صفحه 24 از 225 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

پیش فرض پاسخ: از این دو مدل کدومش بهتره ؟

عکسهای خانوادگی که بیشتر تو مهمانی و تو فضای بستس
    عکس های که تو سفر تفریح و گردش و کلا ددر دودور میگیرم مه تو فضای بازه
    عکس از طبیعتو جکو جونور میگیرم
    آها...
    عكس خانوادگی كه پرتره است.
    عكس طبیعت وایده.

حالا با خیال راحت بهتون میگم اگر یه تك لنز مثل 350 دی بخرید و با همون لنز كیت هم سر كنید پشبمون نمیشید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط dell نمایش پست ها
    آها...
    عكس خانوادگی كه پرتره است.
    عكس طبیعت وایده.

حالا با خیال راحت بهتون میگم اگر یه تك لنز مثل 350 دی بخرید و با همون لنز كیت هم سر كنید پشبمون نمیشید
    قاعدتا دوربین خوبیه ولی خوب قیمتش بالاس 500 تومن دیگه آخره کاره .

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: کدام : کانن S5is - سونی H7 -- سونی T200

حالا كه موضوع ماشینی شد...

این كمری با آزرا هم رده نیست.

ماكسیما با آزرا همرده است اما كمری نه!

آوالون با ماكسیما و آزرا هم رده هستند.

و سوناتا و آلتیما و كمری هم در یك رده هستند!

حالا چه ربطی داشت به این تاپیك؟

ربط اش در بی ربطی است.

متاسفانه عموم مردم ( یعنی كسانی كه صرفا به دنبال یك دوربین برای ثبت لحظات تلخ و شیرینشان هستند ) زیاد به رده بندی و گروه بندی و دسته بندی و اینها توجه نمی كنند.

ملاك قیمت و مگاپیكسل است و بس!

مثل اتومبیل كه ملاك قیمت و قیافه و چشم هم چشمی است.در جایی كه موتور 240 اسبی و 6 سیلندر آزرا را با یك كمری 4 سیلندر فسقلی در یك ردیف می بینند!

پس مشكل در ریشه است.

شاید برای آن دسته از خریدارن كه اكثریت مطلق را تشكیل می دهند تفاوت ها زیاد مهم نباشد.

حتی عده ای هنوز فرق زوم اپتیكال و دیجیتال را نمی دانند!پس نمی توان انتظار زیادی داشت.

البته به هیچ وجه منظور بنده دوست عزیزمان كه تاپیك را ایجاد كرده اند نیست.اشتباه نشود.

كلی صحبت می كنم.

و هیچ ایرادی به این دسته هم وارد نیست.از دكتر و مهندس تا فرش فروش و كارمند در این دسته قرار دارند.حتما نباید همه اطلاعات تخصصی همه چیز را داشته باشند.بر فرض بنده قصد خرید فرش داشته باشم و یك خریدار عام باشم!از كجا بدانم بین صوف كاشانی با گرده ابريشم نایین و اردستان چه تفاوت هایی هست؟می روم بازار و آن كه از همه زیبا تر است را می خرم ( گاهی حتی چند برابر قیمت اصلی )

اما یك عده هستند كه از یك راهنما و یا مشاور استفاده می كنند و یك عده هم خودشان قدرت استنباط دارند و به تنهایی قبل از خرید شروع به جمع آوری اطلاعات می كنند كه به نظر بسیار عالی...

خلاصه اینكه نمی شود ایراد گرفت...
    EHSAN2، ajjadesa، farhad44 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

خوب شما مگه نمی خواید 500 بدید؟
    یه 350 دی 530 تومن.
    باتری داره.
    فقط یه كیف 4،5 تومنی میخواید
    و یه انگشت كه رو شاتر بذارید.
    و درودی كه بر ما بفرستید

كاربر همراه Canon! آواتار ها
    تشکر کرده
    787

ببخشید... من هم میام تو بحث...

می خواستم بگم شما که قبلا با دوربین کامپکت کار کردین و دست به عکستون هم خوبه و تا حالا حدود سی گیگ عکس گرفتین.... به نظرم اگر به پیشنهاد دوستمون عمل کنین و یه 350d بگیرید خیلی خوب میشه و بعدا پشیمون نمی شین که "فلان دوربین نویزش کمتر بود و کاش....!!!"

می تونید تجربه خوبی هم از عکاسی از شب داشته باشید. مثلا نوردهی چند دقیقه ای!!! خیلی جالبه!:)
    DELL تشکر می‌کند.
    محمدحسن اتفاق
    Website | Instagram
    5D4|5D3|40D|11-24|16-35|24-105|70-200f4IS|50f1.4|135f2|speedlites|Ext. tube

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط DSC-H7 نمایش پست ها
    اما جدی یه سوال... از لحاظ کلی (نه جزئیات) آیا تفاوت SLR-like با Compact ها فقط واسه امکان زوم بیشتر و اتصال لنز جانبی و ....یا فرق اساسی دیگه هم هست؟ آخه گاهی دوستان سر انتخاب میمونند که آیا ده مگاپیکسل Slr-like یا ده مگ کامپکت ؟!
    ممنون.
    مهمترین فرق دوربین های Slr Like با كامپكت ها این است كه دوربین های Slr Like با وجودیكه مثل SLR ها آینه ندارند ولی تصویری كه شما در LCD یا ویزور (چه الكترونیكی چه اپتیكی) می بینید دقیقا تصویری است كه از داخل لنز دوربین گذشته و به سنسور می رسد و این در حالی است كه كامپكت ها همه رنج فایند هستند یعنی تصویری كه شما در LCD یا ویزور می بینید از طریق پنجره ی كوچكی كه در جلوی دوربین نصب شده است دیده می شود و اگر دستتان را جلوی لنز هم بگیرید باز تصویر را خواهید دید ( ولی ثبت نخواهد شد).

به همین دلیل هم هست كه من همیشه معترض طبقه بندی سایت Dpreview هستم كه دوربین ها رو فقط از نظر سایز طبقه بندی می كند و به بسیاری از SLR LIKE هایی مثل كنن های S? IS و پاناسونیك های ?-FZ كامپكت اطلاق می كند.

مهمترین دلیل كیفیت بهتر Slr Like ها نسبت به كامپكت ها اما تفاوت لنز های اونهاست. لنزهای دوربین های گروه اول به دلیل ابعاد بیشتر در مقایسه با همتراز های كامپكت خود كیفیت اپتیكی بهتری دارند.

مثل اتومبیل كه ملاك قیمت و قیافه و چشم هم چشمی است.در جایی كه موتور 240 اسبی و 6 سیلندر آزرا را با یك كمری 4 سیلندر فسقلی در یك ردیف می بینند!
    كاوه جان دست شما درد نكند دیگر :biggrin: پر واضح بود كه منظور كمری شش سیلندر بود . بماند كه من اصلا با قیافه ی كمری های 2006 و حتا 2007 مشكل دارم و آزرا و حتا سوناتا رو به اونها ترجیح می دم. از طرفی در اتوموبیل برعكس دوربین طبقه بندی از لحاظ جثه كاملا مرسوم است و مثلا وقتی می گویند Mid size cars ( مثل زانتیا یا سمند و .... ) دیگر با كلاس و قدرت موتور و تعداد سیلندرش كار ندارند بر عكس وقتی از نظر قدرت و حجم موتور و .... طبقه بندی می كنند دیگر خیلی با جثه كار ندارند و قس علیهذا !
    Kaveh Ghobadi، KingArash، Rofougaran و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

من از دیشب تا حالا دارم این دوربین رو برسی میکنم والان شک ندارم که از پاناسونیک Fz18 بهتره ولی چنتا مشگل هم داره :

اول اینکه این دوربین با تکنولژی 3 سال پیش ساخته شده

دوم اینکه ظاهرا برای کم کردن نویزها در ایزوی بالا عکس ها رو بیش از حد سافت میکنه

سوم اینکه لرزش گیر نداره (با تعویض لنز میشه این مشگل رو حل کرد ؟)

چهارم اینکه هیچ جا میزان زومشو ننوشته (که این هم ظاهرا بسته به نوع لنزه) ولی خوب با همین لنزی که روشه چقدر زوم میکنه ؟

پنجم اینکه حسگرش از نوعه Cmos و تا جایی که بنده اطلاع دارم این حسگرها دیگه قدیمی شده و حسگرهای Ccd بهتر و جدید تره

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    مهمترین دلیل كیفیت بهتر Slr Like ها نسبت به كامپكت ها اما تفاوت لنز های اونهاست. لنزهای دوربین های گروه اول به دلیل ابعاد بیشتر در مقایسه با همتراز های كامپكت خود كیفیت اپتیكی بهتری دارند.
    کاملا موافقم.اما گاهی اوقات قیمت یک کامپکت با یک SLR-like برابری میکنه.آیا این برابری قیمت بدلیل مسائل مارکتینگه؟ مگاپیکسل بیشتر؟ (به قول کاوه قبادی عزیز) و ....
    چون با این تفاسیر ترجیح خرید SLR-like دیگه.(بدلائل ذکر شده...)

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط DSC-H7 نمایش پست ها
    کاملا موافقم.اما گاهی اوقات قیمت یک کامپکت با یک SLR-like برابری میکنه.آیا این برابری قیمت بدلیل مسائل مارکتینگه؟ مگاپیکسل بیشتر؟ (به قول کاوه قبادی عزیز) و ....
    چون با این تفاسیر ترجیح خرید SLR-like دیگه.(بدلائل ذکر شده...)
    یادمون نره كه همین كامپكت بودن حسنیه كه خیلی ها حاضرن به خاطرش خیلی خرج كنند.

یا مثلا منی كه 40D دارم خیلی دوست دارم در كنارش یه G9 هم داشته باشم. برای من دیگه خرید یك Slr Like در كنار دوربین اصلیم بی معنیه.
    Kaveh Ghobadi، usef، Rofougaran و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط Coleman نمایش پست ها
    من از دیشب تا حالا دارم این دوربین رو برسی میکنم والان شک ندارم که از پاناسونیک Fz18 بهتره ولی چنتا مشگل هم داره :

اول اینکه این دوربین با تکنولژی 3 سال پیش ساخته شده

دوم اینکه ظاهرا برای کم کردن نویزها در ایزوی بالا عکس ها رو بیش از حد سافت میکنه

سوم اینکه لرزش گیر نداره (با تعویض لنز میشه این مشگل رو حل کرد ؟)

چهارم اینکه هیچ جا میزان زومشو ننوشته (که این هم ظاهرا بسته به نوع لنزه) ولی خوب با همین لنزی که روشه چقدر زوم میکنه ؟

پنجم اینکه حسگرش از نوعه Cmos و تا جایی که بنده اطلاع دارم این حسگرها دیگه قدیمی شده و حسگرهای Ccd بهتر و جدید تره
    فوجی S9600 :
    سنسور این دوربین Super CCD HR است نه CMOS ...

روم اژتیكال این دوربین 10.7 برابر معادل 28-300 م م 35 میلیمتری است...

با مبدل لنز نمی توان لرزشگیر به دوربین اضافه كرد !

Canon EOS 350D :
    به عنوان یك اس ال ار مسلما از این دوربین هایی كه تا حالا بحسشون بود خیلی خیلی نویز كمتری دارد و كیفیت عكس بهتری خواهد داشت...
    اما...به خاطر داشته باشید كه درست است كانن لنزهای ارزان زیاد دارد ولی لنزهای خوب كانن بسیار بسیار ... بسیار گران است...ولی بازم اگه من می خواستم بخرم 350D را ترجیح می دادم...
    در مورد لرزشگیر می توان با لنز بهش اضافه كرد ولی فقط یك لنز IS كانن هست كه كمتر از 1 میلیون تومن قیمتش هست...
    Sony DSLR-A700 + VG-C70AM
    Carl Zeiss 16-80 F3.5-4.5, Sony 16-105 F3.5-5.6, Minolta 100-400 APO, Sony 50mm F1.4, Konica Minolta AF 28-75 F2.8, Minolta 75-300 F4.5-5.6

صفحه 24 از 225 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 124 ... آخرینآخرین