صفحه 213 از 225 نخستنخست ... 113 163 203 209 210 211 212 213 214 215 216 217 223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,121 تا 2,130 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    212

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    جدیدترین دوربین سوپر زوم مربوط به سونی هست (H400) با زوم 63 برابر اما عکاسی در شبش نباید خوب باشه(f/3.4-6.5) ولی به شخصه فکر نمی کنم در این ابعاد سنسور چنین زومی کارایی داشته باشه. از پاناسونیک هم fz70 هست که در شب باید عکاسی خوبی داشته باشه (f/2.8-5.9) با زوم 60 برابر (البته محدوده پایانی زومش با کنون sx50 یکیه فقط تصویر وایدتری در اختیار می ذاره.)
    من sx50 رو کلا دوربین مناسبی می دونم (و البته نه بهترین ) ولی ضعف هایی هم داره مثلا در شب عکاسیش خیلی خوب نیست. فوجی hs50 برای شب مناسبه ولی باهاش تجربه ای ندارم.
    اما در بین این دوربین ها fz200 هر چند فقط زومش 24 هست ولی بین همه ی این دوربین ها منحصر بفرده: f2.8 در تمام گستره زوم! نمونه عکس هایی هم که ازش دیدم بسیار عالی بوده.
    نمونه عکس های p510 و p520 از نیکون رو بسیار دیدم و به نظرم چندان دوربین های عالی نیستن و حداقل در بالای جدول خرید نمی ذارمشون.سونی hx200 قدری قدیمی هست ولی در شب باید مناسب باشه.سونی hx300 هم هست که به دلیل عدم پشتیبانی از فرمت raw توصیه نمی کنم.(fz70, sonyh400 , sony h400V , nikon p510,p520, sonyhx200,hx300 هیچکدام از این فرمت پشتیبانی نمی کنن)
    دوربین کنون sx40 هم هست که در شب بازخورد مناسبی داره (زوم 35 اگر یادم باشه ولی فرمت raw رو پشتیبانی نمی کنه البته)
    فرمت raw دست شما رو برای ویرایش های اساسی باز می ذاره که کنون sx50 و فوجی hs50 و پاناسونیک fz200 از این فرمت پشتیبانی می کنن. من بین کنون و فوجی hs50 نمی تونم بگم کدوم برتره ولی به نظر من بعد از fz200 می شه با کمی اغماض روی کنون sx50 حساب کرد.

البته امیدوارم محدوده خریدتون رو محدود تر کنید تا بهتر بشه دوربین ها رو بررسی کرد.
    بسیار بسیار ممنوم دوست گرامی از پاسختون
    با توجه به پاسختون ، سوال هایی برای من بوجود اومده و البته تعداد انتخاب ها هم کم شد و به 3 گزینه رسید .
    به احتمال زیاد FZ200 رو در بازار براحتی نمیشه پیدا کرد و زومش به نظرم یک مقدار کم هست
    و فقط میمونه 2 تا گزینه
    sx50hs
    hs50 EXR
    از بین این 2 گزینه
    حالا موندم کدوم رو بگیرم خودم نظرم روی hs50 exr هستش ولی موندم کیفیت بدنه و عمر و ماندگاری کدوم بیشتر هست
    ضمناً فکر میکنم تعداد عکس هایی که SX50 HS میاندازه در مقابل HS50EXR کمتر باشه که تقریباً مسئله مهمی هست برای یه دوربین سوپر زوم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

سلام

من هم کاملا با اونچه دوستمون گفتند موافقم فقط شاید بشه Fuji X-S1 رو هم اضافه کرد. من هم تقریبا همون پیشنهاد رو میکنم:

1. پاناسونیک FZ200 (بیشتر به خاطر لنز با f2.8 در 600mm که عالیه)
    2. فوجی X-S1 (به دلیل سنسورش که بیش از دو برابر سایر گزینه هاست)
    3. کنون SX50 (لنز 1200 میلیمتری !!!)

البته بعید میدونم FZ200 اصلا توی بازار باشه. X-S1 هم اگر باشه، به سختی پیدا میشه.

خوش باشید
    momo000000 و ali k تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط momo000000 نمایش پست ها
    با توجه به پاسختون ، سوال هایی برای من بوجود اومده و البته تعداد انتخاب ها هم کم شد و به 3 گزینه رسید .
    به احتمال زیاد FZ200 رو در بازار براحتی نمیشه پیدا کرد و زومش به نظرم یک مقدار کم هست
    و فقط میمونه 2 تا گزینه
    sx50hs
    hs50 EXR
    از بین این 2 گزینه
    حالا موندم کدوم رو بگیرم خودم نظرم روی hs50 exr هستش ولی موندم کیفیت بدنه و عمر و ماندگاری کدوم بیشتر هست
    ضمناً فکر میکنم تعداد عکس هایی که SX50 HS میاندازه در مقابل HS50EXR کمتر باشه که تقریباً مسئله مهمی هست برای یه دوربین سوپر زوم
    تا خود جناب ali k تشریف بیارن، من نظر خودم رو مختصرا بگم.

فکر میکنم اینجا دیگه تفاوت چندانی نیست و تصمیم نهائی رو خودتون میگیرید.

- سنسور فوجی کمی بزرگتره ولی توی ریویوهائی که من خوندم کیفیت عکسهای کنون اگر بیشتر نباشه، کمتر هم نیست.
    - کنون زوم بیشتری داره (200 میلیمتر) که اگه براتون زوم بیشتر مهمه، شاید امتیاز خوبی باشه.
    - لنز فوجی تقریبا به اندازه یک استاپ بازتره که شاید توی نور کم به شما اجازه بده از ISO پائینتر استفاده کنید.
    - باتری فوجی نزدیک 40 درصد قویتره.
    - روی لنز فوجی رینگ زوم هست که این مورد میتونه مصرف باتری رو باز هم پائینتر بیاره (چند سال پیش بیشتر به همین دلیل فوجی S200 رو خریدم - و البته کیفیت عکس بالاش)
    - و نهایتا اینکه سایز دوربین کنون خیلی کوچکتره.

البته تفاوتهای دیگه ای هم هست که شاید دیگه خیلی کلیدی نباشن.

من اگر بودم مبرفتم و از نزدیک هر دو دوربین رو دستم میگرفتم و میدیدم با کدوم ارتباط بهتری برقرار میکنم. این مهمه که آدم وقتی دوربینش رو دستش میگیره، حس خوبی داشته باشه. شاید همین سایز مسئله مهمی باشه اینکه خیلی کوچیک یا خیلی بزرگ باشه

اگه X-S1 هم بود حتما تستش کنید.

خوب باشید
    momo000000 و ali k تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    212

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    تا خود جناب ali k تشریف بیارن، من نظر خودم رو مختصرا بگم.

فکر میکنم اینجا دیگه تفاوت چندانی نیست و تصمیم نهائی رو خودتون میگیرید.

- سنسور فوجی کمی بزرگتره ولی توی ریویوهائی که من خوندم کیفیت عکسهای کنون اگر بیشتر نباشه، کمتر هم نیست.
    - کنون زوم بیشتری داره (200 میلیمتر) که اگه براتون زوم بیشتر مهمه، شاید امتیاز خوبی باشه.
    - لنز فوجی تقریبا به اندازه یک استاپ بازتره که شاید توی نور کم به شما اجازه بده از ISO پائینتر استفاده کنید.
    - باتری فوجی نزدیک 40 درصد قویتره.
    - روی لنز فوجی رینگ زوم هست که این مورد میتونه مصرف باتری رو باز هم پائینتر بیاره (چند سال پیش بیشتر به همین دلیل فوجی S200 رو خریدم - و البته کیفیت عکس بالاش)
    - و نهایتا اینکه سایز دوربین کنون خیلی کوچکتره.

البته تفاوتهای دیگه ای هم هست که شاید دیگه خیلی کلیدی نباشن.

من اگر بودم مبرفتم و از نزدیک هر دو دوربین رو دستم میگرفتم و میدیدم با کدوم ارتباط بهتری برقرار میکنم. این مهمه که آدم وقتی دوربینش رو دستش میگیره، حس خوبی داشته باشه. شاید همین سایز مسئله مهمی باشه اینکه خیلی کوچیک یا خیلی بزرگ باشه

اگه X-S1 هم بود حتما تستش کنید.

خوب باشید

با سلام
    دوست گرامی بسیار از شما سپاسگزارم
    من هم به همین دلایل نظرم روی HS50EXR هستش
    ولی خب کانن هم برای خودش کلی امکانات داره که چیزی کم نمیاره از فوجی
    الان شما فرمودید هنگام خرید حتماً دوربین ها رو دست بگیرید و ...
    من تا اونجا که سراغ دارم خرید دوربین یه نوع مصیبت هست و تقریباً فکر نمیکنم بتونم مدل فوجی رو جایی پیدا کنم که بتونم توی دست بگیرمش
    اگر احیاناً جایی رو سراغ دارید که بشه قبل از خرید دوربین ها رو دست گرفت خیلی عالی میشه ، توی PM بهم بگید
    با تشکر فراوان
    soheil1986 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

با سلام
    دوست گرامی بسیار از شما سپاسگزارم
    من هم به همین دلایل نظرم روی HS50EXR هستش
    ولی خب کانن هم برای خودش کلی امکانات داره که چیزی کم نمیاره از فوجی
    الان شما فرمودید هنگام خرید حتماً دوربین ها رو دست بگیرید و ...
    من تا اونجا که سراغ دارم خرید دوربین یه نوع مصیبت هست و تقریباً فکر نمیکنم بتونم مدل فوجی رو جایی پیدا کنم که بتونم توی دست بگیرمش
    اگر احیاناً جایی رو سراغ دارید که بشه قبل از خرید دوربین ها رو دست گرفت خیلی عالی میشه ، توی PM بهم بگید
    با تشکر فراوان
    بله حتما.
    نهایتا هر کدوم رو گرفتید نمونه عکسهاتون رو توی سایت بگذارید.

موفق باشید

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

و فقط میمونه 2 تا گزینه
    sx50hs
    hs50 EXR
    از بین این 2 گزینه
    ضمن تایید فرمایشات soheil1986 چند نکته هم به ذهن من می رسه:
    حقیقتا مشخصات فوجی HS50 بر روی کاغذ برتر از SX50 هست.اما همیشه در عمل نکاتی به چشم می یاد که نمی شه روی کاغذ اونها را متوجه شد مثل خروجی دوربین، رفتار نویزی در ایزوی بالا، شارپنس تصویر، لرزشگیر دوربین، خطای رنگی در زوم بالا و ...
    به عنوان مثال sx50 در نوردهی های بالاتر از 1 ثانیه فقط اجازه استفاده از ایزوی 80 رو می ده ولی شما این مورد رو کمتر (حداقل با قدری جستجوی بیشتر) می بینید چون یا معمولا نوشته نشده و یا به ذهن خطور نکرده چنین مواردی از محدودیت اعمال شده باشه (فقط با کمک chdk می شه بر اون فائق اومد). کیفیت ساخت فوجی رو ندیدم ولی من کنون رو دوربین باکیفیتی می بینم. اگر برای عکاسی به برق شهر دسترسی دارید می تونید از شارژر خاصی که کنون برای این کار داره استفاده کنید (من هنوز ندیدم برای خرید ولی البته در تهران هنوز دنبالش نگشتم ) در اینصورت حداقل در جاهایی مشکل باطری حل شده.
    امیدوارم خرید خوبی داشته باشید.
    soheil1986 و momo000000 تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود
    به عقیده من اگر واقعا قصد خرید سوپر زوم رو دارید به سمت دوربینی مثل xs1 بروید که به عقیده من از هر لحاظ از دوربین های ذکر شده بهتر هست و با نیازهایی که فرمودید همخوانی دارد ، کیفیت بدنه و طراحی و خوش دست بودن این دوربین واقعا جای تعریف دارد ،سنسور بزرگتر که خود مزیتیست غیر قابل انکار
    من دوربین hs20 رو داشتم و با xs1 هم کار کردم دوربین های خوش ساختی هستند ، hs50 نیز بسیار خوش ساخت و خوش دست می باشد و بدنه فلزی ان مزیت بزرگیست نسبت به همتای کنونی ، و البته زوم دستی
    البته در خروجی بعید می دونم تفاوت ها زیاد باشه ،
    در هر صورت زیاد به زوم بالا فکر نکنید چون بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند تا کاربردی
    با سپاس از شما
    soheil1986، momo000000 و worldmohammad تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

سلام دوستان
    بین این چهار گزینه کدوم مورد رو پیشنهاد میکنید؟
    coolpix P600
    coolpix P520
    Canon sx50
    fuji HS50
    ممنون از راهنماییتون

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrashkan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بین این چهار گزینه کدوم مورد رو پیشنهاد میکنید؟
    coolpix P600
    coolpix P520
    Canon sx50
    fuji HS50
    ممنون از راهنماییتون
    اتفاقا چنین مقایسه هایی در همین تاپیک داشتیم. توصیه می کنم پست های قبلی همین تاپیک رو مطالعه بفرمایید، احتمالا گزینه های شما هم کمتر می شن و همچنین شما نفرمودید هدفتون از خرید دوربین بریج چیه!اگر هدف رو بفرمایید راحت تر می شه راهنمایی کرد.
    msh2200 و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سلام دوستان ..من ابتدا قصد خرید یک دوربین dslr رو داشتم و هدفم 5100 نیکون بود اما با سبک سنگینی که کردن فهمیدم با توحه به هزینه های بسیار بالای لنز های تله و علاقه خودم به عکاسی طبیعت و تله این مورد بدردم نمیخوره ..خلاصه بگم الان کنون 50sx چشمم رو گرفته ولی بعضی ها میگن چون سنسورش خیلی کوچیکه به مشکل نویز بر میخورم ..میخواستم بدونم از اونجا که هدف من عکاسی طبیعت و در فضای باز زیر نور خورشید است این مورد چقدر مشکل ساز هست ؟ و در این رنج قیمت پیشنهاد خودتون چیه ؟
    ویک سوال دیگه ایا برای دوربین های بریح مثل هنین مدل هود و فیلتر رو موجود هست ؟