صفحه 8 از 24 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 236
Like Tree298تشکر

موضوع: انتخاب Dslr برای عکاسی معماری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    817

پیش فرض پاسخ: راهنمای خرید برای رشته معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_sardar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چند روزی هست که مشغول کار برای خرید یک دوربین خوب برای رشته معماری هستم
    در رشته معماری چند مسئله مهمه
    1- کیفیت بالا
    2- کار در نور کم
    3- لنز وایت
    و...
    حالا اگر دوستان خودشون آشنا هستند یه مدل خوب معرفی کنند
    پولش هم زیاد مهم نیست
    ممنون میشم کمکم کنید
    با تقدیم احترام
    سلام

چون محدودیت مالی ندارید بدنه مورد نظر شما میتواند Canon 5D Mark II باشد که با یک لنز TS-E 17mm f/4 L پاسخگوی نیاز شماست. ترکیب این دوربین فول فریم و این لنز واید، به شما بهترین تصویر را میدهد.

ضمنا خروجی این دوربین و رفتار نویزی اش در شرایط کم نوری، خوب است.

در مورد لنز واید هم باید بگویم که در عکاسی معماری و کار حرفه ای باید از Tilt-Shift استفاده کرد تا تصویر شما اعوجاج نداشته باشد.
    بنابراین لنزی که معرفی کردم دقیقاً به کار شما می آید. در آدرس زیر میتوانید پی به خاصیت این لنز ببرید:

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-TS-E-17mm-f-4-L-Tilt-Shift-Lens-Review.aspx
    مگر اینکه به واید کمتری نیاز داشته باشید که در آن صورت TS-E 24mm f/3.5 L II هم عالی است.

در عکاسی معماری، اولین انتخاب باید لنز باشد و سپس باید به دنبال بدنه ای مناسب برای لنز مورد نظر بود.
    تیلت شیفت های موجود فقط با دوربین های فول فریم میتوانند بیشترین واید را به شما بدهند.
    yaghoobi، pooya_sardar و Ali Talebi تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: انتخاب Dslr برای عکاسی معماری

در رشته معماری چند مسئله مهمه
    1- کیفیت بالا
    2- کار در نور کم
    3- لنز وایت

سلام

به چند نکته توجه کنید:

کار در نور کم را چگونه معنی می کنید؟ شما وقتی می گویید در نور کم عکاسی خواهم کرد معنایش این است که در نور کم با دیافراگم باز و ایزوی بالا عکس خواهید گرفت. که هیچ کدامش در عکاسی معماری کاربرد ندارد.

در عکاسی معماری معمولاً دیافراگم را تا حد امکان (پیش از وقوع دیفرکشن) می بندیم که عمق میدان مناسبی داشته باشیم.

از ایزوی بالا هم خبری نیست. روی 3پایه عکاسی می کنیم.

ایزوی بالا در حد معمول و در مواقعی که فرصت کم است یا تنبلی می کنیم و یا مکان هایی که امکان استقرار 3پایه نیست کاربرد خواهد داشت. آن هم در حد 400 یا 800 . اینجوری که می فرمایید ذهنمان به سمت 6400 به بالا می رود!

کیفیت بالا که توصیف کلی است. دنبال چه جور کیفیتی هستید؟ در دیافراگم 8 و 11 اغلب لنز ها کیفیت قابل قبول دارند.

چون محدودیت مالی ندارید بدنه مورد نظر شما میتواند Canon 5D Mark II باشد که با یک لنز TS-E 17mm f/4 L پاسخگوی نیاز شماست. ترکیب این دوربین فول فریم و این لنز واید، به شما بهترین تصویر را میدهد.

ضمنا خروجی این دوربین و رفتار نویزی اش در شرایط کم نوری، خوب است.

در مورد لنز واید هم باید بگویم که در عکاسی معماری و کار حرفه ای باید از Tilt-Shift استفاده کرد تا تصویر شما اعوجاج نداشته باشد.
    بنابراین لنزی که معرفی کردم دقیقاً به کار شما می آید. در آدرس زیر میتوانید پی به خاصیت این لنز ببرید:

در عکاسی معماری، اولین انتخاب باید لنز باشد و سپس باید به دنبال بدنه ای مناسب برای لنز مورد نظر بود.
    تیلت شیفت های موجود فقط با دوربین های فول فریم میتوانند بیشترین واید را به شما بدهند.
    این بار چندم است دوستان ، دوستان دیگر را برای خرید لنز های تیلت-شیفت یا شیفت راهنمایی می کنند.

وقتی می فرمایید قیمتش مهم نیست همین می شود دیگر: هزینه خرید مواردی که دوستمان فرمودند حدود 6 میلیون تومان است. اگر باز هم مشکلی نیست و در ضمن همواره حال و حوصله سروکله زدن با لنز های تیلت شیفت و تجربه لازم را هم دارید که چه عالی بروید و خرید کنید...

لنزهای واید شیفت برای عکاسی که تخصصش عکاسی معماری است و برای مجلات و معمار های بزرگ عکاسی می کند یک ضرورت است.اما برای مصارف عمومی معماری خیر. یک 10-20 سیگما هم به خوبی پاسخگوی نیاز خواهد بود.

این گونه راهنمایی ها بیشتر بنده را یاد راهنمایی های فروشنده های خیابان جمهوری می اندازد.

و اما پاسخ سوال شما :

هر برند و هر مدلی خواستید انتخاب کنید سپس یا برای دوربینتان یک 20-10 سیگما بخرید یا از برند خودش یک واید مناسب. مثلا 10-22 یا 10-17 ... یک 3پایه هم بخرید.

اما پیشنهاد من این است : هر برند و هر مدلی خواستید انتخاب کنید و با لنز کیت 55-18 بخرید سپس چند ماه با دوربین کار کنید تا ببنید چه می شود شاید همان 55-18 جواب کارتان را داد.
    Persian، pooya_sardar و lamagra تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

سلام
    از راهنمایی دوستان نهایت تشکر را دارم
    ولی منظور من از مشکل محدودیت مالی نیست اینه که حداکثر 1 خرید کنم نه بیشتر
    ممنون میشم با این رقم کمکم کنید
    من عكاس نيستم ولي عكاسها را دوست دارم
    FUJIFILM FINEPIX 9600

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها

و اما پاسخ سوال شما :

هر برند و هر مدلی خواستید انتخاب کنید سپس یا برای دوربینتان یک 20-10 سیگما بخرید یا از برند خودش یک واید مناسب. مثلا 10-22 یا 10-17 ... یک 3پایه هم بخرید.

اما پیشنهاد من این است : هر برند و هر مدلی خواستید انتخاب کنید و با لنز کیت 55-18 بخرید سپس چند ماه با دوربین کار کنید تا ببنید چه می شود شاید همان 55-18 جواب کارتان را داد.
    از راهنمایتون ممنونم
    ولی اگه امکان داره یک برند خوب و یک لنز خوب معرفی کنید
    چون من زیاد آشنایی ندارم
    اگه امکان داره بهترین روش خرید (منظورم گارانتی و محل خرید)را هم معرفی کنید
    من عكاس نيستم ولي عكاسها را دوست دارم
    FUJIFILM FINEPIX 9600

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

خوب سلام!
    به دلیل شرایطی که الان به وجود اومده، تصمیم دارم تجهیزاتی صرفا برای عکاسی معماری تهیه کنم.و در ابتدای امر یک لنز تیلت شیفت برایم در اولویت است، بدنه ای که در حال حاضر دارم یک نیکون دی ۹۰ است ولی طبق مطالبی که خواندم به نظر می رسد تیلت شیفت های نیکون بر روی این بدنه با محدودیت عملکرد رو به رو هستند، از طرفی تیلت شیفت وایدی که نیکون دارد یک ۲۴ میلیمتر است که اگر روی بدنه من بسته شود به یک لنز ۳۶ تبدیل میشود که دیگر در رنج واید نیست. و طبق نظر دوستان انگار استفاده از تیلت شیفت روی بدنه کراپ دار لطفی ندارد. در نهایت اینکه در طی یک بازه زمانی هزینه هایی که صرف میشود، به طور قطع برایم جبران خواهد شد، ولی خوب صرفه جویی در هزینه خرید برایم در اولویت است.
    خوب مشکلاتی که الان من دارم:
    ۱. آیا نیازی به ارتقا بدنه دارم؟ به دوربینی مثلا دی ۷۰۰؟ که هم رنج واید ۲۴ را حفظ کنم و هم محدودیت های عملکردهای لنز را برطرف کنم؟
    ۲.‬ خرید دوربین هایی مثل دی ۲ایکس در حال حاضر توصیه میشود؟ و با چه قیمتی می توان آن را تهیه کرد؟
    ۳. در نهایت امر تغییر برند به کنون رو دوستان چه طور ارزیابیی می کنند؟ کنون یک تیلت شیفت ۱۷ میلیمتر دارد که بسیار جذاب است؟( قیمت این لنز را هم اگر کسی می داند به همراه آن ۲۴ میلیمتر کنون لطفا برایم بنویسید. )
    ۴. و اینکه آیا تیلت شیفت های کنون هم بر روی رده های ابتدایی و میانی بدنه ها همانند نیکون دارای محدودیت عملکرد هستند؟
    حکایت غریبی است، زیستن در این دنیای پلاسیده...

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

محدودیت عملکرد یعنی چی؟
    دی۲ ایکس هم که کراپدار است و تفاوتی با دی۹۰ شما نخواهد داشت.
    Dante تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    محدودیت عملکرد یعنی چی؟
    دی۲ ایکس هم که کراپدار است و تفاوتی با دی۹۰ شما نخواهد داشت.
    منظورم این است:
    کد:
    http://www.kenrockwell.com/nikon/24mm-pc-e-compatibility.htm
    اینطور که من برداشت کردم تیلت شیفت ها روی به عنوان مثال بدنه دی ۹۰ در هنگام چرخش و بالا پایین رفتن، به قسمت هایی از دوربین گیر می کنند( فکر می کنم فلاش ).
    اگر اشتباه می کنم اصلاح کنید.
    در مورد دوم هم که مشکل از کمبود اطلاعات بنده بوده است. فکر می کردم سری های تک رقمی نیکون همگی فول فریم هستند.

ممنون از راهنمایی شما.

پ.ن: پست ۲۲ این تاپیک هم که توسط مشهدی وحید نوشته شده، به این موضوع اشاره می کند:
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6381&page=3
    ویرایش توسط Dante : Sunday 26 September 2010 در ساعت 10:46 دلیل: اضافه کردن پ.ن

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

جریان گیرکردن و اینها را نمی‌دانستم.
    کماکان گمان می‌کنم برای استفاده مطلوب از لنزهای تیلت شیفت باید از دوربین فول فریم استفاده کنید.(چه نیکون و چه کانن)
    با این وضعیت لطفا چک بفرمایید که دی ۷۰۰ چنین مشکلی دارد و یا نه.
    در مورد کانن هم کاننیها توضیح خواهند داد.
    Dante تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    جریان گیرکردن و اینها را نمی‌دانستم.
    کماکان گمان می‌کنم برای استفاده مطلوب از لنزهای تیلت شیفت باید از دوربین فول فریم استفاده کنید.(چه نیکون و چه کانن)
    با این وضعیت لطفا چک بفرمایید که دی ۷۰۰ چنین مشکلی دارد و یا نه.
    در مورد کانن هم کاننیها توضیح خواهند داد.
    ممنون از راهنمایی شما.
    به نظر می رسد لنز ۲۴ میلیمتر نیکون با دوربین دی ۷۰۰ هم کاملا سازگار نیست. و در برخی موارد با محدودیت مواجه هست.
    There are very few movements restricted on a D700, it's only fully
    compatible with the D3 but the exceptions are trivial.

کد:
    http://www.photography-forums.com/nikon-24mm-pc-e-t207295.html
    حالا این محدودیت های چقدر است و چقدر تاثیرگذار است؟ از دوستان اگر از چنین ترکیبی استفاده کرده اند لطفا راهنمایی کنند.

كاربر آشنا arambigharar آواتار ها
    تشکر کرده
    122

سلام دوستان
    من رشته معماری و عکس زیاد میگیرم دوربین 60d قصد دارم بخرم به نظرتون بخرم ؟
    چه لنزی پیشنهاد میکنید ؟ ممنونتون میشم راهنمایی کنید
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 8 از 24 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین