یا نیکون؟یه سری میگن کانن یه سری میگن نیکون البته کانن رو بیشتر پیشنهاد میدن هم از لحاظ لنز هم کشور ساخت و هم دسترسی به منوها و ....
    سپاسگذار از همه
    سلام:
    1- در مورد 60d که احادیث زیادی نقل شده و میشود ،به نظر من بیشتر دلسردی شما از این بدنه بر میگردد به لنز18-55 که خوب در مقابل این بدنه لنز جالبی برای انتخاب کار شما نیست ، چه از نظر کیفیت اپتیک و چه از نظر واید بودن برای کار معماری .
    2- پیشنهاد من به شما این است که سری به تاپیک 550d هم بزنید و در موردش کسب اطلاع کنید،و اگر مورد پسند واقع شد این بدنه را به همراه لنز بهتری (15-85) تهیه کنید،تا خیالتان راحت شود.(البته هزینه ای که میخواهید صرف کنید را ننوشته بودید)
    3- در مورد فیلم برداری هم شاید همانند 60d نباشد،ولی کیفیت قابل قبولی دارد.
    4- از قول من به آن دوستانی که فرموده اند کانن بهتر است و کانن ساخت بهتری دارد و ..... سلام برسانید و بگویید به من گفته اند با طناب پوسیده شما به ته چاه نخواهم رفت.
    موفق باشید...
    persian.boy، dading و ahmadmobin تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط dading نمایش پست ها
    سلام به تمامی دوستان
    انتظارات من از دوربین
    سپاسگذار از همه

ماشااله شما همه چیزو باهم میخواید.
    بله خیلی آماتور گونه است که کنن خوب است یا نیکون.
    ولی لنزهای خوب کنن ارزانتر از لنزهای خوب نیکون است.
    M. Beyrami، lamagra و dading تشکر می‌کنند.
    مجید صادقی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

با 60 دی همه کارهایی که فرمودید رو میتونید انجام بدید ولی در اولین فرصت 55-18 رو تعویض کنید.برای لنز همه کاره این روزها تقریبا گزینه ای جز 85-15 توصیه نمیشه که لنزی با کیفیت با رنج بسیار جذاب هست.بعدها به امید خدا اگر در زمینه معماری پیشرفت کردید و قصد ادامه دادن این هنر به صورت جدی تر رو داشتید میتونید 22-10 کنون 16-8 سیگما و...یا حتی لنزهای تیلت شیفت رو تهیه کنید.
    نگران نباشید و با خیال راحت خریدتون رو انجام بدید.
    از بابت حرف و حدیث هم بد به دل راه ندید،بدنه ای معرفی نمیشه مگر اینکه کلی حرف و حدیث براش ردیف بشه....حتی بدنه های چند میلیونی...
    yaghoobi و dading تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 10 از 24 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین