صفحه 11 از 24 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 236
Like Tree298تشکر

موضوع: انتخاب Dslr برای عکاسی معماری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

با تشکر و سپاس فراوان از دوستانی که نظر دادند
    والا من تو همین تاپیک خوندم که 60دی نسبت به رقباش از سنسور ضعیف تری برخوردار است ایا درسته؟
    مورد بعدیم اینه که لنز 15-85 برای کار هایی که من گفتم مناسبه؟راستی قیمتش چنده؟
    و در اخر دوستان نگفتید تو این گرونی بخرم یا صبر کنم؟تا کی؟سپاسگذارم

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

گاهی اوقات با بعضی از بدنه ها خیلی جانب دارانه برخورد میشه.این بدنه بدنه خوبی هست.کلمه ضعیفتر هم اصلا کلمه مناسبی برای توصیف نیست.
    85-15 با کیفیت بسیار خوبش و رنج کار آمدش با احتساب کراپ 136-24 کلیه مواردی رو که فرمودید پوشش میده با کیفیت بالا.طوریکه شاید تا مدتهای مدید اصلا به فکر خرید لنز دیگری نیافتید...
    Vahid، Miri و dading تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط dading نمایش پست ها
    والا من تو همین تاپیک خوندم که 60دی نسبت به رقباش از سنسور ضعیف تری برخوردار است ایا درسته؟
    نسبت به رقبا بدنه ضیف تری داره این جمله درستتر هست که نزدیکتین رقیب d7000 نیکون هست با توجه به اختلاف قیمت ۲۰۰$ جهانیشون و اینکه تو ایران الان تقریبا یک قیمت شده اند قبل سونامی ۱۵۰-۳۰۰ دی ۷۰۰۰ گرانتر بود d7000 خریدش تو ایران به صرفه تر هست و در کل ی سرو گردن بالاتر
    dading تشکر می‌کند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

دیگر موارد مانند جنس بدنه و ... جای بحث دارد (آنهم چون در سری دو رقمی معرفی شده) اما از نظر سنسور همانطور که اقای احمدی فرمودند نکتۀ منفی لحاظ نکنید برای این دوربین.

لنزهم با ایشون موافقم. مگر آنکه کاربرد بسیار خاص مد نظر باشد که فرضاً بخواهید بروید سمت التراواید.

دربارۀ خرید
    ببینید کسی نمی‌تواند بگوید بخرید یا نه. اما توصیه بنده این است:

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    قیمت‌ها بالا رفته اما گویا پایین‌آمدنی در کار نیست! پست‌های زیادی در فروم زده شده در این مورد.
    وضعیت طوری است که صبر کردن برای پایین آمدن قیمت بی فایده است، بر فرض محال (که ذاتاً محال نیست) قیمت‌ها هر چقدر هم که در آینده پایین‌آمدنی باشد به سطح قبلی باز نمی‌گردد.
    فقط در یک صورت ریسک صبر کردن را بپذیرید، اینکه نخریدن دوربین خللی در امور حرفه‌ای یا لذت دنیوی و معنوی شما از عکاسی نکاهد.
    -----------------------------------------------------------------------
    با توجه به احتمال بسته شدن قریب‌الوقوع این تاپیک لطفاً در تاپیک‌های مرتبط دیگر ادامه دهید.
    yaghoobi، lamagra، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

در مورد خرید 15-85 همان طور که گفتم شک به خودتان راه ندهید، قیمت حال حاضر 850.000 تومان.
    اگر هم هزینه برایتان زیاد میشود بهتر است به 550d هم فکر کنید.
    در مورد خریدن یا نخریدن: بهترین کار خرید است،حتی همین امروز چون با این بازاری که ما داریم هیچ چیزی مشخص نیست.
    yaghoobi، dading و ahmadmobin تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سپاسگزار از تمامی دوستان عزیز خیلی لطف کردید
    تو یک کلام دوستان عزیز 60 دی بخرم یا بجاش یه دوربین دیگه تو این رنج بخرم این اخرین نظر خواهی هستش چون در چند روز اینده ان شا ا... میخوام بخرم
    راستی لنز 15-85 برای فیلمبرداری مناسبه؟
    سپاس فراوان از کلیه دوستان

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

سپاسگزار از تمامی دوستان عزیز خیلی لطف کردید
    تو یک کلام دوستان عزیز 60 دی بخرم یا بجاش یه دوربین دیگه تو این رنج بخرم این اخرین نظر خواهی هستش چون در چند روز اینده ان شا ا... میخوام بخرم
    راستی لنز 15-85 برای فیلمبرداری مناسبه؟
    سپاس فراوان از کلیه دوستان
    سلام دوست عزیز

عکاسی معماری ویژگی خاصی ندارد که برای آن به دنبال دوربین خاصی باشیم و 60D دوربینی است که همه نیازهای شما را بر آورده خواهد کرد.
    لنزی که اشاره فرمودید لنزی است همه کاره و از واید تا تله نیاز شما را تامین می کند.
    نکته : فیلمبرداری در دوربین های SLR همانند دوربین های فیلمبرداری نبوده و لازم است تنظیماتی نظیر فوکوس و ... به صورت دستی انجام شود.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

با توجه به مواردی که فرمودید بله،بخرید.نمایشگر گردان این بدنه هم برای ماکرو گرافی و فیلمبرداری خیلی کار آمد هست.
    15-85 هم با کیفیت خوبش برای فیلمبرداری کاملا مناسبه.منتها فیلمبرداری با اس ال آرها کمی دردسر داره.چون مجبور به فوکوس دستی هستید.البته بعد از کمی تمرین به نتایج بسیار خوبی میشه رسید.
    yaghoobi، persian.boy، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود
    به منظور نواختن ساز مخالف (!) بنده به جای 60D ، نیکون D5100 رو پیشنهاد می کنم که هم بادیش ارزون تره و هم کیفیت خروجی بهتری داره . اینجوری برای لنز دستتون باز تر خواهد بود . برای لنز هم من به تناسب بودجه یکی از دو مدل Nikon AF-S DX Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR یا Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR رو پیشنهاد می کنم ؛ بدین صورت که اگر بودجه فراهم بود ، 85-16 رو بخرید و در غیر اینصورت ، 105-18 رو انتخاب کنید (جفتشون عالین ؛ فقط 85-16 واید تره (برای معماری بهتره) و از لحاظ اپتیکی هم بهتره) .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ramink2 و Amin.S تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

عکاسی معماری ویژگی خاصی ندارد که برای آن به دنبال دوربین خاصی باشیم و 60D دوربینی است که همه نیازهای شما را بر آورده خواهد کرد.
    بستگی داره که شما به چی بگید عکاسی معماری. مجموعاً بخش اول جمله بالا اشتباه است.

اول اینکه برای عکاسی معماری حتماً به 3 پایه (با هدی غیر از بال هد) هم نیاز خواهید داشت. دوم اینکه اگر واقعاً قصد عکاسی معماری ( در حد یک مهندس معمار ) دارید بیشتر عکس هایتان احتمالاً با دیافراگم های بسته و زمان نور دهی معمولاً چند ثانیه (به دلیل نور کم فضا های داخلی و یا زمان غروب و طلوع و یا عکاسی در شب ) خواهد بود. در این صورت دوربینی مناسب شما است که در نور دهی های بین 1 تا 30 ثانیه نویز زیاد ایجاد نکند. الان که تقریباً همه سنسور ها cmos شده اند تفاوت چندانی نمی کند کافیه نمونه عکس هایشان را روی سایت هایی که ریویو می کنند ببینید و تصمیم بگیرید. اگر چند سال پیش بود به عنوان یک مهندس معمار که تصمیم به عکاسی معماری دارد ترجیح میدادم سنسور دوربینم CCD باشد...
    Ali Talebi، lamagra، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 11 از 24 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین