صفحه 10 از 284 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: لطفا براي خريد دوربين راهنماييم كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    فرق باتري ليتيوم يون و باتري قلمي در اين است كه اولي گرانتر است و به همراه دوربين شارژر آن را نيز به شما تحويل مي دهند و معمولن دوربين هايي كه باتري ليتيوم يون استفاده مي كنند گرانتر هستند ( من مدل زير 300 توماني اي نمي شناسم) از نظر اينكه كدام بهتر است كاملن سليقه اي است برخي مثل من اصولن دوربين با باتري قلمي را نمي پسندند و برخي ديگر ( كه در اين فوروم ظاهرن در اكثريت هستند ) باتري قلمي رو با استناد به اين كه اگر باتريتون تموم شد و دسترسي به برق براي شارژ مجدد نداشتيد مي تونيد از باتري هاي آلكالاين استفاده كنيد ، برتر مي دونند.

معمولن دوربين هاي عكاسي مموري داخلي ندارند و توي كارتن بيشتر مدل ها يك مموري 16 يا 32 مگابايتي موجود است كه فقط براي ذخيره ي 10-15 عكس كافي است و من اصلن نمي دانم فلسفه ي اين كار عبث چيست كه چنين مموري اي اصلن ساخته مي شود ؟

PS: دوربيني كه جناب هژير آذر معرفي كردند ( كه البته اندكي بالاي 300 تومان است) و دوربين هاي اولتراكامپكت سري ixus كنن و سري FX پاناسونيك هم باتري ليتيومي دارند كه ممكن است بعضي از آنها را بتوان با اين بودجه خريداري كرد.
    سلام

قلمی بهتره یا لیتیومی؟؟!! ............... ...... ......... ...... !!!! ....... .... ............ ..........؟!؟! :(

نتیجه: اگر ابعاد دوربین در حد جیبی باشد, مسلما" لیتیومی, اما اگر مثل دوربینهای سوپرزوم بزرگ باشد, قلمی و اگر هم SLR باشد, باز هم لیتیومی.
    یکجای دیگه هم گفتم: یکی از آشنایان از یک شهر دیگه, سفارش کرده بود برای دوربین نیکون 8800ش که باتریش گم شده, جستجو کنم (خودش تهران رفته بود و حتی نیکونگرش گفته بود که نداره!!!) ولی یک جا تو مشهد گفت اگر بخوام میاره, به قیمت 35000 تومان!!!!!

ارزانترین دوربینی که باتری لیتیومی بخورد, فکر کنم Panasonic-FX10 باشد که 230 تومان است, 6مگا پیکسل+ بدنه فلزی کوچک+ زوم 3+ لرزشگیر موثر+ کیف و مموری 512 اصل (اشانتیون)

با توجه به اینکه من هم از برادر زاده ام زیاد عکس گرفتم, نتیجه آن را جهت اطلاع شما میگم:
    - اصولا" به علت ثابت نبودن بچه ها( در زبان مشهدی: جل جل Jol Jol !!! کردن) و اینکه در یک زمانی ممکن است یک صحنه جالبی بوجود بیاد, ولی آماده کردن دوربین به قدری طول بکشد که آن صحنه از بین برود, یک دوربین کوچک, بسیار کاراتر از دوربینی مثل Canon-S3 IS است, چنانکه من با دوربین قبلیم عکسهای بیشتر و بهتری را گرفتم تا با S3 IS !!!
    - لرزشگیر در این مورد بسیار مهم است و اگر کسی منکر آن شد, قطعا" بدانید مارک مورد علاقه اش فاقد این تکنولوژی است. :biggrin:
    - چون به احتمال زیاد اکثر عکسها در محیط داخل (منزل) گرفته میشود, نویزو فلاش نیز اهمیت بیشتری میابند ( تنها نقطه ضعف کوچک پاناسونیک)
    - اگر کیفیت فیلمبرداری و حجم آن برایتان خیلی مهم است, دوربین PENTAX-A20 , با فرمت DiVX فیلم میگیرد و فشردگی فیلم آن را میتوانید تنظیم کنید, فکر میکنم حدودا" با یک کارت 1 گیگ, بشود 2 ساعت فیلم با رزولوشن 480*640 و 30fps گرفت!!! :confused: (قیمت 340 تومان)

اما اگر به حجم کمتری مثلا" 20 دقیقه قانع هستید, همان سری FX پاناسونیک را که از 230 تا 340 دارد, بسیار خوبند.
    و مدل LZ7 که زوم 6 برابر و باتری قلمی دارد و قیمت 225 تومان.

دوربین OLYMPUS-FE240 هم با زوم 5 برابر, بدنه فلزی باریک و 7 مگاپیکسل 260 تومان است که البته مموری گرانی دارد.
    kouhsar تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

پیش فرض پاسخ: لطفا براي خريد دوربين راهنماييم كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

قلمی بهتره یا لیتیومی؟؟!! ............... ...... ......... ...... !!!! ....... .... ............ ..........؟!؟! :(

نتیجه: اگر ابعاد دوربین در حد جیبی باشد, مسلما" لیتیومی, اما اگر مثل دوربینهای سوپرزوم بزرگ باشد, قلمی و اگر هم SLR باشد, باز هم لیتیومی.
    یکجای دیگه هم گفتم: یکی از آشنایان از یک شهر دیگه, سفارش کرده بود برای دوربین نیکون 8800ش که باتریش گم شده, جستجو کنم (خودش تهران رفته بود و حتی نیکونگرش گفته بود که نداره!!!) ولی یک جا تو مشهد گفت اگر بخوام میاره, به قیمت 35000 تومان!!!!!

ارزانترین دوربینی که باتری لیتیومی بخورد, فکر کنم Panasonic-FX10 باشد که 230 تومان است, 6مگا پیکسل+ بدنه فلزی کوچک+ زوم 3+ لرزشگیر موثر+ کیف و مموری 512 اصل (اشانتیون)

با توجه به اینکه من هم از برادر زاده ام زیاد عکس گرفتم, نتیجه آن را جهت اطلاع شما میگم:
    - اصولا" به علت ثابت نبودن بچه ها( در زبان مشهدی: جل جل Jol Jol !!! کردن) و اینکه در یک زمانی ممکن است یک صحنه جالبی بوجود بیاد, ولی آماده کردن دوربین به قدری طول بکشد که آن صحنه از بین برود, یک دوربین کوچک, بسیار کاراتر از دوربینی مثل Canon-S3 IS است, چنانکه من با دوربین قبلیم عکسهای بیشتر و بهتری را گرفتم تا با S3 IS !!!
    - لرزشگیر در این مورد بسیار مهم است و اگر کسی منکر آن شد, قطعا" بدانید مارک مورد علاقه اش فاقد این تکنولوژی است. :biggrin:
    - چون به احتمال زیاد اکثر عکسها در محیط داخل (منزل) گرفته میشود, نویزو فلاش نیز اهمیت بیشتری میابند ( تنها نقطه ضعف کوچک پاناسونیک)
    - اگر کیفیت فیلمبرداری و حجم آن برایتان خیلی مهم است, دوربین PENTAX-A20 , با فرمت DiVX فیلم میگیرد و فشردگی فیلم آن را میتوانید تنظیم کنید, فکر میکنم حدودا" با یک کارت 1 گیگ, بشود 2 ساعت فیلم با رزولوشن 480*640 و 30fps گرفت!!! :confused: (قیمت 340 تومان)

اما اگر به حجم کمتری مثلا" 20 دقیقه قانع هستید, همان سری FX پاناسونیک را که از 230 تا 340 دارد, بسیار خوبند.
    و مدل LZ7 که زوم 6 برابر و باتری قلمی دارد و قیمت 225 تومان.

دوربین OLYMPUS-FE240 هم با زوم 5 برابر, بدنه فلزی باریک و 7 مگاپیکسل 260 تومان است که البته مموری گرانی دارد.
    دوست گرامي
    سلام ممنون از پاسختان

با توجه به جل جل كردن بچه ها و شرايط داخل خانه و زود آماده شدن دوربين نظرتان در رابطه با Canon A570is چيست؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

مشهدي وحيد جان عزيز . تازگيا رفتارت خصمانه شده :biggrin:

من يه بار از باتري ليتيوم در مقابل قلمي دفاع كردم نزديك بود همين وسط فاروم خونمو بريزن ولي مهم نيست من كماكان بر سر عقيده ام هستم ;)

35000 تومان خيلي گرونه ؟ شما 4 تا باتري قلمي اصلي خوب و يك شارژر اصلي خوب رو نمي تونيد كمتر از 40-50 تومن پيدا كنيد. خوب حالا به جاي اينكه اين خرج رو اول كار بكنيد بده كه يكي دوسال عكس بگيريد و بعد از 2 سال اين هزينه رو بكنيد ؟

تازه همسر من در عرض 2.5 سال اخير 6000 تا عكس با دوربينش گرفته و هنوز باتري با روز اول توفيري نداره.( باتري ليتيومي رو اگه هي بيخودي شارژ نكني و بذاري خالي بشه و بعد شارژ كني چند سال بي دردسر كار مي كنه)

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    fx10 فوق العاده است و قیمت خیلی خوبی هم داره + اشانتیون های بهتری ؛ لرزشگیرش هم احتمالا از 570is باید قویتر باشه
    تنها موردی که داره اینه که تقدم شاتر و تقدم دیافراگم رو نداره در صورتی که a570is این دو حالت رو داره و اینجا شما باید تصمیم بگیرید که این مورد براتون مهم هست یا نه ؟
    ضمنا من نمی دونم fx10 با صدا فیلمبرداری می کنه یا بی صدا ؟

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

در خصوص فيلمبرداري با دوربين ديجيتال بهتره اول مشخص كنيد كه ميخواييد با چه فرمتي كار كنيد.
    فرمت avi مخصوص دوربينهاي كانن هست.
    فرمت mov در دوربينهاي پاناسونيك و نيكون استفاده ميشه
    فرمت mpegهم در دوربينهاي سوني.
    و ....
    تا جايي كه من اطلاع دارم از بين فرمتهاي فوق با mpeg و avi راحتر ميشه كار كرد . مثلا" قطعات اوونا رو بهم چسپوند و يا بصورت vcd رايت كرد.
    فرمت mov مخصوص شركت اپل هست و تنها راهي كه من تونستم پيدا كنم كه فيلمهاي اونو بصورت vcd استفاده كرد تبديل نمودن اوون به يه فرمت ديگه هستش.
    با توجه به اينكه دوست عزيزمون در ابتداي بحث اشاره كردن كه يه دوربين فقط براي ثبت لحظات ميخوان كه كيفيت مناسب رو داشته باشه و بتونه فيلمبرداري كنه و همچنين توي دردسر خريد مموري وشارژر و... نيفته
    من بازم پيشنهاد ميكنم يكي از مدلهاي ixsus كانن رو بگيريد.
    اگه فرمت فيلم براتون مهم نيست به پاناسونيك و نيكون هم ميتونيد فكر كنيد.
    سري A كانن رو بخاطر نياز به شارژر پيشنهاد نميدم.
    دوربينهاي سري w سوني هم تمام شرايط رو دارن ولي من اطلاعي از كيفيت عكسشون ندارم (فقط با w50 يه روز كار كردم كه زياد جالب نبود)
    اگه فكر ميكنيد كه خيلي كلي گويي شده . نيازهاتون رو دقيقتر بگين .تا بهتر بشه راهنماييتون كرد.

تشکر کرده
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    در خصوص فيلمبرداري با دوربين ديجيتال بهتره اول مشخص كنيد كه ميخواييد با چه فرمتي كار كنيد.
    و ....
    سلام
    اگه فرمت فیلمبرداری پاناسونیک ها mov باشه که خیلی دردسر سازه و اصلا و ابدا توصیه نمیشه
    کجایی مشهدی وحید ؟

تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: لطفا براي خريد دوربين راهنماييم كنيد.

سلام

مشهدي وحيد جان عزيز . تازگيا رفتارت خصمانه شده :biggrin:

من يه بار از باتري ليتيوم در مقابل قلمي دفاع كردم نزديك بود همين وسط فاروم خونمو بريزن ولي مهم نيست من كماكان بر سر عقيده ام هستم ;)

35000 تومان خيلي گرونه ؟ شما 4 تا باتري قلمي اصلي خوب و يك شارژر اصلي خوب رو نمي تونيد كمتر از 40-50 تومن پيدا كنيد. خوب حالا به جاي اينكه اين خرج رو اول كار بكنيد بده كه يكي دوسال عكس بگيريد و بعد از 2 سال اين هزينه رو بكنيد ؟

تازه همسر من در عرض 2.5 سال اخير 6000 تا عكس با دوربينش گرفته و هنوز باتري با روز اول توفيري نداره.( باتري ليتيومي رو اگه هي بيخودي شارژ نكني و بذاري خالي بشه و بعد شارژ كني چند سال بي دردسر كار مي كنه)
    سلام
    بنده غلط بکنم که رفتارم خصمانه بشه, من که نه کسی هستم و نه ادعایی دارم, مخلص همه بچه های این تالار هم هستم. ادامه صحبت را هم در همان نظر سنجی " قلمی یا لیتیومی".... ;)

در ضمن, صحبت شارژر نبود ها!!! 4 باتری قلمی عالی با بهترین مارک هم بین 8 تا 10 تومنه!!

نقل قول نوشته اصلی توسط kouhsar نمایش پست ها
    سلام
    fx10 فوق العاده است و قیمت خیلی خوبی هم داره + اشانتیون های بهتری ؛ لرزشگیرش هم احتمالا از 570is باید قویتر باشه
    تنها موردی که داره اینه که تقدم شاتر و تقدم دیافراگم رو نداره در صورتی که a570is این دو حالت رو داره و اینجا شما باید تصمیم بگیرید که این مورد براتون مهم هست یا نه ؟
    ضمنا من نمی دونم fx10 با صدا فیلمبرداری می کنه یا بی صدا ؟
    در S3 IS که مثلا" نیمه حرفه ایه, تقدم شاتر و دیافراگم کشکه!!! :biggrin: (تقریبا" !!) چه برسه بهA570, به نظرم در کامپکت لرزشگیر و نویز کم مهمتر است.

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    و ....
    تا جايي كه من اطلاع دارم از بين فرمتهاي فوق با mpeg و avi راحتر ميشه كار كرد . مثلا" قطعات اوونا رو بهم چسپوند و يا بصورت vcd رايت كرد.
    فرمت mov مخصوص شركت اپل هست و تنها راهي كه من تونستم پيدا كنم كه فيلمهاي اونو بصورت vcd استفاده كرد تبديل نمودن اوون به يه فرمت ديگه هستش.
    با توجه به اينكه دوست عزيزمون در ابتداي بحث اشاره كردن كه يه دوربين فقط براي ثبت لحظات ميخوان كه كيفيت مناسب رو داشته باشه و بتونه فيلمبرداري كنه و همچنين توي دردسر خريد مموري وشارژر و... نيفته
    من بازم پيشنهاد ميكنم يكي از مدلهاي ixsus كانن رو بگيريد.
    اگه فرمت فيلم براتون مهم نيست به پاناسونيك و نيكون هم ميتونيد فكر كنيد.
    سري A كانن رو بخاطر نياز به شارژر پيشنهاد نميدم.
    دوربينهاي سري w سوني هم تمام شرايط رو دارن ولي من اطلاعي از كيفيت عكسشون ندارم (فقط با w50 يه روز كار كردم كه زياد جالب نبود)
    اگه فكر ميكنيد كه خيلي كلي گويي شده . نيازهاتون رو دقيقتر بگين .تا بهتر بشه راهنماييتون كرد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط kouhsar نمایش پست ها

سلام
    اگه فرمت فیلمبرداری پاناسونیک ها mov باشه که خیلی دردسر سازه و اصلا و ابدا توصیه نمیشه
    کجایی مشهدی وحید ؟
    A570 هم دوربین ظاهرا" خوبیه, ولی من باهاش کار نکردم و قیمتش هم بالاست (یک جا گفت 290 تومن!!!) خوب آدم میره A710 رو میگیره!!! :(
    در مورد مد فیلمبرداری پاناسونیک هم, بله, MOV است, ولی من که مشکلی باهاش نداشتم, همه این فرمتها رو میشه تبدیل کرد و بعد ریخت رو سی دی!! ( حتی Nero خودش به طور مستقیم این نوع فایل رو بصورت VCD رایت میکنه).
    فیلمبرداریش هم با صداست.

یک چیز دیگه: در دوربینهای جدید پاناسونیک, ویژگیی به نام Intelligent ISO Control یا کنترل هوشمند حساسیت وجود دارد که با قرار دادن دوربین در این حالت, دوربین سریعترین سرعت ممکن برای شاتر و بالاترین حد ممکن برای ایزو را انتخاب میکند که مناسب برای عکاسی از سوژه ای متحرک و همینطور وروجکهاست!!! (البته برای جلوگیری از نویزی شدن, حد بالای ایزوی انتخابی را میتوایند تعیین کنید که مثلا" از ایزوی 400 بیشتر نگذارد!!!! ;) , خود این تا حد زیادی کار تقدم شاتر رو میکنه !!!!)
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Saturday 23 June 2007 در ساعت 16:40
    kouhsar تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

تشکر کرده
    828

A570 هم دوربین ظاهرا" خوبیه, ولی من باهاش کار نکردم و قیمتش هم بالاست (یک جا گفت 290 تومن!!!) خوب آدم میره A710 رو میگیره!!!
    سلام
    ممنونم
    a710is از پردازنده DIGIC II استفاده می کنه و a570is از DIGIC III و به همین خاطر سرعت پردازش و کیفیت عکس برداری و فیلمبرداری a570is بالاتره
    تنها برتری a710is اینه که زوم اپتیکال 6 ایکس داره و a570is چهار ایکس
    a710is : 290 تومن
    a570is : 250 تومن
    ویرایش توسط kouhsar : Saturday 23 June 2007 در ساعت 17:26 دلیل: اضافه کردن قیمت

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    ............

در ضمن, صحبت شارژر نبود ها!!! 4 باتری قلمی عالی با بهترین مارک هم بین 8 تا 10 تومنه!!

.......
    ده اومدي نسازي ها مشهدي جان.

وقتي داري مقايسه مي كني بايد منصفانه مقايسه كني. چون شارژر همراه اون دوربين ها خراب نمي شه و اگه بعد از 2-5 سال باتري خراب شد بايد فقط باتري رو عوض كنيد موقع مقايسه بايد هزينه ي شارژر لازم براي باتري قلمي رو هم حساب كني ;)

تشکر کرده
    8302

ده اومدي نسازي ها مشهدي جان.

وقتي داري مقايسه مي كني بايد منصفانه مقايسه كني. چون شارژر همراه اون دوربين ها خراب نمي شه و اگه بعد از 2-5 سال باتري خراب شد بايد فقط باتري رو عوض كنيد موقع مقايسه بايد هزينه ي شارژر لازم براي باتري قلمي رو هم حساب كني ;)
    سلام
    چه عجب فرهاد جان, تو هم عکس آواتارت رو عوض کردی, دیگه داشت .... به هم .... !!!! :biggrin::biggrin:

شما در جواب من که گفتم اون باتری لیتیومی 35 هزار تومانی بسیار گران است, فرمودید یک شارژر و 4 باتری قلمی نیز کمتر از 50-40 تومان نیست ...........(هر چند که من شارژر و 4 باتری 2300 فوجیتسو را 23000 تومان خریدم :biggrin: ) ...............ولی در مورد این نوع باتری هم , بعد از 4 یا 5 سال, اگر باتری خراب بشه, فکر نکنم کسی بره و یک شارژر با 4 باتری بخره !!!!

حالا خودت انصاف داشته باش, فکر نمیکنی داری کلک ر ش ت ی میزنی؟؟؟؟!!! :biggrin::cool:
    وحيد قديري راد

صفحه 10 از 284 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 110 ... آخرینآخرین