صفحه 168 از 284 نخستنخست ... 68 118 158 164 165 166 167 168 169 170 171 172 178 218 268 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,671 تا 1,680 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    چیزی که مسلمه اینه که TZ10 دوربین بسیار بی کیفیته . فیلمبرداریش هم اصلا تعریفی نداره (خصوصا در شب) . در مقابل SX230 مدل بسیار بهتریه که خروجی بهتری در مقابل TZ10 داره .
    بنده قبلا هم خدمت شما عرض کردم که شما بیهوده بحث رو جنجالی میکنید .این طور که شما صحبت میکنید یکی ندونه خیال میکنه که TZ10 بیچاره چه افتضاحیه این دوربین در همون سایت dp که شما مثال هاتون رو از اون ا اوردید تنها 5% امتیاز از SX230 کمتر کسب کرده 77% در مقابل 72% تازه بماند که این دوربین یک سال قدیمی تره در ضمن مثل این که یادتون رفته که بنده خودم SX230 رو به ایشون پیشنهاد دادم بعد که دیدم بودجه ی ایشون اقتضا نمیکنه گفتم که TZ10 هم میتونه گزینه ی خوبی باشه حالا شما با توجه به بودجه ی ایشون بهترشو سراغ دارید بفرمایید؟
    اما در مورد فیلمبرداری با اطمینان کامل میگم که پاناسونیک بهتره
    در مورد کیفیت فیلم برداری چند عامل موثرند اول تعداد فریم ها در هر ثانیه 2 - کیفیت هر فریم به طور جداگانه 3- فوکوس به موقع در هنگام زوم کردن 4 - تنظیم به موقع نور دهی در زمانی که تغییرات نوری اجام میشود 5- فرمت فایلی که فیلم ها براساس ان ضبط میشوند و...
    اما درباره ی تعداد فریم ها باید بگویم که tz10 به اندازه ی 6 فریم در هر ثانیه بیشتر از SX230 صحنه برداری میکنه 30 فریم در مقابله 24 فریم که این 24 فریم نقطه ی ضعف فیلم برداری دوربین های کننه که در اکثر سایت ها به اون اشاره میشه

اما درباره ی فرمت ضبط فیلم هم tz10 بافرمت AVCHD فیلم برداری میکنه که این فرمت ضمن ان که فضای کمتری اشغال میکنه (تقریبا نصف فرمت mov) در عین حال کیفیت بهتری هم داره
    اما در مورد نور سنجی نیز اگر شما SX230 رو از یک مکان کم نور ناگهان به سوی یک مکان پر نور نشانه بروید چندین ثانیه طول میکشد تا دوربین خودش را با حالت نوری جدید وفق دهد در حالی که tz10 بدون اتلاف وقت این کار را انجام میدهد

به طور کلی فیلم برداریه دوربین های سونی و پاناسونیک از بقیه ی برند ها قویتره

شما در تمام توصیه هاتون نسبت به برند پاناسونیک تعصب دارید
    خیر این طور نیست بنده عاشقه سریه G کنن و NEX های سونی و SLR های نیکونم ومعتقدم هر برندی در یک رده ی خاص برای خودش دوربین های بسیار خوبی داره
    aro1355 و hussein تشکر می‌کنند.
    به راستی که امروز روز عمل است و حسابی در کار نیست و فردا روز حساب است و عملی در کار نیست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

سلام
    وقتتون بخیر
    من قبلا هم تو این سایت نظر سنجی کردم اما هنوز به نتیجه نرسیدم

دوربین را علاوه برا عکسای خانوادگی برای عکاسی معماری هم مورد نیازمه.
    قبلا فقط با دوربینای کامپکت کار کردم . الان یه دوربین حرفه ای کانن d 400 نسبتا تر تمیز دست دوم پیدا کردم که اغلب میگن بخرمش اما هرچی فکر میکنم فقط حرفه ای بودنش مزیته در حالیکه همین حرفه ای بودنش هم چندان برای من مهم نیست ... به عکاسی علاقه دارم اما فکر نمیکنم هیچ وقت حرفه ای دنبالش کنم . علاوه بر اون دست دوم بودنش هم یکم تو دوقم میزنه
    فکر هم میکنم دوربینای حرفه ای دم و دستگاه زیادی دارن و کار کردن باهاشون مهارت میخواد ... خلاصه موندم چه کنم !

شخصا ترجیح میدم یه نیمه حرفه ای داشته باشم با زوم خوب، برای این دی 400 باید کلی خرج لنزش کنم !!
    خلاصه گفتم یه مشورتی بکنم با شما ببینم نکنه فرصت خوبی را از دست بدم :)))

از طرفی هم دوتا مورد Canon PowerShot SX500 IS و Nikon Coolpix L810 را مناسب با بودجه ام دیدم ... میخوام بدونم نظر شمایی که بیشتر تو این زمینه آشنایین چیه؟
    بین کانن و نیکون کدوم؟

پیشنهاد بهتری هم دارید؟

چون تا چند سال نمیتونم دوربین عوض کنم وسواس پیدا کردم ،نمیتونم تصمیم بگیرم :(
    نمیدونم جای سوالم همینجا بود یا نه!
    ویرایش توسط sana88 : Monday 7 January 2013 در ساعت 15:37
    hussein تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    110

نقل قول نوشته اصلی توسط sana88 نمایش پست ها
    سلام

از طرفی هم دوتا مورد Canon PowerShot SX500 IS و Nikon Coolpix L810 را مناسب با بودجه ام دیدم ... میخوام بدونم نظر شمایی که بیشتر تو این زمینه آشنایین چیه؟
    بین کانن و نیکون کدوم؟
    با سلام
    باید خدموتون عرض کنم که این دو مدل چه از لحاظ عکاسی و چه فیلم برداری باجی به هم نمیدهند و همه چیز به معیار های خود شما بر میگرده

اگر براتون زوم بیشتر/ وزن کمتر/ باتری لیتیومی (اما میزان شارژ دهی کمتر ) / مهمه SX500 رو انتخاب کنید

اما اگر باتری قلمی (شارژ دهی بیشتر ) /واید بیشتر / قیمت کمتر / براتون مهمه L810 رو انتخاب کنید

یک ریویو یه مناسب هم که به مقایسه ی این دو دوربین پرداخته رو نیز براتون گذاشتم
    Nikon L810 vs Canon SX500 | Cameralabs
    sana88 تشکر می‌کند.
    به راستی که امروز روز عمل است و حسابی در کار نیست و فردا روز حساب است و عملی در کار نیست

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط mandy نمایش پست ها

........ باتری لیتیومی (اما میزان شارژ دهی کمتر )

اما اگر باتری قلمی (شارژ دهی بیشتر )
    جسارتن من با این گزاره ها موافق نیستم و درواقع این یک اصل نیست. خیلی از باتریای لیتیومی از مشابه قلمی شارژ بیشتری نگه میدارن باید موردی مقایسه کنی. لااقل باتریای DSLR ها خیلی بیشتر از باتریای قلمی چارجبل ظرفیت دارن.
    sana88 تشکر می‌کند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

[QUOTE=mandy;319272]
    باید خدموتون عرض کنم که این دو مدل چه از لحاظ عکاسی و چه فیلم برداری باجی به هم نمیدهند

ممنون از پاسختون
    منظورتونو از این جمله درست نگرفتم . یعنی در یه حدن؟

راستش اطرافیان همه زوم ان روی کانن و سونی و اصلا با نیکون موافق نیستن ... منم تا حالا کار نیکون را ندیدم ... نظرتو را راجع به کیفیت محصولات این مارک هم بگید ممنون میشم

احتمالا هر دو دوربین هم کار چین هستند ، درسته؟ من جایی پیدا نکردم که دقیق نوشته باشه ... اونایی که ژاپن و ... هستند نوشته اما اونایی که ننوشته را من چینی فرض کردم. این عیب بزرگیه؟

ضمنا فوکوس دستی را که کانن داره و نیکون نداره دوست دارم ...

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    جسارتن من با این گزاره ها موافق نیستم و درواقع این یک اصل نیست. خیلی از باتریای لیتیومی از مشابه قلمی شارژ بیشتری نگه میدارن باید موردی مقایسه کنی. لااقل باتریای DSLR ها خیلی بیشتر از باتریای قلمی چارجبل ظرفیت دارن.
    درست می فرمائید. مزیت باتری قلمی نسبت به باتری لیتیومی، در دسترس بودن آن است یعنی اگر در حال عکاسی باتری دوربین تمام شد می توانید به راحتی از نزدیکترین مغازه باتری قلمی آلکالاین خریده و به عکاسی ادامه دهید (بارها با Canon A650 IS در شهرهای مختلف برای من پیش آمده است) مزیت عمده باتری های لیتیمی نسبت به باتری قلمی کوچک تر و سبک تر بودن آنهاست که باعث کوچک تر شدن دوربین می شود (4 باتری قلمی در مقابل یک باتری لیتیم)
    ارادت
    Pelikan، mandy و sana88 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

?

تشکر کرده
    110

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    حق باشماست ولی منظور بنده این بود که SX500 در هر بار شارژ کامل و شرایط استاندارد تواناییه ثبت 195 عکس رو داره و این درحالیه که L810 تا 300 عکس رو ساپورت میکنه که تقریبا قابل توجه می باشد
    باید خدموتون عرض کنم که این دو مدل چه از لحاظ عکاسی و چه فیلم برداری باجی به هم نمیدهند
    ممنون از پاسختون
    منظورتونو از این جمله درست نگرفتم . یعنی در یه حدن؟
    درسته منظورم اینه که در یک حدن

احتمالا هر دو دوربین هم کار چین هستند ، درسته؟ این عیب بزرگیه؟
    راستش در این باره زیاد صحبت شده و اکثر دوستان بر این باورند که دوربین های یک برند چه ژاپنی باشند چه چینی هر دو از لحاظ کیفیت یکسانند چرا که تحت نظر همون برند ساخته شدند اما بنده به شخصه ساخت ژاپن ها بیشتر به دلم میشینند چرا که معتقدم که کمپانی های ژاپنی اون دوربین هایی که براشون مهم تر هست رو خودشون میسازند (مثلا فوجی hs30 چینیه ولی xs1 ژاپنیه در هر حالی که جفتوشون از یک برند و هر دو slr like اند) البته هیچ دلیلی هم برای درستیه حرفم وجود نداره .

منم تا حالا کار نیکون را ندیدم ... نظرتو را راجع به کیفیت محصولات این مارک هم بگید ممنون میشم
    راستش بنده خیلی با دوربین های نیکون کار نکردم ولی برای امتحان d5100 یکی از دوستان رو قرض گرفتم که به نظرم خیلی عالی بود ولی خوب اون دوربین حرفه ایه و باید هم خوب باشه چون نیکون تو رده ی حرفه ایها حرف برای گفتن داره . دیگه نمیدونم تو رده ی slr like ها هم حرفی برای گفتن داره یا خیر
    sana88 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

ممنون جناب mandy

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط mandy نمایش پست ها
    درسته منظورم اینه که در یک حدن
    درود بر شما
    اشتباه می کنید ... خروجی مدل نیکونی کاملا سرتره . این برتری در بحث مقایسه ی فاکتور های اپتیکی مانند خطای CA یا شارپنس کاملا مشهود میشه .

بین کانن و نیکون کدوم؟
    دوست عزیز درود بر شما
    مدل نیکونی کاملا بر SX500 IS برتری داره . با این حال از اونجایی که SX500 IS حدود 850 تومن قیمتشه نتیجه می گیریم که تا 930-950 تومن هم توان هزینه کردن دارید، لذا توصیه می کنم به Fuji HS20 فکر کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    کوروش و sana88 تشکر می‌کنند.