صفحه 204 از 225 نخستنخست ... 104 154 194 200 201 202 203 204 205 206 207 208 214 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,031 تا 2,040 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    تو FUJI ها غیر از اونایی که سیستم سنسورشون EXR هست باقیشون خیلی بی کیفیت هستند (بیشتر کیفیت عکس) مطمئنم از خریدتون پشیمون میشید . به جای کنون SX500 پیشنهاد میدم SX260 یا SX280 رو بگیرین که کیفیت عکسهاش بهتره . ولی اگر مجبورین بین این سه تا یکیشو انتخاب کنید تو خرید کنون شک نکنید .
    سوالی برام پیش اومده اینجور که من متوجه شدم تنها حسن شبه اس ال آر ها شباهت بدنشون به dslr هست و اگر بدنه رو کنار بذاریم بقیه امکانات(از جمله تنظیمات دستی) توی کامپکت ها ممکنه بهتر باشه ،اینطور نیست؟

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

نقل قول نوشته اصلی توسط farinaz نمایش پست ها
    سوالی برام پیش اومده اینجور که من متوجه شدم تنها حسن شبه اس ال آر ها شباهت بدنشون به dslr هست و اگر بدنه رو کنار بذاریم بقیه امکانات(از جمله تنظیمات دستی) توی کامپکت ها ممکنه بهتر باشه ،اینطور نیست؟
    دوربینهای slr like یا اصطلاحاً بریج،عموماً یک پله بالاتر از کامپکتها هستن به دلایل مختلف.از لحاظ کیفیت عکس خروجی ممکنه بعضی کامپکتها از بعضی بریجها قویتر باشن،ولی با مقایسه هم سطح بین بریح و کامپکت،مطمئناً بریج سر خواهد بود به دلایل مختلف. بریجها اکثراً دارای چشمی هستن.بزرگتر بودن لنز، دست سازنده رو برای بالابردن کیفیت و سیستم لرزشگیر اپتیکی باز میکنه.بعضی از بریجها مثل برخی مدلهای fuji دارای زوم و فوکوس دستی روی بشکه لنز هستن که در ایجاد جلوه های هنری و عکاسی خلاقانه بسیار به عکاس کمک میکنه.بزرگتر بودن بدنه،امکان بزرگتر کردن سنسور و افزایش کیفیت و کمیت سیستمهای الکترونیکی رو برای سازنده فراهم میکنه.
    گذشته از اینها،عکاسی با بریج،حس عکاسی حرفه ای به آدم میده
    farinaz تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
    دوربینهای slr like یا اصطلاحاً بریج،عموماً یک پله بالاتر از کامپکتها هستن به دلایل مختلف.از لحاظ کیفیت عکس خروجی ممکنه بعضی کامپکتها از بعضی بریجها قویتر باشن،ولی با مقایسه هم سطح بین بریح و کامپکت،مطمئناً بریج سر خواهد بود به دلایل مختلف. بریجها اکثراً دارای چشمی هستن.بزرگتر بودن لنز، دست سازنده رو برای بالابردن کیفیت و سیستم لرزشگیر اپتیکی باز میکنه.بعضی از بریجها مثل برخی مدلهای fuji دارای زوم و فوکوس دستی روی بشکه لنز هستن که در ایجاد جلوه های هنری و عکاسی خلاقانه بسیار به عکاس کمک میکنه.بزرگتر بودن بدنه،امکان بزرگتر کردن سنسور و افزایش کیفیت و کمیت سیستمهای الکترونیکی رو برای سازنده فراهم میکنه.
    گذشته از اینها،عکاسی با بریج،حس عکاسی حرفه ای به آدم میده
    ممنون ،خودم هم از بریج ها بیشتر خوشم میاد اما پیشنهادی که دادید (hs20( رو نتونستم پیدا کنم گویا تو بازار کمه،hs25 رو پیدا کردم که 910 هست قیمتش اما چیزی که منو مردد میکنه اینه که حدود 400 که نسبت به s4000 بیشتر دارم هزینه میکنم آیا واقعا تاثیر خاصی داره؟
    الان در موقعیتی نیستم که بخوام انقدر هزینه کنم ولی برام فایده قابل توجهی نداشته باشه

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

ممنون ،خودم هم از بریج ها بیشتر خوشم میاد اما پیشنهادی که دادید (hs20( رو نتونستم پیدا کنم گویا تو بازار کمه،hs25 رو پیدا کردم که 910 هست قیمتش اما چیزی که منو مردد میکنه اینه که حدود 400 که نسبت به s4000 بیشتر دارم هزینه میکنم آیا واقعا تاثیر خاصی داره؟
    الان در موقعیتی نیستم که بخوام انقدر هزینه کنم ولی برام فایده قابل توجهی نداشته باشه
    hs20 تقریباً قدیمی ولی دوربین خیلی خوبیه.چندروز پیش توی یکی از سایتها 980تومن قیمت زده بود ولی متاسفانه نمیدونم کدوم سایت.hs30 هم دوربین خوبیه.ولی 25 خروجی raw نداره که بنظرم نقص بزرگیه و بخاطر 50 60 هزار تومان کمتر ارزش نداره.
    s4000 سنسور ccd داره و سنسورش از سنسور cmos دوربین hs20 کوچیکتره.دیافراگمش محدودتره که تاثیرش مستقیماً روی عمق میدان و نور ورودیه.فوکوس دستی نداره.حالت ماکروی ضعیفتری داره که نمیدونم ماکرو بکار شما میاد یا نه . سرعت شاتر از hs20 محدودتره.s4000 ایزوی پایینتری داره
    -------
    دوربینها مدلهای بسیار متنوعی دارن و هرکدوم امکانات خاصی دارن.همین تنوع انتخاب رو واسه آدم خیلی سخت میکنه. شما میبایست ماکزیمم هزینه ای که میخاید بکنید رو مشخص کنید و بعد در اون رنج قیمت دنبال مدلهای بگردین که پاسخگوی نیازتون باشه. اصلا در خرید دوربین عجله نکنید.تمام گزینه ها رو بررسی و مقایسه کنید و بهترین رو انتخاب کنین.سایت dpreview.com مرجع خوبیه برای مقایسه
    farinaz تشکر می‌کند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

البته همشون اینطوری نیستن ولی با این مدلهای فوجی کار کردم و دوستانم داشتن کیفیتشون خیلی خیلی پایینه در حد کامپکتهای 200 300 تومنی کنون هم نیستن و فقط ظاهر دارن ولی خوب SLRLIKE هایی هم هستن که کیفیت خوبی دارن مثل XS1 FUJI . دقیقا به دلیل شباهت ظاهری بهشون SLRLIKE میگن .
    اگر زوم براتون مطرح نیست تو قیمتهای پایین NIKON P330 با قیمت حدود 800 تومن گزینه خیلی خوبیه سنسور حرفه ای و لنز با دیاف 1.8 و همچنین عکس با فرمت خام (RAW) هم داره .
    farinaz تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

سلام.من میخام بین چند مدل دوربین یکی رو انتخاب کنم.(1100d,g15,sx50,sx260)
    دلیل اینکه فاصله قیمتی این دوربینا زیاده واسه اینه که من در هر شرایطی میخام عکس بگیرم ولی نمیخام عکسهام تکراری باشه. مثلا همین sx260 و sx50 تقریبا عین همن فقط سوپر زوم بودن sx50 ششصد تومن آب میخوره منم نمیخام فقط هی از پرنده عکس بگیرم"فکر کنم تنها موضوع عکسه سوپرزوم من، پرنده باشه". من از g15 هم خوشم میاد چون سنسور بزرگی داره و دیافراگم خوبی واسه عکاسی تو شب داره.ولی زومه خیلی کمه داره بازم مشکل قبلی پیش میاد نمیخام عکسهای پرنده رو فدای عکسهای شبانه و نجومی کنم اگه اسمان شب روستامون رو ببینید شما هم حاضر میشید 1 میلیون بدید تا ثبتش کنید".دوربین 1100 هم نمونه عکسش رو دیدم که فوق العادس.اون هم مشکلات خاص خودش رو داره مثل لنز خیلی معمولی، که خریدن لنز جدا هزینش برام زیاده .موضوع عکس هام هم بیشتر طبیعت خواهد بود.میدونم sx260 هم کار منو راه میندازه ولی چه کنم بین این دوربین ها گیر کردم.؟
    در ضمن کیفیت برام خیلی مهمه. خب همه کیفیت براشون مهمه
    کمکم کنید.
    پیشاپیش ممنون

كاربر همراه sarlak آواتار ها
    تشکر کرده
    1170

نقل قول نوشته اصلی توسط vb.mohsen2 نمایش پست ها
    دلیل اینکه فاصله قیمتی این دوربینا زیاده واسه اینه که من در هر شرایطی میخام عکس بگیرم ولی نمیخام عکسهام تکراری باشه. مثلا همین sx260 و sx50 تقریبا عین همن فقط سوپر زوم بودن sx50 ششصد تومن آب میخوره منم نمیخام فقط هی از پرنده عکس بگیرم"فکر کنم تنها موضوع عکسه سوپرزوم من، پرنده باشه". من از g15 هم خوشم میاد چون سنسور بزرگی داره و دیافراگم خوبی واسه عکاسی تو شب داره.ولی زومه خیلی کمه داره بازم مشکل قبلی پیش میاد نمیخام عکسهای پرنده رو فدای عکسهای شبانه و نجومی کنم اگه اسمان شب روستامون رو ببینید شما هم حاضر میشید 1 میلیون بدید تا ثبتش کنید".دوربین 1100 هم نمونه عکسش رو دیدم که فوق العادس.اون هم مشکلات خاص خودش رو داره مثل لنز خیلی معمولی، که خریدن لنز جدا هزینش برام زیاده .موضوع عکس هام هم بیشتر طبیعت خواهد بود.میدونم sx260 هم کار منو راه میندازه ولی چه کنم بین این دوربین ها گیر کردم.؟
    کمکم کنید.
    پیشاپیش ممنون
    تو این دوربینهایی که شما نام بردی SX50 بهتره.ولی اگه میتونی بیشتر هزینه کنی نیکون D3200 رو بگیر
    vb.mohsen2 تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

کمکم کنید.
    پیشاپیش ممنون
    توصیه می کنم 1100d رو بردارید.درسته لنز کیتش چندان با کبفبت نیست ولی به این معنی هم نیست که در کار شما خللی ایجاد کنه. برای زوم هم تا حدی کراپ کردن تصویر با کیفیت این دوربین کار زوم رو انجام می ده(البته نه در حد sx50 ولی خب بیش از اونی هم که به نظر می یاد کار شما رو راه می اندزه)
    sx50 هم دوربین بسیار خوبیه (عکاسی نور ضعیفش تعریفی نداره) و می تونید عکسهایی از ماه داشته باشید که با دوربین هایی که نوشتید نمی تونید (مگر با لنز تله برای 1100d)
    1100d و نیکون3200 هم در یک رده هستند.
    موفق باشید
    vb.mohsen2 تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

اول اینکه خیلی ممنون زود جواب دادید
    چندتا سوال داشتم
    1-با 1100d و لنزی که روش هست میشه یه نمای کلی از آسمان شب گرفت؟با sx50 چطور بدون زوم بدون نویز فکر کنم g15 بهتر از همه اینا اینکار رو انجام بده درسته؟
    2-کیفیت این دوربین ها چقدر با هم تفاوت داره؟.sx260. g15 .sx50.1100d تا اونجایی که من میدونم نباید تو کیفیت 260 , 50 تفاوتی باشه.درسته؟
    3-زوم sx50 به غیر از عکاسی از پرنده وماه مشتری به چه دردی میخوره؟به نظرتون موضوع دیگه واسه عکاسی سوپر زوم وجود داره؟
    البته این سوالها ذهنم بودم اگه یادم بیاد بازم میپرسم.واقعا بعد مدتی احساس بودن تو یه فروم خوب بهم دست داد

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

اول اینکه خیلی ممنون زود جواب دادید
    چندتا سوال داشتم
    1-با 1100d و لنزی که روش هست میشه یه نمای کلی از آسمان شب گرفت؟با sx50 چطور بدون زوم بدون نویز فکر کنم g15 بهتر از همه اینا اینکار رو انجام بده درسته؟
    2-کیفیت این دوربین ها چقدر با هم تفاوت داره؟.sx260. g15 .sx50.1100d تا اونجایی که من میدونم نباید تو کیفیت 260 , 50 تفاوتی باشه.درسته؟
    3-زوم sx50 به غیر از عکاسی از پرنده وماه مشتری به چه دردی میخوره؟به نظرتون موضوع دیگه واسه عکاسی سوپر زوم وجود داره؟
    البته این سوالها ذهنم بودم اگه یادم بیاد بازم میپرسم.واقعا بعد مدتی احساس بودن تو یه فروم خوب بهم دست داد
    برای داشتن یه تصویر واید از آسمان شب بهتون sx50 رو پیشنهاد نمی دم.چون این دوربین به دلیل سنسور کوچک تصاویر پرستاره ای که مد نظرتون رو هست براتون ثبت نمی کنه. ضمنا Sx50 دارای این محدودیت هم هم هست که در نوردهی بیشتر از 1 ثانیه تا 15 ثانیه فقط ایزوی 80 رو استفاده می کنه که این محدودیت جدی ای برای ثبت تصویر هست. البته خوشبختانه این مورد یه راه حل داره که خود من هم استفاده کردم: chdk که البته لزوما همه موافق استفاده نیستن.
    برای ثبت چنین تصاویری گمان نمی کنم g15 چندان کیفیتی رو که مد نظرتون هست داشته باشه اما باید در عمل دید. برای چنین تصاویر وایدی که به زوم نیازی نیست دوربین 1100d باید بهتر عمل کنه.
    قطعا کیفیت تصاویر 1100d به دلیل سنسور خیلی بزرگتر بالاتر هست.
    از خوبی های sx50 اینه که در کنار گستره زوم بالا، عکاسی ماکرو هم می تویند داشته باشید و شاید باورش سخت باشه اگه بگم با این دوربین من تونستم زحل رو هم رصد کنم.
    vb.mohsen2 تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار