صفحه 26 از 225 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: از این دو مدل کدومش بهتره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Coleman نمایش پست ها
    تسلبم :biggrin:

چون 3.5 ایکس زوم کار متو راه نمیدازه یعنی بهتر بگم ارضام نمیکنه دوست دارم حداقل 10 ایکس داشته باشم .
    سلام

با توجه به جمیع 13 پست شما من الان می تونم با جرات بگم كه هیچ یك از دوربین های DSLR بازار به درد شما نمی خورند.350 دی رو هم فراموش كنید. شما بهتره Slr Like بخرید. یا می تونید یه Canon PowerShot SX100 IS بخرید :

darya_s، Amir Tavakoli، Behnam_703 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

كاملا با نظر آقا فرهاد موافقم (ببخشید كه زودی پسر خاله شدم و به اسم كوچیك صداتون كردم )

راستی یك سوال دارم. شاید هم یک انتقاد
    چرا هر كی میخواد دوربین بخره و واسه نظرخواهی و مشورت تاپیک میزنه ، فوری بهش پیشنهاد خرید Dslr میشه؟؟؟؟
    البته بنظر من این موضوع از خیرخواهی و محبت اعضای این انجمن هست که میخوان اون کاربر تا مدتهای زیادی احتیاجی به تغییر رده دوربینش (از کامپکت و لایک ، به dslr) نداشته باشه و ضرر مالی نبینه. و همچنین بتونه بهترین عکسها رو بگیره.

البته این موضوع رو هم در نظر بگیرید که اون کاربر اگه تا مدتها نتونه لنز مناسبی رو تهیه کنه و اونجوری که دلش میخواد عکس بگیره ، ممکنه دیگه میلی به عکاسی و دوربینش نداشته باشه :confused:
    چون میبینه که دوستش با یک دوربین 200-300 تومنی داره عکسهای قابل قبولی رو در حالت تله و ماکرو میگیره. در حالیکه اون کاربر با یک دوربین حرفه ای ، نمیتونه. :(
    farhad44 و darya_s تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

ببینید دوستان درسته که من در دنیای عکاسی هنوز در حال تاتی تاتی کردنم خوب منم دوست دارم حرفه ای بشم من با یک دوربین آماتوری هیچ وقت نمیتوانم یک حرفه ای بشوم ولی با یک دوربین حرفه ای یا نیمه حرفه میشه تازه من مدت مدیدی از یه دوربین آماتوری استفاده کردم .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

جناب Coleman
    ببخشید من هم این وسط نظر میدم. اما با گفته جناب فرهاد کاملا موافقم. شما هنوز بسیاری از مفاهیم اولیه را نمیدانید، بعلاوه امکان هزینه برای لنز را ندارید و لنز کیت هم رنج مورد نظر شما را پر نمیکند.

بنابراین فکر میکنم با خرید یک SLR-LIKE آموختن عکاسی رو شروع کنید و هر وقت احساس نیاز کردید، به فکر خرید یک DSLR باشید. فکر میکنم SLR-LIKE بتواند مدتها شما را راضی نگه دارد و بتوانید با آن دنیای عکاسی را تجربه کنید.
    اینکه از اول بخواهید یک دوربین حرفه ای بگیرید، با این فرض که مدتهای زیادی آن را نگه دارید، بنظرم زیاد عملی نیست، هم بدلیل تغییرات سریع دنیای دیجیتال، هم بدلیل اینکه خود شما فرمودید دوربین 3 سال پیش رو قبول ندارید. مطمئنا اگر الان SLR هم بگیرید، آن را بعد از مدت نه چندان زیادی تعویض خواهید کرد، بنابرین بهتر است اکنون با هزینه کمتر عکاسی رو شروع کنید و یاد بگیرید تا زمانی که خواستید برای دوربین حرفه ای تر هزینه کنید، کاملا نیاز خود را شناخته باشید.

توجه کنید که هیچ دوربینی از هیچ برندی، تمام خصوصیات رو با هم یکجا نخواهد داشت. این امر در رنج دوربینهای حرفه ای تر و حتی لنزها هم صادق است، بنابراین شما باید نیازهاتون رو اولویت بندی کنید، ببینید نویز کمتر برای شما مهمتر است (ایزوی بالاتر استفاده بیشتر دارد) یا رنج تله بیشتر یا لرزشگیر.
    farhad44 و Amir Tavakoli تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

ببینید دوستان درسته که من در دنیای عکاسی هنوز در حال تاتی تاتی کردنم خوب منم دوست دارم حرفه ای بشم من با یک دوربین آماتوری هیچ وقت نمیتوانم یک حرفه ای بشوم ولی با یک دوربین حرفه ای یا نیمه حرفه میشه تازه من مدت مدیدی از یه دوربین آماتوری استفاده کردم .

نظرها متفاوته دوست عزیز
    به نظر من یك حرفه ای با ارزانترین وسایل هم حرفه ای هست. و یك آماتور با پیشرفته ترین وسایل هم آماتور.
    درسته که تجهیزات خوب در کیفیت و خروجی کار تاثیر بالایی داره و هیچ کس منکر این قضیه نمیتونه بشه.
    ولی بهترین نتیجه زمانی بدست میاد که کاربر حرفه ای از اون وسایل حرفه ای استفاده کنه.
    منم دوست دارم حرفه ای بشم.
    ولی قبل از اینکه وسایلم حرفه ای بشه ، باید با اصول کار آشنا بشم و نسبت به تصاویر اطرافم ، دید حرفه ای داشته باشم.

مطلب فوق نظر بنده بطور کلی بود و خدای نکرده قصد جسارت نداشتم.
    چون من هنوز آماتور هم نشدم و بی تجربه ترین عضو اینجا هستم
    farhad44 و DELL تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

صحبت های شما همگی درست و قابل قبوله ولی حرف من اینکه مدت زمان زیادی رو از یک دوربین آماتوری استفاده کردم فکر نمیکنم درست باشه که باز هم یک دوربین آماتوری بخرم برای همین هم فوجی 9600 و پاناسونیک fz18 رو مد نظر قرار دادم این دو مدلی هم که بنده مد نظر دارم فکر نمیکنم چیز خاصی باشن .

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

سلام.
    لطفا" كسی كه می خواهد یك دوربین 500 یا 400 تومانی بخرد را به Dslr هدایت نكنید...
    می دانستید خیلی ها كه علاقمند به تله و ماكرو گرافی هستند به سراغ لایك ها می روند...
    یك لنز كه بتواند تصویری خوب ارائه كند حداقل 500 هزار تومان خرج دارد به علاوه حداقل 600 تا 700تومان خود بدنه.
    تازه فیلمبرداری ، زوم و لایو ویو و خیلی چیز های دیگر را از دست می دهید.....
    باز هم بگم.....
    خودم رو مثال می زنم:
    از دوستانی كه با 55_18 كار كرده اند بپرسید كه چگونه لنزی است؟
    بنده فقط به دلیل مشكلات مالی 9 ماه با این لنز كار كردم و نتوانسته ام هنوز لنزم را تعویض كنم.
    خوب......

ما آخرش هم داستان این نویز رو نفهمیدیم چیه
    در مورد نویز این مقاله جناب شهبازی بهترین راهنما برای شماست:

کد:
    http://www.akkasee.com/digitalcamera/archives/007121.php
    یه سوال دیگه یکی از دوستام جدیدا یه کنون پاور شات A650 Is گرفته خیلی راضیه
    به نظر من این دوربین نسبت به قیمتش ارزشی نداره.

كانن لنزهای ارزان زیاد دارد
    میشه چند مدل به من معرفی كنید.

ولی لنزهای خوب كانن بسیار بسیار ... بسیار گران است.
    اینم چند مدل لنز خوب كانن با قیمت معمولی، نه بسیار بسیار گران.....!

Canon EF-S17-85mm
    Canon EF-S10-22mm
    Canon EF70-200mm f/4
    Canon EF 28 - 135mm F 3.4-5.6 IS
    Canon EF-S60mm
    Canon EF85mm f/1.8
    Canon EF50mm f/1.8 II
    Canon EF50mm f/1.4

در مورد لرزشگیر می توان با لنز بهش اضافه كرد ولی فقط یك لنز IS كانن هست كه كمتر از 1 میلیون تومن قیمتش هست...
    لطفا بیشتر مطالعه كنید.....
    خواهشا" در مورد موضوعی كه اطلاع دقیقی ندارید راهنمایی نفرمایید.

به نظر من یك حرفه ای با ارزانترین وسایل هم حرفه ای هست. و یك آماتور با پیشرفته ترین وسایل هم آماتور.
    در این مورد در فروم صد بار بحث شده.......
    به نظر شما حرفه ای ترین عكاس با موبایل می تواند عكس عالی بگیرد....
    نه افراط و نه تفریط.....

می تونید یه Canon PowerShot SX100 IS بخرید
    این پیشنهاد یك حرفه ای است و مطمئن باشید بهترید انتخاب برای شماست.
    موفق باشید
    nmroshan، farhad44، DELL و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

پس حداقل چند انتخاب دیگه هم جلوی پام بزارید همه چیز رو به Canon PowerShot SX100 IS ختم نکنید من خودم که فکر میکنم میبینم این دوربین برای من مناسبه ولی اصلا به دلم نیست :(

در ثانی من اگر بخواهم 3 یا 6 ماه دیگه که با این دوربین و کمک این سایت و چند جلد کتاب اصول عکاسی رو یاد گرفتم به سراغ دوربین دیگه ای برم اینو هیچ کاریش نمیتوانم بکنم .

تو تهران از کجا میتوانم این دوربین رو بخرم وکسی از قیمتش خبر داره ؟؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پس حداقل چند انتخاب دیگه هم جلوی پام بزارید همه چیز رو به Canon PowerShot SX100 IS ختم نکنید من خودم که فکر میکنم میبینم این دوربین برای من مناسبه ولی اصلا به دلم نیست :(

در ثانی من اگر بخواهم 3 یا 6 ماه دیگه که با این دوربین و کمک این سایت و چند جلد کتاب اصول عکاسی رو یاد گرفتم به سراغ دوربین دیگه ای برم اینو هیچ کاریش نمیتوانم بکنم .

تو تهران از کجا میتوانم این دوربین رو بخرم وکسی از قیمتش خبر داره ؟؟
    ببینید آیه كه نیست كه كسی بتونه دقیقا بگه چی به درد شما می خوره !

اتفاقا SX100 دوربین بی نقصی نیست و من فقط چون شما فرمودید حداقل 10X زوم می خواهید یكی از معدود كامپكت های 10X رو به شما پیشنهاد كردم وگرنه بسیارند Slr Like هایی كه بالاتر از 10X هستند و می توانید بخرید.

یادم نیست بودجتون چقدر بود ولی همان پاناسونیك FZ18 یا كنن S5is یا فوجی 9600 یا 8000 و ... هم شاید به دردتون بخورند فقط مشكل اینجاست كه شما هنوز خودتون نمی دونید چه انتظاراتی از دوربین دارید و دقیقا چی می خواهید.من با توجه به اطلاعات كم شما از عكاسی پیشنهادم این بود كه از یك كامپكت پیشرفته با امكانات كنترل دستی استفاده كنید .
    R.Asgari تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    ببینید آیه كه نیست كه كسی بتونه دقیقا بگه چی به درد شما می خوره !

اتفاقا SX100 دوربین بی نقصی نیست و من فقط چون شما فرمودید حداقل 10X زوم می خواهید یكی از معدود كامپكت های 10X رو به شما پیشنهاد كردم وگرنه بسیارند Slr Like هایی كه بالاتر از 10X هستند و می توانید بخرید.

یادم نیست بودجتون چقدر بود ولی همان پاناسونیك FZ18 یا كنن S5is یا فوجی 9600 یا 8000 و ... هم شاید به دردتون بخورند فقط مشكل اینجاست كه شما هنوز خودتون نمی دونید چه انتظاراتی از دوربین دارید و دقیقا چی می خواهید.من با توجه به اطلاعات كم شما از عكاسی پیشنهادم این بود كه از یك كامپكت پیشرفته با امكانات كنترل دستی استفاده كنید .

ببینید اولین و مهمترین انتظار من از دوربین آینده عکسهای با کیفیت(نویز کم رنگهای واقعی نور مناسب) بخصوص در نور کم وشب و دوست دارم با این 450 الی 500 هزار تومان بودجه ای که برای این کار اختصاص دادم دوربینی بخرم که بهترین کیفیت ممکن رو در این رنج قیمت بهم بده

در درجه دوم زوم اپتیکال بالا با لرزش گیر

و در درجه سوم امکانات دوربین مثل انعطاف پذیری در تنظیمات بصورت دستی مود های عکاسی ردآی و غیره

همونطور که گفتم من مدت زیادی با یه canon ixus j5 عکاسی میکردم عکسهایی که در روز (بخصوص روز آفتابی) و در فضای باز میگرفتم راضی کننده بود عکس های که در محیط بسته و با نور کم یا زیاد میگرفتم زیاد چنگی به دل نمیزد و عکس هایی که در شب یا نور کم میگرفتم فاجعه بود البته بعد ها عکسهای گرفته شده از یک منظره یکی با دوربین خودم و دیگیری با یک کنون 400 دی رو دیدیم دیگه اصلا از عکاسی لذت نمیبرم .

صفحه 26 از 225 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 126 ... آخرینآخرین