صفحه 209 از 225 نخستنخست ... 109 159 199 205 206 207 208 209 210 211 212 213 219 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,081 تا 2,090 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    بجز زوم چه مزیتهایی نسبت به اونا داره؟
    اگر مشخصات روی کاغذ را ملاک بگیرید تفاوت ها به نظر فاحش نمی آید. اتفاقا fuji hs50 در کمینه اف برتری هم دارد که اتفاقا برای کنون یه ضعف بزرگه اما حقیقت اینه که در عمل و ویدئوهایی که من درجاهای مختلف دیدم sx50 خروجی بهتری داره.سرعت فوکوس خوب و لرزشگیر عالی. اینا به این معنی نیست که دو دوربین دیگه بدن اما به نظر من کنون د راین رده بهتر عمل کرده. ضمنا تقریبا همه متفق القول اند که رزولوشن بیش از 12 در این سایز سنسور کارایی رو بالا نمی بره.
    همیشه معتقدم دوربین رو باید در عمل سنجید و نه صرفا مشخصات روی کاغذ.
    C@non و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

یکی از آشناها از من راهنمایی خواست تا بهش یه دوربین مناسب تا قیمت 700 تومن معرفی کنم.

منم چند سالیه خیلی از دوربین های این رنج بازار اطلاع ندارم یه جستجوی سریع کردم و به این آشنا کنون اس 110 رو معرفی کردم، منتها هر چی آسمون ریسمون بافتم و از سایز سنسور و لنز سریع و عکاسی تو نور کمتر و فرمت raw و زمین و هوا گفتم فایده نداشت این آشنامون گفت یه چیزی باشه 10-15 برابر زوم اپتیکال داشته باشه. منم کنون اس ایکس 500 و 510 (این دو نسبت به هم چه وضعیتی دارن؟) رو معرفی کردم
    منتها الان به نظرم فوجی اچ اس 25 هم بد نمیاد یعنی رو کاغذ که برتریاش خیلی بیشتره.

اما با تجربه ای که دو سه سال پیش در خرید و استفاده شبه اس ال آر فوجی و کنون (SX20 و s2600 ) برای برادر و پدرم داشتم، این بود که هم کیفیت ساخت کنون یه لول بهتر بود هم باقی مسائل فنیش

حالا دوستان میشه راهنمایی کنن وضعیت این فوجی اچ اس 25 چطوره به لحاظ کیفیت تصویر و کیفیت ساخت و غیره؟

تو این رنج قیمت غیر از این دوربین ها چی پیشنهاد می کنید.
    ویرایش توسط delagah : Thursday 20 February 2014 در ساعت 00:25

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

اصلا سراغ فوجی سری s نرو که اون موبایلتون مطمئن باشین که کیفیتش بهتره . حالا که اینقدر زوم براشون مهمه برین سراغ sx230 تا sx280 کنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط soteddel نمایش پست ها
    سلام خواهشا بدون تعصب دوربینهای sx50 & sl1000 را مقایسه کنید و علت اینکه حتی تاپیک زده نشده واسه ۱۰۰۰ چیست ؟؟ واقعا انقد بده فوجی ؟ واقعا انقد از کانون کمتره ؟ با وجود دیاف کمتر و زوم برابر ؟؟ یعنی توی نور کم نمیتونه بهتر از کانون عمل کنه ؟ و توی نور زیاد برابر کانون نیست کیفیت و شارپنسش ؟؟

از دوستان خواهش دارم منطقی پاسخ بدن و هر دو را مقایسه کنن و از پاسخ کلیشه ای و یک کلمه ای اجتناب کنن ...

بنده بین این دو مورد موندم ...

منتظر جوابای خوبتون هستم

سپاس

::::::::::::::::::

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

سلام خواهشا بدون تعصب دوربینهای sx50 & sl1000 را مقایسه کنید و علت اینکه حتی تاپیک زده نشده واسه ۱۰۰۰ چیست ؟؟ واقعا انقد بده فوجی ؟ واقعا انقد از کانون کمتره ؟ با وجود دیاف کمتر و زوم برابر ؟؟ یعنی توی نور کم نمیتونه بهتر از کانون عمل کنه ؟ و توی نور زیاد برابر کانون نیست کیفیت و شارپنسش ؟؟

از دوستان خواهش دارم منطقی پاسخ بدن و هر دو را مقایسه کنن و از پاسخ کلیشه ای و یک کلمه ای اجتناب کنن ...

بنده بین این دو مورد موندم ...

منتظر جوابای خوبتون هستم

سپاس
    دوست عزیز برای روشن شدن مسئله یک مثال غیر دوربینی میزنم راهگشاست. پراید و بوگاتی ویرون هر دو چرخ و موتور و دنده دارند و میشه باهردوشون رانندگی کرد. ولی رانندگی کردن تو ویرون کجا وپراید کجا؟ حالا اگر انتخاب بین sl1000 و Sx500 بود شاید می شد یک تامل لحظه ای کرد اما sx50 مطمئنا از فوجی بالاتره. شما کیفیت عکس های کاربران عادی رو می تونی مقایسه کنی همچنین یکی از مزایای دوربین های کانن UI اون هست که کاربر به راحتی می تونه با اون ارتباط برقرار کنه در حالیکه این مورد در فوجی سری EXR که بنده باهاش کار کردم برای افراد ناآشنا با عکاسی سخت تر هست و باعث دلسردی کاربر میشه.
    soteddel تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    دوست عزیز برای روشن شدن مسئله یک مثال غیر دوربینی میزنم راهگشاست. پراید و بوگاتی ویرون هر دو چرخ و موتور و دنده دارند و میشه باهردوشون رانندگی کرد. ولی رانندگی کردن تو ویرون کجا وپراید کجا؟ حالا اگر انتخاب بین sl1000 و Sx500 بود شاید می شد یک تامل لحظه ای کرد اما sx50 مطمئنا از فوجی بالاتره. شما کیفیت عکس های کاربران عادی رو می تونی مقایسه کنی همچنین یکی از مزایای دوربین های کانن UI اون هست که کاربر به راحتی می تونه با اون ارتباط برقرار کنه در حالیکه این مورد در فوجی سری EXR که بنده باهاش کار کردم برای افراد ناآشنا با عکاسی سخت تر هست و باعث دلسردی کاربر میشه.
    درود ممنون از جوابتون
    یعنی لنز با اف کمتر فوجی و بقیه چیزا مشابه در آخر کیفیت کمتر و خروجی پایینترو داده ؟؟ واسم قابل هزم نیست و فکر میکنم شما عم تعصبی رفتار کردی از مثالتون پیداست ... چوب بوگاتی و پراید اصلا در یک رده نیستن و قیمت و امکانات توان متور و تکنولوژی یکسانی ندارن اگه قیاس دوربینتون مثل ماشینتون بوده باشه شما کاملا در اشتباه هستید...

بنده دنبال یک جواب قانع کننده هسستم نه جواب از سر بازکردن که این باحالتره یا برند کنون توپ تره یا خروجیش خیلی بالاتره و ...

ممنون از لطفتون لطفا دوستان دیگر هم کمک کنند
    sh_asian تشکر می‌کند.

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

درود ممنون از جوابتون
    یعنی لنز با اف کمتر فوجی و بقیه چیزا مشابه در آخر کیفیت کمتر و خروجی پایینترو داده ؟؟ واسم قابل هزم نیست و فکر میکنم شما عم تعصبی رفتار کردی از مثالتون پیداست ... چوب بوگاتی و پراید اصلا در یک رده نیستن و قیمت و امکانات توان متور و تکنولوژی یکسانی ندارن اگه قیاس دوربینتون مثل ماشینتون بوده باشه شما کاملا در اشتباه هستید...

بنده دنبال یک جواب قانع کننده هسستم نه جواب از سر بازکردن که این باحالتره یا برند کنون توپ تره یا خروجیش خیلی بالاتره و ...

ممنون از لطفتون لطفا دوستان دیگر هم کمک کنند
    بنده مثالی که زدم به جا بود گویا شما توجهی به پاسخ نکردید بنا براین پاسخ ها رو دوباره جداگانه می نویسم شاید متوجه شدید تعصبی نبوده پاسخ ها .
    1- Sx50 و sl1000 در یک رده نیستند و کاننی که بشه با این فوجی مقایسه کرد sx500 هست.
    2- کیفیت عکس کاربران که قابل مقایسه هست (عکس های سمپل کارخونه ها زیاد حساب باز نکنید چون بیشترشون در شرایط کنترل شده حرفه ای گرفته می شوند و آب و لعابشون زیادتره اما یک کاربر معمولی عکس ها رو در شرایط معمولی میگیره..)
    3- دیافراگم در عکاسی موثر است اما در کنار دیافراگم شیشه های بکار رفته در عدسی لنز هم مهمه اون سیستم پردازشگر ثبت تصویر هم مهمه...
    4-UI آسان دوربین های کانن نسبت به فوجی
    5- بنده خودم یکی از دارندگان دوربین فوجی هستم(که فعلا بلا استفاده هست) اون هم سری EXR که فوجی مدعی هست بهتر از بقیه دوربین های خود فوجی هست. و هیچ تعصب خاصی هم ندارم اما می تونم بگم که با وجود سختی حمل و نقل Slr بردن دوربین Slr و کوله سنگین و لنزهای مختلف رو برای یک عکس خانوادگی یا جشن تولد..... به جان می خرم اما از فوجی که کوچک و راحت و سبکه استفاده نمی کنم.

اگر تعداد قابل توجهی از دوستان اینجا اذعان دارند که کانن بهتره پس حتما مسئله ای هست حالا این به مذاق شما خوش نمیاد مسئله دیگریست.
    soteddel تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

پیش فرض Canon SX50 یا Fuji SL1000

مزایای Fuji SL1000 نسبت به Canon SX50:
    • قیمت کمتر (بیش از 100 دلار در آمازون)
    • دیافراگم 2.9 نسبت به 3.4
    • ال سی دی با کیفیت بالاتر (920 هزارنقطه نسبت به 461 هزار نقطه)
    • ال سی دی 3 اینچ در مقابل 2.8 اینچ
    • ویوفایندر بهتر (920 هزار نقطه در مقابل 202 هزار نقطه)
    • حداقل سرعت شاتر 30 ثانیه در مقابل 15 ثانیه
    • قدرت فلاش بالاتر (تا 8 متر در مقابل 5.5 متر)
    • فیلمبرداری با تصویر آهسته تا 480 فریم در ثانیه در مقابل 240 فریم در ثانیه
    • طول عمر باتری بهتر (حدود 10 درصد: 350 شات در مقابل 315 شات – البته کنون SX50 در صورت استفاده از ویوفایندر تا 335 شات)

مزایای Canon SX50 نسبت به Fuji SL1000:
    • جبران نوردهی -3 تا +3 در مقابل -2 تا +2
    • عکاسی ماکرو در صفر سانتی متر در برابر 1 سانتی متر
    • عکسبرداری سریع 13 فریم در ثانیه (تا 10 عکس) در مقابل 10 فریم در ثانیه (تا 9 عکس)
    • حداکثر سرعت شاتر 2000/1 ثانیه در مقابل 1700/1
    • وزن کمتر (حدود 10 درصد: 595 گرم در مقابل 659 گرم)
    • سایز کوچکتر

تفاوت های دیگه ای هم هست که بهتر/بدتر بودنشون سلیقه ایه:
    • کنون SX50 – فوجی SL1000
    • 12 مگاپیکسل – 16 مگاپیکسل
    • Articulated LCD – Tilting LCD

میشه از نقدها و نمراتی که مشتری های این دوربینها بهشون دادند هم استفاده کرد و البته خود نقدها رو هم خوند.
    مثلا توی سایت آمازون نمره فوجی 4.6 از 5 (از 106 نقد) و نمره کنون 4.5 از 5 (650 نقد) است که تقریبا برابرند ولی توی سایت ادوراما نمره فوجی 4 از 5 (5 نقد) و نمره کنون 4.4 از 5 (35 نقد) است. سایتهای دیگه رو هم میتونید چک کنید.

این چند تا لینک هم میتونه بهتون کمک کنه:

کد HTML:
    http://www.dpreview.com/forums/thread/3497969#forum-post-51577272
    کد HTML:
    http://www.dpreview.com/forums/thread/3391809
    البته طبیعیه که چون کنون طرفدارای بیشتری داره، تمایل نسبت بهش بیشتر باشه. در مجموع توی نقدهائی که من خوندم، افراد بیشتری از کنون SX50 نسبت به فوجی SL1000 تعریف کردند. ولی اختلاف قیمت نسبتا زیادشون تصمیم نهائی رو منوط به نوع کاربرد و بودجه شما میکنه.

موفق باشید
    soteddel تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

کمینه ی اف پایین تر برای فوجی سبب برتری در عکاسی در نور ضعیف است. در این قسمت sx50 چندان خوب نیست. برتری های دیگر فوجی sl1000 که عبارت انداز صفحه نمایش کمی بزرگتر، چشمی الکترونیکی باکیفیت تر، قدرت فلاش بیشتر و فیلمبرداری 480 فریم در واقع در خروجی عکس دوربین برتری "ایجاد نمی کنند". رزولوشن 16 هم در ابعاد سنسور این دوربین ها مزیتی محسوب نمی شود و اتفاقا کانن همیشه رزولوشن را خیلی کنترل شده در دوربین هایش بالا می برد.
    کیفیت خروجی دوربین sx50 بسیار بالاتر (به خصوص در هنگام استفاده از زوم) و قدرت لرزشگیر آن عالی است (عکس برداری از ماه در زوم 50 بدون سه پایه).
    در ضمن یک برتری بزرگ sx50 بر دوربین های همرده توانایی استفاده از CHDK هست که توانایی های فوق العاده به دوربین می ده (عدد اف 16-3.4 سرعت شاتر 8000-60 و توانایی عکاسی تایم لپس و ... ) .درکنار اینها حسایت 12000 برای فوجی در این ابعاد سنسور چندان کاربردی نیست.
    در پایان ملاک مقایسه باید در عمل باشد و نه روی کاغذ.
    پی نوشت: نمرات سایت هایی چون آمازون و از این دست سایت ها به هیچ وجه ملاک خرید دوربینتان نباشد.
    soheil1986 و soteddel تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

لطفا علاقه شخصی به کنون رو معیار راهنمائی دوستان قرار ندید. راهنمائی سایرین رو هم به دقت بخونید، بعد نقدشون کنید.

من جائی اشاره نکردم که سرعت فیلمبرداری 480، یا چشمی و ال سی دی بزرگتر باعث بهتر شدن "خروجی عکس" می شن که شما تو جوابش اینو نوشتید. اینها فقط مزیت هستند که البته کیفیت بالاتر ال سی دی و چشمی خیلی هم مهمند. و جالبه شما که کیفیت چشمی و ال سی دی و این مزیت ها رو اینطور کم اهمیت می کنید، عکاسی تایم لپس و سرعت شاتر 8000 رو جزو مزایا میدونید.

این که رزولوشن 12 مگ برای این دوربین ها هم (با توجه به مسائل نویز و ...) خیلی خیلی مناسبه، بخشی از وحی نازل شده از طرف کنون هست و به این معنی که هر وقت کنون این رو افزایش داد، یعنی وقتشه که زیاد شه.

کیفیت خروجی دوربین sx50 بسیار بالاتر (به خصوص در هنگام استفاده از زوم) و قدرت لرزشگیر آن عالی است (عکس برداری از ماه در زوم 50 بدون سه پایه).
    این جمله هم کاملا متعصبانه هستش. باید رفرنس مقایسه درست بدید. شما از کجا میدونید که اون یکی دوربین اینطور نیست؟

علاوه بر دو لینک پست قبلی، توی این لینک ها هم یه سری نمونه عکس از فوجی هستش:

کد HTML:
    http://www.photographyblog.com/reviews/fujifilm_finepix_sl1000_review/sample_images/
    کد HTML:
    http://www.ephotozine.com/article/fujifilm-finepix-sl1000-review-21409
    برعکس شما، من به دوستان توصیه می کنم از نقدهای سایت های مختلف استفاده کنند. چون این نقدها توسط کاربران واقعی دوربینها نوشته میشه و صرفا بر اساس علاقه به یه برند یا مشخصات روی کاغذ نیستند. اینطور نیست که تمام اون 700-800 نفری که از آمازون این دوربین ها رو خریدند کاربران آماتور و کم اطلاعی بوده باشند. با خوندن این نقدها میشه دید که خیلی هاشون کاملا به موضوع مسلط هستند و با بسیاری از جنبه های عکاسی حرفه ای، آشنائی دارند و تو خیلی از موارد دوربین رو به عنوان کاربر حرفه ای برای یه دوست یا آشنا خریدن. پس نقد خیلی از اون نفرات میتونه خیلی خوب باشه. حداقل خیلی بهتر از بسیاری از ما که حتی این فوجی بیچاره رو از نزدیک ندیدیمش، چه برسه به اینکه بخوایم درباره کیفیتش نظر بدیم.

پی نوشت: علیرغم این که تو این مورد، ظاهرا من از فوجی دفاع میکنم (ولی در واقع میخوام فقط تفاوت ها رو بیان کنم)، ولی همونطور که قبلا گفتم در صورتی که بودجه کافی دارید کنون SX50 گزینه بهتریه. (البته بین این دو دوربین). به نظر من بزرگترین مزیت فوجی، قیمت خیلی پایینترشه. وگرنه گزینه هایی مثل Fuji X-S1 و پاناسونیک FZ200 هم گزینه های خیلی خوبی هستند.
    soteddel و Captan تشکر می‌کنند.