صفحه 58 از 67 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 571 تا 580 , از مجموع 668
Like Tree659تشکر

موضوع: خريد دوربين براي عكسهاي روزمره (منظره، خانوادگي...)

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
    ممنون بخاطر عکسی که گذاشتید
    درمورد سیستم لرزشگیر همه دوربینها مثل هم عمل نمیکنن.بله sx50 لرزشگیر خوبی داره ولی لزوما هر سوپرزومی چنین لرزشگیری نداره.ضمناً دوستمون برای کاربری خانگی و عکس خانوادگی میخان.مگر اینکه بخوان از خانوادشون که در هواپیما هستن عکس بگیرن !!! :دی
    همچین زومی برای عکاسی از ماه مناسبه نه برای عکاسی خانگی
    بازم ممنونم از اظهار نظرتون

ممنون که اظهار نظر کردین
    بله خب مسلمه که جنس بهتر قیمت بالاتری داره.ولی دلیل نمیشه که آدم تمام بودجه ای که داره رو خرج کنه.مطمئنم همون sx260 70 80 چیزی فراتر از نیاز خانگی رو ارئه میدن.من خودم خیلی تحقیق کردم درموردشون و عکسهاشون رو دیدم.کیفیت خیلی خوبی دارن
    ضمن تایید کلیت صحبت شما عرض کنم : هرچند یک کاربر خانگی لزوما نباید گرونترین دوربینی که می تونه رو تهیه کنه ولی در اکثر مواقع با رفتن به مدل ارزانتر مزیت هایی رو از دست می ده.به عنوان مثال sx280 و مدل های پایین ترش عکاسی در فرمت raw رو ندارن.کاربر خانگی لزوما به این معنی نیست که نخواد عکس هاش رو ویرایش کنه و فرمت raw می تونه قدرت ویرایش خیلی بالاتری از فرمت gpeg در اختیار کاربر قرار بده.
    درباره sx50 نکته ی دیگه که خیلی به درد من خورده صفحه نمایش کاملا چرخنده ی اونه که هرگونه محدودیتی رو برای کار برمی داره.
    درباره لرزشگیر موافقم که همه ی دوربین ها مثل هم نیستن و لزوما برای عکاسی خانگی چنین زومی نیاز نیست اما خب می تونن کمتر اهرم زوم رو فشار بدن
    nicebluesky تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    ضمن تایید کلیت صحبت شما عرض کنم : هرچند یک کاربر خانگی لزوما نباید گرونترین دوربینی که می تونه رو تهیه کنه ولی در اکثر مواقع با رفتن به مدل ارزانتر مزیت هایی رو از دست می ده.به عنوان مثال sx280 و مدل های پایین ترش عکاسی در فرمت raw رو ندارن.کاربر خانگی لزوما به این معنی نیست که نخواد عکس هاش رو ویرایش کنه و فرمت raw می تونه قدرت ویرایش خیلی بالاتری از فرمت gpeg در اختیار کاربر قرار بده.
    درباره sx50 نکته ی دیگه که خیلی به درد من خورده صفحه نمایش کاملا چرخنده ی اونه که هرگونه محدودیتی رو برای کار برمی داره.
    درباره لرزشگیر موافقم که همه ی دوربین ها مثل هم نیستن و لزوما برای عکاسی خانگی چنین زومی نیاز نیست اما خب می تونن کمتر اهرم زوم رو فشار بدن
    درست میفرمایید.کاملا حرف شما رو قبول دارم.ولی فکر نمیکنم عکس خانوادگی اونقدری باشه که برای ویرایشش نیاز به فایل raw باشه.روی jpeg هم میشه کارهایی انجام داد
    در مورد زوم ولی با نظر شما مخالفم.اشتباهه برای چیزی که استفاده نمیشه پول داد.مطمئناً بخشی از قیمت sx50 بابت زوم فوق العاده بالای اونه.ولی در کار خانگی عملا زومهای بالای 10x خیلی خیلی کم یا شاید هیچ وقت استفاده نمیشن
    گفتن این مورد خالی از لطف نیست که گوشی iphone 5هایی که سفارش آمریکا (LLA) هستن،1000دقیقه مکالمه رایگان در شبکه آمریکا دارن.وقتی وارد ایران میشن در اصل ما هزینه اون 1000دقیقه رو هم میپردازیم ولی نمیتونیم ازش استفاده کنیم
    به هر حال هرکس نظری داره.ما هم فقط اظهار نظر میکنیم.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

دروبین سوپر زوم دیگری هم هست از سونی hx300 که البته به نظر من پایین تر از sx50 قرار می گیره
    با سلام
    بنده در رده slr like ها بشدت به سونی علاقه مندم، مدلی که دوستمان در فوق اشاره کردن واقعا عالیه البته مطمئن نیستم به بودجه شما بخوره یا خیر، در غیر اینصورت میتوانید به مدل قبلیش یعنی HX200v فکر کنید.
    و اما برتری ها نسبت به sx50hs:
    1. F: 2.8_6.3 در مقابل 3.4 _ 6.5
    2. صفحه نمایش بزرگتر و با کیفیت تر
    3. باطری قویتر
    4. فیلمبرداری هم که دیگه نیازی به گفتن نداره، حتی در شرایط یکسال بالفرض 30 فریم هم بنده سونی را بمراتب جلوتر از دیگران دیدم چه برسه به اینکه کنون بالاتر از 30 فریم در این مدل نداره
    و آخر اینکه بدنه 2013 هستش، در مورد لرزشگیر هم من sx240 را با سونی مقایسه کردم و عرض میکنم که قابل قیاس نیست؛ و همچنین فکوس سریعتر سونی در شب.

پی نوشت: بنظرم این رده دوربین ها را عکاسان حرفه ای اصلا استفاده نمیکنند(بنده ندیدم).. بلکه آماتورهای حرفه ای در دست میگیرند.
    موفق باشید.
    nicebluesky تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    114

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    راستش اولین باره همچین چیزی میشنوم. اگه واسه پدر بنده که یه کابر کاملا عادیه (به این معنی که در زمینه خاصی عکاسی نمیکنه و حتی به فکر فراگیری تکنیک ها و پیشرفت در عکاسی نیست) و دوربین رو فقط واسه ثبت خاطرات خانوادگی میخواد DSLR مناسبترین گزینه ست، دیگه دوربین های غیر SLR نبایستی هیچ مشتری داشته باشند!
    البته اطلاعات ناقص بنده میگه DSLR واسش مناسب نیست، حالا ممکنه شما دلایلی بیارید که نظر من رو هم عوض کنه. خوشحال میشم دلایلتون رو بدونم.
    مشتری داشتن بقیه دوربین ها به خاطر سختی یا راحتی کار کردن با اونها نبوده قطعا! هر رده ای کارکرد خودش رو داره و البته قیمت و اندازه و امکان حمل و نقل و ...
    با این هزینه‌ای که شما میخواهید بکنید، اگه کیفیت خیلی خوب و عکاسی در منزل مد نظرتون هست من هم X10 فوجی و هم کنون 1100D رو پیشنهاد میدم. یا اگه میخواید از هواپیما و پرنده های آسمون یا ماه و ... عکس بگیرید که اسمش مسلما عکاسی خانوادگی نمیشه، همین سوپرزوم ها مناسب ترن.
    به نظر من برای پدرتون خیلی راحت تره از کلید های فیزیکی بالای دوربین استفاده کنن تا نرم افزار داخلی بقیه دوربین ها. DSLR ها دوربین های ساده‌تری هستن برای استفاده کردن. هر دوربینی هم تهیه کنید بالاخره برخی مسائل رو مجبورید یاد بگیرید! دوربین DSLR رو برروی مد اتوماتیک تنظیم کنید بدید دست پدر گرامی و خیال خودتون رو راحت کنید.
    A better camera won’t do a thing for you if you don’t have anything in your head or in your heart ~ Arnold Newman
    Nikon D90 + 18-105 Kit Lens

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    بنده در رده slr like ها بشدت به سونی علاقه مندم، مدلی که دوستمان در فوق اشاره کردن واقعا عالیه البته مطمئن نیستم به بودجه شما بخوره یا خیر، در غیر اینصورت میتوانید به مدل قبلیش یعنی HX200v فکر کنید.
    و اما برتری ها نسبت به sx50hs:
    1. F: 2.8_6.3 در مقابل 3.4 _ 6.5
    2. صفحه نمایش بزرگتر و با کیفیت تر
    3. باطری قویتر
    4. فیلمبرداری هم که دیگه نیازی به گفتن نداره، حتی در شرایط یکسال بالفرض 30 فریم هم بنده سونی را بمراتب جلوتر از دیگران دیدم چه برسه به اینکه کنون بالاتر از 30 فریم در این مدل نداره
    و آخر اینکه بدنه 2013 هستش، در مورد لرزشگیر هم من sx240 را با سونی مقایسه کردم و عرض میکنم که قابل قیاس نیست؛ و همچنین فکوس سریعتر سونی در شب.

پی نوشت: بنظرم این رده دوربین ها را عکاسان حرفه ای اصلا استفاده نمیکنند(بنده ندیدم).. بلکه آماتورهای حرفه ای در دست میگیرند.
    موفق باشید.
    توجه کنید مقایسه لرزشگیر sx240 که دوربین کامپکت با زوم 20 هست (که البته من باهاش کار نکردم) با لرزشگیر یه دوربین بریج زوم 50 برابر مقایسه درستی نیست که تازه اونو به sx50 هم تعمیم بدیم.و فکر می کنم مقایسه به این شکل نادرسته.
    در باره برتری عدد اف سونی البته حق باشماست و من هم عرض کردم بزرگترین عیب وارد بر Sx50 هم همینه.
    اما درباره صفحه نمایش سونی هرچند خیلی با کیفیت هست ولی مانیتور کانن هم کیفیت خیلی خوبی داره و حقیقت اینه که این مورد بر خروجی تاثیر مستقیمی نداره.ضمنا حرکت صفحه نمایش سونی محدودتر هست.
    بزرگترین ضعف hx300 نداشتن فرمت raw هست.درباره کیفیت فیلمبرداری حق با شماست ولی این به معنی ضعیف بودن کانن نیست.درباره سرعت فوکوس هم کانن فوق العاده است ولی من در این نورد hx300 رو تست نکردم.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

ممنون که اظهار نظر کردین
    بله خب مسلمه که جنس بهتر قیمت بالاتری داره.ولی دلیل نمیشه که آدم تمام بودجه ای که داره رو خرج کنه.مطمئنم همون sx260 70 80 چیزی فراتر از نیاز خانگی رو ارئه میدن.من خودم خیلی تحقیق کردم درموردشون و عکسهاشون رو دیدم.کیفیت خیلی خوبی دارن
    اشتباهه برای چیزی که استفاده نمیشه پول داد.مطمئناً بخشی از قیمت sx50 بابت زوم فوق العاده بالای اونه.ولی در کار خانگی عملا زومهای بالای 10x خیلی خیلی کم یا شاید هیچ وقت استفاده نمیشن
    این کاملا درسته که نبایست بابت چیزی که استفاده نمیشه پول داد، ولی در این مورد استفاده میشه. مطمئن باشید اگه SX50 زوم 100 برابر هم می داشت، ماکزیمم زوم اون توسط همون کاربران خانگی بارها استفاده می شد. چه بسا در زوم های بسیار بالا بتوان لحظات نابی رو شکار کرد (ضمن اینکه داشتن فاصله کانونی زیاد می تونه ثبت تصاویری با پس زمینه نرم رو میسر کنه که كاربر عادی هم به مرور زمان به روش خلق چنین تصاویری پی خواهد برد). درسته كه عكاسي روزمره و خانوادگي مد نظره، ولي مسلم بدونيد همون كاربر خانگي هم بدش نمياد به طور تفنني تصوير زيبايي از قرص ماه يا پرندگان در حال پرواز يا تصويري ماكرو ثبت كنه. گاهي تعبير اشتباهي كه از عكاسي روزمره و خانوادگي ميشه اينه كه عكاس علاقمند به خلق هيچ جلوه هنري در عكس نيست، در حالي كه آماتورترين عكاسان هم از خلق تصويري هنري البته با زحمت كم لذت ميبرند. براي خلق اين جلوه ها نياز به ابزار هست و دوربيني كه 50X دامنه زومشه يكي از ابزارهاي مهم رو داراست.
    ویرایش توسط Ali M.Rezaei : Friday 6 December 2013 در ساعت 08:13
    nicebluesky و ali k تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط cybertux نمایش پست ها
    مشتری داشتن بقیه دوربین ها به خاطر سختی یا راحتی کار کردن با اونها نبوده قطعا! هر رده ای کارکرد خودش رو داره و البته قیمت و اندازه و امکان حمل و نقل و ...
    با این هزینه‌ای که شما میخواهید بکنید، اگه کیفیت خیلی خوب و عکاسی در منزل مد نظرتون هست من هم X10 فوجی و هم کنون 1100D رو پیشنهاد میدم. یا اگه میخواید از هواپیما و پرنده های آسمون یا ماه و ... عکس بگیرید که اسمش مسلما عکاسی خانوادگی نمیشه، همین سوپرزوم ها مناسب ترن.
    به نظر من برای پدرتون خیلی راحت تره از کلید های فیزیکی بالای دوربین استفاده کنن تا نرم افزار داخلی بقیه دوربین ها. DSLR ها دوربین های ساده‌تری هستن برای استفاده کردن. هر دوربینی هم تهیه کنید بالاخره برخی مسائل رو مجبورید یاد بگیرید! دوربین DSLR رو برروی مد اتوماتیک تنظیم کنید بدید دست پدر گرامی و خیال خودتون رو راحت کنید.
    بنظرم يك فلسفه اصلي توليد دوربين هاي كامپكت و غير SLR ، جدا از حجم و وزن كم، كاربري آسان براي عكاسان آماتور بوده. حالا اينكه مي فرماييد " DSLR ها دوربين هاي ساده تري هستن براي استفاده كردن " واسم جاي سواله.
    البته خريد يه DSLR ارزون قيمت بجاي يه كامپكت گرون قيمت هم به هر حال ميتونه يه ايده باشه كه جاي تامل داره.
    ali k تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    بنظرم يك فلسفه اصلي توليد دوربين هاي كامپكت و غير SLR ، جدا از حجم و وزن كم، كاربري آسان براي عكاسان آماتور بوده. حالا اينكه مي فرماييد " DSLR ها دوربين هاي ساده تري هستن براي استفاده كردن " واسم جاي سواله.
    البته خريد يه DSLR ارزون قيمت بجاي يه كامپكت گرون قيمت هم به هر حال ميتونه يه ايده باشه كه جاي تامل داره.
    نکته ای که باید اشاره کنم اینه که شما برای دسترسی به کانونی 1200 میلیمتر بر روی یه دوربین DSLR باید هزینه ی زیادی بپردازید.البته که این کانونی روی چنین سایز سنسوری قرار نیست با کیفیت یه dslr رقابت کنه اما در گستره ی بالایی زوم همچنان کیفیت مناسبی داره و اگر به عکاسی هایی که به زوم نیاز داره علاقه دارید انتخاب مناسبی هست. شما اگر یه dslr داشته باشید کیفیت خروجی بسیار خوبی خواهید داشت اما مثلا کیت لنز 55-18 چقدر می تونه برای عکاسی که انتظارات چندان حرفه ای هم نداره جوابگو باشه؟ آیا کاربر خانگی دوست داره برای هر سوژهای به اون نزدیک بشه؟مشخصا تصویر برداری در سفر از خیلی سوژه هایی که از ما فاصله دارن برای کاربر معمولی جالب تره تا اینکه برای هر سوژه ای خودشو برسونه بالای سر سوژه!حالا اگر قراره لنز بالاتری خریداری کنه میشه هزینه ی دیگه ای و فلسفه ی کامپکت یا سوپر زوم شاید پرهیز از همین موارد باشه.
    شاید کاربر خانگی رو بشه اینطور تعریف کرد که علاقه نداره خودشو درگیر لنز کنه، احیانا با باز شدن لنز نگران تمیز کردن سنسور باشه، ابعاد کوچک براش مهمه و در نهایت وقتی سفر می ره فقط دوست داره لحظات شیرین زندگی رو ببینه و ثبت کنه.باید قبول کرد طیف بسیار زیادی از کاربران دوربین از همین طیف هستن که اگر نبودن سونی و نیکون و ... این همه دوربین کامپکت تولید نمی کردن و مدل های پیشرفته ای که جدیدا تولید می شه و امکانات DSLR رو در قالب کامپکت ها ارائه می دن موید همین نظره.(مثلا G1X-RX100-RX100II و ...)
    azarigh، nicebluesky و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

اما درباره صفحه نمایش سونی هرچند خیلی با کیفیت هست ولی مانیتور کانن هم کیفیت خیلی خوبی داره و حقیقت اینه که این مورد بر خروجی تاثیر مستقیمی نداره.ضمنا حرکت صفحه نمایش سونی محدودتر هست.
    با سلام
    من متوجه نشدم نهایتا شما بر خروجی تاکید دارید یا فاکتورهای دیگری را هم در مقایسه و برتر دانستن sx50 دخیل میدانید؟
    صفحه نمایش با کیفیت بالاتر در خروجی تاثیر مستقیمی نداره قبول؛ پس چطور گردش تمام جهت مانیتور کنون مهمه!!!
    بالاخره معیار سنجش شما چیست؟
    با تشکر.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    من متوجه نشدم نهایتا شما بر خروجی تاکید دارید یا فاکتورهای دیگری را هم در مقایسه و برتر دانستن sx50 دخیل میدانید؟
    صفحه نمایش با کیفیت بالاتر در خروجی تاثیر مستقیمی نداره قبول؛ پس چطور گردش تمام جهت مانیتور کنون مهمه!!!
    بالاخره معیار سنجش شما چیست؟
    با تشکر.
    دوست عزیز کیفیت صفحه نمایش و چرخان بودن اون دو مقوله ی متفاوت هستن. اینکه کیفیت صفحه نمایش 460 هزار (برای کانن) و یا 920 هزار (برای سونی: امیدوارم اعداد رو درست نوشته باشم) باشه مشخصا موافقید که تاثیر آنچنانی نداره.اما در مورد صفحه نمایش کاملا چرخان برای من خیلی پیش اومده نیاز باشه از زاویه های مختلفی عکس یا فیلم بگیرم و حتی گاهی شخص از خودش عکس یا فیلم بگیره و یا به خصوص در هنگام عکاسی از اجسام مرتفع مثل ماه یا هنگام عکاسی ماکرو و ... وجود صفحه نمایش کاملا چرخان خیلی مزیت خوبی هست. ضمنا وجود این صفحه نمایش هنگام استفاده از سه پایه های کوتاه واقعا کاربردی هست. پس دو موضوع کاملا متفاوت هست.البته شاید نوع عکاسی من برای من این مورد رو مزیت کنه و شما بفرمایید که چندان به چنین موقعیت های خاصی (مثلا عکاسی نجومی که گاهی دوربین دقیقا عمودی قرار گرفته) نیاز ندارید که در این مورد حق با شما هم هست.باید کاربردش رو سنجید ولی به نظر من بودنش خیلی بهتره.
    موفق باشید
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

صفحه 58 از 67 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... آخرینآخرین