صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 77
Like Tree61تشکر

موضوع: Nikon D40x يا Canon EOS 400D

كاربر همراه iranh00 آواتار ها
    تشکر کرده
    343

پیش فرض پاسخ: Nikon D40x يا Canon EOS 400D

خوب آقا وحيد و آقا آرش عزيز

سلام و خسته نباشيد

ممنون از شما دوستان كه كمك كرديد راجع به فرمايش آقا وحيد ، دقيقا من هم نظر شمارو راجع به سايت هاي انگليسي دارم (( آخه اگه من انگليسيم خوب بود كه ديگه نيازي به اين كار نبود )) و آقا آرش عزيز نمدونيد من چجوري مي تونم اين كتاب رو از طريق اينترنت سفارش خريد بدم ؟

و راجع به تاپيك قبلي من ((( اگه من اين دوربين Canon Powershot S5 IS رو به جاي Nikon D40 انتخاب كنم چجورياست، يعني واسه من كه گفتم (( مبتدي )) كدوم مناسبتره )))) نظر خودتونو بگيد

باز هم تشكر
    رحیـم افشـاری (وبلاگ) و گالری فلیکر
    Body ( SLR Like ) : Sony DSC H9
    Lenz: Carl Zeiss, Vario Tessar (31-456)

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اول اینکه درباره ی اصطلاحات باید عرض کنم به طور دقیق و کامل هنوز جایی منتشر نشده ، یا شده و بنده ندیده ام ، اما یکسری کتاب ها هستند که تا حدودی در اونها بحث شده ، اما باز هم مرجع نیستند....

درباره ی این موضوع شما به مقالات سایت عکاسی مراجعه کنید ، باور کنید بیشتر اصطلاحات در اونجا توضیح داده شده است ، و اینکه انشالله به آن صورت که شما نیاز دارید هم یقینا در سایت انجام خواهد شد .

بعد اینکه اگر موضوعاتی باریتان خیلی مشکل است ، یک تاپیک باز کرده ( ترجیحا در تاپیک های موجود مثل تاپیک کمک به یک تازه کار ) سوال خودتون رو مطرح کنید و بنده سعی میکنم در حد توان و تا جایی که بلد هستم کمک کنم...

درباره ی لوازم جانبی به نظرم فعلا با همان لنز کیت مدتی را سر کنید ! تا بدانید علاقه ی شما چیست ؟ آیا کادر های بسته را میپسندید ( لن زهای تله ) و یا کادر ها ی باز ( لنز های واید ).بعد راحت تر و بهتر خرید کنید ، به نظرم اینطور بسیار بهتر باشو ، بعضی ( مثل بنده ) عاشق واید هستند و انشالله اگر 10-20 را بخرم محال است از روی دوربین باز شود....بعضی تله های شدید را میپسندند....

پس فعلا با لنز کیت مدتی را سپری کنید....هم فشار کمتری از نظر بودجه به شما وارد میشود و هم بهتر انتخاب خواهید کرد....

لوازم دیگر....

شما به یک مموری کارت احتیاج دارد ، که به نظرم برای شما 2 گیگ کاملا کفایت میکند و شما بی نیاز میشود ، ترجیحا مارک ترنسند ( هم ارزان است و هم با کیفیت و هم اینکه هنوز تقلبی ندارد ) به نظرم یک دو گیگ 30 تا 35 ( بسته به مکان خرید ) برایتان تمام میشود....

یک کیف نیاز دارد که از 30 تومان به بالا گیر میاید ، اما بسته به سلیقه ( کوله و یا کمری و یا شانه ای ) یک چیز مناسب 50 تا 60 تومان با یک مارک خوب است...ترجیحا لوپرو بخرید و کمری با قیمت 60 تومان....

یک سه پایه ، که به نظرم فعلا یک سه پایه ی چینی ارزان قیمت تهیه کنید ، تا هم به سه پایه عادت کنید و هم نیازتان را متوجه شود..که آیا سه پایه ی سنگین نیاز دارید و یا سبک ، با چه ارتفاعی و چه خصوصیاتی ( بنده بعد از مدت ها هنوز یک سه پایه ی چینی 15 تومانی دارم ! ) و سه پایه ی 80 تومانی خودم را فروختم ، چرا که اصلا به آن نیازی حس نکردم ، جنس عکاسی افراد مختلف متفاوت است...در فکر خرید یک مونوپاد ( تک پایه ) هستم...

سه پایه را با 10 تا 15 میتوانید خریداری کنید....

یک فیلتر پولاریزه سیلکولار به نظمر به کارتان میاید ( هرجند هنوز زود است ) اما شاید یکهو متوجه شدید که به آن نیاز دارید ، حدود 15 تا 20 تومان برای لنز کیت...

وسیله ی دیگری به ذهنم نمیرسد......
    iranh00 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط iranh00 نمایش پست ها
    سلام

ميگن راجع به يه چيز خيلي تحقيق نكن كه مثل من نشي

اگه ميشه لطف كنيد و يه سر به اين ليك بزنيد، من ميخوام بدونم كه اگه من اين دوربين Canon Powershot S5 IS رو به جاي Nikon D40 انتخاب كنم چجورياست، يعني واسه من كه گفتم (( مبتدي )) كدوم مناسبتره

http://www.digikala.com/Reviews/Digi...am2=DC-Nik-D40

پس قرار شد هم جواب اين پست منو بديد هم 2تا پست قبلي رو

البته منو ببخشيد كه همه سوال هامو يه جا نمي گم، اينم بخاطر اينكه وقتي تو اينترنت هي گشت مي زنم يادم مياد

بازهم از همگي تشكر مي كنم
    سلام

خوب اول تاپیک که مقایسه بین 2 تا DSLR بود, تا اینجا رسیدیم که هیچ کدوم انتخاب نشد و D40 انتخاب شد, ولی الآن انتخاب بین یک DSLR و یک Ultrazoom است که چندان سنخیتی با هم ندارند, امتیاز 9.5 در برابر 9 آن سایت ایرانی را هم فراموش کنید, اصلا" مقایسه این دو در کنار هم کار چندان درستی نیست!!!!

قیمت S5 IS هم کاذب است و افت شدیدی هم خواهد داشت, در بسیاری از موارد هم S3 IS به آن برتری دارد.
    iranh00 تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام...
    اول عرض كنم كه كاوه جان استاد عزيز بنده هستند...ولي فكر كنم كارت حافظه و سه پايه را در ابتدا خريداري كنيد بهتر است!...كيف را بهتر است ابتداي كار نخريد...البته در صورت خريد DSLR...ولي اگر مي*خواهيد لايك يا كامپكت بخريد مشكلي نيست...چون در DSLR*ها بعد از چند ماه متوجه نياز*هاي خود مي*شويد و ممكن است به كيف ديگري نياز پيدا كنيد...بهتر بگم به كمبود جا دچار شويد!...شايد هم بعد از مدتي همان كيف اوليه كافي باشد!

فيلتر براي 55-18حداگثر يك UV بخريد...اگر هم مي*خواهيد فيلتر ديگه*اي مثل پولاريزه و يا...بخريد سايز بزرگ*تر مثل 77mm بخريد كه بعدا" به لنز*هاي ديگه*اي هم بخورند!...البته باز هم مي*گم در صورت خريد DSLR...كاوه جان بهتر نيست؟...شايد هم همين يك لنز براي شما كافي باشد...

((( اگه من اين دوربين Canon Powershot S5 IS رو به جاي Nikon D40 انتخاب كنم چجورياست، يعني واسه من كه گفتم (( مبتدي )) كدوم مناسبتره )))) نظر خودتونو بگيد.
    دوست عزيز بنده از يك مبتدي هم مبتدي*ترم...فكر كنم يك چند ماهي مطالب سايت را دنبال كنيد به جواب سوال خود خواهيد رسيد...(البته مقايسه*ي دوربين*ها را نمي*گويم)...
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    علی محمدی

كاربر آشنا amir5831 آواتار ها
    تشکر کرده
    18

این حقیر میخواستم مطلبی را به فرمایشات عزیزان اضافه کنم و آن اینکه در مورد "کنون اس 5 آی اس" شما یک چیزهایی به دست میاورید و یک چیزهایی از دست میدهید. و این نه بد که بلکه قانون زندگی است و به همه ابعاد زندگی بست دادنی.

به طور نمونه: با خرید این کنون شما میتوانید بیشتر از آنچه دو لنز معمولی برای اس ال آر میتوانند، قدرت بزرگنمایی بدست بیاورید و این خود برای خیلی از عکاسان یک قابلت خوب است. شما میتوانید فیلم با کیفیت نسبتا خوب بگیرید و عکستان را با مشاهده صفحه نمایش بگیرید به جای نگاه کردن توی سوراخ اس ال آر. به خصوص برای عکاسی از زوایای سخت احتیاج به دوره کلاس ژیمناستیک ندارید، به علت صفحه گردان.

آنچه از دست میدهید کیفیت عکس است به علت کوچک بودن تشخیص دهنده و بیش از حد بزرگ بودن لنز و تعداد هشت ملیون پیکسل در چنین اندازه هایی. نداشتن (دارد ولی کارایی ندارد) قابلت عکاسی در حساسیت های بالا (ایزو) و داشتن سایه های بنفش و آبی در نقاطی که پشت به نور زیاد هستند. تصاویر گاهی به علت کم کردن نویز شبیه رنگ روغن میشوند البته در حاشیه تصویر وووووووو که در حوصله این تالار نیست.

به هر حال در این دنیا شما همیشه بین دو یا چند انتخاب گرفتاری که با گزینش یکی بر دیگری چیزهایی قربانی میشوند. پس آن را انتخاب کن که با انتخابش از قربانی کردن بعضی چیزها افسوس نخوری.

امیدوارم مفید واقع شده باشد.

سلامت و زنده باشید

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

دوست عزيز، iranh00، طبق قوانين فورم،‌لينک ها بايد در تگ قرار داده شوند. لينک شما را در تگ قرار دادم، اما از آن جا که اين کار را بايد خود کاربران انجام دهند، در صورت رعايت نکردن، دفعه بعد پست شما حذف خواهد شد.
    iranh00 تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام...
    يافتم!
    هنگام نوشتن پست قبلي دنبال اين پست جناب محبي عزيز گشتم ولي پيدا نكردم تا همين الان:
    تشكر از جناب محبي...:)
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showpost.php?p=5011&postcount=3
    (ببخشيد لينك*هاي خود سايت هم در تك كد قرار دهيم!)
    iranh00 تشکر می‌کند.
    علی محمدی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

راستی, قیمت D40 در مشهد, امروز 530 تومان بود. :)
    iranh00 تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

راستی, قیمت D40 در مشهد, امروز 530 تومان بود. :)
    دیروز هم توی لیست قیمت عکسباران قیمت داده بود 500 تومان ( با لنز کیت ) ، یعنی مفت .... یعنی بهترین انتخاب ، یعنی مجانی ، یک دوربین D-Slr با تمامی امکانات به قیمت یک SLR Like به نظرم بهترین انتخاب برای تمام افردی است که بدنبال یک دوربین خوب با تمام امکانات هستند.....
    iranh00 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

نقل قول نوشته اصلی توسط AliMohammadi نمایش پست ها
    فيلتر براي 55-18حداگثر يك UV بخريد...اگر هم مي*خواهيد فيلتر ديگه*اي مثل پولاريزه و يا...بخريد سايز بزرگ*تر مثل 77mm بخريد كه بعدا" به لنز*هاي ديگه*اي هم بخورند!...البته باز هم مي*گم در صورت خريد DSLR...كاوه جان بهتر نيست؟...شايد هم همين يك لنز براي شما كافي باشد...
    سلام دوست عزيز،

ميشه راجع به اين جمله بيشتر توضيح بدي؟ شوخي كردي ديگه؟!
    iranh00 تشکر می‌کند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین