صفحه 199 از 225 نخستنخست ... 99 149 189 195 196 197 198 199 200 201 202 203 209 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,981 تا 1,990 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    fujifilm xs-1 غیر از قیمت و وزن سنگین یه سروگردن از دو تای دیگه بالاتره و تو رویو ها هم بخونین زوم بالا را همزمان با کیفیت تصویر خیلی بالا ارائه کرده با این ابعاد سنسور 2/3 اینچ انتظار کیفیتی بالاتر از کنون G15 رو باید داشت چه برسه به sx50 ضمن اینکه زومش هم زیاده و هر چه که یه دوربین حرفه ای باید داشته باشه داره .
    اما قیمتش یکدفعه از 1350 رفت نزدیک 2 تومن .
    دوست گرامی ضمن تایید صحبتهای شما اما سنگین بودن لزوما برتری محسوب نمی شه.x-s1 در مقایسه عدد f اصلا به پای g15 نمی رسه (عدد f/1.8-2.8 در g15 مشخصا برتر از x-s1 هست).البته x-s1 سنسوری 2 برابر sx50 داره و این برتری هست اما زوم sx50 هم دو برابر فوجی هست و این هم یه برتری چشمگیر هست.البته من موافق ضعف sx50 در نور کم هستم چون لنز کندی داره (f/3.4 شروع می شه) اما کارهایی که از این دوربین بر می یاد هم کم نیست.هر سه دوربین هم البته قابلیتهای کمی ندارن هر چند باید همه چیز را در عمل سنجید.
    جناب bahri-d جسارت نشه و در ادامه صحبت های شما این مطالب رو نوشتم.
    ضمنا در ادامه اشاره به این مطلب داشته باشم که در عکاسی زوم بالا مثلا در عکاسی نجومی من صفحه نمایش های کاملا چرخان رو خیلی مفید تر از انواع دیگه ال سی دی ها دیدم.
    mehrashkan تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    دوست گرامی ضمن تایید صحبتهای شما اما سنگین بودن لزوما برتری محسوب نمی شه.x-s1 در مقایسه عدد f اصلا به پای g15 نمی رسه (عدد f/1.8-2.8 در g15 مشخصا برتر از x-s1 هست).البته x-s1 سنسوری 2 برابر sx50 داره و این برتری هست اما زوم sx50 هم دو برابر فوجی هست و این هم یه برتری چشمگیر هست.البته من موافق ضعف sx50 در نور کم هستم چون لنز کندی داره (f/3.4 شروع می شه) اما کارهایی که از این دوربین بر می یاد هم کم نیست.هر سه دوربین هم البته قابلیتهای کمی ندارن هر چند باید همه چیز را در عمل سنجید.
    جناب bahri-d جسارت نشه و در ادامه صحبت های شما این مطالب رو نوشتم.
    علی جان، من فکر میکنم اشتباه متوجه شدی ( شایدم من اشتباه متوجه شدم ) . ایشون گفتن دو ایراد فوجی یکیش قیمت بالاست و دومیش سنگینی ولی در ادامه نقات مثبت این دوربین گفتن
    bahri-d، mehrashkan و ali k تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    علی جان، من فکر میکنم اشتباه متوجه شدی ( شایدم من اشتباه متوجه شدم ) . ایشون گفتن دو ایراد فوجی یکیش قیمت بالاست و دومیش سنگینی ولی در ادامه نقات مثبت این دوربین گفتن
    جناب کمیلی عزیز حق با شماست.ایشون هم اون نکته رو به عنوان نقطه مثبت ننوشتن ولی من جمله رو اشتباه متوجه شدم.عذر بنده رو هر دو بزرگوار بپذیرن.
    (پیوست:جناب کمیلی لینکهایی که در امضاتون قرار می دید بسیار کاربردی هستن.تشکر)
    mehrashkan و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    117

از آنجایی که برای یکی از اقوام در حال انتخاب بین سه دوربین sx50 , hx300 , hs50 fuji بودم زمان زیادی رو برای مقایسه بخصوص در سایت های انگلیسی زبان گذروندم که نتیجه بررسی خودم رو با کسب اجازه از اساتید در اختیارتون قرار میدم.شاید به درد کسی بخوره و انتخاب رو آسونتر کنه! البته این چکیده ی ریویوهاست و لزوما تمام موارد شاید صحیح نباشد.
    اگه از نظر امکانات عکاسی مثل پانوراما، سه بعدی ، کیفیت صفحه نمایش ، کیفیت ویزور و دهانه دیافراگم همچنین جنس بدنه و البته قیمت بررسی کنیم می بینیم که کانن در مرتبه پایین تر و قیمت پایین تری نیز نسبت به دوربین سونی hx300و فوجی hs50 قرار می گیرد.تا اینجا بحثمان روی کاغذ است پس از مقایسه سمپل ها و کیفیت عکس ها در می یابیم که این دوربین نسبت به بقیه مقداری کیفیت بهتر وکم نویز تری در عکس ها دارد بخصوص در زوم های بالا. گویی کانن هرچه داشته در کیفیت عکس گذاشته و به خاطر بالا نرفتن قیمت از سایر ویژگی ها زده ، البته این اختلاف کیفیت عکس در برخی مواقع بسیار جزیی است و به طور خاص در هنگام نور کمتر بدلیل مگاپیکسل کمتر ، سنسور این دوربین افزایش نویز را بهتر از بقیه کنترل کرده است .کیفیت فیلمبرداری این دوربین در حد خوبی است و در ریویوها راضی کننده است. در بررسی دوربین HX300 سونی کیفیت عکس خوب و کیفیت فیلمبرداری عالی معرفی شده است بطوریکه تقریبا همه بر سر کیفیت فیلمبرداری خوب سونی بین تمام سوپر زوم ها توافق نظر دارند و حتی آن را قابل رقابت با هندی کم های گران تر میدانند. در مقایسه اجمالی بین این دو دوربین
    برتری سونی نسبت به کانن در داشتن:
    1-جنس بدنه بهتر و دوست داشتنی تر (از تصاویر هم تا حدودی پیداست)
    2-داشتن لنز سریعتر(دیافراگم بازتر) بخصوص در حالت واید
    3-رزولوشن بالاتر (می تواند نقطه قوتی برای کراپ کردن و در عکاسی از مناظر با نور زیاد حساب شود اما عامل اصلی افزایش نویز در نورهای کمتر می باشد)
    4-صفحه نمایش بزرگتر و با کیفیت تر
    5- ویزور با کیفیت تر
    6-رنج سرعت شاتر بیشتر از 1/4000 تا 60 ثانیه (اس ایکس کانن محدود1/2000 به 15ثانیه کرده).
    7-داشتن پانوراما و سه بعدی مجازی
    8-فیلم برداری بسیار با کیفیت و برتر از رقبا

برتری های کانن نسبت به سونی
    1-داشتن فرمتRAW و
    2-توانایی استفاده از فلاش اکسترنال(گرچه خرید یک فلاش اکسترنال خوب و با کیفیت با و از یک شرکت معتبر هزینه اش شاید اندازه قیمت خود دوربین بشه.)
    3- داشتن صفحه نمایش گردان در تمام زاویه ها است (صفحه نمایش سونی فقط بالا پایین میره)
    4-کیفیت عکس بهتر بخصوص از نظر نویز کمتر در ایزوهای بالاتر
    5- قیمت کمتر

توضیح اینه که فرمت RAW برای عده ای واقعا بدردبخور و کاربردیه گرچه بسته به نوع کاربران این رده،خیلی ها حتی نمی دانند این فرمت چیست!

دوربین HS50 برادر بزرگه ی همونHS35) که ویژگی های فوق العاده خوبی داشت.روی کاغذ این دوربین تمام ویژگی های خوب شماره ی 1(جنس خیلی خوبی داره و وزن سنگین 758 گرم ما رو یاد DSLR ها می اندازه)و2 و3و4و5 و6(4000/1 تا 30 ثانیه) و7 رو از سونی داره و ویزگی های 1و2و3 کانن را هم داره! تازه دو سه تا مزیت اضافه مهم که داره اینهاست:
    1-سایز سنسور کمی بزرگتر 2/1 اینچی
    2- فوکوس هیبریدی از نوع فاز دیتکشن (به جای کنتراست دیتشکن) ، این نوع تکنولوژی فوکوس مخصوص دوربین های DSLR است و دقت و سرعت خیلی بیشتری در فوکوس کردن دارد.
    3-سنسور دو حالته EXR CMOS که در تاریکی از 16 مگاپیکسل به 8 مگا پیکسل تبدیل میشه و باعث کاهش نویز می شه.
    4-باتری بسیار قوی و برتر در این رده (هر بار شارژ تا 500 عکس)
    5-کنترل های فیزیکی بیشتر
    6- رینگ دستی فوکوس
    7-داشتن زوم دستی
    کیفیت عکس این دوربین طبق بررسی ها و ریویوها تا فاصله کانونی 600 میلی متری دقیقا مثل کیفیت کانن است (سمپل هاشون مقایسه شده و دقیقا همین طور است) اما در زوم های بالاتر کیفیتش کمی کمتر از کانن میشه که این رو در ریویوها از لنز میدونن. کیفیت فیلمبرداری فوجی فیلم را نسبتا ضعیفتر از کانن و سونی دانسته اند.
    با توجه به امکانات بسیار عالی این دوربین مخصوصا برای کسانیکه عاشق کنترل های دستی و کلنجار رفتن بیشتر با دوربینشون هستند تا در عکاسی پیشرفت کنند این دوربین خیلی جالبیست. اما یک نکته مهم فراموش نشود اونم این که این دوربین فقط زوم دستی دارد یعنی اینکه موقع زوم کردن باید شروع کنید پله پله بشکه لنز رو بچرخونید تا لنز بیاد بیرون و این ویژگی بخصوص فیلمبرداری رو در حالت اماتور و میهمانی ها طاقت فرسا و تقریبا غیرممکن میکنه.اگر واستون این نحو زوم در عکاسی و فیلمبرداری مهم نیست یا دوربین دیگه ای برای فیلم برداری های خانوادگی دارین می تونین با خیال راحت این دوربین رو بخرین که واقعا به امکاناتش میارزه! وگرنه اگر زوم روان و اتومات چه هنگام عکس چه فیلمبرداری انتظار دارین چاره ای ندارین جز اینکه قیدشو بزنین.
    در نتیجه:
    اگر بودجه واستون مهمه و یک دوربین همه کاره به اضافه ی کیفیت عکس خیلی خوب می خواهید کانن خیلی می ارزه!
    اگه قیمت رو میتونید افزایش بدید و فیلمبرداری برای شما خیلی مهمه ، چون اختلاف کیفیت عکس سونی و کانن ناچیزه و فقط در نور کم مشخصه با توجه به سایر ویژگی های برتر گفته شده و نیز فیلمبرداری عالیش سونی گزینه مناسبی است!
    اگه فیلمبرداری واستون مهم نیست و سرتون درد می کنه واسه عکاسی در حالت دستی و کارکردن با تنظیمات دوربین و نیز داشتن تمامی امکانات دو تا دوربین قبلی در یک دوربین و نیز بهترین جنس بدنه و فوکوس هیبریدی، HS50 یا برادر کوچکش HS35 گزینه ی عالیه!
    این ها چکیده ی بررسی های بنده تو سایت های ایرانی و خارجی بود اگر طولانی شد معذرت می خوام!
    ویرایش توسط sh_asian : Tuesday 5 November 2013 در ساعت 10:30
    M. Beyrami، hkhaghani، Amin.S و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

دوست عزیز جناب sh_asian بسیار کامل نوشته اید.و تشکر بابت اینکه در یک مجموعه منسجم برای اعضای فروم قرار داده اید.مشخصا وقت بسیاری گذاشته اید و تقریبا با قسمت اعظم نتیجه گیری شما موافقم.
    در ادامه فرمایشات شما چند نکته رو عرض کنم:
    1- هر چند صفحه نمایش سونی از کانن رزولوشن دو برابری داره اما حقیقت اینه که ال سی دی کانن کیفیت خوبی داره و کمبودی نداره و این مورد چندان در عکس خروجی تغییری نمی ده.
    2- سه بعدی مجازی بیشتر یه عامل تبلیغاتی هست تا موردی که در عکاسی برتری محسوب شه.
    3- وقتی با نرم افزار می شه عکس پانوراما داشت دیگه این عامل برتری خاصی محسوب نمی شه.
    4- به نظر من کیفیت بدنه canon بسیار خوبه.
    دوستان از سرعت فوکوس و لرزشگیر صحبتی نکردن که در کنون بسیار عالی هست (برخی با من موافق نیستن)
    در پایان نکته ای به ذهنم می یاد که امیدوارم دوستانی کهsx50 دارن قدری با chdk کار کنن و تجربیاتشون رو در میون بذارن.
    بنده مدتی است از chdk استفاده می کنم و چنان تجربیاتی با این دوربین به دست آوردم که لذت داشتن این دوربین رو چند برابر کرده.وقتی می شه بر بسیاری از محدودیت های این دوربین غلبه کرد(به عنوان مثال عکاسی timelapse که من در دوربین های dslr می بینم). من تاکنون چندین فیلم تایم لپس با این دوربین درست کردم.نکته اینجاست که دوربین های دیگه چنین نرم افزارهایی ندارن و شما در خیلی زمینه ها محدودید.
    البته بنده کاملا قبول دارم که عکاس آماتور به این موارد هیچ کاری نداره و به نظر من برای یه آماتور سونی به دلیل جاذبه های تبلیغاتی بیشتر(پانوراما،سه بعدی، 20 مگاپیکسل) راضی کننده تر هست اما برای عکاس علاقه مند گزینه های raw، کفشک فلاش اکسترنال،نویز پایین معنی مهمتری داره.
    باز هم تقاضا دارم بیشتر درباره توانایی های قابل گسترش کانن کار بشه و از تجربیات استفاده کرد.
    sh_asian تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    117

خواهش می کنم علی جان. در مورد سه بعدی و پانوراما صد در صد درست می فرمایید و کاملا باشما موافقم اما با توجه به مشتریان این رده و سلایق متفاوت ، اونها رو هم جزو مزایا ذکر کردم وگرنه از نظر خودم داشتن سه بعدی مجازی و پانورامای خودکار اصلا مزیتی در عکاسی نیست.
    در مورد بدنه و صفحه نمایش هم در اس ایکس 50 واقعا راضی کننده است و من فقط در مقام مقایسه کیفیت صفحه نمایش و جنس بدنه ی دو دوربین دیگر را بهتر دیدم که اگر کسی دوربین ها را در دست بگیره و مقایسه کنه متوجه کیفیت بدنه عالی سونی و فوجی میشه و این اصلا به معنی بد بودن بدنه کانن نیست و البته با توجه به تفاوت قیمت زیادی که ایجاد شده این مورد طبیعی هم هست و تمرکز کانن روی عکس های خوبی است که اس ایکس 50 میگیره.
    ali k تشکر می‌کند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

دوربین که یه ذره حرفه ای میشه و کیفیتش میره بالا دیگه رنگ و جلای سونی اهمیتشو از دست میده چون کنون واقعا کارش طبیعیتره . خودم بعد از 3 تا دوربین SLR کنون به خاطر نداشتن فوکوس ممتد فیلمبرداری رفتم سونی SLR گرفتم ولی به نظرم کیفیت کنون راضی کننده تره .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_asian نمایش پست ها
    از آنجایی که برای یکی از اقوام در حال انتخاب بین سه دوربین sx50 , hx300 , hs50 fuji بودم زمان زیادی رو برای مقایسه بخصوص در سایت های انگلیسی زبان گذروندم که نتیجه بررسی خودم رو با کسب اجازه از اساتید در اختیارتون قرار میدم.شاید به درد کسی بخوره و انتخاب رو آسونتر کنه! البته این چکیده ی ریویوهاست و لزوما تمام موارد شاید صحیح نباشد.

در نتیجه:
    اگر بودجه واستون مهمه و یک دوربین همه کاره به اضافه ی کیفیت عکس خیلی خوب می خواهید کانن خیلی می ارزه!
    اگه قیمت رو میتونید افزایش بدید و فیلمبرداری برای شما خیلی مهمه ، چون اختلاف کیفیت عکس سونی و کانن ناچیزه و فقط در نور کم مشخصه با توجه به سایر ویژگی های برتر گفته شده و نیز فیلمبرداری عالیش سونی گزینه مناسبی است!
    اگه فیلمبرداری واستون مهم نیست و سرتون درد می کنه واسه عکاسی در حالت دستی و کارکردن با تنظیمات دوربین و نیز داشتن تمامی امکانات دو تا دوربین قبلی در یک دوربین و نیز بهترین جنس بدنه و فوکوس هیبریدی، HS50 یا برادر کوچکش HS35 گزینه ی عالیه!
    این ها چکیده ی بررسی های بنده تو سایت های ایرانی و خارجی بود اگر طولانی شد معذرت می خوام!
    با سلام و تشکر اگه امکانش هست این سه دوربینا با fz200 , p520 هم مقابسه کنید.ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط aksian نمایش پست ها
    با سلام و تشکر اگه امکانش هست این سه دوربینا با fz200 , p520 هم مقابسه کنید.ممنون
    سلام دوست عزیز ، ممکنه یه کم زمان ببره اما سعی می کنم تو اسرع وقت اینکار را انجام بدهم.
    aksian تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط aksian نمایش پست ها
    خیلی سریع بگم: p520 به لحاظ زوم، سرعت شاتر و محدوده ایزو و البته کیفیت عکس بسیار پایین تر از Sx50 هست. درباره fz200 یه نکته بزرگ داره.عدد f/2.8 در تمام محدوده زوم که در دوربین های بریج و خیلی دوربین های دیگه بینظیره.کیفیتش فوق العاده است هر چند زومش 24 هست ولی این دوربین حقیقتا برای خرید بینظیره.
    aksian تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار