صفحه 9 از 284 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: لطفا براي خريد دوربين راهنماييم كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

پيشنهاد من هم Canon a630 است.قيمت اين دوربين حدود 230-240 تومان است كه با مموري و شارژر تقريبن هم بودجه ي شما است.

ضمنن مدت زمان فيلمبرداري بستگي به حجم مموري كاردي كه خريداري خواهيد كرد و رزولوشن انتخابي براي فيلمبرداري دارد. ضمن اينكه توجه داشته باشيد كه فيلمبرداري دوربين هاي عكاسي كيفيت فيلمبرداري دوربين هاي فيلمبرداري (Mini Dv و امثالهم) را به هيچ وجه ندارد و اگر فيلمبرداري برايتان در درجه ي اول اهميت است بهتر است كه يك دوربين فيلمبرداري با قابليت عكاسي بخريد كه در اينصورت بودجه كمي پايين است و كيفيت عكس خيلي بالا نيست ولي اگر امكان افزايش بودجه را نداريد پيشنهاد من Sony DCR HC26 است.
    با فرهاد موافقم
    شما به جز هزینه دوربین،باید به فکر هزینه شارژر ، مموری، کیف و احیانا سه پایه ای جمع و جور برای استفاده در داخل منزل با توجه به نور نسبی کم هستید.
    اولویت اول با Canon A630 با حدود قیمت 230 هزار تومان
    و اولویت بعدی با Canon A550 با حدود قیمت 175 هزار تومان

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    شما به یک دوربین کامپکت خوب و ساده نیاز دارید که قابلیت فیلمبرداری با کیفیت بالا رو داشته باشه , پس باید بروز باشه ... ؛ الان دیگه اغلب دوربین های جدید محدودیتی در مدت زمان فیلمبرداری ندارن و بسته به ظرفیت کارت حافظه و سرعتش عمل می کنن
    نکته دیگه اینکه الان شما هر دوربینی که در این رنج قیمتی بگیرید امکان فیلمبرداری با کیفیت خوب رو داره
    بهتره به جزئیات دیگه ای از دوربین توجه کنید مثل امکان ضبط صدا به صورت استریو یا مونو ؟ قابلیت ضبط فیلم به صورت فشرده MP4 یا معمولی ؟ نوع و کیفیت خروجی TV ؟ سایز و کیفیت LCD ؟ لرزشگیر ؟ زوم ؟ باطری لیتیوم ین یا قلمی ؟ و .... و .....

از بین کامپکت های 2007 این مدل می تونه انتخاب خوبی برای شما باشه :
    canon a570is : با پردازنده DIGIC III / سنسور 7MP / لرزشگیر / فیلمبرداری تا سایز 640 در 480 با 15 , 30 و 60 فریم در ثانیه / با قیمت دور و بر 270 تومن
    مدلی که جناب هژیر آذر هم معرفی کردن دوربین خوبیه و یکی از کوچک ترین مدل هاست
    a630 فرهاد خان هم عالیه , تنها عیبش اینه که لرزشگیر نداره
    دی وی کم های کوچیک و عجیب و غریب creative و آیپتک و ... هم هستن که می تونید اونها رو هم بررسی کنید , وقتی دختر کوچولوی شما بزرگتر شد این دو وی کم ها اسباب بازی های خوبی براش میشن :)
    Creative Di Vi cam 525D
    با قیمت 210 تومن
    http://www.creative.com/products/pro...&product=15259
    لرزشگیر / قابلیت ضبط فیلم از TV یا ... / فیلمبرداری در شب / فیلمبرداری MP4 / وب کم / MP3 پلیر و .....
    ویرایش توسط kouhsar : Saturday 23 June 2007 در ساعت 12:14 دلیل: جا انداختن "خان" از نام فرهاد خان

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط kouhsar نمایش پست ها
    سلام
    شما به یک دوربین کامپکت خوب و ساده نیاز دارید که قابلیت فیلمبرداری با کیفیت بالا رو داشته باشه , پس باید بروز باشه ... ؛ الان دیگه اغلب دوربین های جدید محدودیتی در مدت زمان فیلمبرداری ندارن و بسته به ظرفیت کارت حافظه و سرعتش عمل می کنن
    نکته دیگه اینکه الان شما هر دوربینی که در این رنج قیمتی بگیرید امکان فیلمبرداری با کیفیت خوب رو داره
    بهتره به جزئیات دیگه ای از دوربین توجه کنید مثل امکان ضبط صدا به صورت استریو یا مونو ؟ قابلیت ضبط فیلم به صورت فشرده MP4 یا معمولی ؟ نوع و کیفیت خروجی TV ؟ سایز و کیفیت LCD ؟ لرزشگیر ؟ زوم ؟ باطری لیتیوم ین یا قلمی ؟ و .... و .....

از بین کامپکت های 2007 این مدل می تونه انتخاب خوبی برای شما باشه :
    canon a570is : با پردازنده DIGIC III / سنسور 7MP / لرزشگیر / فیلمبرداری تا سایز 640 در 480 با 15 , 30 و 60 فریم در ثانیه / با قیمت دور و بر 270 تومن
    مدلی که جناب هژیر آذر هم معرفی کردن دوربین خوبیه و یکی از کوچک ترین مدل هاست
    a630 فرهاد خان هم عالیه , تنها عیبش اینه که لرزشگیر نداره
    دی وی کم های کوچیک و عجیب و غریب creative و آیپتک و ... هم هستن که می تونید اونها رو هم بررسی کنید , وقتی دختر کوچولوی شما بزرگتر شد این دو وی کم ها اسباب بازی های خوبی براش میشن :)
    Creative Di Vi cam 525D
    با قیمت 210 تومن
    http://www.creative.com/products/pro...&product=15259
    لرزشگیر / قابلیت ضبط فیلم از TV یا ... / فیلمبرداری در شب / فیلمبرداری MP4 / وب کم / MP3 پلیر و .....
    دوست عزير ممنون از راهنماييتان
    فرق باطري ليتيوم ين و باطري قلمي در چيست؟ و كدام بهتر است؟ در صورت خراب شدن هر يك آيا مشكلي در تهيه مجدد آنها در بازار وجود ندارد؟

آيا هزينه مموري و شارژر از هزينه دوربين جدا است؟ آيا منظور از مموري ، مموري اضافي است؟ آخه مگه دوربين بدون مموري و شارژر مي شود؟
    چند سوال ديگر
    نداشتن لرزش گير براي عكاسي مثل من كه حرفه اي نيست و احتمالا لرزش دست بسياري هم خواهم داشت تا چه حد مي تواند مهم باشد؟
    آيا لرزشگير مانع از تار افتادن عكس بر اثر لرزش دست مي شود؟
    منظور از چگونگي ضبط فيلم بصورت MP4 چيست؟
    با تشكر
    ویرایش توسط عابد : Saturday 23 June 2007 در ساعت 13:22

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط عابد نمایش پست ها
    فرق باطري ليتيوم ين و باطري قلمي در چيست؟ و كدام بهتر است؟ در صورت خراب شدن هر يك آيا مشكلي در تهيه مجدد آنها در بازار وجود ندارد؟

آيا هزينه مموري و شارژر از هزينه دوربين جدا است؟ آيا منظور از مموري ، مموري اضافي است؟ آخه مگه دوربين بدون مموري و شارژر مي شود؟

فرق باتري ليتيوم يون و باتري قلمي در اين است كه اولي گرانتر است و به همراه دوربين شارژر آن را نيز به شما تحويل مي دهند و معمولن دوربين هايي كه باتري ليتيوم يون استفاده مي كنند گرانتر هستند ( من مدل زير 300 توماني اي نمي شناسم) از نظر اينكه كدام بهتر است كاملن سليقه اي است برخي مثل من اصولن دوربين با باتري قلمي را نمي پسندند و برخي ديگر ( كه در اين فوروم ظاهرن در اكثريت هستند ) باتري قلمي رو با استناد به اين كه اگر باتريتون تموم شد و دسترسي به برق براي شارژ مجدد نداشتيد مي تونيد از باتري هاي آلكالاين استفاده كنيد ، برتر مي دونند.

معمولن دوربين هاي عكاسي مموري داخلي ندارند و توي كارتن بيشتر مدل ها يك مموري 16 يا 32 مگابايتي موجود است كه فقط براي ذخيره ي 10-15 عكس كافي است و من اصلن نمي دانم فلسفه ي اين كار عبث چيست كه چنين مموري اي اصلن ساخته مي شود ؟

PS: دوربيني كه جناب هژير آذر معرفي كردند ( كه البته اندكي بالاي 300 تومان است) و دوربين هاي اولتراكامپكت سري ixus كنن و سري FX پاناسونيك هم باتري ليتيومي دارند كه ممكن است بعضي از آنها را بتوان با اين بودجه خريداري كرد.
    kouhsar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

فرق باتري ليتيوم يون و باتري قلمي در اين است كه اولي گرانتر است و به همراه دوربين شارژر آن را نيز به شما تحويل مي دهند و معمولن دوربين هايي كه باتري ليتيوم يون استفاده مي كنند گرانتر هستند ( من مدل زير 300 توماني اي نمي شناسم) از نظر اينكه كدام بهتر است كاملن سليقه اي است برخي مثل من اصولن دوربين با باتري قلمي را نمي پسندند و برخي ديگر ( كه در اين فوروم ظاهرن در اكثريت هستند ) باتري قلمي رو با استناد به اين كه اگر باتريتون تموم شد و دسترسي به برق براي شارژ مجدد نداشتيد مي تونيد از باتري هاي آلكالاين استفاده كنيد ، برتر مي دونند.

معمولن دوربين هاي عكاسي مموري داخلي ندارند و توي كارتن بيشتر مدل ها يك مموري 16 يا 32 مگابايتي موجود است كه فقط براي ذخيره ي 10-15 عكس كافي است و من اصلن نمي دانم فلسفه ي اين كار عبث چيست كه چنين مموري اي اصلن ساخته مي شود ؟
    دوست عزير ممنون از پاسختان

باتري الكالين چيست؟
    آيا مي توان مموري 16 يا 32 مگابايتي را افزايش داد؟
    راستي اگر امكان دارد اسپل انگليسي ليتيوم يون را برايم بنويسيد.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

دوست عزير ممنون از پاسختان

باتري الكالين چيست؟
    آيا مي توان مموري 16 يا 32 مگابايتي را افزايش داد؟

باتري آلكالاين نوعي از باتري هاي معمولي (مثلن از نوع قلمي) است كه عمر مفيد بيشتري دارد و ضمنن ليك (چكه) نمي كند و با قيمتي حدود 4 تا 5 برابر باتري هاي قلمي معمولي قيمت دارد و مانند آن يك بار مصرف است.

مموري هايي كه عرض كردم نيز به شكل مموري كارد است و مي توان آن را به راحتي تعويض نمود.

به پي نوشت پست قبلي بنده هم كه بعدن اضافه شد توجه فرماييد.

اسپل :

Lithium Ion ( Li -Ion) Batteries

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

باتري آلكالاين نوعي از باتري هاي معمولي (مثلن از نوع قلمي) است كه عمر مفيد بيشتري دارد و ضمنن ليك (چكه) نمي كند و با قيمتي حدود 4 تا 5 برابر باتري هاي قلمي معمولي قيمت دارد و مانند آن يك بار مصرف است.

مموري هايي كه عرض كردم نيز به شكل مموري كارد است و مي توان آن را به راحتي تعويض نمود.

به پي نوشت پست قبلي بنده هم كه بعدن اضافه شد توجه فرماييد.

اسپل :

Lithium Ion ( Li -Ion) Batteries
    سلام مجدد
    چند سوال ديگر
    نداشتن لرزش گير براي عكاسي مثل من كه حرفه اي نيست و احتمالا لرزش دست بسياري هم خواهم داشت تا چه حد مي تواند مهم باشد؟
    منظور از ضبط فيلم بصورت MP4 چيست؟ و فرقش با حالت معمولي چيست؟
    با تشكر

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

چند سوال ديگر
    منظور از چگونگي ضبط فيلم بصورت MP4 چيست؟
    با تشكر
    سلام
    در مورد باطری که فرهاد خان خیلی خوب توضیح دادن ؛ از نظر راحتی و خرید بی دردسر و ... و .... باطری لیتیوم ین به صرفه تره ؛ اگه دوربین باطری قلمی بخوره , معمولا باطری و شارژر به همراهش نیست و یه وقت و هزینه مضاعفی برای خرید باطری قلمی خوب باید صرف کنید ؛ خود من باطری قلمی رو ترجیح میدم اما فکر می کنم برای شما باطری لیتیوم ین بهتر باشه ؛ با باطری لیتیوم ین دوربین شما چیزی شبیه گوشی موبایل خواهد بود که براحتی می تونید شارژش کنید
    دوربین های ارزون زیادی الان با باطری لیتیوم ین عرضه میشن ؛ مثل همین دی وی کم creative که باطری 1100 میلی آمپر ساعتی همراهشه و در این کلاس دوربین ظرفیت بالایی محسوب میشه

معمولا یه مموری کم حجم همراه دوربینه و یا به صورت آنبرده ؛ آنبرد ها الان معمولا 32 مگابایتی هستن و گاهی 64 مگابایتی و .... ؛ در هر صورت ظرفیتش کمه و بهتره مموری خوب و پر سرعتی برای دوربین تهیه کنید

لرزشگیر مانع از تار شدن عکس میشه و برای غیر حرفه ای ها واجب تره ؛ چون با تسلط و تمرکز کمتری با دوربین کار می کنند و امکان نورپردازی خاص و ویژه ای رو هم ندارن ؛ پس حالا که دوربین های مجهز به سیستم لرزشگیر ارزون شدن حیفه که به این ویژگی اهمیتی ندید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

با سلام به همه دوستان

تشكر از لطف همگي شما

با توجه به اينكه بودجه من حداكثر 300 هزار تومان است و مي خواهم كه دوربين حتما داراي لرزشگير هم باشد ، تا كنون دوربين Canon A570is را مد نظر دارم . نظر شما چيست؟

راستي نظرتون در رابطه با پاناسونيك و يا اليمپوس ، فوجي ، كداك ، كاسيو، سامسونگ و ... چيست؟
    مثلا Panasonic Lumix DMC-FX10
    ویرایش توسط عابد : Saturday 23 June 2007 در ساعت 14:25

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

با توجه به اينكه بودجه من حداكثر 300 هزار تومان است و مي خواهم كه دوربين حتما داراي لرزشگير هم باشد ، تا كنون دوربين Canon A570is را مد نظر دارم . نظر شما چيست؟
    مبارک باشه. :)
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

صفحه 9 از 284 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 109 ... آخرینآخرین