صفحه 12 از 18 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 171
Like Tree414تشکر

موضوع: به چه نكاتي هنگام خريد توجه كنيم ؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    سنسور دوربین خود را از نظر داشتن یا نداشتن هات پیکسل بررسی کنید.
    لنز احتمالی همراه دوربین خود را از نظر داشتن یا نداشتن Back Focus آزمایش کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    چگونه اين تست ها رو انجام بدم؟
    درود

سخت شد ،
    تست هات پیکسل یا پیکسل سوخته سنسور ، پیش از هر چیزی مطمئن باشید که Auto Iso دوربین خاموش است ، در حالی که درپوش لنز بسته است
    یک عکس بگیرید ( البته دوربین تا focus نکند عکس نمیگیرد پس دوربین را هم روی منوال focus بگذارید ) عکس شما سیاه خواهد شد روی عکس زوم کرده و آنرا بررسی کنید که نقاط نارنجی در عکس وجود نداشته باشد و کامل سیاه باشد

و اما تست Back Focus که مربوط به لنز میشود ، حالت Focus را در دوربین روی نقطه ای بگذارید و دیافراگم را تا میتوانید باز کنید و در کمترین فاصله focus یک عکس بگیرید و مطمئن شوید دقیقا جایی که شما focus کردید دارای وضوح است.

اگر پشت جایی که focus کردید در منطقه وضوح قرار داشت لنز مشکل back Focus دارد
    اگر جلوی جایی که focus کردید در منطقه وضوح قرار داشت لنز مشکل Front Focus دارد

و توجه داشته باشید سوژه هر چقدر از شما بیشتر فاصله داشته باشد این خطای focus هم بیشتر خواهد شد.

خیلی با عجله نوشتم اگر چیزی را جا انداختم مقصر مهدی روجاییه !

موفق باشید
    Mehdi Rojaie، iman kh، کوروش و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

سخت شد ،
    تست هات پیکسل یا پیکسل سوخته سنسور ، پیش از هر چیزی مطمئن باشید که Auto Iso دوربین خاموش است ، در حالی که درپوش لنز بسته است
    یک عکس بگیرید ( البته دوربین تا focus نکند عکس نمیگیرد پس دوربین را هم روی منوال focus بگذارید ) عکس شما سیاه خواهد شد روی عکس زوم کرده و آنرا بررسی کنید که نقاط نارنجی در عکس وجود نداشته باشد و کامل سیاه باشد

و اما تست Back Focus که مربوط به لنز میشود ، حالت Focus را در دوربین روی نقطه ای بگذارید و دیافراگم را تا میتوانید باز کنید و در کمترین فاصله focus یک عکس بگیرید و مطمئن شوید دقیقا جایی که شما focus کردید دارای وضوح است.

اگر پشت جایی که focus کردید در منطقه وضوح قرار داشت لنز مشکل back Focus دارد
    اگر جلوی جایی که focus کردید در منطقه وضوح قرار داشت لنز مشکل Front Focus دارد

و توجه داشته باشید سوژه هر چقدر از شما بیشتر فاصله داشته باشد این خطای focus هم بیشتر خواهد شد.

خیلی با عجله نوشتم اگر چیزی را جا انداختم مقصر مهدی روجاییه !

موفق باشید
    البته اگر دوربین آکبند بخرن به نظر من نیازی به این تست ها نیست
    بک فوکوس و فرانت فوکوس هم الان با micro adjustment قابل حل هست در دوربینهای جدید
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

دوستان دوربین های شرکت ایده آل رو من دیدم جعبه هاشون دارای وکیوم و پلمپ پلاستیکی هست و فقط برچسب هولوگرام نیست
    برای شرکت آفومار هم وکیوم پلاستیکی دارن جعبه ها؟؟؟ یا فقط با برچسب هولوگرام دارن؟؟؟
    چون این برچسب هارو خودم دیدم فروشگاه ها دارن و به راحتی محصولات باز شده رو دوباره برچسب میزنن و به عنوان باز نشده میفروشن
    حالا اگه مثل ایده آل یه جور وکیوم پلاستیکی روی جعبه محصولات بود بیشتر میشد بهش اطمینان کرد اما نمیدونم کالاهای آفومار هم دارن این وکیوم رو یا نه؟؟
    کسی میدونه؟

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

اون کیسه های وکیوم هم چیز خاصی نیستن دوست من، به راحتی اونها رو هم میشه درست کرد. بهترین راه خرید از فروشندۀ مطمئن هست.
    carbuncle تشکر می‌کند.
    امیرحسین

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    اون کیسه های وکیوم هم چیز خاصی نیستن دوست من، به راحتی اونها رو هم میشه درست کرد. بهترین راه خرید از فروشندۀ مطمئن هست.
    بله میدونم اونارو هم میشه به راحتی انجام داد اما در کل سخت تر هست دیگه همه فروشگاه ها دستگاهشو ندارن
    البته من بیشتر از این نظر پرسیدم چون یه فروشگاه رفتم و دوربین های با گارانتی آفومار داشت و جعبه دوربین ها وکیوم نداشت و میگفت همینجوریه وکیوم نداره
    اما یه فروشگاه دیگه رفتم محصولات ایده آل داشت و همه جعبه ها وکیوم داشت
    برای همین پرسیدم که در کل بدونم چجوریه؟؟؟ آفومار هم وکیوم دار هستن و اون فروشنده الکی میگفت یا اینکه راست میگفت
    دوم اینکه خیلی تفاوت هست بین خدمات این 2 شرکت؟؟؟ یعنی بیشتر سعی کنم آفومار بگیرم یا اینکه زیاد سخت نگیرم با ایده آل فرقی نداره؟؟؟؟
    ویرایش توسط carbuncle : Monday 20 May 2013 در ساعت 01:57

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط carbuncle نمایش پست ها
    دوم اینکه خیلی تفاوت هست بین خدمات این 2 شرکت؟؟؟ یعنی بیشتر سعی کنم آفومار بگیرم یا اینکه زیاد سخت نگیرم با ایده آل فرقی نداره؟؟؟؟
    برام منم این سوال هست؟چون دیدم آفومار از ایده آل کمی گرانتر هم هست؟
    carbuncle تشکر می‌کند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

وقتی محصولات کنون ، نیکون ، .... همه بدون وکیوم و پلمپ تولید و عرضه میشن دیگه این موارد چه اهمیتی داره ؟
    اینکه یک شرکت ایرانی محصول کنون رو وکیوم کنه بهش اعتبار میبخشه ؟
    carbuncle تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    وقتی محصولات کنون ، نیکون ، .... همه بدون وکیوم و پلمپ تولید و عرضه میشن دیگه این موارد چه اهمیتی داره ؟
    اینکه یک شرکت ایرانی محصول کنون رو وکیوم کنه بهش اعتبار میبخشه ؟
    خیر بازم متوجه منظور بنده نشدید
    منظورم این هست که به صورت نرمال و معمول محصولات این شرکت به چه شکلی به فروش میرسه و اون فروشنده ای که به من گفت همشون اینجوری هستن داشت راستش رو میگفت یا دروغ میگفت؟؟؟ اطلاع از اینکه محصولات به چه شکلی به فروش میرسه باعث میشه با دید بازتری برای خرید اقدام کنیم. اینجوری اگه فروشنده فکر کرد وارد نیستیم و حرف دیگه ای زد و گفت همشون اینجوری هستن حداقلش اینه که مطمئن میشیم داره دروغ میگه. واضح تر بگم، حالا من میدونم ایده آل جعبه دوربین های خودش رو وکیوم شده توزیع میکنه. اگه رفتم توی یه فروشگاهی و دیدم دوربین با گارانتی اده آله ولی جعبه دوربین وکیوم نداره و فروشنده گفت همینجوری از شرکت توزیع میشه خوب من مطمئن میشم داره دروغ میگه دیگه و جعبه باز شده هست و دوربینش هم ممکنه از پشت ویترین گذاشته باشه توی جعبه. منظور من اینه
    این سوال و سوال دومم رو هم اگه دوستان جواب بدن ممنون میشم

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

سلام دوستان فروشگاه نورنگار خیلی عالیه ، البته بدنه نو با کار کرده زمین تا آسمون فرق داره
    بدنه آک رو دست بگیری خودش فریاد سر میده که من آکبندم

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط carbuncle نمایش پست ها
    بله میدونم اونارو هم میشه به راحتی انجام داد اما در کل سخت تر هست دیگه همه فروشگاه ها دستگاهشو ندارن
    البته من بیشتر از این نظر پرسیدم چون یه فروشگاه رفتم و دوربین های با گارانتی آفومار داشت و جعبه دوربین ها وکیوم نداشت و میگفت همینجوریه وکیوم نداره
    اما یه فروشگاه دیگه رفتم محصولات ایده آل داشت و همه جعبه ها وکیوم داشت
    برای همین پرسیدم که در کل بدونم چجوریه؟؟؟ آفومار هم وکیوم دار هستن و اون فروشنده الکی میگفت یا اینکه راست میگفت
    درود
    دوست من گارانتی ایده ال با تعمیرگاه مرکزی دوربین کار می کنه که خودش یک دنیا می ارزه و دوستانی که تا به حال از این گارانتی استفاده کردن تا به حال حداقل موردی رو من ندیدم که از خدمات پس از فروش این شرکت ناراضی باشند ....البته این که افومار رو تعمیرگاه مرکزی دوربین قبول میکنه یا نه رو دقیق نمی دونم ....ولی خب حالا که ایده ال ارزان تر هست و خدمات خوبی هم ارایه می دهد خب با همین گارانتی تهیه کنید .. قبل از خرید با دفتر مرکزی دو نماینده تماس بگیرید و سوالات رو ازشون بپرسید و ازشون ادرس نماینده فروش معتبرشون رو بگیرید ....حتما قبل از خرید از سایت دو شرکت کارت گارانتی اصل رو با جزییات چک کنید چون مواردی بوده که بعضی از فروشنده ها شیطنت کرده اند...
    Dariush Chegini، darkness_land، carbuncle و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

صفحه 12 از 18 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین