صفحه 118 از 284 نخستنخست ... 18 68 108 114 115 116 117 118 119 120 121 122 128 168 218 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,171 تا 1,180 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام به استادان گرامی

مدتی هست چند سوال برام پیش اومده گفتم به احتمال زیاد اینجا میتونم به پاسخش برسم.

۱-برای تهیه دوربینی که بتونه عکس های در سرعت بالا بگیره (ورزشی) باید حتما از این مدل های نیمه حرفه ای (منظورم ابعاد بزرگتر از compact بگیریم؟)مثلا hs10 fuji؟
    ۲-یا میتونم compact با این ویژگی هم گیر بیارم؟(البته به جز کاسیو fh100که الکی اینجا 650000ت هست.!)

۳-آیا دوربین کامبکتی در حد 400 هزار تومان هست که بتونه Slowmotion فیلم بگیره ؟(حداقل 120 فریم؟)
    ۴-دوربینها معمولا برای چه ویژگی شون هست که از سایز کامپکت درمیان و مثلا میرند توی نیمه حرفه ای(fz100 panasonicیا ...)؟چون لان کامپکتها ویژگی های اونها رو از قبیل زوم بالا و فیلم فول اچ دی فراهم کرده اند.
    ۵-اگر این قضیه slow رو کنار بگذارم بین smasung wb650 و fuji finepix f300 و sony hs5
    کدوم رو پیشنهاد میدید( هم عکس خوب و هم فیلم خوب؟)

در ضمن بودجم حدود 500ت میباشد
    باتشکر از وقتتون
    ویرایش توسط Aliemami : Wednesday 30 March 2011 در ساعت 01:03
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من میخوامیک دوربین بگیرم و این نکات برام مهم هست :
    1 - کیفیت بالا عکاسی در روز و شب
    2 - زوم اپتیکال بالای 10
    3 - سایز مناسب ( کوچک )
    4 - قابلیت عکاسی در سرعت بالا
    5 - کیفیت فیلمبرداری HD

منظورم از عکاسی در سرعت بالا این هست که مثلاً در سرعت 100 کیلومتر وقتی از چیزی کنار جاده عکس میگیری به هیچ عنوان کوچکترین مشکلی در عکس پیش نیاد و این مورد خیلی برام مهم هست . البته فکر نکنم چیز خاصی باشه چون پاناسونیک 170 تومنی دوستم خریده داشت این مورد رو

الان یک بررسی کردم خودم کانن مدل 210 و 230 is پیدا کردم . اگر مورد دیگه ای سراغ دارید بگید .

بودجه هم 300 تا 400
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نیکون s8100 رو هم شدیدا مد نظر داشته باشید. سایز جیبی با 10X zoom

بد نیست این مقایسه رو هم ببینید.
    http://www.dpreview.com/reviews/Q210...oom/page24.asp

چند روز پیش دوستی از سامسونگ و کاسیو گفته بود (اما کمی با اغراق ) فکر کنم از این مقایسه این نتیجه رو گرفته بود...
    Aliemami و NetNegar تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliemami نمایش پست ها
    سلام به استادان گرامی

مدتی هست چند سوال برام پیش اومده گفتم به احتمال زیاد اینجا میتونم به پاسخش برسم.

۱-برای تهیه دوربینی که بتونه عکس های در سرعت بالا بگیره (ورزشی) باید حتما از این مدل های نیمه حرفه ای (منظورم ابعاد بزرگتر از compact بگیریم؟)مثلا hs10 fuji؟
    ۲-یا میتونم compact با این ویژگی هم گیر بیارم؟(البته به جز کاسیو fh100که الکی اینجا 650000ت هست.!)

۳-آیا دوربین کامبکتی در حد 400 هزار تومان هست که بتونه Slowmotion فیلم بگیره ؟(حداقل 120 فریم؟)
    ۴-دوربینها معمولا برای چه ویژگی شون هست که از سایز کامپکت درمیان و مثلا میرند توی نیمه حرفه ای(fz100 panasonicیا ...)؟چون لان کامپکتها ویژگی های اونها رو از قبیل زوم بالا و فیلم فول اچ دی فراهم کرده اند.
    ۵-اگر این قضیه slow رو کنار بگذارم بین smasung wb650 و fuji finepix f300 و sony hs5
    کدوم رو پیشنهاد میدید( هم عکس خوب و هم فیلم خوب؟)

در ضمن بودجم حدود 500ت میباشد
    باتشکر از وقتتون
    سلام.

حالا که استادان گرامی پاسخی نداند بنده تا جایی که خبر دارم چند مورد رو اشاره میکنم.

1. بستگی به توقع شما دارد و پیشنهاد بنده حداقل 5fps با بافر مناسب است مثلا 15 عکس.

2. بله لازم نیست slr like باشد ، ممکن است تو الترا کامپکت ها هم موردی پیدا کنید که 10fps هم بگیره ( nikon s8100 رو نگاه کنید )

3. فوجی s10 فیلم با سرعت 1000fps هم میگیره (قیمت 400 تومان) یکی دو مدل کاسیو هم این قابلیت رو دارند که کمیاب تر و احیانا گران ترند.

4. کلمه نیمه حرفه ای صرفا تبلیغاتی اس و مبنایی ندارد. fz100 سوپر زوم و slr like است اساس slr like شدن هم داشتن کنترل دستی هرچه بیشتر روی پارامترهای عکاسیست از قبیل سرعت شاتر، دیافراگم، فوکوس دستی، نورسنجی، تنظیمات فلاش و فلاش اکسترنال، عکاسی پیوسته، وایت بالانس، هیستوگرام، فرمت خام ، دینامیک رنج ، ایزو و براکتینگ.

5. از سمپلهای یکی دوسایت مطمئن برداشت من این بود که fuji finepix f300 دارای کنترل نویز مناسبی نسبت به همرده ها ندارد در مورد دوتای دیگر نظری ندارم.

نکته ای کلی رو خدمت برخی دوستان عرض کنم که درگیر اصطلاحات نادرست تجاری بازار نشوید.

الفاظ حرفه ای، نیمه حرفه ای و ...اگر بی رویه استفاده شوند، بدون اصالت و گمراه کننده اند . این تقسیم بندی جدید سایت DPREVIEW ست شاید بهتر باشد ما هم همین رو بپذیریم.

کد:
    http://www.dpreview.com/products/search/cameras
    اما لفظ حرفه ای ابعاد مختلفی را دارد که در هر مورد خاص قابل بحث است. اما در حالت رایج و تا حدودی مستدل آن به نظر من در حال حاضر برازنده Canon EOS-1D Mark IV (با کراپ 1.3 - اصلاح شد با یادآوری آقای اقبالی - ) و در فول فریمها D3sو D3 نیکون است ( تعداد نقاط فوکوس بیش از 40 و برست مود 10fps ) و در کراپ دارها D300s و 7D البته گاهی اوقات تعبیر حرفه ای بودن به سمت رزولوشن بالا و کنترل نویز سوق پیدا میکند و طبیعتا در آن مورد فول فریمهای +21 مگاپیکسلی برجسته ترند. ممکن است اصلا بحث بر سر هیچ کدام نباشد و امکانات و کنترل تجهیزات نورپردازی اولویت اول باشد یا بدنه مقاوم و ...

دوستان و استادان بزرگوار اگر قسمتهایی سلیقه ای شد بنده رو ببخشید و اشتباهات احتمالی را روشن بفرمایید.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Saturday 9 April 2011 در ساعت 15:12 دلیل: اصلاحیه
    hmirzaei، Walkman، Aliemami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    سلام.

حالا که استادان گرامی پاسخی نداند بنده تا جایی که خبر دارم چند مورد رو اشاره میکنم.

1. بستگی به توقع شما دارد و پیشنهاد بنده حداقل 5fps با بافر مناسب است مثلا 15 عکس.

2. بله لازم نیست slr like باشد ، ممکن است تو الترا کامپکت ها هم موردی پیدا کنید که 10fps هم بگیره ( nikon s8100 رو نگاه کنید )

3. فوجی s10 فیلم با سرعت 1000fps هم میگیره (قیمت 400 تومان) یکی دو مدل کاسیو هم این قابلیت رو دارند که کمیاب تر و احیانا گران ترند.

4. کلمه نیمه حرفه ای صرفا تبلیغاتی اس و مبنایی ندارد. fz100 سوپر زوم و slr like است اساس slr like شدن هم داشتن کنترل دستی هرچه بیشتر روی پارامترهای عکاسیست از قبیل سرعت شاتر، دیافراگم، فوکوس دستی، نورسنجی، تنظیمات فلاش و فلاش اکسترنال، عکاسی پیوسته، وایت بالانس، هیستوگرام، فرمت خام ، دینامیک رنج ، ایزو و براکتینگ.

5. از سمپلهای یکی دوسایت مطمئن برداشت من این بود که fuji finepix f300 کنترل نویز مناسبی نسبت به همرده ها ندارد در مورد دوتای دیگر نظری ندارم.

نکته ای کلی رو خدمت برخی دوستان عرض کنم که درگیر اصطلاحات نادرست تجاری بازار نشوید.

الفاظ حرفه ای، نیمه حرفه ای و ...اگر بی رویه استفاده شوند، بدون اصالت و گمراه کننده اند . این تقسیم بندی جدید سایت DPREVIEW ست شاید بهتر باشد ما هم همین رو بپذیریم.

کد:
    http://www.dpreview.com/products/search/cameras
    اما لفظ حرفه ای ابعاد مختلفی را دارد که در هر مورد خاص قابل بحث است. اما در حالت رایج و تا حدودی مستدل آن به نظر من در حال حاضر در فول فریمها برازنده Canon EOS-1D Mark IVو D3sو D3 نیکون است ( تعداد نقاط فوکوس بیش از 40 و برست مود 10fps ) و در کراپ دارها D300s و 7D البته گاهی اوقات تعبیر حرفه ای بودن به سمت رزولوشن بالا و کنترل نویز سوق پیدا میکند و طبیعتا در آن مورد فول فریمهای +21 مگاپیکسلی برجسته ترند. ممکن است اصلا بحث بر سر هیچ کدام نباشد و امکانات و کنترل تجهیزات نورپردازی اولویت اول باشد یا بدنه مقاوم و ...
    با سلام

در تکمیل فرمایشات جناب اکبری عرض کنم که 1D Mark IV یک دوربین کراپدار با ضریب کراپ 1.3 می باشد و فول فریم نیست

موفق باشید...........

پ.ن سری 1DS فول فریم می باشند
    شاهین اکبری و NetNegar تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

تشکر کرده
    4538

دستتون درد نکنه آقای اقبالی کهولت سن همین مشکلات رو هم داره.
    Walkman و NetNegar تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

بسیار ممنونم از دوست عزیزم که پاسخ بنده رو دادند. البته آقای persian.boy توی چند پ.خ برام تمامی مطالب و موارد رو شفاف کردند که بازم ازایشون و از شما تشکر میکنم.
    راجع به اون پست تحلیلی هم قبول دارم خودم که بعد خوندم دیدم لحنش تند هست. البته من با استناد به تست های dpreview و چند سایت دیگه رو حرفام مطمئن شده بودم به هر حال فکر میکنم Canon در رده compact از رقابت دراومده و تمرکز قبل رو روش نداره.

سمپل ها رو هم دیدم و با ویژیگی هایی که میخوام Casio ZR10 رو مناسب دیدم .ویژگی هایی داره که ندرتا توی Compact پیدا میشوند. قیمت هم 530-550

Full HD
    40 Fps/secend عکس
    سنسورCMOS
    Slow motion Record 1000frame
    Raw Shooting
    ...
    persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

البته من فعلا به کسانی که احیانا میخواهند zr10 casio بگیرند توصیه میکنم حداقل 2 هفته ای صبر کنند احتمال بسیار زیاد قیمت آن خیلی کمتر میشود . (خبر از دایا سیستم نمایندگی کاسیو در ایران)
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

با سلام به تمامی دوستان

لطفاً یک دوربین کامپک تا 250 پیشنهاد بدین. خودم SX130 کانن یا f200 exr فوجی را در نظر گرفتم.
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4538

نیکون L110 حدود 270 تومان ( قیمت سایتها )
    NetNegar تشکر می‌کند.
    FD master