صفحه 214 از 225 نخستنخست ... 114 164 204 210 211 212 213 214 215 216 217 218 224 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,131 تا 2,140 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط snow patrol نمایش پست ها
    سلام دوستان ..من ابتدا قصد خرید یک دوربین dslr رو داشتم و هدفم 5100 نیکون بود اما با سبک سنگینی که کردن فهمیدم با توحه به هزینه های بسیار بالای لنز های تله و علاقه خودم به عکاسی طبیعت و تله این مورد بدردم نمیخوره ..خلاصه بگم الان کنون 50sx چشمم رو گرفته ولی بعضی ها میگن چون سنسورش خیلی کوچیکه به مشکل نویز بر میخورم ..میخواستم بدونم از اونجا که هدف من عکاسی طبیعت و در فضای باز زیر نور خورشید است این مورد چقدر مشکل ساز هست ؟ و در این رنج قیمت پیشنهاد خودتون چیه ؟
    ویک سوال دیگه ایا برای دوربین های بریح مثل هنین مدل هود و فیلتر رو موجود هست ؟
    در نور کافی کیفیت خروجی این دوربین خیلی خوبه بعلاوه فرمت raw هم دارید. سنسورش کوچیکه ولی اکثر سوپر زوم ها همین سایز سنسور رو دارن به جز چندتایی که البته گرونتر هم هستن (جدیدترینشون fz1000 پاناسونیک هست ). بین سوپر زوم ها sx50 یکی از بهترین هاست.
    از لینک زیر کیفیت عکس ها رو چک کنید
    نمونه عکس های SX50
    برای این دوربین فیلتر UV موجوده. هود رو مطمئن نیستم.
    لینک بالا سایت معتبری هست و می تونید استفاده کنید از بررسی خوبشون.
    msh2200 تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

در مورد هود هم ظاهرا با استفاده از آداپتور می شود هود را بر روی لنز نصب کرد!
    ali k تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

ببخشید دوستان فیلتر چند میلی متری میخوره دهانه لنز ؟
    یک سوال اماتوری دیگه زاویه دید در حالت واید یعنی 24 چند درجه هست ؟
    ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

سلام دوستان ..من ابتدا قصد خرید یک دوربین dslr رو داشتم و هدفم 5100 نیکون بود اما با سبک سنگینی که کردن فهمیدم با توحه به هزینه های بسیار بالای لنز های تله و علاقه خودم به عکاسی طبیعت و تله این مورد بدردم نمیخوره ..خلاصه بگم الان کنون 50sx چشمم رو گرفته ولی بعضی ها میگن چون سنسورش خیلی کوچیکه به مشکل نویز بر میخورم ..میخواستم بدونم از اونجا که هدف من عکاسی طبیعت و در فضای باز زیر نور خورشید است این مورد چقدر مشکل ساز هست ؟ و در این رنج قیمت پیشنهاد خودتون چیه ؟
    ویک سوال دیگه ایا برای دوربین های بریح مثل هنین مدل هود و فیلتر رو موجود هست ؟
    به نظر من sx50 یه تلسکوپ جمعو جوره واسه نگاه کردن به حیاط همسایه!!!(شوخی کردم).ولی خارج از شوخی اگه ساخت لنز با کیفیت قابل قبول اونهم نه کیفیت خوب،با چنین رنجهایی ممکن بود ، سازندگان بیکار نمی نشستن و ما رو از رنج تعویض لنز فوکال به فوکال خلاص میکردن ! با همچین وسیله ای شاید بتونید زیاد زوم کنید اما صیدی که در خور توجه باشه نخواهید داشت.اینجور تجهیزات واسه استفاده خانواده به شکل همگانی مناسبه ولی من باشم حتی واسه یه پروژه دانشجویی هم استفاده نمی کنم.قرار نیست هم که اگه اس ال ار خریدید همه تجیزات رو فردا شبش ابتیاع بفرمایید.معمولا حسب نیاز و توانایی مالی طی سالیان لنزها و تجهیزات تکمیل میشن.
    ali k و snow patrol تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    به نظر من sx50 یه تلسکوپ جمعو جوره واسه نگاه کردن به حیاط همسایه!!!(شوخی کردم).ولی خارج از شوخی اگه ساخت لنز با کیفیت قابل قبول اونهم نه کیفیت خوب،با چنین رنجهایی ممکن بود ، سازندگان بیکار نمی نشستن و ما رو از رنج تعویض لنز فوکال به فوکال خلاص میکردن ! با همچین وسیله ای شاید بتونید زیاد زوم کنید اما صیدی که در خور توجه باشه نخواهید داشت.اینجور تجهیزات واسه استفاده خانواده به شکل همگانی مناسبه ولی من باشم حتی واسه یه پروژه دانشجویی هم استفاده نمی کنم.قرار نیست هم که اگه اس ال ار خریدید همه تجیزات رو فردا شبش ابتیاع بفرمایید.معمولا حسب نیاز و توانایی مالی طی سالیان لنزها و تجهیزات تکمیل میشن.

با همین دوربین هم می شه فعالیت های خوبی داشت.و در نهایت برابر کلاس دوربین و هزینه ارزش محصول مشخص می شه.
    ویرایش توسط ali k : Thursday 24 July 2014 در ساعت 01:41
    snow patrol و amirjani تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    شما با این دوربین کار کردید ؟
    دوست من برای منی که فعالیت تجاری نمیخوام بکنم هزینه چند میلیونی برای لنز تله اصلا قابل قبول نیست
    تازه اگر چنین رنج تله ای باشه ..بنده ای که قراره برم تو دشت و بیابون حمل لنز های تله سنگین و حجیم چندان اسان نیست

اگر هم خواستیم چندتا عکس ماکرو بندازم که باید یه هزینه جدا برای ماکرو کنم .. اگر خواستم چنتا پرتره بندازم اونم هزینه جدا میخواد

بنظرم اون دوره گذشت که میگفتند الان نمیتونیم بخریم چند مدت دیگه میخریم با تورم 40 درصدی هرچی بریم جلو تر وضع بدتر میشه

به نظر شما برای ثبت چنین تصاویری چقدر باید هزینه لنز کنم ؟ تصاویر با sx50 ثبت شده

http://www.dpreview.com/forums/threa...026795&image=5

http://www.dpreview.com/forums/threa...026955&image=3

http://www.dpreview.com/forums/threa...030624&image=1

http://www.dpreview.com/forums/threa...957655&image=0

فوکال 215 م.م

جواب سوال من رو هم بدین بیزحمت:

بخشید دوستان فیلتر چند میلی متری میخوره دهانه لنز ؟
    یک سوال اماتوری دیگه زاویه دید در حالت واید یعنی 24 چند درجه هست ؟
    ممنون
    ویرایش توسط snow patrol : Thursday 24 July 2014 در ساعت 08:42

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

شما با این دوربین کار کردید ؟
    دوست من برای منی که فعالیت تجاری نمیخوام بکنم هزینه چند میلیونی برای لنز تله اصلا قابل قبول نیست
    تازه اگر چنین رنج تله ای باشه ..بنده ای که قراره برم تو دشت و بیابون حمل لنز های تله سنگین و حجیم چندان اسان نیست

اگر هم خواستیم چندتا عکس ماکرو بندازم که باید یه هزینه جدا برای ماکرو کنم .. اگر خواستم چنتا پرتره بندازم اونم هزینه جدا میخواد

بنظرم اون دوره گذشت که میگفتند الان نمیتونیم بخریم چند مدت دیگه میخریم با تورم 40 درصدی هرچی بریم جلو تر وضع بدتر میشه

به نظر شما برای ثبت چنین تصاویری چقدر باید هزینه لنز کنم ؟ تصاویر با sx50 ثبت شده

Playing with my new sx50 hs.. Love it!!: Canon PowerShot Talk Forum: Digital Photography Review

Playing with my new sx50 hs.. Love it!!: Canon PowerShot Talk Forum: Digital Photography Review

SX50 & LR5,,,,,,,,,,,,,A Dragon: Canon PowerShot Talk Forum: Digital Photography Review

SX50,The Final Old Gal for the season: Canon PowerShot Talk Forum: Digital Photography Review

فوکال 215 م.م

جواب سوال من رو هم بدین بیزحمت:
    فیلتر های مورد نیاز این دوربین 58mm می باشد.این لینک رو ببینید.
    زاویه حدود 74 درجه رو پوشش می ده.
    از قیمت لنز های تله اطلاعی ندارم. می تونید انواع لنزهای تله رو جستجو کنید قیمت ها رو با توجه به نیازتون و برند لنز ببینید.و کارهای خیلی زیادی می شه با این دوربین انجام داد. منوی این دوربین قابل توجه هست و کیفیت خروجی هم راضی کننده. به نظر من این دوربین با توجه به قیمت و کارایی بسیار ارزشمنده.
    من تجربه عکاسی از ماه، خورشید، عکاسی ماکرو و ... با این دوربین داشتم. فقط یک مورد مهم: عدم آشنایی با اصول عکاسی و همچنین منوهای دوربین هست که قبل از هر چیز کیفیت عکسای ما رو خراب می کنه. من دوستانی ددم که با دوربین DSLR عکس می گیرن و کیفیت خروجی از یه کامپکت هم پایین تر بوده. یا دوستانی که این دوربین رو دارن و معتقدن عکس با فلاش جالب در نمی یاد در حالی که تا به حال یکبار هم به ذهنشون نرسیده بپرسن که این دوربین تنظیماتی برای فلاش داره یا نه (که البته داره و کمک می کنه عکسای طبیعی تری در شب داشته باشیم)
    به عنوان مثال نور بسیار در عکاسی مهمه ولی بسیاری افراد تصور می کنن با خرید دوربین گران قیمت هر خروجی را خواهند داشت که اشتباهه. به عنوان مثال عکاسی ماکرو حقیقتا نور بسیار مهمه و صبر و حوصله بالایی هم می خواد.
    snow patrol و amirjani تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    41

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    از قیمت لنز های تله اطلاعی ندارم. می تونید انواع لنزهای تله رو جستجو کنید قیمت ها رو با توجه به نیازتون و برند لنز ببینید.و کارهای خیلی زیادی می شه با این دوربین انجام داد. منوی این دوربین قابل توجه هست و کیفیت خروجی هم راضی کننده. به نظر من این دوربین با توجه به قیمت و کارایی بسیار ارزشمنده.
    من تجربه عکاسی از ماه، خورشید، عکاسی ماکرو و ... با این دوربین داشتم. فقط یک مورد مهم: عدم آشنایی با اصول عکاسی و همچنین منوهای دوربین هست که قبل از هر چیز کیفیت عکسای ما رو خراب می کنه. من دوستانی ددم که با دوربین DSLR عکس می گیرن و کیفیت خروجی از یه کامپکت هم پایین تر بوده. یا دوستانی که این دوربین رو دارن و معتقدن عکس با فلاش جالب در نمی یاد در حالی که تا به حال یکبار هم به ذهنشون نرسیده بپرسن که این دوربین تنظیماتی برای فلاش داره یا نه (که البته داره و کمک می کنه عکسای طبیعی تری در شب داشته باشیم)
    به عنوان مثال نور بسیار در عکاسی مهمه ولی بسیاری افراد تصور می کنن با خرید دوربین گران قیمت هر خروجی را خواهند داشت که اشتباهه. به عنوان مثال عکاسی ماکرو حقیقتا نور بسیار مهمه و صبر و حوصله بالایی هم می خواد.
    ببخشید علی آقا شما جایی رو میشناسین که این فیلترهارو با قیمت مناسب برای اس ایکس 50 داشته باشن؟
    من اطراف ناصرخسرو رو گشتم ولی قیمتها نسبتا نجومی بود و اصلا با پکی که لینکش رو گذاشتین به قیمت 42دلار یا با تخفیف فعلی 29 دلار قابل مقایسه نیست
    اگه فروشنده منصفی رو میشناسین ممنون میشم راهنمایی کنین

در مورد عکاسی با sx50 هم با تجربه کمی که داشتم از این دوربین خیلی راضی هستم
    تنها موضوعی که منو ناراحت میکنه اینه که نمیتونم باهاش عکس پرتره با شارپی کامل سوژه و ماتی پس زمینه بندازم و همیشه پس زمینه تقریبا واضحه اما تو عکاسی ماکرو و زوم و واید عکسهام حداقل خودم رو کاملا راضی میکنه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    41

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    ببخشید علی آقا شما جایی رو میشناسین که این فیلترهارو با قیمت مناسب برای اس ایکس 50 داشته باشن؟
    من اطراف ناصرخسرو رو گشتم ولی قیمتها نسبتا نجومی بود و اصلا با پکی که لینکش رو گذاشتین به قیمت 42دلار یا با تخفیف فعلی 29 دلار قابل مقایسه نیست
    اگه فروشنده منصفی رو میشناسین ممنون میشم راهنمایی کنین

در مورد عکاسی با sx50 هم با تجربه کمی که داشتم از این دوربین خیلی راضی هستم
    تنها موضوعی که منو ناراحت میکنه اینه که نمیتونم باهاش عکس پرتره با شارپی کامل سوژه و ماتی پس زمینه بندازم و همیشه پس زمینه تقریبا واضحه اما تو عکاسی ماکرو و زوم و واید عکسهام حداقل خودم رو کاملا راضی میکنه

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست گرامی ، پاسخ به پست 2136 #
    این اختلاف قیمت بین دوربین‌های بریج ، و مثلن لنزهای تله گران‌قیمت ، بی‌دلیل نیست ...
    شما هرگز با یک دوربین بریج و لنز زوم آن به ان کیفیت نخواهید رسید ...
    شما باید نیازهای خود را بشناسید ،
    یک زمان کسی فقط برای علاقه شخصی ، رو به عکاسی می‌آورد و قصد درآمدزایی و یا کار حرفه ای ندارد ، این دوربین‌ها برای او کافی است ...
    اما برای کار حرفه‌ای ،
    پرتره و حیات وحش و ...
    هرگز این دوربین‌ها کافی نیست ...
    وگرنه چرا عکاسان حرفه‌ای ، باید این‌همه هزینه کنند و رو به تجهیزات و لنزهای بسیار گران بیاورند ؟!
    .
    اگر کسی قصد کار حرفه‌ای ندارد ، هم انجام هزینه‌های گزاف ، غیرضروری است ، مگر اینکه از لحاظ مالی ، هیچ غصه‌ای نداشته باشد!
    .
    و اما پاسخ به پست 2138#
    شما هرگز با دوربین‌های بریج و سنسور کوچک آن ، به آن عمق میدانی که می‌خواهید نخواهید رسید ...
    آن عمق میدان مطلوب ، در سنسورهای بزرگتر دوربین‌های حرفه‌ای کراپدار ، و از آن بهتر در سنسورهای فول‌فریم ، دست‌یافتنی است ...
    و طبیعی است که نیاز به لنزهایی پرایم با دیافراگم باز خواهید داشت که همان‌ها نیز نسبتا گران هستند ...
    .
    ali k، fosoos، snow patrol و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.