صفحه 16 از 24 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 236
Like Tree298تشکر

موضوع: انتخاب Dslr برای عکاسی معماری

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط miladkhan نمایش پست ها
    سلام خدمت همه اساتید
    من رشته ام معماریه.قصد خرید دوربین DSLR دارم.دوربین D5300 نیکون با کیت 18-140 را در نظر دارم میخواستم ببینم ایا این دوربین جواب گوی نیاز یک معمار هست یا نه؟
    ممنون از همگی
    سلام
    به نظرم خصوصاً برای عکاسی داخلی در کنار لنز 18-140 نیاز به لنز وایدتر داشته باشید. فاصله کانونی 18 م م روی دوربین D5300 معادل 27 م م روی دوربین فول فریم است که زاویه دید آن برای عکاسی داخلی یا عکاسی از نمای ساختمان های بزرگ به اندازه کافی باز نیست.

كاربر جديد miladkhan آواتار ها
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم خصوصاً برای عکاسی داخلی در کنار لنز 18-140 نیاز به لنز وایدتر داشته باشید. فاصله کانونی 18 م م روی دوربین D5300 معادل 27 م م روی دوربین فول فریم است که زاویه دید آن برای عکاسی داخلی یا عکاسی از نمای ساختمان های بزرگ به اندازه کافی باز نیست.
    سلام جناب چگینی
    من در بحث دوربین های DSLR کاملا آماتورم.واسه همین میشه از شما خواهش کنم در کنار این دوربین(دوربین تنها بدون لنزی که گفته بودم) لنزهای مورد نیاز یک معمار را ب من معرفی کنید؟

تشکر کرده
    20782

سلام جناب چگینی
    من در بحث دوربین های DSLR کاملا آماتورم.واسه همین میشه از شما خواهش کنم در کنار این دوربین(دوربین تنها بدون لنزی که گفته بودم) لنزهای مورد نیاز یک معمار را ب من معرفی کنید؟
    سلام
    به نظرم برای معماری لنزهای واید و اولترا واید استفاده بیشتری داشته باشند. (لنزهای تیلت شیفت هم که باعث می شوند پرسپکتیو به هم نریزد هم کاربرد زیادی دارد) برای کار شما لنزهای حدود 10-20 م م به نظرم کاربرد زیادی داشته باشد.در برند نیکون لنز مناسی 10-24 است که حدود 3.5 میلیون تومان است. لنزهای 11-16 توکینا و 10-20سیگما را هم می توانید استفاده کنید که ارزان تر هستند (بیش از دو میلیون تومان). در برند کانن لنز 10-18 هست که قیمتش حدود 1 میلیون تومان است و کیفیت خروجی مناسبی هم دارد.
    ata_m3 و eternal تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    9

سلام
    به نظرم برای معماری لنزهای واید و اولترا واید استفاده بیشتری داشته باشند. (لنزهای تیلت شیفت هم که باعث می شوند پرسپکتیو به هم نریزد هم کاربرد زیادی دارد) برای کار شما لنزهای حدود 10-20 م م به نظرم کاربرد زیادی داشته باشد.در برند نیکون لنز مناسی 10-24 است که حدود 3.5 میلیون تومان است. لنزهای 11-16 توکینا و 10-20سیگما را هم می توانید استفاده کنید که ارزان تر هستند (بیش از دو میلیون تومان). در برند کانن لنز 10-18 هست که قیمتش حدود 1 میلیون تومان است و کیفیت خروجی مناسبی هم دارد.
    سلام دوباره
    یه سوال دیگه با بودجه در حدود سه میلیون تومن یه دوربین خوب و کیت لنز مناسب رشته معماری چی پیشنهاد میدید؟لنز هم برای عکاسی معماری و هم برای عکاسی روزمره

تشکر کرده
    20782

سلام دوباره
    یه سوال دیگه با بودجه در حدود سه میلیون تومن یه دوربین خوب و کیت لنز مناسب رشته معماری چی پیشنهاد میدید؟لنز هم برای عکاسی معماری و هم برای عکاسی روزمره
    اگر بخواهید تجهیزات نو بخرید با بودجه 3 میلیون تومان پیشنهاد من Canon 700D + 18-55 STM + 10-18 STM است. اگر بتوانید بودجه تان را تا 3700 افزایش دهید به جای لنز STM 18-55، لنز 18-135 STM بگیرید. دلیل پیشنهادم اهمیت بازه واید در عکاسی معماری است: تا جائی که می دانم در برند نیکون یا برندهائی مثل سیگما و تامرون لنز اولترا واید ارزان قیمت که با بودجه شما همخوانی داشته باشد وجود ندارد. لنز 8 م م سامیانگ هم فیش آی است و به درد کار معماری نمی خورد.
    Mehrdad-PL، ata_m3، viva_utopia و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    9

اگر بخواهید تجهیزات نو بخرید با بودجه 3 میلیون تومان پیشنهاد من Canon 700D + 18-55 STM + 10-18 STM است. اگر بتوانید بودجه تان را تا 3700 افزایش دهید به جای لنز STM 18-55، لنز 18-135 STM بگیرید. دلیل پیشنهادم اهمیت بازه واید در عکاسی معماری است: تا جائی که می دانم در برند نیکون یا برندهائی مثل سیگما و تامرون لنز اولترا واید ارزان قیمت که با بودجه شما همخوانی داشته باشد وجود ندارد. لنز 8 م م سامیانگ هم فیش آی است و به درد کار معماری نمی خورد.
    تجهیزات نو را ترجیح میدهم.این ست تجهیزات تا چند سال برای من کارایی داره؟

تشکر کرده
    20782

تجهیزات نو را ترجیح میدهم.این ست تجهیزات تا چند سال برای من کارایی داره؟
    بستگی به خودتان دارد. عمر و کارائی دوربین های DSLR چندان محدود نیست مگر اینکه نیاز به تجهیزات بهتر پیدا کنید. به نظرم دوربین حداقل 4-5 سال نیاز شما را برطرف می کند. می توانید در صورت نیاز بعدا لنزهای بهتر هم بخرید. به نظرم برای کار معماری نیاز به سه پایه هم خواهید داشت. در همین فروم دوستانی هستند که با دوربین های مربوط به 8-9 سال پیش عکس های عالی می اندازند.
    ارادت
    mreza1001، kiavash1984، S_Mahdi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

بستگی به خودتان دارد. عمر و کارائی دوربین های DSLR چندان محدود نیست مگر اینکه نیاز به تجهیزات بهتر پیدا کنید. به نظرم دوربین حداقل 4-5 سال نیاز شما را برطرف می کند. می توانید در صورت نیاز بعدا لنزهای بهتر هم بخرید. به نظرم برای کار معماری نیاز به سه پایه هم خواهید داشت. در همین فروم دوستانی هستند که با دوربین های مربوط به 8-9 سال پیش عکس های عالی می اندازند.
    ارادت
    درود
    در تکمیل فرمایشات جناب چگینی عزیز،
    بنده الان از دوربین 30D استفاده می کنم و هیچ مشکلی هم با این دوربین ندارم!
    بنظر بنده شما بهتره روی لنز بیشتر سرمایه گذاری کنید و حتی اگر کار عکاسی معماریتون جدیه به فکر تهیه لنز Tilt-Shift باشید.
    ارادتمند
    Dariush Chegini و miladkhan تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    در تکمیل فرمایشات جناب چگینی عزیز،
    بنده الان از دوربین 30D استفاده می کنم و هیچ مشکلی هم با این دوربین ندارم!
    بنظر بنده شما بهتره روی لنز بیشتر سرمایه گذاری کنید و حتی اگر کار عکاسی معماریتون جدیه به فکر تهیه لنز Tilt-Shift باشید.
    ارادتمند
    درود
    راستش رو بخواهید من اطلاعات زیادی نسبت ب لنز ندارم و تقریبا در امر عکس و عکاسی هیچ سر رشته ای ندارم و همین مسئله باعث شده که در انتخاب دوربین و لنز مناسب کارم دچار سردرگمی شدیدی بشم.شما میتونید منو راهنمایی کنید؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    راستش رو بخواهید من اطلاعات زیادی نسبت ب لنز ندارم و تقریبا در امر عکس و عکاسی هیچ سر رشته ای ندارم و همین مسئله باعث شده که در انتخاب دوربین و لنز مناسب کارم دچار سردرگمی شدیدی بشم.شما میتونید منو راهنمایی کنید؟
    درود
    جناب چگینی توضیحات کاملی خدمتتون دادند!
    شما چقدر قصد هزینه کردن دارید؟
    آیا عکاسی معماری را حرفه ای دنبال می کنید یا فقط برای دروس آکادمیک؟
    عکاسی را علاقه دارید یا فقط از روی اجبار دنبال آن هستید؟
    ممکن است علاوه بر عکاسی در ژانر مذکور در ژانرهای دیگر هم عکاسی کنید یا نه؟
    مجموع این ها و بخصوص مبلغ مورد نظر برای هزینه کردن می تواند نمای دقیقی برای یک انتخاب ایجاد کند
    ارادتمند
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 16 از 24 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین