صفحه 15 از 284 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    18

پیش فرض پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

نقل قول نوشته اصلی توسط avang777 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان محترم
    اینجانب حدودا 2 ماهی در حال خواندن مطالب سایت هستم.همچنین سایتهای خارجی.بازار دوربین شهرمان را هم زیرو رو كرده ام.به طوری كه وقتی در مغازه ها میروم میگویند این باز هم اومد.!!!با این وجود در تصمیم نهایی مردد هستم.دوربینی می خواهم هم برای مصارف خانوادگی و هم شخصی.معمولا عكسهای خانوادگی را در ساعات آخر روز و غروب كه نور طبیعی وجود ندارد در خانه یا در پارك می گیرم.به همین خاطر دوربینی بدون نویز مناسب است.
    عكسهای شخصی هم كه الحمدلا... خدا بركت دهد همه جوره داریم!!!
    در كار عكاسی هم ناشی نیستم در حدود 10 تا 11 سال به طور غیر حرفه ای و فقط برای دل خودم عكس گرفتم.با دوربینهای یاشیكا نیمه اتوماتیك GTN و زنیت122 .دوستان قدیمیتر اینها را میشناسند.منظورم این است كه دوربین را وارونه دست نمی گیرم:::big grin:::
    از المپیوس ها با وجود لنزهای كیتی كه دارد به خاطر فرمت 4 به 3 و مقدار نویز خوشم نیامد.پنتاكس k100d s هم كه گیرمان نیامد.میماند كنون و نیكون.بین دی40 و دی40 ایكس نیكون و دی70اس نیكون و كنون 350دی و 400دی مردددددد مانده ام!!! اینها كه معرفی كردم از سر من زیاد هم هست. میدانم كه نویز كنون كمتر است و كیفیت رنگهای نیكون بهتر.از نظر بدنه هم نیكون گنده تر است و برای من 185 سانتی مناسبتر. لوازم جانبی نیكون هم تا حدودی ارزانتر.اما عكسهای آنها راز نزدیك ندیده ام.با تمام این تفاسیر كیفیت واقعی عكس برای من حرف اول را می زند.با توجه به مطالبی كه در این سایت و سایتهای خارجی دیده ام فكر می كنم رفتار كنونها بهتر باشد.یعنی من فكر می كنم و شاید فرقی هم نداشته باشند. در ضمن فوجيها رو هم دوست دارم مخصوصا تيپشان را(س6500 و س9600).دوربين عوض كن هم نيستم و يكي براي هميشه مي خواهم.
    بنابراین تقاضای كمی راهنمایی مجدد و لیست قیمتهای این آتشپاره ها را دارم.البته ممكن است از طریق اینترنت خرید كنم.
    موفق باشید دوستان
    باتشكر
    با توجه به علاقه و سابقه ی شما بهتر نیست قدری صبر کنید تا با تهیه ی پول بیشتر دوربین و تجهیزات جانبی مناسب را تهیه کنید؟ دوربین گران قیمت بدون لنز با کیفیت کارایی خود را نشان نمی دهد. دوربینهایی هم که بین آنها مردد مانده اید تفاوتهای قابل توجهی دارند.
    بعنوان توصیه اگر دوربین دست دوم اما مطمئن nikon d70s را پیدا کردید دوربین بسیار خوبی است. اما در بین دوربینهای نو اگر سابقه ی عکاسی خوبی دارید دوربینهای اس ال آر ابتدایی راضی تان نخواهند کرد. بنظر من canon 30d یا pentax k10d و یا nikon d80 دوربینهای مناسبتری هستند. d80 که براحتی پیدا می شود. 30d با کمی جستجو وk10d هم براحتی با سفارش برایتان ارسال می شود. اما نکته ی اصلی لنز است که لنز کی دوربینها بخصوص کانن لنز جالبی نیست. صبر کنید با تهیه پول کافی لااقل یک 70-17 سیگما بعنوان لنز اولیه برای دوربینتان بخرید.
    avang777 تشکر می‌کند.

كاربر همراه avang777 آواتار ها
    تشکر کرده
    380

با سلام
    خیلی ممنون از توجه تان
    راستش را بخواهید پنتاكس كا10دی را خیلی دوست دارم اما چه كنم كه دست ما كوتاه و خرما بر نخیل است.دوست عزیز بودجه بنده به زور به كنون 400 دی رسیده و آنچنان جیب را چلانده ام كه نزدیك است پاره شود.
    همان 700 تومان به پایین را اساتید با توجه به پستهای قبلی من راهنمایی بفرمایید خوشحال می شوم.
    مخصوصا آخرین پست قبلی.
    ممنون
    پاینده باشید عزیزان
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

با سلام.یكی دو ماه پیش همین دردسر شما را من هم داشتم ونهایتا D40 خریدم.(بودجه من محدودتر از شما بود.)الان یك ماهی هست كه باهاش عكاسی می كنم و امیدوارم نظراتم به درد شما بخوره:
    1-دوربین حرفه ای برای حرفه ای ها ساخته شده وشما بسیاری از قابلیتها مثل عكاسی ماكرو یا زوم بالا را از دست خواهید داد.(البته اگه نخوای هزینه میلیونی بدی).
    2-من D40را به خاطر واید 27 و نویز پایین در حساسیت های بالا مثلا 800 نسبت بهSLR like ها انتخاب كردم(بیشتر عكاسی معماری میكنم).یعنی اگر SLR like با این مشخصات پیدا میكردم SLR نمیخریدم.چرا ؟چون حرفه ای نیستم.(نه به این معنی كه از عكاسی چیزی حالیم نشه.دور بین نگاتیویم كه خیلی هم ازش راضی هستم كنون F1هست )

3-D40 دوربین خیلی خوش دستیه و كار كردن با اون خیلی راحت ولذت بخش.لنز فوق العاده ای هم داره.قیمتش هم عالیه.من از نورنگار 520000 تومان خریدم.
    4-نهایتا یك بار دیگه مرور كن.SLR یا SLR like.این سوال از این كه كدوم دوربینو بخری مهمتره.واگر تصمیم به خرید SLR گرفتی D40 انتخاب خیلی خوبیه.اگر می خوای بیشتر هزینه كنی بین D40 x و 400Dبه نظرم 400D انتخاب بهتریه.(به صرف خواندن نقدهای مختلف.با هیچ كدومشون عكاسی نكردم).

خوش باش
    avang777 تشکر می‌کند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نیکون D40x به قیمتش نمی ارزه. اگر قرار به خرید نیکون باشه D40 بهتره. اینقدر هم وسواس به خرج ندهید. برای کار شما اونقدرها هم فرقی نمی کنه. اگر D40 رو خریدید میتونید یه 55-200 هم بگیرید که لنز خوبیه و ارزون هم هست. دیگه با 18-55 و 55-200 تا مدتها به لنزی احتیاج پیدا نمی کنید. به این حرفها هم که با لنز کیت دوربین نیکون نمیشه عکس گرفت توجه نکنید. به جای این که برای انتخاب دوربین سردرد بگیرید هم بهتره روی پروسس عکس تمرکز کنید و خوب یاد بگیرید. (اگر بلد نیستید)
    دوربینی می خواهم هم برای مصارف خانوادگی و هم شخصی.معمولا عكسهای خانوادگی را در ساعات آخر روز و غروب كه نور طبیعی وجود ندارد در خانه یا در پارك می گیرم.به همین خاطر دوربینی بدون نویز مناسب است.
    برای این کار هم شما دوربین بدون نویز احتیاج ندارید شما به یک نورسنجی روی صحنه غروب و بعد زدن فلاش روی سوژه احتیاج دارید. این کار هم از هر دوربینی برمی آید.
    Mashhadi Vahid و avang777 تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    380

سلام دوستان
    امروز عصر تمام رشته هایم پنبه شد.بعد از كلی مطالعه و تا صبح بیدار موندن و چوب كبریت زیر پلك چشم گذاشتن و تاپیك خوندن خودمان را راضی به ابتیاع یك فروند دوربین كنون 400دی فرموده بودیم .خلاصه به همراه خانواده محترم تشریف بردیم به یك باب مغازه دوربین فروشی.گفتیم آقا اومدیم دوربین بخریم اونم 400دی!!
    جناب فروشنده كه از آن فروشاننده ها بود در همان نگاه اول دریافتند كه اینجانب بوق تشریف داریم اونهم چه بوقی!!
    خلاصه شروع كرد از بدگویی كنون 400 و نیكون دی40ایكس و تعریف از پاناسونیك اف زد7 كه ای دل غافل كجای كاری بابا ؟این پاناسونیك فلانه و بیساره و ....تو آتلیه استفاده میشه از اف زد 50 بهتره و از اف زد8 بهتره و ...گفتیم میگن نویزش زیاده گفت نویز كجا بوده؟عكس میگیره كه از شفافیت اونورش پیداست و كنون به گردش هم نمیرسد نیكون كه دیگه بماند.... هم ماكرو هم میكرو هم تلسكوپه هم نون میگیره هم آش و ...........خلاصه از لطف جناب فروشاننده بنده كاشف به عمل آوردم و به این نتیجه رسیدم كه تلاش سالیان سال تمام صنایع دوربین سازی برای اختراع اف زد 7 بوده و پس از آن وقت تلف می كنند
    كم كم داشت جنگ مغلوبه می شد(هیپنوتیزم كامل) و دست به جیب می رفت كه خوشبختانه یك مشتری گردن كلفت آشنا با جناب مغازه دار وارد شد و بدون توجه به ما شروع به صحبت با فروشنده كرد كه ما هم در این فاصله به خود آمدیم و عطای دوربین خریدن را به لقایش بخشیدیم و فلنگ را بستیم.
    اما این ناامیدی كه نصیب ما شد نصیب گرگ بیابان هم نشود.ماندیم تنها و سرگردان در این حیرانی كه چكار كنیم.جواب مردم را چی بدیم با این پروژه های چند میلیونی:::big grin:::
    یعنی باید از اول تاپیك خواندن را شروع كنم؟؟؟:(
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

نقل قول نوشته اصلی توسط avang777 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز عصر تمام رشته هایم پنبه شد.بعد از كلی مطالعه و تا صبح بیدار موندن و چوب كبریت زیر پلك چشم گذاشتن و تاپیك خوندن خودمان را راضی به ابتیاع یك فروند دوربین كنون 400دی فرموده بودیم .خلاصه به همراه خانواده محترم تشریف بردیم به یك باب مغازه دوربین فروشی.گفتیم آقا اومدیم دوربین بخریم اونم 400دی!!
    جناب فروشنده كه از آن فروشاننده ها بود در همان نگاه اول دریافتند كه اینجانب بوق تشریف داریم اونهم چه بوقی!!
    خلاصه شروع كرد از بدگویی كنون 400 و نیكون دی40ایكس و تعریف از پاناسونیك اف زد7 كه ای دل غافل كجای كاری بابا ؟این پاناسونیك فلانه و بیساره و ....تو آتلیه استفاده میشه از اف زد 50 بهتره و از اف زد8 بهتره و ...گفتیم میگن نویزش زیاده گفت نویز كجا بوده؟عكس میگیره كه از شفافیت اونورش پیداست و كنون به گردش هم نمیرسد نیكون كه دیگه بماند.... هم ماكرو هم میكرو هم تلسكوپه هم نون میگیره هم آش و ...........خلاصه از لطف جناب فروشاننده بنده كاشف به عمل آوردم و به این نتیجه رسیدم كه تلاش سالیان سال تمام صنایع دوربین سازی برای اختراع اف زد 7 بوده و پس از آن وقت تلف می كنند
    كم كم داشت جنگ مغلوبه می شد(هیپنوتیزم كامل) و دست به جیب می رفت كه خوشبختانه یك مشتری گردن كلفت آشنا با جناب مغازه دار وارد شد و بدون توجه به ما شروع به صحبت با فروشنده كرد كه ما هم در این فاصله به خود آمدیم و عطای دوربین خریدن را به لقایش بخشیدیم و فلنگ را بستیم.
    اما این ناامیدی كه نصیب ما شد نصیب گرگ بیابان هم نشود.ماندیم تنها و سرگردان در این حیرانی كه چكار كنیم.جواب مردم را چی بدیم با این پروژه های چند میلیونی:::big grin:::
    یعنی باید از اول تاپیك خواندن را شروع كنم؟؟؟:(
    سلام

نخیر ......اینجوری فایده نداره.....حالا تازه برگشتی سر این كه SLR یا SLR-Like ؟؟؟!!

تازه FZ18 و FZ8 هم نه.....FZ7 كه از رده خارج شده؟؟؟؟ :confused:

آقا یك S3 IS بگیر و حالشو ببر. :biggrin:
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

سلام

آقای ولی عزیز خدمتتون عرض کنم که اگر شما اینهمه راهنمائی می گیرید و به قول خودتون تا صبح بیدار میمونید و فکر می کنید و اونوقت یک فروشنده اونجوری این قدر راحت تمام این مسائل را ملغی می کنه که شما از خرید پشیمون می شید پس یا به حرف یک نفر فقط گوش کنید یا با عرض پوزش مثل ملا نصرالدین و اون خر بیچاره میشید که آخر افتاد توی آب البته اصلا قصد جسارت ندارم
    این دوربینهای نیکون یا کنون هر جفتشون خوبه و این مدلهای مد نظر شما هم مطمئن باشید نظر شمارو تامین می کنه بیشتر به فکر عکس گرفتن باش تا این مسائل
    راهنمائی من و دوستان هم در ابتدا نظر شخصی وتا حدودی از روی تجربه می باشد و در نهایت شما باید تصمیم نهائی رو بگیرید نه ما یا فروشنده . بهترین راه هم به نظر من برای راحتی خیال شما دیدن نمونه کارهای مدلهای مد نظر شما در سایت هایی که کاربران عکسهای خود را قرار میدهند است تا قابلیتهای دوربین یا لنز انتخابیتون رو ببینید
    و با یک تصمیم جدی خرید کنید
    avang777 تشکر می‌کند.
    مهیار سیاسی

تشکر کرده
    380

با سلام خدمت دوست عزیزم جناب مهیار:biggrin:
    از توجه شما بسیار خوشحال شدم و ممنون.
    فرمایش شما كاملا درست است.اما من فقط جریانی را كه برای من پیش آمد و برای هر كسی ممكن است اتفاق بیفتد را به صورت طنز نوشتم تا در دام اینچنین فروشندگان یا به عبارتی فروشانندگان قهار نیفتند.
    علت طرح پرسش در این سایت ارزشمند و مطالعه آن هم استفاده از تجربیات گرانقیمت عزیزان با تجربه و صاحب نظر است كه تا بحال هم چه به من و چه به دیگران بی شائبه و خالصانه ارائه كرده اند.این سایت واقعا گنج با ارزشی است.اما نظر من با فرمایشات آن فروشنده تغییر نكرد و شاید باعث قطعیت بیشتر هم شد.من به طور حتم از بین دی40ایكس و 400دی یكی را انتخاب خواهم كرد با احتمال 80% به نفع كنون.تنها خواهش من این است كه دوستان چند عكس كه در شرایط یكسان با این دوربینها گرفته شده را برای مقایسه نهایی آنچه از این دوربینها انتظار دارم در اختیارم قرار دهند یا آدرس آنها.
    دوستان صاحب فن لطفا به سوال زیر كه در پستهای قبلی ام طرح شد توجه بفرمایید :
    (در سایت (مگاپیكسل.نت ) اگر عزیزان حرفه ای وقت داشته باشند و رویو كنون400دی را با نیكون 40ایكس مقایسه بفرمایند چیزی كه در عكسها مشاهده می شود مات و كمرنگ بودن عكسهای كنون نسبت به نیكون است.در كل عكسهای نیكون شفافتر و دقیقتر است.در عكس شبانه هم نیكون بسیار عالی عكس گرفته.انگار كه هوا هنوز خیلی تاریك نشده!!
    اساتید اگر با توجه به دهانه دیافراگمی كه عكسها توسط آن گرفته شده ( بطور مقایسه ای ) و سرعت و ایزو یكسان آن عكسها توضیحی مبسوط و مشروح بیان بفرمایند متشكر خواهم بود.
    آیا این تفاوت به خاطر لنز كیت كنون است؟ یا نیكون در حالت عادی بهتر از كنون عكس می گیرد؟
    به عبارت دیگر اگر جای لنزهای این دو دوربین را عوض نماییم (فرضا) باز همین نتیجه بدست می اید یا در آن موقع عكسهای كنون بهتر می شود.؟)
    می خواهم برایم روشن شود تفاوت فقط به خاطر لنز است یا بدنه هم موثر می باشد. آیا رنگهای كنون طبیعی تر است یا نیكون؟؟
    انتظار توجه بیشتر دارم
    ممنونم
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

سلام

آقای ولی عزیز توجه به اینگونه تستها و نتایج خوبه ولی چیزی که جالبه اینکه این سایتها به نظر من بیشترشون نظر کاملا درست وصادقانه ای نمی دند به طور مثال در مورد لنزها در یک سایت بالاترین امتیاز را دارد ولی در جای دیگر امتیاز متوسط با همان پارامترها به خاطر همین من خدمتتون عرض کردم سایتهایی که کاربران عکسهای خودشون رو قرار می دهند را سر بزنید نتیجه بهتری میگیرید ( نه به طور کامل )
    در مورد کیفیت تصاویر D40x و 400D هم هر دو تصاویر خوبی دارند و اینقدر که شما می فرمائیید نباید تفاوت داشته باشند
    تفاوت این دو برند بیشتر سلیقهای است تا تخصصی من خودم نیکون دارم خیلی هم راضیم عکس شب هم گرفتم مشکلی هم نداشته ولی عکسهای کنون هم خیلی خوبه اما اگه بازهم بخوام از ابتدا دوربین بگیرم نیکون می گیرم به خاطر چندتا لنزی که دارم و نمی خوام از دست بدمشون
    اگر به جای شما بودم نیکون رو می گر فتم به خاطر لنزش و اگر متونستم یک 55-200 با لرزشگیر هم می گرفتم تا ست عالی نه ولی قابل قبولی داشته باشم ( البته شاید چون نیکون رو بهتر می شناسم اینو میگم )
    همانطور که عرض کردم هردو خوبند و نظر شما رو تامین می کنند شما امروز برو یکدومشون رو بگیر و خبرشو به ما هم بده تا تو لذت شما سهیم بشیم پیشاپیش مبارک باشه
    حیف نیست روزهای این فصل رو به این راحتی از دست بدی
    nmroshan، Nader Kohansal و avang777 تشکر می‌کنند.
    مهیار سیاسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

آقا ما بعد چند روز گشتن و مطالعه تاپیکهای سایت بین چند مدل گیر کردم(بیشتر خصوصیات دوربینهای کنن رو خوندم نمیدونم بقیه مدلها چجورن اگه امکان داره درباره شرکتهای مختلف یه مقایسه بزارید)
    دوربینهای کنن:
    1- A720 Is
    2- A640
    3-sx100
    4- S3is
    5- Tx1
    دو نمونه از نیکن رو هم پیدا کردم بخصوص اولیش ببینید خوبه یا نه:
    1- coolpix S10
    2- Nikon D2xs
    دوستان یه نظری بدن

صفحه 15 از 284 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 115 ... آخرینآخرین