صفحه 201 از 225 نخستنخست ... 101 151 191 197 198 199 200 201 202 203 204 205 211 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,001 تا 2,010 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

واقعا ممنون از پاسخ های راه گشات علی جان. فیلم برداری واسم مهم نیست. تنها چیزی که دلمو چرکین می کنه سایزشه. چون واقعا یه چیزی می خواستم که راحت بتونم همه جا همراه داشته باشم
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    در سایت معتبر dpreview امتیاز کلی سونی رو بر کنون در بین این دو دوربین به ترتیب 78 و 76 داده که البته دقت کنید به ریز امتیازات که نگاه کنید متوجه می شید یکی از برتری های rx100 بر g1x مربوط به فیلمبرداری هست(تفاوت قابل توجهی بنا بر اطلاعات سایت دارن) اما لزوما نه به معنی پایین بودن کیفیت فیلمبرداری g1x هست و ممکنه برای شما این مورد مهم نباشه. اما در زمینه کیفیت عکس در فرمت gpeg و raw و نویز عکس برتری با g1x هست (البته صادقانه بگم به معنی ضعیف بودن rx100 نیست).
    از طرفی خود من صفحه نمایش کاملا چرخنده رو مفیدتر از ال سی دی های ثابت می دونم.البته من هم کاربر کانن هستم (نباید جانبدارنه هم صحبت کرد) اما من کانن رو توصیه می کنم.
    نکته ای که به ذهنم می رسه اینه که سونی بر روی سنسوری کوچکتر از رزولوشن بالاتری استفاده کرده(20 مگ برای سونی و 15 مگ برای کانن) که من این برتری رو بیشتر تبلیغاتی می دونم.جالبه که اگر در دوربین های کانن به ترتیب سال تولید جستجو انجام بدید کانن خیلی بیشتر با رزولوشن های 12 کار می کنه و خیلی هم منطقی تر رزولوشن رو افزایش میده. در حالی که سونی در بین دوربینهای کامپکت به راحتی تا 20 مگ (با همان سنسور 1/2.3 ) هم دوربین تولید می کنه.
    خوبه که قیمتهاشون رو هم بگیرید و خب قیمت هم می تونه تعیین کننده باشه.
    البته در نهایت این تصمیم شماست که تعیین کننده است. امیدوارم خرید خوبی داشته باشید و اوقات خوشی رو با این دوربین سر کنید.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط babak.eslami نمایش پست ها
    واقعا ممنون از پاسخ های راه گشات علی جان. فیلم برداری واسم مهم نیست. تنها چیزی که دلمو چرکین می کنه سایزشه. چون واقعا یه چیزی می خواستم که راحت بتونم همه جا همراه داشته باشم
    درسته که rx100 ابعاد کوچکتر و وزن سبکتری داره اما ابعاد g1x هم چندان نامتعارف نیست و تصور نمی کنم اذیتتون کنه.ضمنا توجه داشته باشید با g1x شما می تونید از چشمی دوربین استفاده کنید و تجربه ی حرفه ای تری از عکاسی داشته باشید اما rx100 شما فقط محدود به نمایشگر هستید(چشمی نداره)
    می تونید ابعاد g1x رو در تصاویر زیر ببینید.و با rx100 مقایسه کنید.
    (دوربین g1x با بدنه فلزی رو بردار و لذت عکاسی رو تجربه کن. اگر اشتباه نکنم بده rx100 پلاستیک هست)تصور می کنم در تصاویر کیفیت و استحکامی که g1x منتقل می کنه کاملا برتر از rx100 باشه.
    یه نکته ی دیگه: g1x کفشک فلاش اکسترنال هم داره که می تونه بسیار مفید باشه(به خصوص برای علاقه مند به عکاسی) اما rx100 چنین مزیتی نداره.
    g1x.jpg

rx100.jpg

g1x b.jpg

rx100 b.jpg
    ویرایش توسط ali k : Friday 8 November 2013 در ساعت 16:31
    hkhaghani، Amin.S و babak.eslami تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه 182000 آواتار ها
    تشکر کرده
    390

با سلام
    من یه دوربین میخوام تا سقف 850 تومن
    مدل و برندش برام مهم نیس

فقط و فقط کیفیت عکس برام مهمه

ممنون میشم اساتید راهنماییم کنن

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط 182000 نمایش پست ها
    با سلام
    من یه دوربین میخوام تا سقف 850 تومن
    مدل و برندش برام مهم نیس

فقط و فقط کیفیت عکس برام مهمه

ممنون میشم اساتید راهنماییم کنن
    به عنوان اولین پیشنهاد توصیه می کنم نگاهی به دوربین های canon s110 و fuji XF1 بندازید.دراین قیمت معمولا سنسور دوربین ها بیشتر 1/2.3 هست و چون در این قیمت بیشترین کیفیت رو می خواید هر دو دوربین بالا سنسورهای بزرگتری نسبت به همرده هاشون دارن.اندازه سنسور s110 برابر 1/1.7 اینچ (5.58X7.44 میلیمتر ) و برای فوجی 2/3 اینچ (8.8X6.6 میلیمتر) هستن که با توجه به عدد f هر دو دوربین برای عکاسی در نور کم هم مناسب هستن(در این مورد فوجی بازهم یه برتری جزئی داره).
    البته فکر می کنم فوجی قدری از کنون گرانتر هست.
    امیدوارم خرید خوبی داشته باشید.
    ویرایش توسط ali k : Friday 8 November 2013 در ساعت 18:25
    hkhaghani و 182000 تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه 182000 آواتار ها
    تشکر کرده
    390

به عنوان اولین پیشنهاد توصیه می کنم نپاهی به دوربین های canon s110 و fuji XF1 بندازید.دراین قیمت معمولا سنسور دوربین ها بیشتر 1/2.3 هست و چون در این قیمت بیشترین کیفین رو می خواید هر دو دوربین بالا سنسورهای بزرگتری نسبت به همرده هاشون دارن.اندازه سنسور s110 برابر 1/1.7 اینچ (5.58X7.44 میلیمتر ) و برای فوجی 2/3 اینچ (8.8X6.6 میلیمتر) هستن که با توجه به عدد f هر دو دوربین برای عکاسی در نور کم هم مناسب هستن(در این مورد فوجی بازهم یه برتری جزئی داره).
    البته فکر می کنم فوجی قدری از کنون گرانتر هست.
    امیدوارم خرید خوبی داشته باشید.
    واقعا ممنون که پاسخ دادید
    علی آقا هر دوی این دوربین ها قیمتشون بالای 950 هست
    یچیز خوب و با کیفیت در حد 650-850 سراغ ندارین؟

كاربر همراه Amin.S آواتار ها
    تشکر کرده
    1227

.........................
    ویرایش توسط Amin.S : Saturday 9 November 2013 در ساعت 21:13 دلیل: نا مرتبط

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1296

نقل قول نوشته اصلی توسط babak.eslami نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز بنده هم 7-8 ماه پیش بین همین 2 دوربین مونده بودم و در آخر rx100 رو گرفتم.
    سایز دوربین برای من خیلی مهم بود و rx100 رو حتی تو جیب شلوار جین هم میتونم بزارم.(البته گاهی به سختی )
    g1x هم برای عکاسی ماکرو خیلی مناسب نیست و تو فواصل کم برتری با rx100 هست.
    هرچند بنده نمیخوام تبلیغ دوربین خودم رو بکنم چون اصلا به حالم فرقی نمیکنه شما کدوم رو بگیری (هیچ وقت فن بوی برندی نبودم) فقط خواستم نظرم رو به عنوان کسی که چند ماه استفاده کرده بگم.
    من با دوربین های دیگه کار نکردم و میشه گفت بعد چندین سال این اولین دوربینمه و واقعا از کیفیتی که داره راضی هستم و با توجه به نیازم که اندازه کوچیک بود چیزی بهتر پیدا نکردم.
    darkness_land، iman sabbaghian و babak.eslami تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط Javad-ht نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز بنده هم 7-8 ماه پیش بین همین 2 دوربین مونده بودم و در آخر rx100 رو گرفتم.
    سایز دوربین برای من خیلی مهم بود و rx100 رو حتی تو جیب شلوار جین هم میتونم بزارم.(البته گاهی به سختی )
    g1x هم برای عکاسی ماکرو خیلی مناسب نیست و تو فواصل کم برتری با rx100 هست.
    هرچند بنده نمیخوام تبلیغ دوربین خودم رو بکنم چون اصلا به حالم فرقی نمیکنه شما کدوم رو بگیری (هیچ وقت فن بوی برندی نبودم) فقط خواستم نظرم رو به عنوان کسی که چند ماه استفاده کرده بگم.
    من با دوربین های دیگه کار نکردم و میشه گفت بعد چندین سال این اولین دوربینمه و واقعا از کیفیتی که داره راضی هستم و با توجه به نیازم که اندازه کوچیک بود چیزی بهتر پیدا نکردم.
    البته نکته ای رو عرض کنم: سنسور بزرگتر این امکان رو می ده که با کراپ روی تصویر بازهم به حدود بیشتری از زوم برسید.
    darkness_land و babak.eslami تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    117

البته نکته ای رو عرض کنم: سنسور بزرگتر این امکان رو می ده که با کراپ روی تصویر بازهم به حدود بیشتری از زوم برسید.
    معذرت میخوام علی جان اما فکر می کنم این رزولوشن بالا است که این امکان رو میده که تصویر رو بیشتر کراپ کنی نه سایز سنسور بزرگ صرفا! البته همه می دونیم این سایز بزرگ سنسور در رزولوشن های بالا نویز کمتری دارد اما صرفنظر از نویز و کیفیت ، مثلا در یک دوربین 18 مگاپیکسلی در مقایسه با یک دوربین 12 مگاپیکسلی تصاویر را بهتر میشه کراپ کرد هرچند سایز سنسور دومی بزرگتر باشه. البته جسارت نباشه اگر چیزی را جا انداختم اساتید تذکر بدهند لطفا.
    babak.eslami تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_asian نمایش پست ها
    معذرت میخوام علی جان اما فکر می کنم این رزولوشن بالا است که این امکان رو میده که تصویر رو بیشتر کراپ کنی نه سایز سنسور بزرگ صرفا! البته همه می دونیم این سایز بزرگ سنسور در رزولوشن های بالا نویز کمتری دارد اما صرفنظر از نویز و کیفیت ، مثلا در یک دوربین 18 مگاپیکسلی در مقایسه با یک دوربین 12 مگاپیکسلی تصاویر را بهتر میشه کراپ کرد هرچند سایز سنسور دومی بزرگتر باشه. البته جسارت نباشه اگر چیزی را جا انداختم اساتید تذکر بدهند لطفا.
    دوست عزیز، به عنوان مثال دوربین های dslr کانن که 12 مگاپیکسل هستن رو با دوربین بریج کانن که 12 مگاپیکسل هست رو مقایسه کنید.مشخصا کراپ تصویر این دو دوربین قابل مقایسه نیست. نه به دلیل رزولوشن بلکه به دلیل سایز سنسور.البته ممکنه دلایل دیگه هم باشه (در ارتباط با رزولوشن) که من اطلاعی ندارم.
    اما شاید در بین دو سنسور هم اندازه رزولوشن بیشتر چنین معنی ای داشته باشه.(البته باز هم موضوعی مثل نویز مطرح می شه)ممنون می شم اساتید راهنمایی کنن.
    ویرایش توسط ali k : Sunday 10 November 2013 در ساعت 18:42
    babak.eslami تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار